LASKA VERONIKA LAKÁS ÜGYE A XV. KERÜLETBEN !

Önkormányzati tulajdonban lévő ingatlanokkal (lakások, telkek, helyiségek) kapcsolatos kérdések

LASKA VERONIKA LAKÁS ÜGYE A XV. KERÜLETBEN !

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 dec. 08 13:19

LASKA VERA MEGALÁZÓ TÖRTÉNETE VIDEÓN !

A KILAKOLTATÁS NEM A XXI. SZÁZAD KULTÚRÁJA...

https://mail.google.com/mail/u/0/?shva= ... rojector=1

Ezt ha volt érdeklődésed végig nézni, szóval ehhez nem kell kommentár!!
Sajnos ez Bp. Főv. XV. kerületében megtörtént, ezt itt meg lehet csinálni!

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

Re: LASKA VERONIKA LAKÁS ÜGYE A XV. KERÜLETBEN !

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 dec. 08 13:24

A KERÜLET POLGÁRMESTERÉHEZ KÉRELEMMEL FORDULT.

Mit gondolnak mi lett e kérelem sorsa???

Tisztelt László Tamás!
Tisztelt Polgármester Úr!

Azzal a tiszteletteljes kéréssel fordulok Önhöz , hogy segítsen a kilátástalannak tűnő helyzetem áttekintésében és megoldásában. 1998-ban méltányossági alapon adtam be pályázatot önkormányzati, szoba konyha 30 nm bérleményre a XV. kerületi lakásosztályra. A pályázatom sikerült, saját költségen történő felújítási kötelezettségével. A bérlemény nagyon rossz állapotban volt, de elfogadtam és örültem, hogy végre megszabadulok egy nagyon mostoha környezetből. A felújításnak eleget is tettem háromszor is, OTP személyi hitelt vettem fel amit még 2018.- ig fogok fizetni. A bérleményben a következő felújítási munkálatokat végeztem el:
A 1153. Budapest. Hubay Jenő téri bérleményben elvégzett felújítások

