Városházi Napló

Minden, ami a XV. kerülettel kapcsolatos, de nem tartozik a fentebb felsorolt kategóriákba

Hogy tetszik Önnek a Városházi Napló?

Remek, minden benne van aminek benne kell lenni.
5
12%
Elmegy, de lehetne jobb is.
19
46%
Csapnivaló
17
41%
Nem tudom, nem olvasom.
0
0 szavazat

Szavazatok száma : 41

HozzászólásSzerző: Báthory Erzsi » 2006 ápr. 25 13:52

Bocsánat, hogy ne kelljen keresgélni, pontosítok:
az I. rész a 2004 februári Sétálóutca, a II. rész a 2004 márciusi Kávéház rovatban jelent meg! KÖSZÖNÖM!
Báthory Erzsi

HozzászólásSzerző: Topó » 2006 ápr. 25 20:40

"Tudom, hogy nem minden Rákospalotán élő ilyen ellenséges velünk szemben, de te mindíg a helyi dolgok ellen beszéltél eddig. Sad"

Alba!
Azért figyelj már oda, hogy mikor, mit, kinek válaszolsz!
Topó

HozzászólásSzerző: Herrich Lászlóné » 2006 máj. 05 08:44

alba írta:
KriszBi írta:alba,

Lehet, hogy ebben a témában az Újpest újság korrekt, de egyébként vacak a kerületi kommunikáció.
(Újpesten élek, így évek óta látom mi történik és olvasom a helyi újságot is.)

Üdv,
KriszBi

Biztosan igazad van, de volt már más is amiben Újpest jobb volt.
Az persze engem is megdöbbentett hogy a lakótelepi szánkódombra egy olyan borzalmas nagy házat építettek a Tél utcában. Meg egy csomó szép régi házat leromboltak. Hogy tehettek ilyet? (Na azért mi sem panaszkodhatunk itt a Sztárai tér már tényleg sok éve olyan mint egy csatamező háború közben, nem értem hogyan hagyhatják, ez szégyen!)
Ha egyformán helyet kap minden jelölt a kerületi hivatalos ingyenes információs újságban azért mégis csak jobb, nemúgy mint itt, ahol senki nem szerepelhet csak ha a cenzúra megengedi!
De itt hiába beszélünk (írunk) már többen is több mint egy hónapja, ez senkit nem érdekel! Csak a saját pecsenyéjüket akarják sütögetni, és nem engednek szóhoz jutni másokat, hiába is követeljük.
Sajnos a mi kerületünkben ilyen vezetők vannak.

Kié volt az egykori pestújhelyi kórház?

Sokan tudják, hogy a mai Pestújhely Őrjárat (korábban Székely) utcai területén valamikor magántulajdonú kórház működött. Az 1910-es években a kórház az Országos Munkás- és Betegsegélyező és Balesetbiztosító Pénztár tulajdona volt, majd az 1920-as évek végétől az OTI-hoz került. A II. világháborút követően a terület a szovjet hadsereg által üzemeltetett katonai kórház lett. Magyar állampolgárokat itt nem gyógyítottak és nem is kezeltek.
A szovjet hadsereg leszerelte a kórház műszereit és a kivonulásakor – 1991 áprilisában – hazaszállította azokat, csak az üres falak maradtak; ezzel megszűnt a szovjet katonai kórház.
1992-ben az ingatlan az akkori kormány döntése alapján a fővárosi és a kerületi önkormányzat közös tulajdonában került azzal, hogy ott ismét - költségvetési forrás igénybevétele nélkül - működő kórházat hozzanak létre 1995. december 31-ig. A tulajdonosoknak ehhez pénzük nem volt, ezért a magántőke bevonására alapítványt hoztak létre, az egészségügyi intézménynek az "Észak-pesti Kórház és Rendelőintézet" elnevezést adták.
Ezt az "Észak-Pesti Kórház" alapítványt a Fővárosi Bíróság 1992. május 20-án kelt végzésével nyilvántartásba is vette. A végzésben az alapítvány céljaként a következő olvasható: "A XV. kerület, valamint az észak-pesti régió gyógyító-megelőző ellátását szolgáló kórház-rekonstrukcióhoz és a további fejlesztéshez szükséges források megteremtésének elősegítése." Az alapító okiratban a feladatok között valóban szerepeltették is "a fekvőbeteg ellátás"-t.
Mivel ez a törekvés nem valósult meg 1995 év végéig, a fővárosi közgyűlés és a kerületi képviselő-testület a "fekvőbeteg ellátás"-t az alapító okiratból 2000-ben törölte, viszont a "kórház" elnevezést – nem tudni miért - továbbra is megtartotta.
A kerületben élőket nem lehet megtéveszteni: a mindenki által Észak-pesti Kórháznak nevezett intézményben azóta csak járóbeteg ellátás volt, fekvőbeteg ellátás pedig nem.
Ez a mára kiüresedett, tartalom nélküli elnevezés téveszthet meg sokunkat, amikor a közismert néven említjük az intézményt.
2006. január elsejétől pedig az egyik épületben működő járóbeteg szakrendelő a Kerületi Egészségügyi Intézmény integrált részeként itt működik tovább mindaddig, amíg alkalmasabb, kultúráltabb elhelyezés a számára nem biztosítható. Az intézmény-összevonás tapasztalatairól rövidesen tájékoztatjuk a kerület lakosságát.
Király Csaba alpolgármester
Herrich Lászlóné

