Az Újpalotai Vásárcsarnok körüli állapotok vasárnaponként

A kerületben található úthibák, kátyúk, illegális szemétlerekók, fakivágások és közműmeghibásodások bejelentése, játszóterek és egyéb közterületek állapota stb.

Re: Az Újpalotai Vásárcsarnok körüli állapotok vasárnaponkén

HozzászólásSzerző: Accantus » 2012 jan. 29 11:31

Hurrá ! Ma(2012. január.28.) sem lehetett a Vásárcsarnok elött eljutni a buszmegállóba ! Botladoznak a járókelök a leteritett lomok között ! Már megmentve éreztem magam (a lámpánál megállt a rendör járör) s mi történt ? Semmi !!!! Köszönet érte !
Accantus

HozzászólásSzerző: Accantus » 2012 okt. 23 09:15

Vásárcsarnok 2012.10.22. Hétfő ! Irdatlan mocsok a Vásárcsarnok környékén, (vasárnapi "hazai" termékek földön áruló eladói után itt hagyott szeméthegyek !!) Keresvén az egykori Pigmen festékboltot (már nincs meg ) át kell verekednem magam rettenetes állapotban lévő földön kuporgó embereken ( de pia az van !) 173-os busz megállóban napi betevőt az utcán elfogyasztó lepukkant emberek. Ugyanez a látvány a Páskomliget utcai két kocsma elött is ! Kerülgetni kell öket a járdán ! Hányinger végig menni a Vásárcsarnok mellett ! Október 23.kedd ! Ismét tele a Vásárcsarnok elötti tér a földön "árúló" hazafiakkal ! Szemétdomb ez kérem nem vásárcsarnok !!! Kár,hogy a buszmegállok arra vannak ! Nem lehetne megszüntetni a buszmegállókat ? ((( (Nem a mocskot,mert azt ugysem tudják,vagy nem is akarják ?)
Accantus

HozzászólásSzerző: nico » 2012 okt. 24 19:49

DSCF1438.jpg
Október 23. A rendfenntartók máshol védték a rendet. Itt meg elszabadult a ...
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: Accantus » 2012 nov. 18 09:24

Tisztelt Illetékes vagy Akárki !
Vásárcsarnok elött élelmiszert( pékárút és tejterméket) áruló üzletek elött földröl árúlják a kukákból kikotorászott eladható "értékeket" Önöket nem zavarja ?
Holnap reggel a munkába és iskolába (sok gyerek itt vásárolja meg tízóraiját )) igyekvők e boltokban vásárolnak élelmiszert ! Megáll az ember esze,hogy senki illetékest nem zavar !
Tegyenek már valamit az Isten áldja meg Önöket !
Accantus

HozzászólásSzerző: Hatósági Iroda » 2012 dec. 04 17:03

Accantus írta:Tisztelt Illetékes vagy Akárki !
Vásárcsarnok elött élelmiszert( pékárút és tejterméket) áruló üzletek elött földröl árúlják a kukákból kikotorászott eladható "értékeket" Önöket nem zavarja ?
Holnap reggel a munkába és iskolába (sok gyerek itt vásárolja meg tízóraiját )) igyekvők e boltokban vásárolnak élelmiszert ! Megáll az ember esze,hogy senki illetékest nem zavar !
Tegyenek már valamit az Isten áldja meg Önöket !

Tisztelt Accantus!

A Közterület-felügyelet munkatársai 2012. év során a Vásárcsarnok közvetlen környezetében illegális módon történő árusítás és köztisztasági szabálysértés elkövetése miatt több mint száz alkalommal intézkedtek.
A helyszíni ellenőrzések során az intézkedő felügyelők számos esetben figyelmeztetést alkalmaztak, 65 esetben szabtak ki a szabálysértők részére helyszíni bírságot, illetve tettek szabálysértési feljelentést az elkövetők ellen.
Áruvisszatartás során a lefoglalt árucikkek minden esetben átadásra kerültek a Szabálysértési és Birtokvédelmi Csoport munkatársai részére.
A Közterület-felügyeleti Csoport járőrei kiemelten ellenőrzik a jelzett területet és szabálysértés észlelése esetén továbbra is megteszik a szükséges intézkedéseket.

Kérem tájékoztatásom elfogadását.

Vargáné dr. Kalán Ilona sk.
irodavezető
Hatósági Iroda

HozzászólásSzerző: Accantus » 2012 dec. 06 09:01

Tisztelt Irodavezető !

