Szocális bérlakások

Önkormányzati tulajdonban lévő ingatlanokkal (lakások, telkek, helyiségek) kapcsolatos kérdések

Re: Szocális bérlakások

HozzászólásSzerző: Vagyon- és Lakásgazd. O. » 2009 máj. 07 14:36

k.andi írta:Tisztelt Lakás Osztály!

Egy olyan kérdéssel fordulnék Önökhöz,hogy van-e esélyem szociális alapon lakáshoz jutni?
Történetem a következő:úgy másfél-két hónapja külön élek a férjemtől,két kiskorú gyermekemmel(3 éves és 6 hetes).
Szeptemberben vettünk fele-fele tulajdonú lakást.De mivel a férjemmel külön váltunk én egyedül nem tudom fizetni.El szeretném adni,mert a férjem sem tart rá igényt.Sajnos a lakás hitelből lett megvéve,amihez az önkormányzattól is segítséget kértünk.Így,ha sikerül is eladnom nem marad pénzem egy kisebb lakásra,sem albérletre.
Sajnos máshoz nem fordulhatok segítségért.
Önök szerint van esélyem lakáshoz jutni a két picivel?

Válaszukat előre is köszönöm!

Tisztelt Asszonyom!

Kérdésének érdemleges megválaszolásához további személyes információra van szükségünk. Ezért javaslom, hogy ügyfélfogadási időben keresse fel a Vagyon- és Lakásgazdálkodási Osztályunkat vagy a 305-3138-as telefonszámon szívesen állunk rendelkezésére.

Tisztelettel:

Erdélyiné Kincses Andrea
osztályvezető
Vagyon- és Lakásgazd. O.

HozzászólásSzerző: k.andi » 2009 máj. 08 12:40

Tisztelet Erdélyiné Kincses Andrea!

Köszönöm a gyors válaszát.Mindenképpen személyesen megkeresem Önöket ügyfélfogadási időben!

Köszönettel:K.Andrea.
k.andi

HozzászólásSzerző: fegu » 2009 máj. 27 14:22

Tisztelt Ügyintéző/Polgármester!

Szeretnék lakáshoz jutni a XV. kerületben, mivel ott nőttem fel, és néhány év kihagyással családommal is e kerületben éltem.
2005-ben illetéktartozásom miatt felmondták Jelzáloghitelemet, így el kellett adnom a lakásomat áron alul. A hitelt kifizettem, de már nem maradt pénzem lakásvásárlásra, így 2006. márciusától albérletben élek férjemmel és fiammal.
Mindig nézem az önök által kiírt pályázatokat, de sajnos valami miatt sosem felelek meg a feltételeknek.
Sajnos keresetünk az albérletre és a megélhetésre kevés, így félretenni pénzt nem tudok. Önerő hiányában, valamint a felmondott hitel miatt nem tudunk lakást venni. Jelenleg a második albérletben lakunk, amit a tulajdonos értékesíteni akar, így ha talál vevőt megint újat kell keresnünk, megint kauciót letennünk. Mind a kettő (kaució, költözés nagy anyagi terhet jelent, mivel én 1,5 évig, a férjem 3 évig volt munkanélküli. Nagy nehezen 3 hónapja, a férjemnek pedig 1 hónapja van ismét állása.
Kérdésem az lenne, hogy mit tudnék tenni annak érdekében, hogy lakáshoz jussak?
Nem felelek meg a feltételeknek: 5 éven belül volt tulajdonom, piaci alapúnál kevés az egy főre jutó jövedelmünk, utolsó munkahelyünkön kevés a munkaviszonyunk, így kevesebb pont jár, az senkit nem érdekel gondolom, hogy a munkanélküliség előtt 23 évet végig dolgoztam, és a férjem mindig dolgozott.
Köszönettel
fegu

HozzászólásSzerző: Attila0081 » 2009 júl. 21 10:27

Jó napot!
Szeretnék érdeklődni,hogy van e még szociális bérlakás a kerületben és ha van hogyan lehetne igényelni!
Előre is köszönöm a választ!

