Önkormányzati ingatlanok bontása

Önkormányzati tulajdonban lévő ingatlanokkal (lakások, telkek, helyiségek) kapcsolatos kérdések

Önkormányzati ingatlanok bontása

HozzászólásSzerző: Novak Agnes » 2006 nov. 10 16:28

Kérdésem a Hivatal felé:
A Fő utcán megkezdett épületbontásokat mely hatóság engedélyezte? Mi az engedélyezés száma és dátuma?
Több hónapja nem kaptam választ arra a kérdésemre sem, hogy a Bocskai utcai iskola épületének átalakítását mely hatóság emgedélyezte, mi az engedélyezési határozat száma és dátuma?
Az önkormányzati ingatlanokkal kapcsolatos kérdés közérdekű kérdés, így a válaszok megtagadása törvénybe ütközik.
Kérem, hogy kérédéseimre végre válaszoljanak
Novák Ágnes
önk. képviselő
Novak Agnes

HozzászólásSzerző: Novak Agnes » 2006 nov. 15 10:00

T. Hivatal!
Megdöbbenve láttam, hogy a Bocskai utcai iskola (melynek műemléki védettségi eljárása megkezdődött) épületén külső átalakítási munkákat végeznek.
A munka végzése teljesen szakszerűtlen,
- a műnyanyag (!) hőszigetelő lapokat (4 vagy 5 cm vtg, nem tudtam lemérni) a külső vakolt felületre ragasztják (!) mechanikai rögzítés nélkül (!),
- az eredeti homlokzati tagozatokat ezek a műanyaglapok eltakarják, a karakteres homlokzat eltűnőfélben van,
- a homlokzati díszítőelemeket (szobrok, szemöldök elemek, párkány elemek) ez a ragasztott műanyaghab övezi, holott azokat a külső síkba át kell helyezni,
- a homlokzat munka alatt alló szakaszában műanyag ablakokat helyeztek el, ami nem csupán a józan észnek mond ellent, hanem az Oktatási Minisztériumnak a közoktatási épületekre vonatkozó rendeletében foglaltaknak is. (19/2002 (V.8) OM rendelet)

Az önkormányzathoz, mint tulajdonoshoz a kérdéseim a következők:

Melyik építési hatóság engedélyezte az épület átalakítási munkáit?
Melyik hatóság ellenőrzi az építkezés szakszerűségét?
Az önkormányzat, mint tulajdonos mit tesz a szakszerűség ellenőrzésére?
Ki a beruházó?
Ki a tervező?
Ki a kivitelező?
Ha jól tudom, erre a területre változtatási tilalom van, hogyan végezhetnek mégis változtatásokat az épületen?
Közérdekű kérdéseimre válaszukat várva:
Novák Ágnes

Fenti kérdéseimet 2006 augusztus 20.-án tettem fel itt a honlapon.
Megdöbbentő számomra, hogy a közvagyonról több hónap alatt sem adnak felvilágosítást.
A kérdést kiegészítem azzal, hogy mely jogszabály teszi lehetővé azt, hogy alapfokú tanintézményben megszüntessék a tornatermet?. Ebben az iskolában már 1930 óta megfelelő tornaterem volt, most ezt átalakították. Ki engedélyezte ezt?

Kérdésemet interpelláció formájában kénytelen feltenni a Polgámerter úrnak, ha a Hivatal nem képes válaszolni több hónap alatt sem.

Novák Ágnes
Novak Agnes

HozzászólásSzerző: Építésügyi Osztály » 2006 nov. 16 13:18

Tisztelt Novák Ágnes képviselő Asszony !
XV. kerület Rákospalota, Pestújhely, Újpalota fóruma
Hozzászólás témája: Önkormányzati ingatlanok bontása.

2006 november 10-én a kerületi internetes fórumon kérdést intézett a Polgármesteri Hivatal felé az önkormányzati ingatlanok bontása címmel.
Kérdésére tájékoztatom, hogy a bontási munkák a 18/2005.(VII.4.)ök. Rendelet, és a Képviselő-testület 71,72,73.(III.29.)/2006 sz. határozatával összhangban folynak. Amelyek részben a Deák utca szélesítését, másrészt sport centrum terület előkészítését tartalmazzák.
/A rendeletek nyilvánosak hozzáférhetőek./
A Bocskai u. 70-78. sz. alatti Hubay Jenő Alapfokú Művészetoktatási Iskola és Pedagógiai Szakkönyvtár épületének felújítása és átalakítása hasonlóan nyilvános képviselői döntések alapján történt, és a terveknek megfelelően befejeződött.
Mindkét építkezés jogerős bontási, illetve építési engedéllyel rendelkezik. Mind a bontás mind az épület felújítás, és korszerűsítés önkormányzati, és lakossági érdekeket szolgál.

Tisztelettel:
Millián György osztályvezető
Építésügyi Osztály

HozzászólásSzerző: Novak Agnes » 2006 nov. 16 20:22

Tisztelt Osztályvezető úr!
Válaszát köszönettel vettem. Sajnálatosnak tartom azonban, hogy válaszában csupán azokat az információkat közölte, amelyek a honlapon is rendelkezésre állnak. Természetesen ismertem az önkormányzati határozatokat és rendeleteket.
Kérdésem nem is ezekre irányult, sokkal inkább magára a műszaki tartalomra és az engedélyezési dokumentációk dátumaira, valamint költségvetéseikre, mind a bontási tervek, mind az építési tervek dokumentációjával kapcsolatban. Tárgyi épületekkel kapcsolatos műszaki dokumentációkba való betekintést pedig a jegyzőn keresztül is megkértem.
Novák Ágnes

Megj: A 18/2005.(VII.4.)ök. Rendelet nem található meg a honlapon, csupán a többi határozat.
Novak Agnes

HozzászólásSzerző: Admin » 2006 nov. 22 16:56

Tisztelt Novák Ágnes!

