Útburkolat, útjavítás, kátyúk

A kerületben található úthibák, kátyúk, illegális szemétlerekók, fakivágások és közműmeghibásodások bejelentése, játszóterek és egyéb közterületek állapota stb.

Re: Útburkolat, útjavítás, kátyúk

HozzászólásSzerző: Admin » 2009 márc. 15 13:45

Tisztelt Siklósi Úr!

Elnézést kérünk a gépelési hibáért (egy "t" betű maradt ki az e-mail címből) és egyben köszönjük a jelzését, a hibát javítottuk a cikkben.

Admin
Admin
Fórum Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: lsiklosi » 2009 márc. 16 12:03

Tisztelt Admin,

Biztosan jó az axelero-s cím? Mert egy jó ideje már t-online-ra változtak a t-s címek.

Üdv
Siklósi László
SL
Mondottam ember:
Küzdj és bízva bízzál!
lsiklosi

HozzászólásSzerző: Városüzemeltetési Osztály » 2009 márc. 16 14:19

Tisztelt Siklósi Úr!
Az útburkolat hibákat -kijavítás céljából- a RÉPSZOLG Kft-nek megküldtük. A hibás e-mail címért mi is elnézését kérjük, egyben köszönjük jelzését.
Tisztelettel:
Városüzemeltetési Osztály

HozzászólásSzerző: Admin » 2009 márc. 16 14:30

lsiklosi írta:Biztosan jó az axelero-s cím? Mert egy jó ideje már t-online-ra változtak a t-s címek.

Én is úgy tudtam, hogy már nem, de tájékoztatásuk szerint ezt használják a mai napig.

Admin

ui.: küldtem egy teszt e-mailt a megadott címre, egyenlőre nem kaptam vissza hibaüzenetet
Admin
Fórum Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: durci » 2009 márc. 16 18:11

T.Városüzemeltetési Osztály.

2008.Október.07-én jeleztem Önöknek a Nyírpalota úton a vásárcsarnokhoz és buszmegállókhoz jelzőlámpával és zebrával védett gyalogátkelő,balesetveszélyes állapotát.Fotot is készítettem Önöknek. Örömmel láttam,hogy az utat megjavítatták.
Köszönet érte !

Tisztelettel:durci
Csatolmányok
Elháritva a balesetveszély.jpg
Nem kell bukdácsolni a gyalogosoknak !
(101.88 KiB) 35 alkalommal.
durci

HozzászólásSzerző: lsiklosi » 2009 máj. 13 17:26

lsiklosi írta:Tisztelt Hölgyem/Uram,

Az úthibák bejelentésére az Önkormányzat honlapján megadott e-mail cím nem működik, kérem javítsák ki a Répszolg elérhetőségét.

Szeretnék bejelenteni egy, ill. két úthibát:

A Hősök útján (Szerencs utca végén) az új templom bevezető főlépcsőjével pont szemben az egész úttesten keresztben van egy kb. 3-4 cm-es borda az aszfaltban. Már vagy 12 éve azon járok minden reggel a belváros felé. 40 km/órás sebességnél már alaposan megdobja a kocsit.

Évek óta várom, hogy megjavítsák. Sokszor végeztek burkolatjavítási munkákat, de ez a borda mindig kimaradt.

Egy kisebb, kb. 2-3 cm-es hasonló borda húzódik a templomtól a Hősök útján továbbhaladva az autómosó irányába. Az 50 km/órával haladókat az is megdobja.

Kérem a bordákat távolítsák el.

Köszönettel:

Siklósi László

Március 15-én feltett úthiba bejelentésem nyomán eddig senki sem intézkedett.

Mind az új templom előtti, mind a kanyarbéli kézi mosónál keresztben elhelyezkedő borda megdobja az autókat. Ha effektív balesetveszélyt nem is okoz, de a lengéscsillapítókat rongálja rendesen.

Kérem az úthibák kijavítását.

