Ormánság - Bogdány Barnabás

HozzászólásSzerző: Admin » 2009 jún. 01 11:37

Készítette: Bogdány Barnabás 14 éves
László Gyula Gimnázium, Általános iskola és Óvoda
Jelige: Ormánság
Méret: 320 x 240 mm
II. helyezett
Kikiáltási ár: 2000,-Ft.

Ormánság.jpg
Admin
Fórum Adminisztrátor

Re: Ormánság - Bogdány Barnabás

HozzászólásSzerző: Bringye Viktória » 2009 jún. 09 13:35

2.000 Ft
Bringye Viktória

HozzászólásSzerző: Stripes » 2009 jún. 11 17:41

A kép, a kábítószer fogyasztók látáskörének szűkülését szimbolizálja és az egyik kedvenc képem.
A jeligét nem én választottam, a mai napig nem tudom, hogy, hogy lett ez a címe. Én inkább a " strange love" vagy ehhez hasonló címeket adtam volna neki.
Amit akkor tudtam a kábítószerekről mindent rásuvasztottam, rajta van: 7 füvező néger, vízipipa, gombák, peyote kaktuszok, marihuánák, kokain, heroin, LSD, mákvirág, Speed, tűk, (szemek, fülek, orr : amik az érzékszervek felerősödését szimbolizálják), plusz mindenhol halak úszkálnak mintha maga a néző is kábítószer hatása alatt állna. Egyszóval minden, ami eszembe jutott...
---
Igazság szerint nem tudtam róla, hogy licitálásra kerül, és eléggé sajnálom is, de egyben örülök ,hogy már van is aki szívesen látná a falán. Bár senkinek nem javasolnám a kép nézegetését mivel saját meggyőződésem szerint elég negatívra sikerült...
Örülnék ha újra visszajutna hozzám, főleg, hogy a mintakép -itt a fórumon- nem egyezik az igazi képpel, ugyanis jóval sötétebb.
Mellesleg ezt a sötétíttet verziót, én csináltam számítógéppel (mivel így sokkal jobban tetszik, bár ez a minőségen sokat rontott) ,hogy egy internetes megosztó oldalra már így tölthessem fel.
---
Érdekes, hogy úgy próbálják eladni ,hogy közben nem is így néz ki...
---
Köszönöm a lehetőséget!
Üdv: az alkotó
Stripes

HozzászólásSzerző: Dr. Novák Ágnes » 2009 jún. 13 08:35

10.000 Ft.
Egyben felajánlom a szerzőnek, aki szeretné visszakapni.
Amint vége az árverésnek, kérem az eredeti képet juttassák vissza a szerzőnek.
Dr. Novák Ágnes

HozzászólásSzerző: Bringye Viktória » 2009 jún. 13 10:26

Kedves Barnabás!

Először is gratulálok a képhez! Én a magam részéről láttam eredetiben a kiállításon, és már ott is megragadott. Természetesen érthető, hogy egy művész ragaszkodik alkotásához, "gyermekéhez", bár én úgy gondolom, hogy a pályázaton való részvételkor mindenki számára egyértelmű volt, hogy az egésznek az alkotók megmérettetésén túl egy össztársadalmi célja volt. Az árverésen befolyt összeg jó célra fordítódik majd.
Sajnálom, hogy nem barangoltam előbb az oldalra, és Novák Ágnes képviselőtársam megelőzött a felajánlással... Ezúton is köszönöm neki, hogy segítséget nyújtott a helyzet feloldásában.
Én a magam részéről másik kép után nézek, mert azon túl, hogy valóban kiemelkedő alkotásnak tartottam a képet, elsődleges célom a kezdeményezés támogatása volt a licittel. Remélem, hogy képviselőtársaim, és kerületünk prominens személyiségei csatlakoznak majd hozzánk, és nem csak a feszültségi pontok keresése ösztönzi majd a licitálást...
Az alkotónak további sok sikert kívánok!
Üdvözlettel:
Bringye Viktória
Bringye Viktória

Vissza: Árverés