HOPPÁ!!!

Minden olyan téma, ami aktuális a kerület életében.

HOPPÁ!!!

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 júl. 16 09:52

Olvasgatom az új és a régi kerületi híreket, volt vezetőink viselt dolgait és valamin megakadt a szemem... Rögtön utána néztem, mert némi ellentmondást véltem felfedezni. :?
Lehet, hogy rosszul látom, de szerintem valahol csúsztatás történt. Tehát van egy 2010.08.13-ám Hajdú László ex-polgármester által adott interjú, melyben erről panaszkodik:

"...Egészséges vagyok, soha nem volt vállalkozásom, polgármesterként a nettó keresményem 275 ezer forint. Ehhez havi 81 ezer forint költségtérítést kapok, ráadásul adólevonással, így rosszabbul járok, mintha számlát adnék róla. ..."

Aztán van egy jóval előtte (2006.10.11) keletkezett testületi ülésen elfogadott határozat, mely szerint:

"Hajdu László: A kérésnek megfelelıen, minden javaslatról
külön kéri a képviselı-testület szavazatát.

381/2006. (X. 11.) sz. h a t á r o z a t

A Képviselı-testület úgy dönt, hogy a polgármester havi illetményét 2006.
október 1-tıl az önkormányzati illetményalap 14,5-szeresében, 598.125.- Ft-ban
állapítja meg.
Felelıs : jegyzı
Határidı : 2006. október 12.
(Szavazati arány: 28 igen szavazat, 0 ellenszavazat, 1 tartózkodás)

382/2006. (X. 11.) sz. h a t á r o z a t

A Képviselı-testület úgy dönt, hogy a polgármester költségátalányát 2006.
október 1-tıl havi illetményének 30 %-ában, 179.438.- Ft-ban állapítja meg.
(Szavazati arány: 16 igen szavazat, 10 ellenszavazat, 3 tartózkodás)

383/2006. (X. 11.) sz. h a t á r o z a t

A Képviselı-testület úgy dönt, jóváhagyja, hogy a hivatali gépjármő személyi
használata során – az azzal kapcsolatban felmerülı költségeket – a
Polgármesteri Hivatal viselje.
Felkéri a jegyzıt, hogy az 1994. évi LXIV. tv. 12. §-a értelmében a polgármester
foglalkoztatási jogviszonyával kapcsolatos ügyviteli feladatokat lássa el.
(Szavazati arány: 16 igen szavazat, 0 ellenszavazat, 13 tartózkodás)"

Nos akkor hogyan maradt szegény Hajdú László ebből a 777.563 ft.-ból mindössze 275.000 ft.-al...? :shock: (+ ehhez hozzájött az országgyűlési képviselői és különböző bizottságokban elfoglalt pozíciójáért járó tiszteletdíj) Arról, hogy az autót is költség mentesen használhatta, már ne is beszéljünk. Nagyon átverték szegény H.L.-ot, vagy ő szeretne bennünket...? :roll:
Annyiszor megírtam már, hogy a tények makacs dolgok. Akár csak most is... :oops:
bakossandor

Re: HOPPÁ!!!

HozzászólásSzerző: nico » 2014 júl. 16 13:48

100/2006. (IV. 26.) sz. h a t á r o z a t
Budapest Főváros XV. kerületi Önkormányzat Képviselőtestülete az Önkormányzat 2005. évi költségvetése eredményes végrehajtása, a gazdálkodási eredmények alapján Hajdu László polgármestert hat havi alapilletményének megfelelő, 3.588.750.- Ft összegű jutalomban részesíti.
Felelős : az indítvány megtételére Varga Imre a PGB elnöke
végrehajtásért a jegyző
Határidő: a zárszámadás elfogadása, ill. értelem szerint
(Szavazati arány: 19 igen szavazat, 4 ellenszavazat, 5 tartózkodás)
(Megerősítve a PGB 71/2006. (IV.20.) sz. határozata)

http://www.bpxv.hu/docok/testuleti/kt20060426.pdf
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 júl. 16 15:57