szemét konténerbe történő elszállítása az udvar lakás, pince 50.000 Ft
villanyszerelési munkák villanykábelek áthúzása villany kábelek, kapcsolók : 100.000.Ft
hőtárolos kályha átvizsgálása új motor vétele kályha javítása: 35.000.Ft
háromszori festés mázolás tapétázás,faljavítása 200.000.Ft
aljzatkiegyenlítés a konyhában fürdőszobában anyaggal: 100.000.Ft
gipszkarton álmennyezet konyhában- fürdőszobában: anyaggal: 150.000.Ft
vizesblokk-csövek kiépítése kád, mosdó, WC beépítése, csatornázási munkálatok: 120.000.Ft
csaptelepek
Villanyboyler vásárlása beszerelése: 45.000.Ft
fürdő szobára harmonika ajtó beszerelése: 20.000.Ft
kül- beltéri szigetelés, anyaggal: 60.000.Ft
hideg-meleg burkolás, csempe, járólap, fuga
laminált parkettázás: 150.000.Ft
bejárati ajtó készítés:, ablakok javítása ,szigetelése, festése mázolása: 40.000.Ft
gáz bevezetése: 120.000.Ft
fenyőfa galéria kialakítása beépítése: 150.000.Ft
Ytong téglafal, beépítés anyag: 60.000.Ft
1.420.000Ft
A felújítási munkálatokban a barátaim segédkeztek, amiért munkadíjat nem kértek.
Én úgy érzem, hogy maximálisan eleget tettem minden kötelezettségemnek. A mellettem lakó szomszéd már akkor ellenséges magatartást mutatott az irányomban, amikor még csak a bérleményt tekintettem meg. Ezzel az ellenséges magatartással az ott eltöltött 14. évig sorám egy pillanatra sem hagyott fel.
Többször hangot adva annak, hogy meg fogja találni a módját annak hogy engem kilakoltassanak onnan. A feljelentések rendszeressé váltak a Palota Holding felé, megtudtam hogy sohasem írásban tette meg csak telefonon. A régebben ott lakó bérlők elmondták, hogy sajnos erre készüljek fel mert ez az ember mindig ilyen volt. Ez az állandó meghurcoltatás már nagyon megviselt, volt rá alkalom, hogy a nem ott lakó hölgy ismerőse bejött a lakásomba engedély nélkül és a fiammal olyan megengedhetetlen stílusban és hangnemben beszélt, hogy az már nem volt tolerálható.
Sajnos a dolgok tettlegességig fajultak, többször is mert az úr nagyon agresszíven viselkedett.
Az ajtóm előtt megvertek ketten fa léccel és különböző egyéb, ütésre használható eszközökkel. Ezért feljelentettem látlelet is készült róla - olyan sérüléseim keletkeztek, mert földön fekve védtem a fejemet amit ütöttek, hogy az ujjaimról a gyűrűimet fogorvosi fúróval tudták csak eltávolítani hogy a sérüléseimet ellássák. A hölgy ismerőse kijelentette, hogy addig nem nyugszanak amíg fiamat börtönbe nem juttatja. Folyamatos kötekedésnek és az aljas viselkedésének voltam kitéve.
Állandó rettegésben éltem, volt rá esett hogy már az öngyilkosságba menekültem mert hiába jeleztem az önkormányzat és a Palota Holding felé ezt a ellehetetlenült helyzetet semmit sem tettek.
Számtalanszor jeleztem a lakásosztály felé is és kértem a segítségüket. 25. éves korom óta vagyok rokkantnyugdíjas egy orvosi műhiba miatt, aminek a következménye a jelenlegi egészségügyi állapotom, ezért folyamatos orvosi, életem végéig gyógyszeres kezelésre szorulok. Ezért sok pihenésre és nyugodt környezetre van szükségem, de a fent említett szomszéd ezt minden lehetséges eszközzel megakadályozta. Az ismerőseimhez, barátaimhoz jártam pihenni mert a szomszéd úr az állandóvá vált zaklatásával lehetetlenné tette az életünket. Alaptalan dolgokkal rágalmazott meg és jelentett fel. Ezek miatt idegileg úgy kikészültem, hogy három hónapra bekerültem a pszichiátriára az állandósult pánikrohamok miatt, és ez gyógyszeres kezelés mellett sem kiküszöbölhető. A lakáscsere javaslatot főorvosi szakvélemény is alátámasztja. Ezért kértem Vizer Klára alpolgármester asszonyt, hogy segítsenek abban, hogy az általam felújított önkormányzati bérleményt elcserélhessem, és végre nyugodt körülmények közt élhessek. Lehetőséget kaptam végre, de ismét felújítási kötetezettséggel a saját költségemen. Kértem az alpolgármester asszonyt hogy mivel nem áll már módomban hitelt felvenni mivel 2018. ig fogom fizetni a Hubay Jenő téri bérlemény felújításának költségeit, szociális támogatásként kértem a felújításhoz szükséges anyagokat amit elutasítottak. Ekkor kértem minden ismerősömet, hogy akinek maradt lakásfelújításból anyaga azt adja nekem: próbáltak is sokan a segítségemre lenni, mind magánemberek.
Bitvai Nándor alpolgármester úr nem értette, hogy miért adták felújítási kötelezettséggel a cserelakást is, mert úgy tudta, hogy felújítva kell a bérleményeket átadni, és azt ígérte, hogy utánanéz ennek a dolognak. Majd telefonon felhívott, és jelezte: nekem kell felújítani a cserebérleményt, de majd a költségeket beleszámolják a lakbérbe. A lakásosztályon annyit kértem csak, hogy legalább a villanyszerelési munkálatokat végezzék el és egy tisztasági festést végezzenek a bérleményben, majd beköltözve felújítom lassanként, de ma sem tudom, hogy hogyan, pár nap alatt szerintük felújították a bérleményt ami felújításnak nem mondható, hiszen ez beköltöztető állapotnak felel meg. A lakásosztályon Garainétól hiába kértem a két lakásról készült fotót valamint a számlák fénymásolatát ezt megtagadta, pedig Kiss Gyula úr elfaxolta a lakásosztályra. Nem értem hogy lehet az, hogy egy szomszéd így tönkretegye két ember életét, valamint maradandó egészségállapot-rosszabbodásom is történt. Állandó rettegésben éltem és folyamatos menekülésben, a rendőrséget már szégyelltem hívni a szomszéd állandó zaklatása miatt. Ezek után még én fizessem két lakás kölcsönét. Sőt a saját költségemen nekem kell állni a fürdőszobában a zuhanyzó kialakítását, amire már nincs semmilyen módom. és mivel a bénult térdemet úgy szétverte, hogy azóta a mozgásomban még korlátozottabb lettem, hiába van fürdőszoba, ha egyszer nem tudom használni mert nem tudok belemászni a kádba. Nem tudok kapaszkodni, és bármikor kizuhanhatok a kádból. Ezért a 24. éves fiamnak kell fürdetni, ami áldatlan állapot, hiszen nekem is van méltóságérzetem és nagyon kellemetlen mind a kettőnk számára. A bérlemény rezsijén kívül havonta kell fizetnem 15.000. Ft felújítási költséget. Amit a rokkantnyugdíjból és amit az ápolási díjból fizetünk. A gyógyszereimet, amiket állandóan szednem kell, még a 10%-os díj ellenében sem tudok kiváltani, hiszen kb. 20.000. Ft marad egy hónapra kettőnk élelmére és a gyógyszereim kiváltására.
Kérem Önt Tisztelt László Tamás polgármester úr, hogy vizsgálja felül a helyzetünket, hiszen én már egyszer felújítottam egy önkormányzati bérleményt. És a havi 15.000. Ft amit követelnek tőlem nagyon megnehezíti az élet körülményeinket. Valamint segítsen abban, hogy a fürdőszobában a zuhanyzót kialakítsuk, mert nekem erre nincs már lehetőségem.

Tisztelettel:
Laska Veronika
Budapest. 2013. 03. 27.
A kérelmező ügyfél elmondja, hogy mi történt az ügyében.
Szégyen.

"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 dec. 08 13:34

A DOKUMENTUMOK CSAK GYŰLNEK, ÁM AZ ÜGY MEGOLDÁSÁHOZ A JÓ INDULAT ?

https://mail.google.com/mail/u/0/?shva= ... rojector=1

Én megkaptam ezt a jegyzőkönyvet. Meglepődni sem kell, ez itt így megy....