Re: Megjavult a városházi napló!

HozzászólásSzerző: alba » 2006 máj. 05 11:57

alba írta:Ami külön öröm volt nekem, hogy a polgármester úr végre újra Észak-Pesti kórházról beszélt a választási igéretében! Nem tetszett nekem hogy már csak Őrjárat utcai ingatlan volt a leírásokban.
Remélem nem csak igéret marad!

Ezt már több mint egy hónapja írtam, még a választások előtt. Most azt mondják nekünk hogy téves volt a polgármester úr által is használt megnevezés? Minden szórólapban ez szerepelt, még a Kis Péterében is: Észak-pesti Kórház, ezt írták minden kiadványban.

Utána meg mindenki kioktatott (pl. radírpók) hogy az egy romhalmaz és SOHA nem volt kórház. Egyesek agymosása már sikerült, ellenünk uszítják azokat akik nem laknak a környéken hanem messzebb és nem is érdekli őket, mert ők meg tudják fizetni a magánbiztosítót. Mi lesz azokkal akik nem tudnak még külön fizetni?

Akkor mi marad meg a kórház területén, erre válaszoljanak már végre!

Az egyszerű lakosok soha nem ismerhetik meg a javaslatokat? Akkor ki fog dönteni és milyen vélemények alapján? Hasraütésre döntenek a kerület egyetlen jenetős vagyonáról? Itt már mindent eladtak, ezt miért nem használhatjuk tovább? Felháborít már ez a mellébeszélés!

És erre a több hete feltett kérdésemre sem kaptam még választ! A választások megnyerése még nem jelenti azt, hogy semmibe vehetik újabb 4 vagy 44 évre az itt élők igényeit!
alba

HozzászólásSzerző: nemkati » 2006 máj. 05 20:11

Igen, legalább azt lenne jó tudni, hogy minek szabad neveznünk azt, amiről beszélünk. :(

De ahhoz előbb azt kellene tudni, hogy mi lesz ott.
nemkati

HozzászólásSzerző: pistike3 » 2006 máj. 09 16:05

az újság még rendben van, de a fényképek szörnyűek!!!! nem tudom kit alkalmaznak fotósnak, de gondolom valakinek a valakije lehet ennyi hozzáértéssel!!!
pistike3
pistike3

HozzászólásSzerző: Vargosz » 2006 máj. 11 15:55

pistike3 írta:az újság még rendben van, de a fényképek szörnyűek!!!! nem tudom kit alkalmaznak fotósnak, de gondolom valakinek a valakije lehet ennyi hozzáértéssel!!!

Tisztelt pistike3

Állok elébe a kritikának, de ha lehet a semmit mondó kritika helyett próbálja konkrétabban megfogalmazni a képpekkel kapcsolatos problémáit.
Én nem szeretném folytatni az ön személyeskedő stilusában a beszélgetésünket, de néhány tényt tisztázzunk.
Én 14 éve készítek fotókata Városházi Naplónak és annó Kiss Vera akkori főszerkesztő pusztán szakmai alapon választott ki és azóta is a további 3 főnököm is meg volt elégedve a munkámmal. (hogy más sajtó orgánumot, produceri irodát ne említsek;-)
Izlésünk persze lehet különböző, de ezt összekapcsolni "kinek-a kicsodájával" gyerekes.
Végül: ha kiváncsi több képemre, a honlapunkon megtekintheti, sőt januártól nagyrészét le is töltheti.