A 18/2005-ös rendelet megtalálható honlapunkon a 31/2000-es rendelettel egységes szerkezetben. ( http://www.bpxv.hu/rendeletek/312000.doc )

Admin
Admin
Fórum Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Novak Agnes » 2006 nov. 23 12:49

Admin írta:Tisztelt Novák Ágnes!

A 18/2005-ös rendelet megtalálható honlapunkon a 31/2000-es rendelettel egységes szerkezetben. ( http://www.bpxv.hu/rendeletek/312000.doc )

Admin

T. Admin!
Köszönöm a segítséget.
(Eszembe sem jutott, hogy 18/2005-öt 31/2000 fedőnéven találom meg. :) )
Novak Agnes

HozzászólásSzerző: Admin » 2006 nov. 24 11:48

Tisztelt Novák Ágnes!

Rendeleteink nem "fedőnéven" szerepelnek a honlapon, hanem ún. egységes szerkezetben. Ez azt jelenti, hogy az "alap" rendeletbe vannak "bedolgozva" az azt módosító rendeletek. Így sokkal könnyebb áttekinteni egy rendeletet, mintha Önnek kellene az eredeti rendelettel összevetni a módosító rendeleteket (a 31/2000-es rendelethez például 20 módosító rendelet kapcsolódik).
Természetesen honlapunkon fel van tüntetve az egyes rendeleteknél, hogy azt mely rendeletek módosították, valamint a rendeletekben is biztos találkozott már olyan lábjegyzetekkel, mint pl. "Módosította a 18/2005. (VII.4.) ök. rendelet 1.§-a, hatályos 2005. július 4-től." :wink:

További jó böngészést!

Admin
Admin
Fórum Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Novak Agnes » 2006 dec. 01 12:20

Admin írta:Tisztelt Novák Ágnes!

Rendeleteink nem "fedőnéven" szerepelnek a honlapon, hanem ún. egységes szerkezetben. Ez azt jelenti, hogy az "alap" rendeletbe vannak "bedolgozva" az azt módosító rendeletek. Így sokkal könnyebb áttekinteni egy rendeletet, mintha Önnek kellene az eredeti rendelettel összevetni a módosító rendeleteket (a 31/2000-es rendelethez például 20 módosító rendelet kapcsolódik).
Természetesen honlapunkon fel van tüntetve az egyes rendeleteknél, hogy azt mely rendeletek módosították, valamint a rendeletekben is biztos találkozott már olyan lábjegyzetekkel, mint pl. "Módosította a 18/2005. (VII.4.) ök. rendelet 1.§-a, hatályos 2005. július 4-től." :wink:

További jó böngészést!

Admin

Köszönöm a jókívánságokat.
Amit leírt minden bizonnyal igaz. Akkor nem azt mondom hogy fedőnéven, hanem azt hogy lánykori nevén.
Ugyanis ha a 18/2005-öt begépelem (ahogyan a felvilágosítást kaptam) az alábbi tételek jönnek ki:
18/1996.(VI.25) rendelet az adóügyi feladatokat ellátó köztisztviselők anyagi érdekeltségéről (egységes szerkezetben a 49/2000.(XII.21.) rendelettel)

18/2000.(V.4) rendelet a munkanélküliek együttműködési kötelezettségéről (egységes szerkezetben a 27/2004.(VI.9.), 15/2006.(VI.2.) rendelettel)

18/2004.(IV.8) rendelet az Önkormányzati Tervtanács létrehozásáról, működésének rendjéről

Ezek közül egy sem utal a 31/2000-re. Sebaj, jókat böngésztem és igazolódott a mondás: a turista nem téved el, csak többet lát.
Ilyen turista lettem itt a honlapon én is.
Amit észrevettem ezen tévedéses-többetlátásos túrámon éppen a 31/2000-el kapcsolatban:
Nem találtam a 3. számú mellékletet, amely felsorolná azokat a területeket, amelyek bizonyos szempontból kiemeltek. (Pl. utcai homlokzatokon engedély nélkül végezhető esetleges átalakítások hol nem engedélyezettek, stb.)
Nem találtam meg a 2. sz. függelékben a műemlékek jegyzéke között az Őrjárat utcai bezárásra kerülő egészségügyi intézmények műemlék épületeit sem.
Köszönettel venném, ha valahol ezek megtalálhatóságára is rámutatna.
Novák Ágnes
Novak Agnes

HozzászólásSzerző: Admin » 2006 dec. 01 15:26

Tisztelt Novák Ágnes!

A keresésnél azért az Ön által felsorolt rendeletek jelentek meg, mert a keresést a "Rendelet száma" mezőbe írta. Ezért listázódott ki az összes 18-as számú hatályos (és nem módosító) rendelet. Amennyiben ugyanezt a keresést a "Szavak a rendeletben" mezőben próbálja, akkor (sok más rendelet mellett) a 31/2000-es is megtalálható lesz a listában.
Ez utóbbi mező akkor is hasznos, ha nem emlékszik egy rendelet számára, de tudja miről szól, mert ekkor egy vagy több konkrét szóra keresve kidobja az összes olyan rendeletet, ami tartalmazza legalább az egyik keresett szót.
Pl.: a "KSZT" vagy az "övezeti tervlap" stb. kifejezésekre keresve megtalálja az összes olyan rendeletet, amelyben ezen szavak bármelyike szerepel.

A mellékletekkel kapcsolatos kérdéseire a hivatal illetékes kollégái tudnak választ adni.

Admin
Admin
Fórum Adminisztrátor

Vissza: Önkormányzati ingatlanok