Szelektív hulladékgyűjtők??? Szemétdombok.

A kerületben található úthibák, kátyúk, illegális szemétlerekók, fakivágások és közműmeghibásodások bejelentése, játszóterek és egyéb közterületek állapota stb.

Szelektív hulladékgyűjtők??? Szemétdombok.

HozzászólásSzerző: Magdolna » 2013 okt. 06 17:25

Tisztelt városüzemeltetési osztály,

az Arany János utca és a Damjanich János utcai felüljáró alatt előtti szelektív hulladékgyűjtők mellett egyre jobban burjánzanak a szemétdombok.
Nem kertváros már ez a rész, hanem elfelejtett zsákutca szemétdombbal, vagy lassan inkább nagy szemétdomb házakkal és rezignált családokkal?
Mintha már nem is Európai országban járnánk, szinte senki sem törődik ezzel a problémával, nem ellenőrzik, nem büntetik az illegális szemétrelakást sem.
A Kozák téri oldal valamivel jobban néz ki, talán jobb ott az iskola miatt a kontroll?
Van egyáltalán így értelme a hulladékgyűjtőknek, ha az emberek nem tudják használni és csak környezetüket szennyezik?

Durci javasolta, hogy cserjékkel ültessék be ezeket a területeket, szerintem ez is jó ötlet.
Lenne valami megoldás itt is (az Arany János utca és a Damjanich János utcai felüljáró alatt)?

Tisztelettel: Magdolna
Magdolna

Re: Szelektív hulladékgyűjtők??? Szemétdombok.

HozzászólásSzerző: Városüzemeltetési Osztály » 2013 okt. 07 13:58

Tisztelt Magdolna!

A szeletív hulladékgyűjtő szigetek környezetében learakott illegális hulladék elszállítását a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. heti rendszerességgel végzi. Sajnos a kevésbé forgalmas területen lévő szigetek gyakran vállnak a illegális lerakók célpontjává. A Kerületgazda Szolgálat és a Közterület-felügyeleti Csoport rendszeresen ellenőrzi az ilyen szigeteket és próbálja meggátolni a lerakásokat, azonban az utóbbi években annyira megszaporodott az ilyen típusú esetek száma, hogy lehetetlen azokkal lépéstartani.
Bízunk benne, hogy az FKF Zrt. által fokozatosan bevezetésre kerülő háznál történő szelektív hulladékgyűjtéssel egyidejűleg csökkenő közterületi szigetek száma, az ilyen illegális "szemétdombok" számának csökkenését is magával vonja.
Levelét köszönjük, javaslatát mindenképpen átgondoljuk!

Tisztelettel:
Városüzemeltetési Osztály
Városüzemeltetési Osztály

Re: Szelektív hulladékgyűjtők??? Szemétdombok.

HozzászólásSzerző: KriszBi » 2014 okt. 16 12:46

A FKF ügyfélszolgálatától azt az információt kaptam, hogy azért tűntek el a hulladékgyűjtő szigetek a kerületben (http://www.fkf.hu/userfiles/file/20141002VGYSZ.pdf), mert az önkormányzat visszavonta a területfoglalási engedélyüket. Javasolták, tegyek panaszt az önkormányzatnál.
Értem én hogy a szemétdombok így talán megszűnnek, de a lehetőség is, hogy az üvegek újrahasznosításra kerüljenek. Furcsa módja ez a szemét probléma megoldásának.
Esteleg az élelmiszerüzletekkel lehetne megállapodni, hogy a parkolójukban biztosítsanak helyet ezeknek a gyűjtőknek.
KriszBi

Vissza: Városüzemeltetés