útjavítás

A kerületben található úthibák, kátyúk, illegális szemétlerekók, fakivágások és közműmeghibásodások bejelentése, játszóterek és egyéb közterületek állapota stb.

Re: útjavítás

HozzászólásSzerző: Városüzemeltetési Osztály » 2011 aug. 18 09:23

Tisztelt R69!

A pontos helyszín ismerete nélkül nincs módunkban biztos információval szolgálni.
Az önkormányzat megbízásából közterületi munkákat végző kivitelező cégek semmi esetre sem dolgoznak az éjjeli órákban, valószínűleg valamelyik közműtársaság megbízásából végeztek bontást, mégpedig alighanem olyan üzemzavar miatt, melynek kijavítása nem tűrt halasztást (szivárgó gáz, elrepedt vízcső, stb.). Üzemzavar-elhárítás miatt szükségessé váló burkolatbontáshoz nem kell engedélyt kérni.
Az eset nem példa nélküli, de nem is gyakori, az érintett közműcég munkatársai hasonló helyzetben megvizsgálják a meghibásodott közműszakaszokat, hogy a közeljövőben ne forduljon elő hasonló.
Megértő türelmét köszönjük.

Üdvözlettel:
Városgazdálkodási Iroda
Városüzemeltetési Osztály

HozzászólásSzerző: R69 » 2011 aug. 18 10:48

Tisztelt Városüzemeltetés!

A pontos cim a Páskomliget 59-71 társasházzal szemben lévő buszmegállóban lévő csatorna fedlap és egy attól néhány méterre lévő.Semmilyen gáz viz vagy hasonló szivárgás nem volt, nem volt semmilyen halasztást nem tűrő munka.Csupán a csatorna fedlapokat emelték meg.Legalábbis próbálták mig a rendőrök le nem állították azt ott folyó tevékenységet.
A BRFK szerint én már a sokadik bejelentő voltam az éjjel.
EZÚTON IS KÖSZÖNET A XV KER JÁRŐREINEK A KÖZREMŰKÖDÉSÉRT!!
Szerintem nagyon sokan ébredtünk az FKF jóvoltából és ennek hangot is adtak többen akik lementek reklamálni.
Az FKF-nél ma azt az információt adták az útfelújítás utáni garanciális javitást akarták elvégezni.Szerintem ezt Önök rendelték meg.Vagy talán tévedek?
Mellesleg megjegyezném az FKF illetékese közölte ma reggel hogy a teherautójuk tükreit betörték ott az éjjel.Amit kétségbe vonnék.Mivel voltak kinn rendőrök és ha igy is történt miért utólag reklamálnak miért nem hivták vissza a rendőröket?
R69

útjavítás

HozzászólásSzerző: banogabor » 2012 nov. 05 19:17

Tisztelt városüzemeltetési osztály!

A mai napon fényképeztem ezt az úthibát a a Coop-Mini előtt a 96-os autóbusz család, Fő téri közös megállójában! A megálló előtti úttest-szakaszt láthatóan kitaposták az erre járó autók és buszok, ezért a kátyút aszfaltfelgyűrődés is kíséri!

Kérem, szíveskedjenek intézkedni, hogy a megállóban az eső elől a pavilon alá „menekülőket" ne fenyegesse az arra közlekedő autók általi vízfelverődés!

Köszönettel:

Bánó Gábor
Csatolmányok
IMG_20121105_103100.jpg
esővízzel telt gödör
banogabor

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 dec. 21 22:47

nico írta:Uraim a Kolozsvár út burkolata életveszélyes!

Több kép itt:

http://www.fntudosito.hu/riport/3100

VALÓSZÍNŰ ÍGY VAN, DE MÁR EZ A VEZETÉS NEM AZ A VEZETÉS, "AKI CSAK HIBÁZOTT" !!

