méltányossági lakásigénylés

Önkormányzati tulajdonban lévő ingatlanokkal (lakások, telkek, helyiségek) kapcsolatos kérdések

méltányossági lakásigénylés

HozzászólásSzerző: Nila » 2009 jan. 03 18:48

Tisztelt Hölgyem/Uram (lakásügyi oszt.)!

Érdeklődöm a méltányossági lakásigénylés feltételeiről!

Köszönettel:
Nila
Nila

HozzászólásSzerző: Vagyon- és Lakásgazd. O. » 2009 jan. 07 16:01

Tisztelt Hölgyem/Uram!

A lakások bérbeadásának feltételeiről szóló 26/2003. (VI.30.) önkormányzati rendelet szabályozza a méltányosság, valamint a szociális helyzetben bekövetkezett változás alapján történő, pályázaton kívüli bérbeadást, mely szerint:

13. § (1) „A polgármester javaslatára méltányosságból, kivételesen pályázaton kívül bérlakás biztosítható:

a.) annak a személynek, akinek szociális helyzete vagy egészségi állapota indokolttá teszi

b.) és aki szociális alapú lakáspályázaton legalább 2 alkalommal érvényesen, de eredménytelenül vett részt a Budapest XV. kerületben, és méltányossági kérelme benyújtását megelőzően legalább 5 éve a Budapest XV. kerületben lakik életvitelszerűen.”

(2) „A polgármester javaslatára különösen indokolt esetben, méltányosságból, kivételesen pályázaton kívül bérlakás adható.

Különösen indokolt esetnek minősül a bérbeadás:

a.) ha a kérelmező lakása természeti vagy egyéb katasztrófa következtében megsemmisült vagy
helyrehozhatatlanul megrongálódott,

b.) többes gyermekáldás (ikerszülés) esetén

c.) ha a kerületben lakó család a Szociális és Rehabilitációs Alapítványnál nyert átmeneti elhelyezést és rászorultsága bizonyított,

d.) ha a kérelmező családi, munkahelyi körülményei a lakásjuttatást indokolttá teszik, költségelvű vagy piaci bérű lakásra méltányosságból kijelölhető, amennyiben jövedelmi és/vagy vagyoni helyzete alapján szociális bérlakás biztosítására nem jogosult.”

A rendeletben foglaltak tekintetében a bérbeadói jogokat a Lakásgazdálkodási Bizottság gyakorolja.

Kérem tájékoztatásunk szíves elfogadását.

Tisztelettel:

Nikovits Tamás
lakásügyi ügyintéző
Vagyon- és Lakásgazd. O.

Köszönöm!

HozzászólásSzerző: Nila » 2009 jan. 07 18:37

Tisztelt Uram!

Köszönöm a válaszát!

Ezzel kapcsolatban az lenne a gondom, hogy mi 2007. szeptemberben beadtunk egy méltányossági lakásigénylést, melyet elfogadtak és a listára kerültünk. 2008. januárban pedig kézhez kaptunk egy levelet, hogy nem vagyunk jogosultak, ezért töröltek a listáról 2007 szeptemberében!
A két levél ellentmondásos vagy csak én látom annak???????

Válaszát előre is köszönöm!

Tisztelettel:
Nila
Nila

HozzászólásSzerző: Vagyon- és Lakásgazd. O. » 2009 jan. 08 09:48

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Az "ellentmondás" tisztázása érdekében kérem, hogy nevét és a korábban benyújtott méltányossági kérelem idején meglevő lakcímét szíveskedjen megadni, mert ennek hiányában sajnos nem áll módomban a kérdésre érdemben válaszolni.

Tisztelettel:

Nikovits Tamás
lakásügyi ügyintéző
Vagyon- és Lakásgazd. O.

adatok

HozzászólásSzerző: Nila » 2009 jan. 10 14:09

Tisztelt Uram!

