Szelektiv hulladékgyűjtő Nyírpalota 61-63

A kerületben található úthibák, kátyúk, illegális szemétlerekók, fakivágások és közműmeghibásodások bejelentése, játszóterek és egyéb közterületek állapota stb.

Re: Szelektiv hulladékgyűjtő Nyírpalota 61-63

HozzászólásSzerző: Musuka » 2010 okt. 28 09:20

Szombaton, kora reggel jártam arra, - teljesen tiszta volt, nem volt hulladék, rendbe volt téve, el volt rendesen takarítva. Dél körül már gyülekeztek a hulladékok...
Ma reggel tényleg kétségbe ejtő volt a látvány...
Ez egy sziszifuszi munka...
Eltakarítják (ezzel szerintem nincs probléma), viszont pár órán belül akár újra kezdhetik... és sajnos nem lehet minden szelektív hulladékgyűjtő mellé őrt állítani. Minden ilyen hulladékgyűjtőnél ilyen látvány fogadja az embert. De amíg az itt élőknek nem fontos a környezet, és simán lerakják a hulladékukat, addig semmi nem fog változni. Aki meg oda pakolja a szemetét, nem olvassa a fórumot (sem)...

durci írta:Tökéletesen megfelel ? Ha lehet tenni ide a szelektív mellé következmény nélkül,akkor meg is fog felelni. Nekem nem az biztos !!
Musuka

HozzászólásSzerző: durci » 2010 dec. 23 14:22

Boldog Békés Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Újévet kivánnak a GETTÓHÁZ lakói !Kassa város gettója hónapokon belül sehol sem lesz,lekörözzük öket !
Csatolmányok
2010.Karácsony. 002.jpg
Ezt hozza Jézuska már évek óta,köszönet érte !!
durci

HozzászólásSzerző: Topó » 2010 dec. 24 00:32

durci írta:Boldog Békés Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Újévet kivánnak a GETTÓHÁZ lakói !Kassa város gettója hónapokon belül sehol sem lesz,lekörözzük öket !

Ez is a cél. Ti vagytok az elfogadható veszteség. A lényeg, hogy a belvárost kipucolják, úgy könnyebb eladni.
Lennék én szerény,
de nincs mire...
Topó

HozzászólásSzerző: durci » 2010 dec. 25 09:44

Tisztelt Topó, magam is igy goldolom miként irod.Nagyon sok "irókéz" lepte el Újpalotát ! Reménykedem benne,hogy jut belölük a II. és XII. kerületbe is !
Csatolmányok
2010.Karácsony másnapja !.jpg
Még nem a Lunyik 9 lakópark,de jó az irány !
durci

HozzászólásSzerző: durci » 2011 jan. 24 17:37

Nem azért nem írtam ez évben (még) mert minden rendben van ! Egy fenét ! Folytatodik tovább az elmúlt nyolc év maszatolása ! Az életben nem lesz rend (semmilyen téren!)ebben az országban !
Csatolmányok
Változást !.jpg
Lehet hozni a szemetet,sötétedik !
durci

HozzászólásSzerző: durci » 2011 feb. 14 09:24

A hét mindennapján elszállitják és kitakarítják e szelektiv gyüjtöt és környékét !Reggel óta csak ennyi szemetet raktak le illegálisan,amit a csatolt foton is látni ! Vajon mennyi pénzbe kerülhet az elszállitása ? Mi a bánatért is van kitéve,hogy 100000 forintra büntethető az illegális szemét larakás,ha semmi nem történik ? Minden következmény nálkül bárki lerakhatja ide kommunális szemetét ! (Évek óta !) Magam részéröl többet e szelektívröl már nem írok,mert minek is ?

A padok felszámolását nagyon szépen köszönöm !

Tisztelettel:durci
Csatolmányok
Senki nem tud semmit !.jpg
2011.02.14. Bálint nap !
durci

HozzászólásSzerző: durci » 2011 feb. 14 13:56

Tisztelt Alpogármester Asszony,Tisztelt Városüzemeltetési Osztály !

Köszönjük szépen e környék lakói és magam nevében,hogy megszüntették e szelektív hulladék gyüjtőnek nevezett kommunális szemétlerakót !!!
A további szemétlarás elkerülése végett lenne egy javaslatom. A helyét és környékét alacsony növésü sövénnyel beültetni és mint egy kerités úgy funkcionálhatna !