Ajvé....! Akkor már végkép nem értem. :shock: Minek szerénykedett rá 4-5 évre az újságban megírt interjúban!? (Azért azt is érdemes megfigyelni, hogy a jutalom megállapítása és a határozat áprilisban született, a fizetés emelés október 1-től járt Hajdú Lászlónak, de már áprilisban ezzel az összeggel szoroztak, ráadásul 2005-re :!: )
Azaz, most már értem miért szeretne ismét polgármester lenni. :wink:
Valakitől azt is hallottam, hogy nem jön ki a nyugdíjból. Nem is csodálom, hiszen annyira rossz az életszínvonal, hogy az ex-polgármesterünk mentorának fia (ifjabb Gyurcsány) is bolti lopásra vetemedett... Üdítőt és csokit lopott. Úgy látszik a DK. nem jó üzlet mégsem. :cry:
Nem baj, megalakult a kiöregedett szocik pártja is a DFK. (Deák Ferenc Kör), talán ott jobb lesz. A gyönyörű L. Ildikó tanár néni szoknyája mellett. :mrgreen:
bakossandor

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 júl. 31 18:08

KEDVES SÁNDOR BARÁTOM !

Jól elmondtad a magadét, jogod van egyelőre bármit állítani, vádolni, vagy akár besározási kísérletet elkövetni.
Az önkényes soraidhoz annyit, hogy én havi átlagban 300 000 Ft/hó kevesebbet kaptam mint az általad imádott
jelenlegi polgármester. Úgy lett volna tárgyilagos és nem lejárató, ártó szándékú a véleményed, ha és amennyiben
az ő jövedelmével hasonlítod össze. Ezt könnyen megtehetted volna, hiszen a vagyonnyilatkozata nyilvános, csak
be kellett volna írnod az adatokat. Igaz, hogy akkor az ártani akarás nem engem célzott volna! Megjegyzem anno
nekem a járulékokkal együtt a bruttó jövedelem 52,7 %-a eleve adóba ment, ez a különbség ma fele, ez is benne van,
abban az állításomban, hogy a Te kedvenc polgármestered havi nettó 300 000 Ft/hó jövedelemmel többet visz haza.
Nos ez 14,4 millió forint négy évre vetítve mint az én jövedelmem volt, a törvény által engedélyezett évi egy
alkalommal megítélt jutalmammal együtt...

Hogy miért vállalom a polgármesteri szolgálatra a jelölést ismét??

Erre egy beteg, idős Pestújhelyi lakos hozzám írt mai levelét javaslom elolvasni, e levél önmagában is válasz ad Neked !

Tisztelt Hajdú Úr !

Végre eredményről tudok beszámolni. :)
Ingyenes étkeztetés megoldodott, mégpedig úgy, hogy hozzám is jár az ételszállító, így oldották meg a kiszállítást.(hétközbeni kajámat így oldom meg én is)

"Régen"..pár éve még elsétáltam érte a pestújhelyi Családsegítőhőz, de már hosszú lenne az út fájós gerinccel.
Egyszer találkoztunk is...éppen nem várt élelmiszer osztás volt az Ön jóvoltából. :)
Jó volt, mikor még karácsony előtt voltak csomagok. Ma már semmi nincs.

De majd lesz sétáló utca (zsúfoltabb piac), átalakított terek (elhanyagolt orvosi rendelő, ahol a női mosdóban a kézmosónál leázott vakolat és szétrozsdásodott csövek vannak: Bezsilla N.u.)
Megszüntetik a Kontyfa u.-i Családsegítőt december 31.-vel. Emberek vesztik el munkájukat és a kisnyugdíjasok meg a fene tudja hova tartoznak majd.

Na jó, befejezem a sirámaimat, de kikivánkozott ez is.

Szép napot, minden jót kívánok!

Üdvözlettel: ..............