Köszönöm szépen tájékoztatását, elkell ismernem tényleg nagy rend lett a Vásárcsanoknál ! :lol: Ha a vásárlók nem is látják,lényeg,hogy Önöknek ezt jelentették ! :D Eltüntek a hajléktalanaok is a kukákból kiszedett értékekkel együtt ! Kocsmák elött (Páskomliget uti oldal) is megszünt a alkohol fogyasztás ,vagyis minden a legnagyobb rendben ! Milyen szerencsések is vagyunk ! Köszönet a nagy semmiért ! :oops:

Tisztelettel: Accantus .
Accantus

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 dec. 21 22:42

durci írta:Kiserdő elfoglalva ! Játszótéri padok elfoglalva ! Kontérekböl a szemét kiturva !Szelektív hulladékgyüjtök kirabolva .! Bokrok össze-vissza csinálva ! Vásárcsarnok elfoglalva ! Autóbuszokon,villamosokon csövesek büzlenek ! MiniAbc-ben vásárolt olcsó lörék a közterek padjainál csoportokba verödve fogyasztva (173-as busz végállomás!)! Kosz-mocsok marad utánuk ! Vásárcsarnok és környékén lassan több a kocsma mint amit a neve után hinne az ember ! Kell ez nekünk ?

BOCSÁNAT, DE MÁR ÚJ A KERÜLET VEZETÉSE, MI AZ OKA, HOGY EZ MÉG MA IS TÉMA ???

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Musuka » 2012 dec. 23 13:20

Hajdu LÁSZLÓ írta:
durci írta:Kiserdő elfoglalva ! Játszótéri padok elfoglalva ! Kontérekböl a szemét kiturva !Szelektív hulladékgyüjtök kirabolva .! Bokrok össze-vissza csinálva ! Vásárcsarnok elfoglalva ! Autóbuszokon,villamosokon csövesek büzlenek ! MiniAbc-ben vásárolt olcsó lörék a közterek padjainál csoportokba verödve fogyasztva (173-as busz végállomás!)! Kosz-mocsok marad utánuk ! Vásárcsarnok és környékén lassan több a kocsma mint amit a neve után hinne az ember ! Kell ez nekünk ?

BOCSÁNAT, DE MÁR ÚJ A KERÜLET VEZETÉSE, MI AZ OKA, HOGY EZ MÉG MA IS TÉMA ???

Durci ezen bejegyzése sem most született. Ez már az Ön idejében is örök téma volt, - úgy látszik egyik vezetés sem tudott/tud mit kezdeni a helyzettel.
Musuka

HozzászólásSzerző: Lalyos » 2013 ápr. 03 19:11

Tisztelt Durci !

Kormányokat, pártokat és Önkormányzati képviselőket túlélve, 2004 óta, közel egy évtizede, töretlenül felveted a rendetlenség, a bűz ellen a véleményedet, kifejezed felháborodásod a nem intézkedő felelősöknek.
Időnként kapsz válaszokat amit elkönyvelsz, vagy bírálsz, aztán marad miden úgy ahogy volt esetleg egy picit változik.
Kíváncsi lennék, hogy ha Te lennél egyik vagy másik oldalon akkor mit tennél ? Látom ! - sikerült középen maradnod !

A rendszeres panaszaid megihlettek és úgy gondoltam, hogy Én is leírom a véleményemet.

Mielőtt a soraidat olvastam volna Én is jártam a piac környékén.
Láttam az igazoltatásokat, az intézkedéseket, az átadott csekkeket.
Láttam az árusokat és mint ember ismerettel rendelkező, bizony elkeseredtem, hogy idáig jutottak egyesek.
Mindig voltak és lesznek lecsúszottak saját hibás és önhibájukon kívüliek, - de ennyien ?
ezért ki a felelős ?

A többségüknél ez az utolsó szalmaszál, egy lehetőség, a megélhetés egyik (nem szerencsés) módja. Nem lop, nem rabol csak megpróbálja eladni amije van és abból enni akar vagy kiegészíti a segélyt, amit kap. Persze van olyan aki italra „gyűjt” hogy túl tudja élni az éhséget és a nem éppen rózsás körülményét, pedig egy életen keresztül dolgozott.
A „kevesebbek” tetteik miatt szenvednek a többiek, - de jó lenne igazságot osztani !