Óvatosnak kell lenni, mert a véleményeket csak úgy ráolvasni a 2/3-os többségű vezetésre nem lehet,
ám sejtem, hogy e területet felügyelő alpolgármester támadása kifejezetten elvárt hűség nyilatkozat.

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: banogabor » 2012 dec. 22 13:34

Kedves Hajdú László!

Honnan van ez a
nico
-féle idézet? Csak azért kérdezem, mert ez egy idejétmúlt bejegyzés, ami szerencsére már nem tükrözi a valóságot! Valamikor tavaly előtt felújították a kérdéses útszakaszt! A Kolozsvár utcai buszmegállóban lévő úthibát is kijavították! Felmarták a megálló előtti útszakaszt! Személyes tanúja voltam a felújításnak és ezért jár egy nagy köszönet a hatóságoknak!

Tisztelettel:
Bánó Gábor
banogabor

HozzászólásSzerző: fazekas » 2012 dec. 22 18:20

Az a jó ebbe a Fórumba, ha nincs új negatívum akkor lehet a régi bejegyzések között tallózni. Nyugdíjasnak ez egy elfoglaltság. :roll: Ami a lényeg, mindegy csak jelen legyek. :oops: Mi lesz majd a kampány időszakba? :mrgreen:
fazekas

HozzászólásSzerző: Musuka » 2012 dec. 23 13:18

Hajdu LÁSZLÓ írta:
nico írta:Uraim a Kolozsvár út burkolata életveszélyes!

Több kép itt:

http://www.fntudosito.hu/riport/3100

VALÓSZÍNŰ ÍGY VAN, DE MÁR EZ A VEZETÉS NEM AZ A VEZETÉS, "AKI CSAK HIBÁZOTT" !!

Óvatosnak kell lenni, mert a véleményeket csak úgy ráolvasni a 2/3-os többségű vezetésre nem lehet,
ám sejtem, hogy e területet felügyelő alpolgármester támadása kifejezetten elvárt hűség nyilatkozat.

http://www.hajdu15.hu

Nico ezen bejegyzése 2009. március 10-én született. 2010-ben kijavították a hibát.
2009-ben nem tetszett észrevenni? :roll:
Musuka

útjavítás - kátyú

HozzászólásSzerző: GavlikZsóka » 2013 jan. 30 10:20

Tisztelt Városgazdálkodási Osztály!
Kérem intézkedésüket az ügyben, hogy a XV. ker. Székely Elek utcai vasúti átjárónál hatalmas kátyúk (inkább már gödrök) vannak. Köszönettel: Gavlik Zsóka
GavlikZsóka

HozzászólásSzerző: sarikneke » 2013 feb. 04 13:55

Tisztelt Városüzemeltetés!

Közel két hónapja telefonon bejelentést tettem Önök felé, azonban intézkedést az alábbi ügyben eddig nem tapasztaltam.
Bejelentésemet ezúton szeretném megismételni:
A Budapest XV. kerület Fő út 53. szám alatti ingatlan előtt a járda és az úttest közötti zöld területen, közvetlen a járda mellett egy kb. fél méteres szakaszon beomlott a föld. A keletkezett lyuk egyre mélyebb, nagyobb, balesetveszélyes. Mivel egyrészt közterületen van, másrészt keletkezésének okát nem ismerjük, betemetni nem mertük.
Lécekkel, keresztben lefektetve azokat, ugyan jelöltük a lyukat, de a baleseteket ez nem fogja megelőzni. A lyuk mellett nem sokkal vannak a gázművek vezetékei, illetve az úttest alatti csatorna is, vagyis a keletkezésének oka nem kizárólag beázás lehet.
Kérem szíves intézkedésüket a balesetveszély mielőbbi megszüntetése érdekében.
Köszönettel:
Sárikné Kelemen Edit
sarikneke

HozzászólásSzerző: Városüzemeltetési Osztály » 2013 feb. 06 10:45

Tisztelt Gavlik Zsóka!