Sanyikám nem kell elhamarkodott támadást indítani,,,,idő előtt!!!

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Accantus » 2014 aug. 02 08:32

Te is tudod, hogy 2010 óta pártból kizárt vagyok, a DK nem párttagként tisztel hanem civil szervezetben elért teljesítményemért.
Látom össze ollózott tudásod van rólam, ne nyomozzál tovább én bevallom az összes civil bűnömet, én nem CÖF katona vagyok!
A Magyar Vöröskereszt aktív tagja vagyok 1969 óta, 66-szoros véradó, ma is aktivistaként szolgálok ennyi évtized után igazol Szőgyéniné.
A Magyar Környezetvédelmi Egyesület országos alelnöke vagyok 1994-óta, ma én vagyok a zöld civil szervezetekkel kapcsolatot tartó.
A Budapesti Sport Egyesület ( BSE ) tagja 1983 - 2013 között voltam, a BSE államosításával tavaly megszűnt - 100 év után - így ez a tagságom
ma már enyhít a Városmajor parkban lévő sportcsarnok heti két alkalommal rendszeres elfoglaltságom.
A Rákospalotai Egyetértés Atlétikai Klub ( REAC ) rendszerváltozás utáni újjá szervezése óta tagja vagyok én az egyesület alelnökeként segítem a sok szakosztályos egyesület munkáját.
A Rászorulókat Támogatók Egyesülete sima tagja vagyok, de minden szerda, péntek és vasárnap saját autómmal élelmiszer adományt szállítok.
Alapítvány a Holnapért alapító tagja vagyok.
AZ Újpalotaiak Baráti Köre ( ÚBK ) tagja vagyok 1989 óta.
Az UBK által létrehozott Média Alapítvány alapító tőkét betevő tagja vagyok.
Az Öt Hét Egyesület tagja vagyok, ez a XV. kerület igazán aktív környezetvédelmi egyesülete.
A HAKME ( Hálózat a Kulturáért és Művészetért Egyesület) egyik - remélem ezt mondják, ha ellenőrzöd - aktív tagja vagyok.
Több asztaltársaság bizalmát is élvezem, a SOM társaság kéthetente tartandó ülésén rendszeresen ott vagyok.
A Polgárőrség alapító tagja vagyok, ma is érvényes minden vizsgám a járőrözéshez.
Pestújhelyi legnagyobb egyesületének Báder György úrral és Podmaniczky Elek úrral alapító tagja vagyok......

Még a felét soroltam fel csupán. Ezzel akarom jelezni, hogy mi közöm van a lokális mozgalmakhoz, szóval a civilekhez.

Kamú :D aki ennyi helyen próbál bármit is tenni az nem csinál semmit,csak nevet ad a gyereknek ! Tiszta Pióker Ignác !
Accantus

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 aug. 03 10:07

"
Jól elmondtad a magadét, jogod van egyelőre bármit állítani, vádolni, vagy akár besározási kísérletet elkövetni.
Az önkényes soraidhoz annyit, hogy én havi átlagban 300 000 Ft/hó kevesebbet kaptam mint az általad imádott
jelenlegi polgármester. Úgy lett volna tárgyilagos és nem lejárató, ártó szándékú a véleményed, ha és amennyiben
az ő jövedelmével hasonlítod össze"

KEDVES LÁSZLÓ BARÁTOM!