Természetesen megüzenem az adataimat, abban az esetben, ha küld nekem egy "közvetlen" elérhetőséget.

Előre is köszönöm!

Tisztelettel:
Nila
Nila

HozzászólásSzerző: Admin » 2009 jan. 10 22:44

Tisztelt Nila!

Megteheti privát üzenetben (pü gomb), illetve a honlapunkon található telefonkönyvben megtalálhatja az ügyintézők elérhetőségeit, így az e-mail címet is: http://www.bpxv.hu/index.php?page=telefonkonyv

Admin
Admin
Fórum Adminisztrátor

Köszönöm!

HozzászólásSzerző: Nila » 2009 jan. 11 14:08

Köszönöm a segítséget ! :)
Nila
Nila

Re: méltányossági lakásigénylés

HozzászólásSzerző: palfyka » 2009 jan. 27 14:00

Tisztelt Ügyintéző!
Én 6 éve rendelkezem XV. kerületi állandó lakcímmel,férjem pedig születése óta.Három gyermekünkkel albérletből albérletbe költözünk.Jelenleg piaci áron bérlünk egy két szobás lakást,amely mostanra lakhatatlanná vált a felgyülemlett salétrom és a penészes falak miatt.Az előszobánk,fürdőszobánk és a wc fűtetlen.Az albérleti díj előteremtése is egyre nehezebb számunkra,még úgy is,hogy az önkormányzattól havi 12 ezer forintot kapunk segítségként,valamint a gyermekek rendszeres gyermekvédelmi támogatásban részesülnek.Szeretnénk önkormányzati bérlakást igényelni méltányossági alapon,pályázaton kívül,mivel lakhatásunk szinte lehetetlenné vált:a ruháink bepenészednek a szekrényben,a nagy páratartalom miatt szinte lehetetlen a vizes ruhák szárítása.Kérem az ügyben való kérvény benyújtásának módjáról tájékoztatni.Köszönöm.
palfyka

HozzászólásSzerző: Nila » 2009 jan. 27 21:53

Tisztelt Nikovits Tamás!

Köszönöm válaszát, tájékoztatását!

Tisztelettel:
Nila
Nila

HozzászólásSzerző: Tünci » 2009 márc. 04 10:26

Jó napot kívánok,szeretnék érdeklődni,mennyi esélyem lenne méltányossági lakásra vagy önkormányzati bérlakásra,páyázatot nem adtam be mert ugye azokon a lakásokon tartozás van és nincs saját tőkém.Szocpolt csak új lakásba lehet vinni? az önkormányzat nem veszi figyelembe esetleg a pályázatnál vagy az önkormányzati lakás megvásárlásánál?Két gyermekem egyedül nevelem,22-éve 15-dik kerületbe vagyok bejelentve,most albérletbe lakom,munkanélkülin vagyok mert kisebb gyermekem nem vették fel ovodába mert hogy 5-éves kortól kötelező,és nincs hely,tudna segíteni abban hogy milyen esélyeim vannak lakásra,kérem válaszoljon,köszönettel
Tünci

HozzászólásSzerző: kali » 2010 jan. 05 16:13

Tisztelt Uram!
Tanácsát szeretném kérni, hogy igényelhetnék e önk. lakást vagy sem.
Jelenleg a válás elején vagyok és hogy nekem itéljék a gyermekemet lakást kellene biztosítanom számára.
A jelenlegi ingatlan ahol lakunk az apáé, aki nem akar osztozkodni velem és ezmiatt évekig is eltarthat a vagyon megosztás.
A gyermekem nyugalma érdekében külön költöznénk az édesanyámhoz nem tudunk, mert nincs hely és a körülmények sem a megfelőek.
Segítségüket és válaszukat előre is köszönöm.
Tisztelettel: kali
kali

HozzászólásSzerző: Vagyon- és Lakásgazd. O. » 2010 jan. 08 13:35

Tisztelt Ügyfelünk (kali)!