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 dec. 08 13:40

A LAKÁST FELÚJÍTTATTÁK VELE, AMELY A FOTÓ SZERINT SZÉP, MOST LE AKARJÁK NYÚLNI A BÉRLEMÉNYÉT !

https://mail.google.com/mail/u/0/?shva= ... bededbcd9f

A csatolt fotók alapján látszik, hogy sokat költött az önkormányzati tulajdonú lakásra.
Most ez nem érdekes, támogassa ennyivel a XV. kerületi Önkormányzatot.

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 dec. 08 13:54

GYŰLNEK A MINDEN EMBERI HUMÁNUMOT NÉLKÜLÖZŐ DOKUMENTUMOK !

https://mail.google.com/mail/u/0/?shva= ... 7c7f4d9560

Az ügyintézés lélektelensége jól követhető a csatolt dokumentumokban.

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 dec. 08 13:58

AZ EREDETI ÁLLAPOTRÓL KÉSZÜLT FOTÓK !

A megkapott állapot és a fentiekben látható felújítás utáni fotók között látható a különbség.

https://mail.google.com/mail/u/0/?shva= ... 9036eb1a44

Emberek között élünk, tudjuk, hogy kevesen vállalták volna e vagyont megóvó felújítást.

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 dec. 08 14:04

EZEK EGY KOMOLY ÁLLAPOTOT JELEZHETNÉNEK A HUMÁNUS ÜGYINTÉZÉSBEN, DE NEM A XV. KERÜLETBEN !

https://mail.google.com/mail/u/0/?shva= ... 84599030fd

Csak pironkodni lehet, talán a mesében sem tudnák ez kitalálni...

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 dec. 08 14:10

KÉRELEM A XV. KERÜLET POLGÁRMESTERÉHEZ, SZEGÉNYKE NEM HISZI EL, HOGY A POLGÁRMESTER ÉS O. GY. KÉPVISELŐ NEM SEGÍT !!

Tisztelt László Tamás!
Tisztelt Polgármester Úr!

Azzal a tiszteletteljes kéréssel fordulok Önhöz , hogy segítsen a kilátástalannak tűnő helyzetem áttekintésében és megoldásában. 1998-ban méltányossági alapon adtam be pályázatot önkormányzati, szoba konyha 30 nm bérleményre a XV. kerületi lakásosztályra. A pályázatom sikerült, saját költségen történő felújítási kötelezettségével. A bérlemény nagyon rossz állapotban volt, de elfogadtam és örültem, hogy végre megszabadulok egy nagyon mostoha környezetből. A felújításnak eleget is tettem háromszor is, OTP személyi hitelt vettem fel amit még 2018.- ig fogok fizetni. A bérleményben a következő felújítási munkálatokat végeztem el:
A 1153. Budapest. Hubay Jenő téri bérleményben elvégzett felújítások