Azért a Te béredhez szóltam hozzá, mert az volt a téma, amit szintén Te vetettél fel. Az általam "imádott" polgármester bére azért nem érdekel, mert nem siránkozott az alul-fizetése végett. De mondhatnám azt is, hogy nem vett fel plusz juttatásokat, vagy azt, hogy a képviselői fizetése mellé nem veszi fel a polgármesteri bérét is, hanem alapítványba utalja azt.
Téged is kedveltelek, amikor polgármester voltál, akár csak most is. Imádni a nőket szoktam... :wink:
A probléma az, kedves Barátom, hogy a kampány miatt hajlamos vagy sok olyan dolgot is állítani, ami nem fedi a valóságot. Én ezt megértem és (ugyancsak a kampány miatt) hozzá is szólok, amikor úgy gondolom, megvezetni szeretnéd a kerület lakosságát. :cry:
És valójában semmi kivetnivalót nem találnék abban sem, hogy újból indulnál a választásokon, ha nem próbálnád ezt a civil szervezet égisze alá vonni, holott köztudott, hogy Te viszont a Gyurcsányt imádod a DK.-val együtt, így azok segítségével indulnál. Vagy ahogy legújabban hallottam: az Összefogás indítana. 8)
Nos, kérdem én: most akkor kit fogsz képviselni? Persze a lakosságot leszámítva... :oops:
Aztán még ott van az a lehetőség is, hogy akár képviselőként képviseld azokat, akiknek szerinted rossz a sora a kerületben.
De, ahogy egyszer mondtad volt, aki már volt válogatott játékos, az nem fog a kispadra ülni.
Pedig igazából a kispados is a csapat része! :roll:

Az idősek jó szívvel gondolnak vissza Rád. Mert sok üdvözlő lapot kaptak Tőled. Valami kézzel foghatót-maradandót tudnál-e ide sorolni? :shock:
Minden jót, Barátom.
bakossandor

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 aug. 05 16:31

HOZZÁSZÓLÓ TÁRSAM, NEM JÓL EMLÉKSZEL !

A Te polgármestered 3,5 évig vehette fel a fizetését a parlamenttől és az önkormányzattól is, ahogyan én is. A Te főnököd
csak ez év április végétől nem veszi fel a két fizetést, felvenné, ám új játékszabály lépett be....vagy elveszti vagy egy valamilyen
célra átutaltatja a hátra lévő 5 hónap fizetését az egyik szolgálata után. De gondolom azt is megnézted, hogy kik alapították a szóba
hozott alapítványt, illetve ez az alapítvány milyen célokat szokott finanszírozni??

"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 aug. 06 12:36

"A Te polgármestered 3,5 évig vehette fel a fizetését a parlamenttől és az önkormányzattól is, ahogyan én is. A Te főnököd..."

Kedves Hozzászóló Társam!

Próbálok udvarias maradni, de állandóan provokálsz. :cry:
Az "én" polgármesterem a tiéd is, hiszen Te is itt laksz ebben a kerületben, még ha néha nem is úgy teszel.
Az én főnököm pedig otthon a nejem, a munkahelyemen a főigazgató(asszony) az életben pedig nincs olyanom. 8) Tehát a célzások nem helyén valók.
Ez év áprilisától új szabályok léptek életbe amelyeket az általad és párttársaid által (mindenáron) megbuktatni szándékozó kormány vezetett be. A te volt pártodnak is megvolt a lehetősége erre, de eszükben nem jutott ilyesmi. Sőt: ahogy hallom még az új MSZP vezérnek is 50 milliós jogosulatlanul felvett sara van az adófizetők felé. :evil:
És ha jól emlékszem,az "én" polgármesterem nem szavaztatott meg magának menet közben fizetésemelést.
Persze a válaszod ismét az lesz, hogy miért bántalak, miért piszkállak. Hiszen ezt csak neked szabad, nem igaz? :wink:
bakossandor

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 aug. 07 23:18

A PARLAMENTI KÉPVISELŐK E LÁTSZÓLAG ERKÖLCSÖS DÖNTÉS ELŐTT,
a parlamenti képviselők jövedelmét, mind három kategóriában összesítve éppen duplájára emelték meg önmaguknak.
A Te polgármestered ezt megszavazta. Így ő egyetlen forintot sem vesztett azzal, hogy színlelt alapítványi befizetésre
kényszerítette a jogszabály, tehát nem önként mondott le, hanem törvényi kényszer hatására. Ám előtte megszavazták
azt, hogy ne legyen jövedelem csökkenés, mi több, jövedelem növekedéssel járt az un. lemondás...

