Karbantartás

Önkormányzati tulajdonban lévő ingatlanokkal (lakások, telkek, helyiségek) kapcsolatos kérdések

Karbantartás

HozzászólásSzerző: Kékesi Katalin » 2004 márc. 02 11:37

Tisztelt Önkormányzat!

Az iránt szeretnék érdeklődni, hogy a mi házunknak ki hivatalosan a karbantartója.
Én a Pázmány P. u. 108. szám alatt lakok. Ez a ház, mint azt megtudtam a napokban 100 éves. Ez alatt a száz év alatt azonban semmiféle karbantartás nem történt és ez sajnos jelentkezik is az épület állagán. A házban 11 lakás van és ha jól tudom, a 11-ből összesen 2 van magántulajdonban. Éppen ezért tudtommal nem alakultunk még társasházzá.

Kérem írják meg nekem, kihez kellene fordulnunk, pl.ha az eresz csatorna kilyukadt vagy akkor ha a falból darabok esnek ki.

Arról nem is beszélve, hogy kértem Önöket már egyszer írásban a mosókonyha lebontására. Ott ugyanis hajléktalanok egy egész erődöt építettek fel maguknak mindenféle lim-lomból. Továbbá feltörik az udvari tárolóinkat:kerékpárok és egyéb tulajdonaink eltűnnek. Mindez persze nem történhetne meg, ha a kapu zárható lenne legalább kilinccsel. De sajnos az alig áll, már csak a lélek tartja.

Kérem segítsenek!!!!

Kékesi Katalin
Kékesi Katalin
Kékesi Katalin

HozzászólásSzerző: Lauber Jánosné » 2004 márc. 02 12:38

Tisztelt Ügyfelünk!
Örömmel üdvözöljük, mint az új honlapunk első fórumozóját. Az Ön által kért ügyben a Vagyon és Lakásgazdálkodási Osztály megkeresi a Palota Holding Rt-t, mint vagyonkezelőt az intézkedések megtételére. Továbbá az Építési Osztály vizsgálja a ház műszaki állapotát.

Lauber Jánosné
Titkárságvezető
Lauber Jánosné
Jegyzői Titkárságvezető
Lauber Jánosné

HozzászólásSzerző: Kékesi Katalin » 2004 márc. 02 15:54

Köszönöm a gyors választ, és remélem lesz ez még jobb is:))

Kékesi Katalin
Kékesi Katalin
Kékesi Katalin

Hurrá!!

HozzászólásSzerző: Kékesi Katalin » 2004 márc. 22 12:44

Teljesen meg vagyok hatódva!!!

Tegnap, vagyis vasárnap du. érkezett egy tetőfedő-bádogos úriember, aki megszemlélte a ház hiányosságait. Elmondta, hogy valóban életveszélyes állapotban van az eresz csatornánk, sőt a cserepek is hiányosak már.
Nagyon szépen köszönöm Önöknek, hogy sikerült kellemesen csalódnom.

További hasonlóan eredményes jó munkát kívánok Önöknek!

Köszönettel:
Kékesi Katalin
Kékesi Katalin
Kékesi Katalin

Karbantartás elmaradás

HozzászólásSzerző: Kékesi Katalin » 2004 ápr. 27 12:25

Hát ezelőtt egy hálalevelet írtam Önöknek, azonban a szakember megjelenése óta eltelt már elég sok idő ahhoz, hogy tudjam, a karbantartás nagyon el akar maradni:(
Pedig az az ereszcsatorna ugyanúgy lóg a levegőben és az a vakolat sem repült vissza a helyére, ahova 80 évvel ezelőtt tapasztották.
A kapuról nem is beszélve, azt még mindig csak a lélek tartja.

Kérem tájékoztassanak, milyen okból utasították el a kivitelező javaslatát. Ő ugyanis azt mondta nekem, hogy minden okunk megvolt arra, hogy szóljunk, a karbantartási munkák elvégzése elég fontos volna.

Tisztelettel,

Kékesi Katalin
Kékesi Katalin
Kékesi Katalin

Pázmány P.u.108. karbantartása

HozzászólásSzerző: Vagyon- és Lakásgazd. O. » 2004 ápr. 27 14:34

Tisztelt Kékesi Katalin!
Tájékoztatom, hogy korábbi levelét, miszerint az ingatlan állagának javítása szükségessé vált, és jelenlegi levelét is továbbítottam az Önkormányzat vagyonának kezelésével megbízott Palota Holding Rt-nek, és felkértem őket, hogy sűrgősen vizsgálják ki a levelében foglaltakat és tegyék meg a szükséges intézkedéseket. Továbbá tájékoztatom, hogy a ház közös képviseletével Meisitz Imréné van megbízva, akit a Palota Holding Rt. Társasházkezelő Csoportjánál tud felkeresni személyesen a Budapest, XV. kerület Száraznád utca 4-6. szám alatt, vagy telefonon a 414-71-85-ös telefonszámon. Természetesen a Vagyon- és Lakásgazdálkodási Osztály munkatársa (Kása Dezső) is megsürgeti a bejelentés mielőbbi helyreállítását.