szemét konténerbe történő elszállítása az udvar lakás, pince 50.000 Ft
villanyszerelési munkák villanykábelek áthúzása villany kábelek, kapcsolók : 100.000.Ft
hőtárolos kályha átvizsgálása új motor vétele kályha javítása: 35.000.Ft
háromszori festés mázolás tapétázás,faljavítása 200.000.Ft
aljzatkiegyenlítés a konyhában fürdőszobában anyaggal: 100.000.Ft
gipszkarton álmennyezet konyhában- fürdőszobában: anyaggal: 150.000.Ft
vizesblokk-csövek kiépítése kád, mosdó, WC beépítése, csatornázási munkálatok: 120.000.Ft
csaptelepek
Villanyboyler vásárlása beszerelése: 45.000.Ft
fürdő szobára harmonika ajtó beszerelése: 20.000.Ft
kül- beltéri szigetelés, anyaggal: 60.000.Ft
hideg-meleg burkolás, csempe, járólap, fuga
laminált parkettázás: 150.000.Ft
bejárati ajtó készítés:, ablakok javítása ,szigetelése, festése mázolása: 40.000.Ft
gáz bevezetése: 120.000.Ft
fenyőfa galéria kialakítása beépítése: 150.000.Ft
Ytong téglafal, beépítés anyag: 60.000.Ft
1.420.000Ft
A felújítási munkálatokban a barátaim segédkeztek, amiért munkadíjat nem kértek.
Én úgy érzem, hogy maximálisan eleget tettem minden kötelezettségemnek. A mellettem lakó szomszéd már akkor ellenséges magatartást mutatott az irányomban, amikor még csak a bérleményt tekintettem meg. Ezzel az ellenséges magatartással az ott eltöltött 14. évig sorám egy pillanatra sem hagyott fel.
Többször hangot adva annak, hogy meg fogja találni a módját annak hogy engem kilakoltassanak onnan. A feljelentések rendszeressé váltak a Palota Holding felé, megtudtam hogy sohasem írásban tette meg csak telefonon. A régebben ott lakó bérlők elmondták, hogy sajnos erre készüljek fel mert ez az ember mindig ilyen volt. Ez az állandó meghurcoltatás már nagyon megviselt, volt rá alkalom, hogy a nem ott lakó hölgy ismerőse bejött a lakásomba engedély nélkül és a fiammal olyan megengedhetetlen stílusban és hangnemben beszélt, hogy az már nem volt tolerálható.
Sajnos a dolgok tettlegességig fajultak, többször is mert az úr nagyon agresszíven viselkedett.
Az ajtóm előtt megvertek ketten fa léccel és különböző egyéb, ütésre használható eszközökkel. Ezért feljelentettem látlelet is készült róla - olyan sérüléseim keletkeztek, mert földön fekve védtem a fejemet amit ütöttek, hogy az ujjaimról a gyűrűimet fogorvosi fúróval tudták csak eltávolítani hogy a sérüléseimet ellássák. A hölgy ismerőse kijelentette, hogy addig nem nyugszanak amíg fiamat börtönbe nem juttatja. Folyamatos kötekedésnek és az aljas viselkedésének voltam kitéve.
Állandó rettegésben éltem, volt rá esett hogy már az öngyilkosságba menekültem mert hiába jeleztem az önkormányzat és a Palota Holding felé ezt a ellehetetlenült helyzetet semmit sem tettek.
Számtalanszor jeleztem a lakásosztály felé is és kértem a segítségüket. 25. éves korom óta vagyok rokkantnyugdíjas egy orvosi műhiba miatt, aminek a következménye a jelenlegi egészségügyi állapotom, ezért folyamatos orvosi, életem végéig gyógyszeres kezelésre szorulok. Ezért sok pihenésre és nyugodt környezetre van szükségem, de a fent említett szomszéd ezt minden lehetséges eszközzel megakadályozta. Az ismerőseimhez, barátaimhoz jártam pihenni mert a szomszéd úr az állandóvá vált zaklatásával lehetetlenné tette az életünket. Alaptalan dolgokkal rágalmazott meg és jelentett fel. Ezek miatt idegileg úgy kikészültem, hogy három hónapra bekerültem a pszichiátriára az állandósult pánikrohamok miatt, és ez gyógyszeres kezelés mellett sem kiküszöbölhető. A lakáscsere javaslatot főorvosi szakvélemény is alátámasztja. Ezért kértem Vizer Klára alpolgármester asszonyt, hogy segítsenek abban, hogy az általam felújított önkormányzati bérleményt elcserélhessem, és végre nyugodt körülmények közt élhessek. Lehetőséget kaptam végre, de ismét felújítási kötetezettséggel a saját költségemen. Kértem az alpolgármester asszonyt hogy mivel nem áll már módomban hitelt felvenni mivel 2018. ig fogom fizetni a Hubay Jenő téri bérlemény felújításának költségeit, szociális támogatásként kértem a felújításhoz szükséges anyagokat amit elutasítottak. Ekkor kértem minden ismerősömet, hogy akinek maradt lakásfelújításból anyaga azt adja nekem: próbáltak is sokan a segítségemre lenni, mind magánemberek.
Bitvai Nándor alpolgármester úr nem értette, hogy miért adták felújítási kötelezettséggel a cserelakást is, mert úgy tudta, hogy felújítva kell a bérleményeket átadni, és azt ígérte, hogy utánanéz ennek a dolognak. Majd telefonon felhívott, és jelezte: nekem kell felújítani a cserebérleményt, de majd a költségeket beleszámolják a lakbérbe. A lakásosztályon annyit kértem csak, hogy legalább a villanyszerelési munkálatokat végezzék el és egy tisztasági festést végezzenek a bérleményben, majd beköltözve felújítom lassanként, de ma sem tudom, hogy hogyan, pár nap alatt szerintük felújították a bérleményt ami felújításnak nem mondható, hiszen ez beköltöztető állapotnak felel meg. A lakásosztályon Garainétól hiába kértem a két lakásról készült fotót valamint a számlák fénymásolatát ezt megtagadta, pedig Kiss Gyula úr elfaxolta a lakásosztályra. Nem értem hogy lehet az, hogy egy szomszéd így tönkretegye két ember életét, valamint maradandó egészségállapot-rosszabbodásom is történt. Állandó rettegésben éltem és folyamatos menekülésben, a rendőrséget már szégyelltem hívni a szomszéd állandó zaklatása miatt. Ezek után még én fizessem két lakás kölcsönét. Sőt a saját költségemen nekem kell állni a fürdőszobában a zuhanyzó kialakítását, amire már nincs semmilyen módom. és mivel a bénult térdemet úgy szétverte, hogy azóta a mozgásomban még korlátozottabb lettem, hiába van fürdőszoba, ha egyszer nem tudom használni mert nem tudok belemászni a kádba. Nem tudok kapaszkodni, és bármikor kizuhanhatok a kádból. Ezért a 24. éves fiamnak kell fürdetni, ami áldatlan állapot, hiszen nekem is van méltóságérzetem és nagyon kellemetlen mind a kettőnk számára. A bérlemény rezsijén kívül havonta kell fizetnem 15.000. Ft felújítási költséget. Amit a rokkantnyugdíjból és amit az ápolási díjból fizetünk. A gyógyszereimet, amiket állandóan szednem kell, még a 10%-os díj ellenében sem tudok kiváltani, hiszen kb. 20.000. Ft marad egy hónapra kettőnk élelmére és a gyógyszereim kiváltására.
Kérem Önt Tisztelt László Tamás polgármester úr, hogy vizsgálja felül a helyzetünket, hiszen én már egyszer felújítottam egy önkormányzati bérleményt. És a havi 15.000. Ft amit követelnek tőlem nagyon megnehezíti az élet körülményeinket. Valamint segítsen abban, hogy a fürdőszobában a zuhanyzót kialakítsuk, mert nekem erre nincs már lehetőségem.