Köszönjük bejelentését. A hibahelyet korábbi jelzésekből ismerjük, továbbítottuk az üzemeltető felé. A Székely Elek u. közösségi közlekedéssel terhelt, illetve a rácsok a vasúti átjáró vízelvezetését biztosítják, így a BKK-Közút Zrt. és a MÁV Zrt. jogosult hozzányúlni.
Tudomásunk szerint a javítást megrendelték.

Tisztelt Sarikné Kelemen Edit!

A Fő út Budapest Főváros tulajdona, az általuk megbízott üzemeltető tisztában van a hibával, de az intézkedésre vonatkozóan nem kaptunk visszajelzést.
A hibát jelentjük saját fenntartó cégünknek és rövidesen kijavíttatjuk.
Tisztelettel:

HozzászólásSzerző: banogabor » 2013 jún. 27 23:38

Tisztelt városüzemeltetési osztály!

A mai napon kaptam lencsevégre ezt az úthibát, ami az Újpest felől érkezőket fenyegeti balesetveszéllyel, a Pázmány Péter úthoz közel eső szakaszon.
Kérem, szíveskedjenek intézkedni, hogy a képen látható úthiba kijavításra kerüljön!

Tisztelettel:

Bánó Gábor

1372347333023.jpg
úthiba a Szerencs utca végén
banogabor

HozzászólásSzerző: Városüzemeltetési Osztály » 2013 júl. 08 15:56

Tisztelt Bánó Gábor Úr!
Jelzését köszönjük. Intézkedés céljából a bejelentést követően a RÉPSZOLG Kft részére továbbítottuk.
Tisztelettel:

HozzászólásSzerző: banogabor » 2013 júl. 14 21:22

Tisztelt kerületi lakosok!

A mai napon bukkantam egy honlapra http://www.katyuvadasz.hu/, melyen "kátyúvadász" néven egy alapítvány készített mobilos alkalmazásokat, melyek országos szinten GPS koordinátákkal segítik a kátyúk bejelentését, illetve az ezzel kapcsolatos hatósági munkát.
Javaslom a használatát!

Tisztelettel: Bánó Gábor
banogabor

HozzászólásSzerző: nico » 2013 szept. 02 19:31

Tisztelt Hivatal!

Komoly anyagi és technikai ráfordítással néhány nap alatt megújult néhány kereszteződés, jármű és gyalogos átjáró a Fő téren.

Volt a napokban a helyszínen ész, munkaerő, gép, új anyag bőséggel.

Megértem, hogy a lényeg a több éves elmaradással most helyre hozott útburkolatokra vonatkozott, de az elvégzett munkálatoktól 10 méterre balesetveszélyes maradt az úttest burkolata. Mégpedig zebrán, a zebra menetirány szerinti jobb oldalán. Nevezhetjük kátyúnak is, de bokatörő aszfalthiánynak is. (Különösen a közeli, várható őszi esős időben.) Az útburkolat hiányánál a zebra festése is hiányos, az csak nyomokban látható.

Kérem önöket gondoljanak a látásukban, mozgásukban fogyatékosok gyalogos közlekedőkre is, a járművekre is veszélyes kátyú mielőbbi felszámolásával.

Fáradozásukat köszönöm.

HPIM5731.jpg
A 10 centi mélységű bokatörő kátyú.

Fő tér, úthiba zebrán.jpg
A térkép pontatlanul "csúszik", a zebra az ívelt útszakaszon található.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nico 2013 szept. 02 21:29-kor.
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: banogabor » 2013 szept. 02 21:19

...és tegyük hozzá, hogy a kerékpáros / babakocsis közlekedést sem segíti! Apropó mi van a kerületi közlekedésfejlesztési koncepcióval? Ez a mostani ugyanis fővárosi / BKK beruházás volt....

Tisztelettel:

Bánó Gábor
"...egy demokratikus jogállamban a törvényeknek előre kiszámíthatóaknak kellene lennie..."

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

ElőzőKövetkező

Vissza: Városüzemeltetés