Garainé Plesz Ildikó
osztály ügyintéző
Vagyon- és Lakásgazd. O.

XV.ker. Alkotmány utca 1.sz.alatti lakások megvásárlása

HozzászólásSzerző: sárossy judit » 2004 nov. 04 09:24

Jó napot kivánok! Sárossy Judit vagyok, és segitséget szeretnék kérni Önöktől.
Édesanyám, Sárossy Károlyné a XV.ker. Alkotmány utca 1.szám 2.ajtó alatti lakásban lakik. Négy évvel ezelőtt felmérték a lakásokat ( LIMES HOLDING Kft, ügyintéző: Franyóné Knopp Éva, aláiró: Szabó Béla )a lakások értékesités miatt.
Elővásárlási jog cimén be kellett fizetni
20.000,- Ft-ot. Az ügy azóta "áll". Édesanyám napokig próbálta hivni a Kft-t ( 202-1296 telefonszámon, ami az eredeti papiron van )
de állandóan foglalt. Euton szeretném kérni a segitségüket, ill. tájékoztatásukat : hogy és mikor lehet megvenni a lakásokat, mi lesz a sorsuk
Köszönettel: Sárossy Judit
(Email cimem: lamare@ freemail.hu
sárossy judit

HozzászólásSzerző: dr. Lakatos Nóra » 2004 nov. 04 15:21

Tisztelt Sárossy Judit!

A XV. kerületi Önkormányzat Vagyon- és Lakásgazdálkodási Osztálya csak a XV. kerületi Önkormányzat tulajdonában lévő lakások elidegenítésével foglalkozik, magántulajdonban lévő lakások elidegenítésével kapcsolatos ügyintézést nem végzünk.
Nem említette levelében, hogy a Bp. XV. kerület Alkotmány utca 1. 2 ajtó szám alatti lakás kinek a tulajdonában áll, de a Vagyongazdálkodási Csoport nyilvántartása (vagyonkataszter)szerint az ezen a címen lévő lakás nem áll a XV. kerületi Önkormányzat tulajdonában.

Ebből következően sajnálom, de egyéb segítséget nem áll módomban adni.

Tisztelettel: Dr. Lakatos Nóra
Vagyon- és Lakásgazdálkodási Osztály
dr. Lakatos Nóra

XV.ker. Alkotmány utca 1.sz.alatti lakások megvásárlása

HozzászólásSzerző: sárossy judit » 2004 nov. 05 09:38

Tisztelt Dr Lakatos Nóra!
Vagyon - és Lakásgazdálkodűsi Osztály

Nagyon szépen köszönöm gyors válaszát!
Valójában nem tudom, kinek a tulajdonában vannak ezek a lakások, de azt hiszem, a MÁV a tulajdonos.
Ez egyébként a MÁV telep. A szüleim MÁV dolgozók voltak nyugdijazásukig és az édesanyám lakbért fizet a lakásért.
Elnézést, hogy nem néztem jobban át a " papirokat", de én nem értek a joghoz. A segitségét
köszönöm, és ha konkrétabbat tudok, ismét Önhöz fordulok segitségért.
Köszönettel: Sárossy Judit
sárossy judit

Azóta is csak várunk és várunk....

HozzászólásSzerző: Kékesi Katalin » 2005 jún. 21 09:43

Tisztelt Önkormányzat!

A közös képviselőnket sajnos nem lehet elérni telefonon, így kénytelen vagyok itt jelezni továbbra is problémáimat.

Azt hiszem nem fogok új dolgot mondani, amikor azt jelzem, hogy a lakásunk feletti (Pázmány P. u. 108.) eső elvezető eresz csatornát már csak a lélek tartja fent. Kb. 30 cm-el lejjebb lóg, mint ahogy eredetileg kéne.
Ezen kívül ahol a matáv kábelek becsatlakoznak a falunkra, már egy hatalmas lyuk tátong. Mivel a Palota Holding kezelése alatt áll a ház, kérem ezen problémák kiküszöbölését!

Már fél éve meg lett nekünk ígérve, hogy a "kaput" lecserélik egy olyanra, ami valóban betölti funkcióját. Ezt a kaput azóta is csak várjuk.