Tisztelettel:
Laska Veronika
Budapest. 2013. 03. 27.

Vagy szívatja az apparátus a polgármestert, vagy alanyi jogán gonosz Laska Veronikával szemben!

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 dec. 08 14:18

ÚJABB PRÓBÁLKOZÁS A KERÜLET POLGÁRMESTERÉNÉL

Tisztelt László Tamás Polgármester Úr !

Budapest, XV. kerület Zsókavár utca 45. III. emelet 1. szám alatti 1+1 félszobás. 35 nm

alapterületű, összkomfortos bérlakás

2012. augusztus 1-től 2013. július 31- i tartó, határozott 1 évre szóló bérleti jogviszonyom

meghosszabbítását kérném. Laska Veronika (szül:1967.12.18. Anyja neve: Piroska Ilona )

A bérbe adás jogcíme: lakásgazdálkodási érdek alapján, felújítási kötelezettséggel, költségelven.

A bérlőtársakkal együttköltötő személy: Hajdú Máté Ádám (szül: 1989.05.23.)- gyermek

A bérleményt tisztán tartom a közmű igazolásokat mellékelem.

Valamint kérem a Palota Holding Zrt engedélyét a bérleményben lévő félszobában lévő beépített

szekrény kivételére mert ezt nem tudom semmilyen célra használni. Hideg és meleg burkolatoksempe, járó l

parketta, nyílászárok felújítására kicserélésére az ehhez való munkálatokat,

valamint a hozzá tartozó anyagokat a saját költségemen szeretnék elvégez

Valamint kérem Önt, hogy vizsgálja felül, hogyan lehetséges az hogy felújítási költséget követel tőlem a Palota Holding Zrt. Mivel nem történt felújítás a bérleményben, hanem beköltözhető állapotba hozták az önkormányzati bérleményt, de tőlem 660.085,-Ft. -ot követelnek havi 15.000. Ft részletfizetéssel!

Hivatkozva a Lakásbérleti szerződésben foglalva : Szerződés száma:L U-2131/B01/12

Lakásbérleti szerződés: 18. pontjára "A lakás burkolatainak, ajtóinak és a lakás berendezéseinek karbantartásával, felújításával, cseréjével kapcsolatos költségek viselésére vonatkozóan a szerződő felek megállapodnak, hogy ezen költségek a bérlőt terhelik így azt a bérbeadótól semmilyen jogcímen nem követelheti" A bérleményben sem a nyílászárók sem a burkolatok nem lettek felújítva. Ezért nem értem hogyan követelhetik tőlem a fent jelzet 660.085,- Ft megtérítését! Kérem önt Tisztelt László Tamás Polgármesterúr, hogy vizsgálja felül ezt a jogtalan követelését a Palota Holding Zrt irányában. A 2012. július 18. napján történt

Jegyzőkönyvre hivatkozva:Ügyiratszám: /2012. " Tájékoztatom Laska Veronikát, hogy lakás rendeltetésének megfelelő állapotban kapja bérbe, az esetleges festést, mázolást burkolat cseréjét a bérlőnek kell elvégeznie saját költségén. Az iroda már a Palota Holding Zrt.., hogy rendeltetésszerű állapotba tegye a bérleményt."

Tehát lakásfelújítás nem történt, hanem rendeltetés szerű állapotba hozták a bérleményt. A további munkálatok a valós lakásfelújításra a Palota Holding Zrt. engem kötelez. Tehát a fent jelzett összeg: 660085.-Ft követelése a

Palota Holdingnak jogtalan! Tisztelt Polgármester Úr! 2013. március. á-n tartott fogadó óráján Ön telefonon kérte dr. Kis Gyula Vezér igazgató Urat, hogy csináljanak valamit az állítólagos lakás "felújítási" költség eltörlésére

de érdemi döntés ezidáig nem történt. Tehát továbbra is fizetem a XV. kerület. Hubay Jenő. Téri önkormányzati bérlemény felújítás költségét az OTP- tol felvett személyi hitelemet. Tehát még most is két bérlemény költségét fizetem II. csoport 85%-os rokkant ként Továbbá ígéretet tett arra hogy a fürdő szobában átalakítani zuhanyzóra a kád helyet mivel a fürdő kádba nem tudom használni mozgáskorlátozott állapotom miatt. Említettem Önnek, hogy az előző bérleményben a mellettem lakó szomszéd úgy szétverte a térdemet, hogy azóta menni is alig tudok

Ez az Ön által tett ígéret márciusban történt de még most sem történt ez irányban érdemben semmi. Kérem önt,az önhöz írt kérelmem vizsgálja felül és mint a XV. kerület Polgármestere orvosolja ez irányomban történt jogtalanul rám rót kötelezettséget (lakásfelújítási költség) mert nem ez történt, hanem beköltözhető állapotba hozták, és nem felújították a bérleményt, hiszen a valódi felújítás a Lakásbérleti szerződésben foglaltak szerint az én kötelezettségem!

Tisztelettel: Laska Veronika

Budapest. 2013. június.12.