Tisztelettel:
Siklósi László
SL
Mondottam ember:
Küzdj és bízva bízzál!
lsiklosi

HozzászólásSzerző: lsiklosi » 2009 máj. 21 18:01

Tisztelt Hölgyek, Urak!

A Szerencs utcában az általam megjelölt hibákon túl további burkolatjavításokat is végeztek.

Köszönöm intézkedésüket és akik elvégezték a munkát, azoknak is köszönet!

Üdvözlettel:

Siklósi László
SL
Mondottam ember:
Küzdj és bízva bízzál!
lsiklosi

HozzászólásSzerző: Városüzemeltetési Osztály » 2009 máj. 22 07:41

Tisztelt Siklósi Úr!
Köszönjük szépen visszajelzését.
Tisztelettel:

HozzászólásSzerző: fazekas » 2009 dec. 04 20:12

Tisztelt Városüzemelési Osztály!

A Centennáriumok idejét éljük, most a Temető van soron. A temető hátsóparkolója esős időben használhatatlan. Az ünnep alkalmából jó lenne ha rendbe tudnák szedni. :(

Tisztelettel Fazekas László
Temetői parkoló_2.JPG
Temetői parkoló_1.JPG
fazekas

HozzászólásSzerző: blafeeder » 2013 feb. 10 21:57

Tisztelt Városüzemeltetési Osztály!

A Rákos út és a Szent korona útja saroknál a járdasziget mellett (igaz hogy éppen a záróvonalon, de) egy hatalmas lyuk tátong. A forgalmi helyzet néha megkívánhatja, hogy az autós a záróvonalra hajt és sajna éjszaka semmit nem látni ebből a gödörből. Meg lehetne oldani, hogy kijavítsák, mert ez a lyuk tényleg életveszélyes!

Előre is köszönöm!

blafeeder
blafeeder

HozzászólásSzerző: blafeeder » 2014 jan. 23 13:33

Tisztelt Városüzemeltetés!

A Mozdonyfűtő utca 5 és 7. között szakaszon az úton egy fekvőrendőrszerű valami volt fröccsentve betonból, amiről nem tudjuk eldönteni, hogy tényleg ezt a célt szolgálta-e vagy csak ennyi plussz beton volt. Viszont ez most 90%-ban felszakadt és egy óriási lyuk tátong a helyén már lassan hónapok óta. Nem lehetne ezt valahogy betömni. Nem nagy tétel, mert kb 1-2 ezer forintból betömhető lenne a lyuk.
Előre is köszönjük!!!!

Tisztelettel:
blafeeder
blafeeder

HozzászólásSzerző: podmaniczky elek » 2015 jún. 25 08:45

T.
Városüzemeltetés osztály!

A Kolozsvár utcai piac nagyrészén szinte járhatatlanok a járdák.Pl.a piac hátsó részén -ahol két kocsma és egy falatozó van- igen rossz a járda
illetve az azokhoz vezető utak.Kérnénk kijavitani azokat amennyiben erre van lehetőségünk!
Előre is köszönöm intézkedésüket!
Tisztelettel:
Podmaniczky Elek
pestujhelyi lakos
podmaniczky elek

HozzászólásSzerző: nico » 2015 júl. 31 21:29

DSCF6503.jpg
A járdába épített "vakvezető" pontosan a zebra dombjára és gödrére vezeti a nemlátó társainkat.

Tisztelt
Főépítészi, Városfejlesztési és Üzemeltetési Főosztály
Városüzemeltetési Csoport
Olvasom itt:
A Csoport fő feladatkörei a következők:
Út-közmű- és környezetvédelmi feladatok:
"- Helyi közutak, közjárdák fenntartásával kapcsolatos önkormányzati feladatok ellátásának ellenőrzése"

Örömmel töltene el ha nyitott kaput döngetnék. Tudom nem az önök feladata mert a Zsókavár utcában szép számmal járnak tömegközlekedési járművek.
De! Talán az ellenőrzés egy szelete mégis önökre tartozhat.
Olvastam e honlapon, hogy ebben az évben a Zsókavár és az Erdőkerülő utcák burkolatát "lecserélik", felújítják. Van még rá 5 hónap. Igaz, a hír még tavalyi volt.