És azóta is csak várunk és várunk.

Kérem segítségüket,

köszönettel,

Kékesi Katalin
Kékesi Katalin
Kékesi Katalin

Pázmány utca 108. szám alatti ház karbantartása

HozzászólásSzerző: Vagyon- és Lakásgazd. O. » 2005 jún. 24 12:32

Tisztelt Kékesi Katalin!
A Pázmány utca 108. ingatlannal kapcsolatos bejelentését további intézkedés céljából megküldjük az Önkormányzat vagyonának kezelésével megbízott Palota Holding Rt.-nek. A Palota Holding Rt. intézkedéséről írásban értesíteni fogjuk.
Vagyon- és Lakásgazd. O.

karbantartás Palota Holding

HozzászólásSzerző: Zsolnai Tünde » 2005 jún. 30 11:08

Tisztelt Önkormányzat !

Abban kérem szíves segítségüket, hogy jelen levelemet tovébbítsák a Palota Holding felé.

Tisztelt Palota Holding !

Azzal a kéréssel fordulok Önökhöz hogy a XV. ker. Kinizsi utca 63 szám alatt lévő az Önök kezelésében lévő ingatlan oldalfala a mi kertünkben (Kinizsi u. 61) található.
A 63 számú ház utcafront felőli felújítására pár évvel ezelőtt sor került, de akkor sajnos és azóta sem foglalkoznak azzal hogy a háznak oldala is van.
Történetesen ez az oldal a kocsibeállónk mellett helyezkedik el. Tekintettel arra hogy ez az oldala a háznak nem lett felújítva, a vakolat hullik. Szerencsére eddig nem ért minket emiatt komolyabb kár, de ezt elkerülendő próbáljunk valamilyen közös megoldást találni arra hogy a ház oldala is felújításra (minimum vakolásra ) kerüljön.

Együttműködésükben bízva:
Tisztelettel:

Zsolnai Tünde
Zsolnai Tünde
Zsolnai Tünde

Kinizsi u. 63 karbantarás

HozzászólásSzerző: Zsolnai Tünde » 2005 júl. 08 14:24

Tisztelt Önkormányzat !

Korábbi levelmre reagálásképpen tegnapi napon megjelent 3 szalember akik azt az utasítást kapták a Palota Holdingtól, hogy a Kinizsi u. 63 számú ház faláról verjék le az omladozó vakolatot. Ők ezt meg is tették és végezvén munkájukkal elmentek.
Nem tudtuk mire vélni ezt az egészet. Talán vicc ?
Most talán még rosszabb a helyzet (a szakemberek szerint is), most már a vakolat nem hullik valóban, de a felső téglasort nem tartja semmi.
Kissebb vihar és a vakolat helyet téglák fognak potyogni.

Remélem ezzel nem gondolják úgy hogy meg van oldva a probléma ?

Tisztelettel:

Zsolnai Tünde
Zsolnai Tünde
Zsolnai Tünde

karbantartás

HozzászólásSzerző: Zsolnai Tünde » 2005 aug. 10 14:43

Tisztelt Önkormányzat !

Korábbi levelmre reagálásképpen tegnapi napon megjelent 3 szalember akik azt az utasítást kapták a Palota Holdingtól, hogy a Kinizsi u. 63 számú ház faláról verjék le az omladozó vakolatot. Ők ezt meg is tették és végezvén munkájukkal elmentek.
Nem tudtuk mire vélni ezt az egészet. Talán vicc ?
Most talán még rosszabb a helyzet (a szakemberek szerint is), most már a vakolat nem hullik valóban, de a felső téglasort nem tartja semmi.
Kissebb vihar és a vakolat helyet téglák fognak potyogni.

Remélem ezzel nem gondolják úgy hogy meg van oldva a probléma ?

Tisztelettel:

Zsolnai Tünde
Zsolnai Tünde
Zsolnai Tünde

karbantartás

HozzászólásSzerző: Vagyon- és Lakásgazd. O. » 2005 aug. 17 09:16

Tisztelt Zsolnai Tünde!

2005. augusztus 10-én, a Budapest, XV., Kinizsi u. 63. sz. alatti ingatlannal kapcsolatban, a Budapest XV. kerületi Polgármesteri Hivatal fórumában írt levelére tájékoztatom, hogy észrevételét 2005. augusztus 11-én a Palota Holding Rt. felé továbbítottuk azonnali intézkedés céljából.
Tisztelettel:
Erdélyiné Szabó Ilona üi.
Vagyon- és Lakásgazd. O.

Következő

Vissza: Önkormányzati ingatlanok