Tisztelettel:
Csordás Attila
Attila0081

HozzászólásSzerző: Vagyon- és Lakásgazd. O. » 2009 júl. 22 11:15

Attila0081 írta:Jó napot!
Szeretnék érdeklődni,hogy van e még szociális bérlakás a kerületben és ha van hogyan lehetne igényelni!
Előre is köszönöm a választ!

Tisztelettel:
Csordás Attila

Tisztelt Csordás Úr!

A kerületben megüresedő önkormányzati lakásokat az Önkormányzat elsősorban lakáspályázatok keretében hasznosítja, melynek részleteiről előzetesen a Városházi Naplóból, illetve az Önkormányzat honlapjáról értesülhet.
Azonban a bővebb felvilágosítást, hogy Ön melyik pályázaton jogosult elindulni és annak milyen feltételei vannak, a 305-3138-as vagy a 305-3124-es telefonszámon kaphatja meg munkatársaimtól.

Tisztelettel:

Erdélyiné dr. Kincses Andrea
osztályvezető
Vagyon- és Lakásgazd. O.

HozzászólásSzerző: Dr.ancsur » 2010 júl. 15 20:18

Bár csak most regisztráltam mégis nagyon foglalkoztat ez a kérdés mivel én is sok üres lakást látok a kerületben.Én csak azt szeretném tudni,hogy az Őrjárat utcai lakótelepet miért nem lehet szociális lakásokká átalakítani még úgy is ha a bérlőnek saját erejéből kellene rendbe tennie egy-egy lakást.Szerintem volna rá kereslet és nem pusztulnának tovább az épületek! A kerület pedig csak jól járna vele!
Dr.ancsur

HozzászólásSzerző: Vagyon- és Lakásgazd. O. » 2010 júl. 16 10:47

Tisztelt Dr. Ancsur!

A XV. kerület Önkormányzat Képviselő-testülete több döntést hozott a kérdéses ingatlannal kapcsolatban. A legutolsó döntés szerint hasznosítási pályázat került kiírásra, amelyben főként egészésügyi területre vonatkozó javaslatokat várt a tisztelt testület. Sajnálatos módon az utóbbi évek gazdasági helyzete nem tette lehetővé, hogy megfelelő módon legyen az ingatlan komplexum hasznosítva.
Bérlakás kialakítási javaslata többekben megfogalmazódott, azonban azt is figyelembe kell venni, hogy Önkormányzatunk nem egyedüli tulajdonosa az ingatlannak, hanem 50-50%-os arányban osztozik a Fővárosi Önkormányzattal. A Fővárosi Önkormányzat felhatalmazást adott a kerületi Önkormányzatnak hasznosításra, de ez kizárólagosan az értékesítésre vonatkozott. A gazdasági válság miatt, pedig az értékesítéssel kombinált hasznosítási pályázatra nem volt jelentkező.

Tisztelettel: dr. Erdélyi-Kincses Andrea
Vagyon- és Lakásgazdálkodási Osztály vezetője
Vagyon- és Lakásgazd. O.

aktiv koruak támogatása

HozzászólásSzerző: Dr.ancsur » 2011 márc. 02 19:20

Tisztelt Cím!
A kérdésem a következő: Aki kereset pótló támogatásban részesül az vállalhat e napi négy órás munkát vagy le kell e mondania a támogatását? köszönettel
Dr.ancsur

Re: aktiv koruak támogatása

HozzászólásSzerző: Szociális és Eü. Osztály » 2011 márc. 10 11:26

Tisztelt Dr. ancsur

A Fórumon feltett kérdésére válaszolva: keresetpótló támogatást a Budapest Főváros Kormányhivatala Munkaügyi Központja állapíthat meg a kérelmezőknek. Így ennek a támogatásnak a feltételeiről (lehet-e mellette 4 órás munkát vállalni?) ezt a szervet kellene megkérdezni. A Budapest, IV. kerület Kassai utcai Kirendeltség elérhetősége: 390-2400.