A másik oldal.

Ehhez nem tudom miért kell Jegyző, rendőrség, közterületes, stb. ezeknek egész más lenne a feladatuk !
Ezt a problémát egy osztályvezetőnek rutinból meg kell tudni oldani maradéktalanul, véglegesen.
Persze erőből, büntetve egyszerűbbnek tűnik a megoldás, mint segíteni, humánusan terelni, hozzáértően irányítani az ilyen embereket.

Több kerületben megoldott pl. a XIV. kerületben a piac végében vannak a bazárosok, ezzel is segítik a lecsúszott embereket nem "csekkel támogatják" !
Biztosan itt a kerületben is ki lehetne alakítani ilyen "BAZÁROS" helyet ahol felügyelet mellett „nem szemetelnének”.

A harmadik oldal.

Én is készítettem fényképeket, de a nagyságuk miatt nem biztos hogy mind fel tudom tenni, csak átalakítással.

A szemét halmaz nem a bazárosoktól származott, - sárga festékes vödör, zsák, beton törmelék stb. Ott volt már hónapok óta !
De nézz körül a környező házaknál is " már nincsenek itt a bazárosok " mégis lomok, szemét és bűz az utcán mint amikor lomtalanítás van !
A piac melletti, megszűnt üzletek nem tudom kinek a tulajdonában vannak, de az épület mennyezetébe és a klíma berendezésekbe beköltözött galambok nagymennyiségű trágyái komoly tüdőbetegség baktériumait tartalmazzák.
Ide kellene olyan közterületes, aki hozzáértő tájékoztatást készítene a Főnöke részére a további intézkedéshez vagy azok akik "csekk lobogtatással" elkergetnék a galambokat.

Telt, múlt az idő ismét a piac körül sétáltam. Láttam két munkást akik serényen takarították a bazárosokra azonosított szemetet. Kérdeztem, hogy ki rendelte meg ezt a munkát. Elmondták, hogy a piac tavasszal és ősszel a piac környékének a takarítását is megrendeli.
Így történt, hogy a korábbi fényképeken rögzített szemét egy része is eltűnt és klórmeszet is alkalmaztak.
Maradt még bőven szemét ami NAGYON rontja az emberek közérzetét, de ma minden a pénzről szól, kit érdekel a szemét, a bűz, a betegséget terjesztő városi galamb trágyája !

Leírtam Neked, mert ez a véleményem. Nézz Te is egy kicsit túl a koszos, büdös embereken. Én sem szeretem a rendetlenséget, kulturált közegbe szeretnék még élni amíg tehetem.
Ne örülj a piacnál lefényképezett rendőrautónak, mert ez 20 évvel ezelőtt jó megoldás lett volna, de ma már értelmesebbek vagyunk és a probléma kezelésnek sokkal hatékonyabb, ésszerűbb és emberibb módjai is vannak.

Üdvözlettel:

Lalyos
Csatolmányok
201302092653k.jpg
201302092645k.jpg
201303042817k.jpg
Lalyos

HozzászólásSzerző: durci » 2013 ápr. 09 08:46

Tisztelt Lalyos !

Köszönöm észrevételdet,de számomra e probléma megoldodott! Elköltöztem a kerületböl ! :D Legyen most már más gondja ! :lol: Nekem tök jó úgy ahogy van ! :D
durci

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 dec. 03 23:20

TÖBB SZÁZ NÉGYZETMÉTER LE VAN KERÍTVE HÓNAPOK ÓTA !

Itt a karácsony, nagy a zsúfoltság, de a piac állapota nem méltó a szeretet ünnepének fogadására!
Azt is lehet gondolni, hogy a Nyírpalota u szemközti oldalán a polgármester önkormányzati képviselői
választókerületében két éve folyik a kampány építkezés, addig az Újpalota vásárcsarnoka környékén
lezárták és fogságba helyeztek több száz négyzetmétert, pl. itt lehetne őstermelői pult az ünnepre, vagy
fenyőfa alkalmi kereskedés! Ám gazdátlanság van. Nincs vezetése a kerületnek! Igaz nagy büszkén a pártja
kizárta két általa választott alpolgármesterét, két bizottsági elnökét, ez a kádermunkájában is csődben lévő
polgármester.....mit várok akkor a csarnok körüli rendcsinálásban ettől az embertől??

"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

Előző

Vissza: Városüzemeltetés