Mit gondol az az olvasó aki eddig eljutott az ügy áttekintésében, hogy segítettek e neki??,

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 dec. 08 14:21

MIVEL A POLGÁRMESTER NEM FOGADJA, CSAK ÍRÁSSAL PRÓBÁLKOZHAT AZ ÜGYFÉL !

Tisztelt László Tamás Polgármester Úr!

1153.Budapest XV. kerület Bocskai u. 1-3.

Ismét kérelemmel fordulok Önhöz, s bízom szíves támogatásában.

Köszönettel vettem, amikor lehetővé tették, hogy a korábbi lakásomból, ahol állandó zaklatásnak és időnként sérülést is okozó bántalmazásban volt részem, elköltözzem a Zsókavár utcai címre.

Örültem a lehetőségnek, de - éppen az új lakás miatt - tetemes költséget kellene megfizetnem.

Önök a bérbeadáshoz szükséges tulajdonosi hozzájárulást úgy adták ki, hogy felújítási kötelezettség terhel, melyet - rossz anyagi körülményeim ellenére - kénytelen voltam tudomásul venni.

A döntésük és a bérleti szerződés megkötésének igen rövid egymásutánisága miatt gyorsan kellett elköltöznöm, nem szerettem volna ugyanis két lakás költségeit fizetni. Ahhoz, hogy gyorsan átköltözzem azt kellett kérnem, hogy a Zsókavár utcait legalább tegyék beköltözhető állapotúvá. Nem kértem felújítást, tisztasági festésre, esetleg néhány helyen mázolásra gondoltam. Ezt meg is ígérték, ennek ellenére - nem tudni, hogy kinek, mely szervezetnek az utasítására - a Palota Holding elvégeztetett egy sor olyan munkát, melyet nem kértem. Követelik az általuk elvégeztetett munkálatok ellenértékét. több, mint 600 ezer forintot.(660.085 Ft) Amelyet havi 15.000 Ft törlesztéssel fizetek a Palota Holding felé. nem kaptam meg! /Igen borsos ár ez egy ilyen kicsi lakás festésére, mázolására, linóleumcseréjére, s a beépített konyhaszekrény - teljesen felesleges - "pótlására"./

Ezt zért sem értem, mert a vagyon kezelelő a Palota Holding Zrt. -nek tudomásom szerint beköltözhető állapotban kell átadnia a bérleményt hiszen ez az ő tulajdunuk marad továbra is. A Lakásbérleti szeeződés 18.-ik pontja szerint "A lakás burkolatainak,ajtóinak,ablakainak és a lakásberendezéseinek karbantartásával,felújításával,illetőleg,azok,pótlásával,cseréjével,kapcsolatos költségek viselésére vonatkozóan a szerzödő felek megállapodnak, hogy ezen költségek a bérlőt terhelik így ezt a Bérbeadótól semmilyen jogcímen nem követelheti." Az állítólagos "feújítási munkálatokelvégzéséről hiába kértem számlát nem kaptam meg. Tisztelt Polgármester Úr semmilyen kötelezetség alól nem akarom magam kimenteni, természetesen megfizetem ami jogos követelés. De megkérem vizsgálja ki hogy valóban ennyi összegért történt e ez a "lakásfelújításnak" mondott igazság szerint rendeltetési állapotban adták át a bérleményt amiétt tudtommal nekem, mint bérlő felé nem lehet követelésük 660.085. Ft összegben!

Polgármester Úr a szerződéseket , a Részletfizetési megállapodást valamint minden ehhez füződő anyagot, több jogász is áttanulmányozott. Véleményük szerint az én esetemben csalás történt. Megromlott egészségi állapotom miatt nekem nincs már erőm jogi procedúrákra. Ezért szeretném, hogy ebben az összegben amit fizetésképpen rám róttak, a nyílás zárók cseréjét, bejárati ajtó, ablakok cseréjét, valamint csak a burkoló anyagot ,(járó lap 10 nm , csempe 10nm laminált parketta 20nm konyszekréyátalakítását csak anyagot kérek) biztosítsák ebből fent említett 660.085. Ft összegből a szakmunkákat pedig a barátaim ingyen szivességből elvégzik. Biztos vagyok abban, hogy a fent említett összeg jócskán alatta marad, és én felújítom a bérleményt olyan módon, hogy mozgáskorlátozott helyzetem miatt jól és korszerűen tudom kihasználni. Amennyiben ez nem lehetséges akkor kérem önt vizsgálja felűl hogy ez a 660.085. Ft "felújítási költség "valós árat tartalmazza e mert ez igen magas összeg az elvégzett munkákra. Tisztelt László Tamás Polgármester Úr én szeretnék önökkel együtt működni semmilyenkötelezetség alól nem akarom magam kimenteni. Tisztelettel megkérem Önt hogy segítsen nekem és a fiamnak ebben a dologban.Szerencsére az anyagi gondjaink enyhűltek Máté fiam állást kapott a FKF. Zrt-l. Polgármester Úr én indítványozni szeretném, hogy ebben az összegben amit fizetésképpen rám róttak, amit több jogássz is áttanulmázott és a vélemébyük szerint itt csalás történt.