Dr.ancsur írta:Tisztelt Cím!
A kérdésem a következő: Aki kereset pótló támogatásban részesül az vállalhat e napi négy órás munkát vagy le kell e mondania a támogatását? köszönettel
Szociális és Eü. Osztály

HozzászólásSzerző: Vásárhelyi » 2011 ápr. 12 22:01

Sziasztok!
van valakinek ötlete hogyan juthatnék hozzá bérlakáshoz? Nagyon magas az albérletem. Öten költöznénk tehát 1+2fél vagy 3 szobás lakásra lenne szükségem.Nem bírom már hogy a kivett lakásokat nekem kell felújítani hogy lakható legyen.Amennyiben van valakinek ötlete kérem írja meg. Köszönettel .
Vásárhelyi

HozzászólásSzerző: gabor76 » 2011 máj. 17 23:49

Tisztelt Cím,
A kérdésem az volna, hogy a kerületben szükséglakáshoz hogyan lehetne jutni, mivel pár héten belül valószínűleg a jelenlegi lakhelyemről (ki)költözni kényszerülök. A szükséglakásoknak milyen bérleti díjai vannak, illetve mi a feltétele?

köszönettel
gabor76

HozzászólásSzerző: Vagyon- és Lakásgazd. O. » 2011 máj. 20 08:13

Tisztelt gabor76!

Az Önkormányzat szükséglakásokat nem ad bérbe. Javasoljuk, hogy induljon a költségelvű lakáspályázaton, melyet honlapunkon az alábbi linken megtalál.
http://www.bpxv.hu/index.php?page=palyazatok&id=138

Tisztelettel,
dr. Gizur Erik

gabor76 írta:Tisztelt Cím,
A kérdésem az volna, hogy a kerületben szükséglakáshoz hogyan lehetne jutni, mivel pár héten belül valószínűleg a jelenlegi lakhelyemről (ki)költözni kényszerülök. A szükséglakásoknak milyen bérleti díjai vannak, illetve mi a feltétele?

köszönettel
Vagyon- és Lakásgazd. O.

HozzászólásSzerző: Titike » 2012 nov. 04 14:26

Tisztelt Vagyon- és Lakásgazdálkodási Osztály!
lenne egy kérdésem úgy tudom hogy az Aporháza utcában van egy ilyen szociális otthon féleség ahová családokat befogadnak , vagy rosszul tudom? ha van akkor hogy lehet oda bejuttni. Sajnos gyermekemmel és párommal szeretnénk beköltözni vagy esetleg ilyen bérlök házát vagy más helyet tudna e ajánlani nekem ..Üdvözlöm!!! Várom válaszát!!
Titike

HozzászólásSzerző: banogabor » 2012 nov. 05 19:48

Kedves Titike!

Az önkormányzat kerekasztal-tanácskozást tartott 2012-07-24-én, ahol több támogató alapítvány is bemutatkozott, többek között azok is akikre ön hivatkozik! A tanácskozás teljes kép és hanganyagát a következő linkre kattintva érheti el:

http://onkormanyzati.tv/index.php?id=20&contentid=20120724101840026&viewMode=video

Kérem, nézze el nekem, hogy a több, mint három órás videóból most nem kerestem ki az önt érdeklő részt, de bizonyosan megtalálható benne!

Remélem, azért így is tudtam segíteni

Tisztelettel:

Bánó Gábor
banogabor

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 dec. 14 22:52

LAKÁSHELYZETRŐL A TÉNYEK MENTÉN !

A kerület nem sok szociális érzékenységet mutat a bérlakásokra váró háztartások segítésére, talán semmit!!!
Jelenleg 200 db üres lakás van. Ez tetemes költség és vagyon felélés, hiszen az üres lakások rezsije terheli a
közpénz kasszát. Pályázatot csak néhány darabra írtak ki, egyébként 260 db. üres lakás volt még a nyáron...
Üresen álló lakások megoszlása, csak a jövendő bérlők pénztárcáira is tekintettel:
68 db. összkomfortos
45 db. komfortos
21 db. félkomfortos
58 db. komfortnélküli
8 db. szükséglakás
A Palota Holding által készített adatok mutatják, hogy a döntés és az igények között semmiféle összhang nincs.
A pályázatok is ezért nem működnek, senkit sem érdekel, hogy az üres lakásokra sok család vár, az sem érdekel
érdemben senkit, hogy milliókat kell fizetni az üres lakás után rezsiként. Hát a gondoskodó önkormányzat így működik.

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

ElőzőKövetkező

Vissza: Önkormányzati ingatlanok