Kérem, szíveskedjen a Vagyon- és Lakásgazdálkodási Osztályra befáradni, ügyfélfogadási időben - vagy a 305-31-38 számon egyeztetett időben, mivel ügyében személyes megbeszélés szükséges.

Tisztelettel: dr. Erdélyi-Kincses Andrea osztályvezető
Vagyon- és Lakásgazd. O.

HozzászólásSzerző: kali » 2010 jan. 12 21:51

Kedves Andrea!

Köszönöm a gyors válaszát.
Keresni fogom.

Tisztelettel Kali
kali

HozzászólásSzerző: Lona » 2010 jan. 26 01:33

Jó estét!

Én afelől szeretnék érdeklődni, hogy miként lehet önkormányzati lakáshoz jutni?
Van egy 11 hónapos kisfiam, vidéken élek vele, egyedül nevelem, de itt nincs bölcsőde és munkalehetőség sem, így nem tudom mi lesz velünk.
Bpen találnék munkát, mert lenne hova mennem dolgozni, de nem tudok, mert nem tudom kifizetni az útiköltséget és itt nem tudom bölcsibe adni a kicsit.
Szóval szeretnék bérlakást igényelni és felköltözni de nem tudom, hogy ennek mi a menete, hogyan valósítható meg és hol kell pályázni.

Köszönettel!
Mészáros Ilona
Lona

HozzászólásSzerző: Vagyon- és Lakásgazd. O. » 2010 feb. 03 11:39

Lona írta:Jó estét!

Én afelől szeretnék érdeklődni, hogy miként lehet önkormányzati lakáshoz jutni?
Van egy 11 hónapos kisfiam, vidéken élek vele, egyedül nevelem, de itt nincs bölcsőde és munkalehetőség sem, így nem tudom mi lesz velünk.
Bpen találnék munkát, mert lenne hova mennem dolgozni, de nem tudok, mert nem tudom kifizetni az útiköltséget és itt nem tudom bölcsibe adni a kicsit.
Szóval szeretnék bérlakást igényelni és felköltözni de nem tudom, hogy ennek mi a menete, hogyan valósítható meg és hol kell pályázni.

Köszönettel!
Mészáros Ilona

Tisztelt Asszonyom!

A kerületi önkormányzati tulajdonban levő lakások bérbeadásával kapcsolatban a következőkről tájékoztatom:

A kerületben megüresedő önnállóan hasznosítható önkormányzati bérlakások elsősorban lakáspályázat keretében kerülnek bérbeadásra és a jelenlegi gyakorlat szerint felújítási kötelezettséggel.

Az idei lakáspályázatok kiírására várhatóan 2009. márciusa után kerül sor.

Az önkormányzati lakások méltányossági alapon, pályázaton kívüli bérbeadásának feltétele, hogy méltányossági lakáskérelmet kell írásban benyújtani a Vagyon- és Lakásgazdálkodási Osztályhoz, melynek elbírálását a Lakásgazdálkodási Bizottság végzi és a kérelmek jogosultságát a helyi lakások és nem lakás céljára szolgáló helyiségek bérbeadásának feltételeiről szóló 26/2003. (VI. 30.) számú rendelet szabályozza.

Az idén benyújtott méltányossági lakáskérelmek elbírálásának időpontja egyenlőre még nem ismert, de a szociális alapon törénő bérbeadás jogosultságának két alapvető feltétele, a kérelmező legalább 2 korábbi szociális lakáspályázaton való érvényes részvétele és legalább 5 éves kerületbeli életvitelszerű itt tartózkodás.

Javaslom, hogy induljon a szociális lakáspályázaton, melynek kiírásáról a Városházi Naplóból és az Önkormányzat honlapjáról (www.bpxv.hu) értesülhet.

Tisztelettel:

dr. Erdélyi-Kincses Andrea osztályvezető
Vagyon- és Lakásgazd. O.

Következő

Vissza: Önkormányzati ingatlanok