Köszönöm szépen intézkedésüket és kivánok nagyon jó egészséget munkájukhoz !

Tisztelettel:durci !
durci

HozzászólásSzerző: durci » 2011 feb. 14 13:58

Most pillanatnyílag igy néz ki e környék ! Most ezután már merek hívni látogatókat,rokonokat, nem kell az arcomról a börnek lesűlnie !

Köszönöm szépen !!!!!
Csatolmányok
Mennyivel szebb!.jpg
durci

HozzászólásSzerző: Dr. Novák Ágnes » 2011 feb. 14 22:49

durci írta:A további szemétlarás elkerülése végett lenne egy javaslatom. A helyét és környékét alacsony növésü sövénnyel beültetni és mint egy kerités úgy funkcionálhatna !

Köszönöm szépen intézkedésüket és kivánok nagyon jó egészséget munkájukhoz !

Tisztelettel:durci !

Tisztelt durci!
Ma megnéztem én is a helyszínt. Örülök, hogy megoldódni látszik. A további lerakás miatt mi is aggódunk, a növényesítés biztos segítene. A tavaszi ültetési időszakban megtesszük, akkor újra megkeressük önt is. Ha közben lerakást lát, kérem jelezze, igyekszünk eltakaríttatni.
Ma a RÉPSZOLG közmunkásai a zöldsávokat takarították, biztató kezd lenni a helyzet. A költségvetésben kiemelten kezeljük ezt a területet. A csarnok környékének rendezését is igyekszünk minél hamarabb megoldani.
Üdvözlettel
Novák Ágnes
Dr. Novák Ágnes

HozzászólásSzerző: Zsuzsanna Klippán » 2011 márc. 08 09:09

Tisztelt Városüzemeltetési Osztály! Budapest, 2011.03.08.

Sajnálattal tapasztaltam, hogy a 1157. Nyírpalota 51-65.-ös társasház előtti szelektív hulladékgyűjtőt megszüntették egy-két lakótársunk kezdeményezésére és talán saját magunk kárára.
Én csarnokba menet a vásárlás keretében szoktam kidobni az ilyen jellegű háztartási szemetemet, de erre most már nincs mód, néhány jogkövető magatartást nem tanúsító állampolgártársaink szemétkezelése miatt.
A másik irányba az 51 felé ritkábban járok, így a ilyen szemetemet most megint a társasházunk költségét növelve a rendes szemétleöntős módon távolítom el, növelve ezzel a saját szemét költségünket! A házunk mögötti szelektív rendszert - Hartyánközi iskola mellett- gyújtogatások miatt szüntették meg.
Kedves lakótársunk - Durci és társai- ahogy látom elég sok fotót tudott (tudtak) prezentálni, kár hogy nem a deviáns magatartást tanúsító környékbeli lakókról készített (készítettek) fotókat, amivel talán a büntetést vagy figyelmeztetést lehetett volna kezdeményezni a jogkövető magatartásra nevelve Őket.

Tisztelettel : Klippán Zsuzsanna
Zsuzsanna Klippán

HozzászólásSzerző: durci » 2011 márc. 08 10:12

Tisztelt Városüzemeltetési Osztály! Budapest, 2011.03.08.

Sajnálattal tapasztaltam, hogy a 1157. Nyírpalota 51-65.-ös társasház előtti szelektív hulladékgyűjtőt megszüntették egy-két lakótársunk kezdeményezésére és talán saját magunk kárára.
"Én csarnokba menet a vásárlás keretében szoktam kidobni az ilyen jellegű háztartási szemetemet, de erre most már nincs mód, néhány jogkövető magatartást nem tanúsító állampolgártársaink szemétkezelése miatt.
A másik irányba az 51 felé ritkábban járok, így a ilyen szemetemet most megint a társasházunk költségét növelve a rendes szemétleöntős módon távolítom el, növelve ezzel a saját szemét költségünket! A házunk mögötti szelektív rendszert - Hartyánközi iskola mellett- gyújtogatások miatt szüntették meg.
Kedves lakótársunk - Durci és társai- ahogy látom elég sok fotót tudott (tudtak) prezentálni, kár hogy nem a deviáns magatartást tanúsító környékbeli lakókról készített (készítettek) fotókat, amivel talán a büntetést vagy figyelmeztetést lehetett volna kezdeményezni a jogkövető magatartásra nevelve Őket.