A Zsókavár utca Fő téri gyalogos átkelőjénél balesetveszélyes, a korlátozott életmódot élők számára életveszélyes úthiba keletkezett a Nyírpalota felé vezető oldalon. (Páros oldalon.)

Kérem szíves intézkedésüket a veszélyes úthiba sürgős felszámolására.
Fáradozásukat köszönöm.

Tisztelettel:
Ocsovai András
DSCF6431.jpg

DSCF6431-crop.jpg
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára nico 2015 aug. 03 12:50-kor.
nico

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2015 aug. 01 08:41

utca.jpg
Klebelsberg Kunó u.-i részlet
Tisztelt
Főépítészi, Városfejlesztési és Üzemeltetési Főosztály
Városüzemeltetési Csoport
Olvasom itt:
A Csoport fő feladatkörei a következők:
Út-közmű- és környezetvédelmi feladatok:
"- Helyi közutak, közjárdák fenntartásával kapcsolatos önkormányzati feladatok ellátásának ellenőrzése"

Nos az előzőhöz képest kényelmesebb helyzetben vagyok, mert a Klebelsberg Kunó utca Ady Endre és Pestújhelyi út közötti szakaszán nem jár semmilyen tömegközlekedési eszköz. Csak az eső víz, sár, homok és gaz! Olyan, mint egy tanyára vezető út! :cry:
A tehetetlen tesze-toszaság ami a felelős hivatal részéről ez ügyben tapasztalható már-már felveti a szándékosság kérdését. :evil:
Van egy olyan gyanú, miszerint amikor az utca két végét vízelvezető csatornával, járdaszegéllyel de még fekvő rendőrrel is ellátták a közepére szánt pénz valahová elkallódott. Mert az még elfogadhatóbb, érthetőbb lenne, hogy valamelyik vége "még" nem készült el, de hogy a közepe maradt ki!? :shock:
És ennek más sok-sok éve. Ezért az itt lakók már nem hisznek a mesékben, hogy majd jövőre, hiszen sok ilyen "jövőrét" megéltek. Ez nem politikai kérdés, hanem lakossági igény! Jó lenne egy KONKRÉT dátumot közölni arról, hogy mikor szándékszik a fent említett Csoport, mint felelős üzemeltető, a problémát orvosolni. Kérem ne azt közöljék, hogy miért nem lehet, hanem azt, hogy ki az aki ezt nem engedélyezi, szorgalmazza, gátolja! Legyen gazdája annak is aki a lakosság ellen van, ne csak annak, ami szépen épül, fejlődik. :?
Várjuk megtisztelő válaszukat.
Tisztelettel:

Bakos Sándor
Klebelsberg Kunó u. 50
bakossandor

HozzászólásSzerző: Városüzemeltetési Osztály » 2015 aug. 05 15:20

Tisztelt Nico!
A Fővárosi Önkormányzat útfelújítási programjában, (engedélyokiratában) 2016. évi kivitelezési határidővel szerepel a Zsókavár utca és az Erdőkerülő utca teljes szakaszára vonatkozó felújítás. Ettől függetlenül az Ön által jelzett - balestveszélyes - meghibásodást azonnal jeleztük a közút kezelésért felelős szervezet számára (BKK KÖZÚT), kérve a sürgős javítást. A kezelő szervezet a "felgyűrődések", meghibásodások megszüntetését a kivitelezőtől megrendelte.
Fotókkal ellátott észrevételét köszönjük.
Tisztelettel:

ElőzőKövetkező

Vissza: Városüzemeltetés