A Palota Holding a tevékenységével lényegében megszegte a tulajdonos önkormányzat és a bérlő, azaz az Önök és köztem létrejött megállapodást, /Lakástörvény 13. § (1) bekezdése szerint " A lakás burkolatainak, ajtóinak, ablakainak és a lakás berendezéseinek karbantartásával, felújításával, illetőleg azok pótlásával, cseréjével kapcsolatos költségek viselésére a bérbeadó és a bérlő megállapodása az irányadó; ."/.

Nem érzem méltányosnak az eljárást, én a Hubay Jenő tér-i lakást - banki személyi kölcsönből, melyet ma is nyögök - felújítottam. (A hitelből főként anyagot szereztem be, de a munkálatok zömét ingyen, a barátaim segítségével végeztettem el.) A Zsókavár u-i lakást is hasonló módon - bár kényszerűségből, de vállalva - s szerettem volna rendbehozatni. Ez persze nem ment volna azonnal. A gyors átköltözést csak úgy tudtam teljesíteni, hogy kértem a fentebb már említett beköltözhető állapotot. Nem gondoltam volna, hogy a tisztasági festés mellett más munkálatokat is elvégeznek - kéretlenül . A bérbeadói nyilatkozat szerint 1 évre kaptam meg a lakást, s ehhez képest igen magas a fizetnivalóm. Kérem a támogatását a lakásbérleti jogviszony meghosszabítában. Mellékellek minden közmű igazolást. Kérem a döntéséről írásban történő válaszát várom. Ezúton szeretném megköszönni Polgármester Úrnak, a zuhanyzó kialakítását hálásan köszönöm a segítségét

Kérem, hogy helyzetemet átérezve segítsenek.

Köszönettel: Budapest. 2013.július.08.

Laska Veronika, Hajdú Máté Ádám 1157.Budapest. Zsókavár.utca.45. III. 1.

Telefon szám: 06-1-607-36-54 vagy 06703555080
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 dec. 08 14:27

KÉRELEM A PALOTA HOLDING Zrt. VEZÉRIGAZGATÓJÁHOZ !

Kérelem:

Bérleti szerződés hosszabbítása:

Tisztelt Kiss Kiss Gyula Vezér igazgató Úr

A Zsóka vár út. 45. III. 1. Alatti bérlemény bérleti szerződéséhez szeretném kérni a támogatását.

A fent jelzett bérleményt cserelakásként kaptam, amit a XV. kerület Hubay Jenő téri bérlemény leadásával sikerült az önök segítségével megkapnom. Kérem Önt Igazgató Úr, hogy a bérleti szerződés hosszabbítási kérelmem támogatásában. A nullás igazolásokat csatolom a a felújítási költségeket minden hónapban befizetem. Az Elmű felé a tartozásom azért keletkezett, mert amikor átvettem a bérleményt, és kértem az Elműben azt hogy a villanyórát írják át az én nevemre továbbá szerettem volna kérni, hogy ne átalánydíjat fizessek, hanem telefonon beolvassam a tárgyhavi villanyóra állást mert így a valós fogyasztást szerettem volna egyenlíteni. De sajnos a szerződés megkötése kipostázásához több mint egy hónapot kellett várnom. Addig pedig megállapítottak egy altalanydíjat amit én minden hónapban fizettem. De az éves villanyóra elszámolásánál 30.106. Ft. Hiányt jelzett, mivel védett fogyasztó vagyok ezért 6 havi részletfizetési segítséget kaptam amiből még 3. havi részlet fizetés van hátra. Tudomásom szerint más elmaradásom közmű díjjal kapcsolatban nincs. A bérleményt tisztán tartóm és óvom az állapotát. Ez úton szeretnék engedélyt kérni a bérleményben a következő felújítási munkákra nyílászárók cseréjére, járólap parketta (szobákban) csempe lerakása, festés mázolás a konyhában konyha bútor cseréjére, és a fél szobában a beépített szekrény kivételére mivel semmiben sem tudom kihasználni ezt a szekrényt sok helyet is foglal ráadásul a polcok rossz állapotban vannak töröttek elkorhadtak. A felújítást a saját költségemen szeretném elvégezni, fokozatosan. Szeretnék köszönetet mondani a vezér igazgató Úrnak, hogy a fürdő szobában a zuhanyzó kialakításában nyújtott számomra hatalmas segítségért.

Ez a segítséget nagyon köszönöm és hálás vagyok ezért a Palota Holdingnak és az igazgató úrnak.

Az igazolásokat mellékelve, kérem önt hogy a bérleti szerződésem meghosszabbítását támogassa.

Tisztelettel : Laska Veronika, Hajdú Máté Ádám

Budapest 2013. július 12.

levelezési cím: 1157. Budapest. Zsókavár utca. 45. III. 1.

Telefon elérhetőség:06-10-607-36-54.

Mobil: 0670-355-50-80
A rendszerhiba által is nehezített ügyintézés 2010 óta egy kálváriát jár be, ám nincs az az ember
aki segíteni is akarna. Mindez a XV. kerületben történik, hány ilyen ügy van mit gondoltok??,

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Musuka » 2014 feb. 09 11:33

Hajdu LÁSZLÓ írta:KÉRELEM A PALOTA HOLDING Zrt. VEZÉRIGAZGATÓJÁHOZ !