Tisztelettel : Klippán ZsuzsannaZsuzsanna "

Tisztelt Klippán Zsuzsanna!
Sajnos tudtam(tunk) fotot prezentálni éveken keresztül e szelektívgyüjtönek nevezett szemétdombról ! Kedves Zsuzsika azt állítja,hogy éveken keresztül ebbe a szelektívbe szokta kidobni a szelektívbe való szemetét. Én se Önt se az Intéző Bizottság egyetlen tagját soha sem láttam,hogy egyszer is használták volna e szelektív hulladékgyüjtöt ! Söt egyetlen gondnokot sem ! Korábban már jeleztem,hogy mitöl is növekszik a szemétszállítási költsége e társasháznak. Ki számolta össze valóban mennyien is laknak e társasházban ? Kiadják a tulajdonosok a lakásaikat és ki tudja mennyien költöznek be ? Évtized óta a közgyülések beszámolóin ugyanannyian vagyunk szemétdíjat fizető lakók,miközben állandó ki és beköltözés van a házban !Érdekel e valakit hány ember fizeti a másoknak a szemétköltségét ? Érdekel e egyáltalán valakit ki tömi tele a konténereket göngyöleggel ? Érdekel e egyáltalan valakit e társasház vezetéséböl,hogy milyen deviáns viselkedéstöl van a Nyírpalota 59-57 elötti kerités szétrombolva ? Miért pont e két lépcsöház elötti rész legmocskosabb reggelente ? Szotyolával összeköpködve ! Ha figyelmesen megnézte az általam is készített fotokat mennyi szemétlakó embert sikerült lencsevégre kapni. Söt megfog lepödni, hívtam a közterületfelügyelöket is de mire kijöttek (egy óra mulva) mit gondol mit láttak ? Lefotozták a szemetet és elvolt intézve !
Lenne egy javaslatom tegyenek szelektív hulladékgyüjtöt a Nyírpalota út 55 elé és probálják a deviáns szemétlarakókat megbüntettetni ! Most már Önökön a sor,hogy jogkövető magatartásra neveljék a renitens lakókat !
Mellesleg amit Ön emlit ,hogy nincs a Hartyán iskolánál szelektiv gyüjtö nem igaz. Mert van, csak 20 méterrel arrébb !

Tisztelettel.durci
durci

HozzászólásSzerző: durci » 2011 márc. 14 16:31

Ujpalota toronymagasan legszemetebb utcasarka ! Guberáló csövessel ünnepeljük március 15.-ét !
Csatolmányok
Március 14. 002.jpg
Gubera tanya !
Március 14. 001.jpg
E sarok a Nemzeti Ünnep szégyene !
durci

HozzászólásSzerző: durci » 2011 márc. 17 08:29

Nem tudom elhinni,hogy muszály a csövesekkel szemben elnézönek lenni csak azért mert hajléktalanok ! Elég felszállni a 130-as autóbuszra és a Kiserdőt megtekinteni ! Elképesztő mekkora szemétdomb lett a Kiserdöből.Na nem csak a Kiserdőböl lesz(tt) szemétdomb a Vásárcsarnok,Újpalota parkjai ,szelektív hulladékgyüjtök és környéke,söt mostmár minden lakóház elötti utcarész ! Szemeteskonténereket hajnalonként látogatják és nézzék meg a fotóimat mit is hagynak maguk után ! Csótány modjára befészkelték magukat e kerületbe és háboritatlanul teszik tönkre a környezetüket. Tényleg nem lehet tenni semmit ?
Csatolmányok
Csöves munka ! 001.jpg
Csöves munka ! 002.jpg
durci

HozzászólásSzerző: durci » 2011 márc. 19 14:51

Nyírpalota út 65.-böl senkitöl sem zavartatva és minden következmény nélkül lerakott szemét ! Ez egy ilyen környék ! Vajon mi tudna segíteni ?
Csatolmányok
Nyírpalota út 65. 003.jpg
Fényes nappal !
durci

HozzászólásSzerző: durci » 2011 máj. 15 07:51

Szomszédos országokat járva ilyent nem láttam ! Ez egy ilyen ország !
Csatolmányok
Büntetlenül ! 001.jpg
Lámpatest alá rakott szemét !
durci

ElőzőKövetkező

Vissza: Városüzemeltetés