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Accantus » 2014 aug. 10 08:22

Vajon ki lesz a DK XV. kerületi polgármester jelöltje ? :D
Accantus

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 aug. 10 15:46

"Hozzászólás Szerző: Accantus » 2014 aug. 10 07:22

Vajon ki lesz a DK XV. kerületi polgármester jelöltje ?"

Minden bizonnyal egy alacsony nyugdíjjal rendelkező "civil", aki minden áron a kerület javát fogja szolgálni és rögtön az elején leállítja majd a jelenleg zajló építkezéseket és egyéb pénz elvonó tevékenységet! 8)
Hiszen a kerület lakosainak nem szükséges a sok új és felesleges játszótér, térfigyelő kamera, uszoda, parkoló, panelprogram, stb. :cry:
Meg aztán kell a pénz a pártkasszába, mert az nagyon üres ám! :wink:
De reméljük egy fiatal, energikus jelölt lesz, mert ugye 5 évre választják és nem árt, ha az energia végig meglesz.... És persze felkészült, tapasztalt is legyen, ne olyan aki 7-8 tanácsossal veszi körül magát. :roll:
Így vagy úgy, a nagy DK. vezér lesz a példaképe és hazudni fog éjjel, reggel és este! :evil:
bakossandor

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 aug. 11 22:47

SÁNDOR, EZT TE GONDOLOD, VAGY SEGÍTETTEK ?

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 aug. 12 07:51

"Hozzászólás Szerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 aug. 11 21:47
SÁNDOR, EZT TE GONDOLOD, VAGY SEGÍTETTEK ?
"

László: bárcsak segítettek volna, de sajnos ez lesz a valóság. Te is tudod, ezért Téged választottak erre a posztra, hiszen a régi polgármestert fogják remélni Benned, ehelyett kapnak egy Gyurcsány-klónt! :cry:
Mert egy pillanatig se gondolja senki, hogy majd azt teszed, amit szíved szerint szeretnél.
Van programotok? Mármint a DK.-nak,itt a kerületben? És ha igen, megvan az anyagi háttér hozzá???
És mi lesz a RATE-val? El-Gyurcsányosódik? :shock: Vagy kilépsz belőle? Mert ugye a DK. nem viseli szívén a külhoni magyarok sorsát, így a z eddigi segélyeket sem veszik majd jó néven.
Laci: nem segítettek nekem abban, hogy lássam merre tartasz. :?
Pedig valamikor elveid voltak...
bakossandor

HozzászólásSzerző: podmaniczky elek » 2014 aug. 12 12:15

Kedves Sándor barátom!
Te is tudod,hogy minden jelöltnek van,vagy lesz programmja ami bizonyára csak a kerület lakói számára hoznak jobb életet!
Ezért kicsit várjál még,a kampány nemsokára indul, mindent megtudsz!Én ugyan már tudom,hogy ha a baloldal győz,akkor minden jobb lesz
mivel mi az emberek napi gondjaival is foglalkozni fogunk!
Addig is türelem,inkább tegyétek közé,hogy kik a FIDESZ helyi jelöltjei -ugy tudom,hogy kedves feleséged is?! együtt többre fogunk jutni!
Üdv. Barátod!
Elek-
podmaniczky elek

HozzászólásSzerző: Accantus » 2014 aug. 12 15:51

Te is tudod,hogy minden jelöltnek van,vagy lesz programja ami bizonyára csak a kerület lakói számára hoznak jobb életet!
Ezért kicsit várjál még,a kampány nemsokára indul, mindent megtudsz!Én ugyan már tudom,hogy ha a baloldal győz,akkor minden jobb lesz
mivel mi az emberek napi gondjaival is foglalkozni fogunk!

Jaaa ! Az elmúlt Hajdú korszak csak azt hozott ! :D Ilyen dumát....még jó maga sem hiszi el ! :mrgreen:
Accantus

Következő

Vissza: Közélet