Kérelem:

Bérleti szerződés hosszabbítása:

Tisztelt Kiss Kiss Gyula Vezér igazgató Úr

... Az Elmű felé a tartozásom azért keletkezett, mert amikor átvettem a bérleményt, és kértem az Elműben azt hogy a villanyórát írják át az én nevemre továbbá szerettem volna kérni, hogy ne átalánydíjat fizessek, hanem telefonon beolvassam a tárgyhavi villanyóra állást mert így a valós fogyasztást szerettem volna egyenlíteni. De sajnos a szerződés megkötése kipostázásához több mint egy hónapot kellett várnom. Addig pedig megállapítottak egy altalanydíjat amit én minden hónapban fizettem. De az éves villanyóra elszámolásánál 30.106. Ft. Hiányt jelzett, mivel védett fogyasztó vagyok ezért 6 havi részletfizetési segítséget kaptam amiből még 3. havi részlet fizetés van hátra....
Tisztelettel : Laska Veronika, Hajdú Máté Ádám

A rendszerhiba által is nehezített ügyintézés 2010 óta egy kálváriát jár be, ám nincs az az ember
aki segíteni is akarna. Mindez a XV. kerületben történik, hány ilyen ügy van mit gondoltok??,

Ez egy kicsit/nagyon sántít..., meg még más is :wink:

Miután beköltöztem a lakásomba, bementem az Elműhöz és átírták a nevemre a villanyórát. Ennyi. :roll:
Pár hónapig átalányt fizettem, de mikor úgy döntöttem, hogy fogyasztás alapján fizetek, következő hónaptól már bediktáltam, nem keletkezett elmaradásom :wink:
Musuka

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 feb. 14 23:34

VÁLASZTÁSOKRA KÉSZÜLNEK A PÁRTOK, A POLGÁRMESTER KÜLÖN IS, MOST KELL AZ EMBERSÉGÉT PRÓBÁLNI KIUGRATNI...

Én nehezen tudom elképzelni, hogy egy betegeket is kiszolgáló lakás, amelyben sorsukért aggódó emberek élnek, ő róluk ilyen
lélektelen és gonosz módon lehet dönteni/illetve nem dönteni. Most a választások kampány lázában derüljön ki végre ki is valójában
a kerület polgármestere...

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: solya » 2014 márc. 31 16:23

Sajnos egyutt tudok erezni L. Veronikaval, en is kilakoltatas elott allok. A jelenlegi Onkormanyzat inkorrekt hozzaallasa, sorozatos mulasztasi vezettek oda, hogy berlobol jogcim nelkuli lettem, pedig idoben rendesen benyujtottam a hosszabbitasi kerelmemet. Igaz, kozel egy ev kellett, hogy reagaljanak ra. Meg el sem utasitottak mikor a kilakoltatasi eljarast megkezdtek velem szemben. Utolag osszeferhetetlensegre hivatkoznak, amit allitanak de nem tudjak, ki sem vizsgalta senki. Mar en is bejartam minden letezo utat de mennem kell. Csak nem tudom hova... egy biztos, en nem adom fel!!!!!!!!!!
solya

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 ápr. 03 17:55

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 feb. 14 22:34

VÁLASZTÁSOKRA KÉSZÜLNEK A PÁRTOK, A POLGÁRMESTER KÜLÖN IS, MOST KELL AZ EMBERSÉGÉT PRÓBÁLNI KIUGRATNI...

Én nehezen tudom elképzelni, hogy egy betegeket is kiszolgáló lakás, amelyben sorsukért aggódó emberek élnek, ő róluk ilyen
lélektelen és gonosz módon lehet dönteni/illetve nem dönteni. Most a választások kampány lázában derüljön ki végre ki is valójában
a kerület polgármestere...

Nos talán több lakás lenne a kerületben akár ilyen célokra is, de egy kis emlékeztető a múltból:

"HozzászólásSzerző: sz.tibor » 2006 feb. 28 12:22

Gondolom a törvényjavaslatokat vmilyen hivatalnak kell előkészíteni és nem egyszerű állampolgároknak. T.képpen ők ezért is kapják a fizetésüket.
Ezért viszont érdemes lenne megkeresni az országgyűlési képviselőt, h. járjon el az ilyen gazságok ellen:

XY képviselő interpellált a Nyírpalotai út 40. IX. emelet 33. számú 3 és félszobás 78 négyzetméteres összkomfortos önkormányzati bérlakás sorsával kapcsolatban. Ugyanis a képviselő tudomására jutott, hogy a bérlő Zuschlag Jánosné, aki a vidéki lakos szocialista képviselő Zuschlag János felesége, rokona, édesanyja lehet. Az egésznek az érdekessége az, hogy amíg Újpalotán több gyerekes családok állnak sorba lakásért, - mint tudjuk egy lakásra akár 200 jelentkező is volt - addig egy vidéki szocialista parlamenti képviselő azonnal lakáshoz jut, szociális alapon, majd egyévi bérlés után azt megveheti az Önkormányzattól és magasabb áron eladhatja.
Jutalmat is fog kapni aki ezt gazságot elintéze?
A kérdésemet egyúttal a polgármester úr internetes fogadóórájára is küldöm.
"

Érdemes a dátumot is figyelni: ki volt akkor a polgármester? Mert lehet, ez a lakás most megoldaná Laska Veronika ügyét is. Mert ugye:
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe 8)
bakossandor

Vissza: Önkormányzati ingatlanok