Tisztelettel,
Varga Gábor
Vargosz

HozzászólásSzerző: seregi1 » 2006 máj. 12 11:19

[quote="...az újság még rendben van, de a fényképek szörnyűek!!!! nem tudom kit alkalmaznak fotósnak, de gondolom valakinek a valakije lehet ennyi hozzáértéssel!!!...
Tisztelt pistike3

Állok elébe a kritikának, ... Tisztelettel, Varga Gábor[/quote]
Édesanyám az ilyen fanyalgásra mindíg azt mondta, a készben a hüje is talál hibát. :P Nem elírtam, csak nyelvhelyesen a program kimoderálja.
seregi1

HozzászólásSzerző: tóth zoltánn » 2006 máj. 30 19:02

kedves Gábor!
Igazad van, a szakmai kérdésekről lehet vitázni. Ez nem lehet gond. Engem inkább az érdekelne, kivel vagy ennyire jó viszonyban a hivatalban, hogy Te lettél az első számú fotós és a legügyesebb moderátor. Elárulnád kedves Tamás, ki segíti az érvényesülésedet?
tóth zoltánn

HozzászólásSzerző: Vargosz » 2006 máj. 31 07:53

Tisztelt Tóth Zoltán!

Engem inkább az érdekelne, kivel vagy ennyire jó viszonyban a hivatalban, hogy Te lettél az első számú fotós és a legügyesebb moderátor.

Ha nagyon érdekel lsd. itt :D

A moderálásról annyit, hogy ez csak informatikai szakmai kérdés, ha munka kell ezt a részét szívesen átadom az én munkámnak, főleg ha fenti szövegekhez hasonlókat kell olvasgatnom. (a moderátori szerep esetemben annyit jelent, hogy képes vagyok a phpbb programot kezelni és napi 24 órában elérhető vagyok!)

Tisztelettel,
Varga Gábor
Vargosz

HozzászólásSzerző: Admin » 2006 máj. 31 10:04

Tisztelt Tóth Úr!

A Moderátori tevékenységek topikban láthatja, hogy a moderálásokat az esetek többségében én végzem.

Vargosz kollégám segítségét azért kértem, mert:
- nagy ritkán előfordul, hogy napokig nem vagyok számítógép közelben (pl. nyaralok), de ezt a cseppet sem kellemes feladatot akkor is el kell valakinek végeznie
- régóta ismerem és megbízok benne
- együtt dolgozunk a XV. kerületi portálon
- együtt alakítottuk ki az új fórumot, így jól ismeri a phpbb-t
- 24 órában elérhető
- olcsón dolgozik (egy fillért sem kap a moderálásért :wink: )

Admin
Admin
Fórum Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: nemkati » 2006 máj. 31 23:35

Na de ki az a Tamás??
nemkati

HozzászólásSzerző: Topó » 2006 jún. 01 12:57

nemkati írta:Na de ki az a Tamás??

És hova tünt Demon Hill?????????? :)
Topó

Topónak

HozzászólásSzerző: nemkati » 2006 jún. 01 21:33

tóth zoltánn írta:kedves Gábor!Igazad van, a szakmai kérdésekről lehet vitázni. Ez nem lehet gond. Engem inkább az érdekelne, kivel vagy ennyire jó viszonyban a hivatalban, hogy Te lettél az első számú fotós és a legügyesebb moderátor. Elárulnád kedves Tamás, ki segíti az érvényesülésedet?

Ezen jót somolyogtam. :) Mindenről eszembe jut valami, erről pl. ez:

A négy apostol a következő három: Péter és Pál.

Tudom, nem jó a párhuzam, de ez van. :)
nemkati

Városházi Napló.

HozzászólásSzerző: nico » 2007 márc. 30 15:04

Tisztelt XV. kerületiek!
Tisztelt Újpalotaiak!
Tisztelt Városházi Napló!

Egy nyomdaterméken látható.

"XVI. évfolyam 6. szám 2007. Március 26.
Városházi Napló
Rákospalota, Pestújhely és Újpalota polgárainak lapja"

2. oldal, bal felső cikk:

"AZ ÜLÉSTEREMBŐL TUDÓSÍTJUK
Rákospalota, Pestújhely és Újpalota önkormányzatának képviselő-testülete"

2. oldal jobb alsó sarok, impresszum:

"Városházi Napló
Rákospalota, Pestújhely és Újpalota polgárainak lapja
Főszerkesztő: Fe...."

Háromszor is szépen felsorolva a XV. kerület városrészei.

A PR szakmához nem értek. A kiegyensúlyozott tájékoztatásra esküt nem tettem. Talán a kritikus újpalotai "ingerem" az oka, hogy csatolva szíves figyelmükbe ajánlom a lap első oldalának bal alsó sarkában található polgármesteri köszöntő címzését.

Béke Önökkel.
Csatolmányok
Dscn1918.jpg
Köszöntő:
(66.58 KiB) 177 alkalommal.
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéb témák