Okmányirodai időpont foglalással kapcsolatos észrevételek

Az Okmányiroda 2013. január 1-től a Kerületi Hivatalhoz tartozik. Kérdéseit továbbiakban a kerületi hivatal telefonszámain teheti fel.
Az okmányirodai ügyintézéssel és időponfoglalással kapcsolatos kérdések, felvetések fóruma.

HozzászólásSzerző: m.aniko » 2008 feb. 01 10:56

Tisztelt Okmányiroda! Sajnos elvesztettem a személyigazolvnyomat kb 1 hete. Telefonáltam is idöpontért de az ügyintéző csak február 27 re adott volna. Kérdeztem hogy addig hogy intézek bármilyen hivatalos ügyet de a válasza ennyi volt "ez van" Sajnos nem mutatkozott be bár én ezt is megtettem. Kérném a segitséget elöre is köszönöm m.aniko
m.aniko
m.aniko

HozzászólásSzerző: Okmányiroda » 2008 feb. 04 09:26

Tisztelt m.anikó!

Kérem hívjon fel a 305-3106-os telefonszámon.

Tisztelettel:

Sütő Lászlóné
osztályvezető
Okmányiroda

HozzászólásSzerző: judit » 2008 feb. 21 15:11

ma végre bejutottam 1 hó után ideiglenes lakcimkártyát csináltatni: előtte 2X voltam benn, telefonáltam és eddig senki nem mondta hogy kell adásvételi v tulajdoni lap, CSAK MA. De én vagyok a hibás h nem tudom ki nem mondta és hogy nincs időm mégegy kört buszozni és hazajönni érte. De soronkivül tehetek szabaddá mégegy napot hogy megkapjam a kártyát- amit végül 3 perc alatt kiállitottak. Nem tudom hányan laknak Palotán , de ha mindenki 1 napon akarna uj lakcimkártyát akkor se hiszem hogy 1 honap után még nekem kell elnézést kérni h nem ismerem a hivatali szabályokat. Amugy jan 24-én 13 h körül voltam benn és telefonáltam- gondolom van nyilvántartás ki dolgozott akkor- a mai néni szerint őt kellene felelősségre vonni.. RAJTA
judit

Forgalmi átírás

HozzászólásSzerző: Gyik66 » 2008 ápr. 23 13:31

Az a jó, hogy a törvény szerint 15 napon belül át kell íratni a kocsit a vevőnek, de a netes rendszer legközelebb május 26-ra tud időpontot adni, telefonon természetesen nem tudok időpontot kérni, mivel egész nap foglaltnak jelzik a számot. Persze ha én késve íratom át a kocsit (30.000Ft-ért!!), akkor meg engem bírságolnak meg.... Ezért ha jól gondolom megint ki kell vennem egy nap szabadságot, mivel a napomat az okmányirodában fogom tölteni várakozással. Ez így működött akkor is mikor a kerületbe költöztem és a lakcímemet szerettem volna átíratni reggel fél 8-tól délután fél 3-ig tartott az amúgy durván 5 perces mutatvány!!!! Másik kerületben ahol laktam nem így működtek a dolgok... Remélem mielőbb elköltözök a kerületből. Üdvözlettel.
Gyik66

HozzászólásSzerző: Mária-Anna » 2008 ápr. 23 16:29

Kedves Gyik66,

mielőtt kivándorol a kerületből szeretném megosztani önnel, hogy a gépjármű átírás nem illetékességi területhez kötött, tehát ott intézheti, ahol akarja, mondjuk ha éppen Zuglóban rendszeresen megfordul, vagy máshol valamikor a közeli jövőben és tud időpontot foglalni, megteheti.

Javaslom a magyarorszag.hu internetes oldalon az okmányirodai ügyintézésnél az ügy kiválasztásával indított időpontfoglalást (gépjárműigazgatás, majd átírás), bárhol az országban foglalhat ott, ahol csatlakoztak a rendszerhez. Én most csináltam egy próbát, csak az Ön kedvéért, és a zuglói okmányirodában május 7-én, az angyalföldiben már 5-ére tud időpontot foglalni, van szabad dőpont. Talán még nem késő.

Amikor hasonló cipőben jártam, a központi okmányiroda úgy tájékoztatott, hogy a gépjárműkereskedők tömegesen foglalnak neten időpontot, ezért "nem jut" a mezei tulajdonosnak.

Egy próbát megér :D
Mária-Anna

HozzászólásSzerző: csonkaz » 2008 máj. 15 00:23

Lakcímbejelentéshez szerettem volna időpontot foglalni, de csak 3 hét múlva volt szabad hely. Addig sajnos nem tudunk várni, így kénytelen leszek a hagyományos (balkáni) módon kora reggel sorban állni. Lehet, hogy elmegy vele a fél napom. Miért nincs több ügyintéző? Így nem sokat ér az internetes helyfoglalás.
Közben megtudtam, hogy a magyarorszag.hu oldalon is lehet foglalni. Itt volt sokkal korábbi időpont is. Nem értem, hogy ezt a rendkívül fontos információt önök miért nem jelzik jól láthatóan az internetes oldalon. Valószínűleg nem én vagyok az egyetlen, aki nem gondolta volna, hogy létezik egy párhuzamos időpont-foglalási rendszer is...
Sok embernek segítene, ha ezt közzétennék.
Köszönettel:
Csonka Zoltán
csonkaz

HozzászólásSzerző: Haripeti » 2008 máj. 19 11:12

Tisztelt Okmányiroda!

Körülbelül harmincszor próbáltam önöket elérni az ingyenesen hívható számukon, de ezidáig senki se vette fel, már pedig igen sürgős lenne, mivel tegnap (vasárnap) eltűnt az útlevelem és szombaton meg Ukrajnába kell utaznom és nem tudom mi a megoldás.

Tisztelettel,
Harsányi Péter
Haripeti

HozzászólásSzerző: Okmányiroda » 2008 máj. 19 13:12

Tisztelt Harsányi Péter!

A Központi Okmányiroda XIII.ker. Visegrádi u. 110-112. szám alatt próbálja meg sürgösséggel az útlevelet.

Tisztelettel:

Sütő Lászlóné
osztályvezető
Okmányiroda

időpont

HozzászólásSzerző: Németh Boglárka » 2008 máj. 29 13:51

Tisztelt Okmányiroda!

Sajnos 2 napja nem sikerül időpontot egyeztetnem, az interneten a belépés után hibaüzenetet kapok, a telefon most már ki sem cseng...
Kisbabával mennék a Xi. kerületből, ezért időpont nélkül neki sem merek vágni az útnak!
Üdv.: Németh Boglárka
Németh Boglárka

HozzászólásSzerző: Okmányiroda » 2008 jún. 02 10:15

Tisztelt Németh Boglárka!

Kérem hívjon fel a 305-3106-os telefonszámon.

Tisztelettel:

Sütő Lászlóné
osztályvezető
Okmányiroda

HozzászólásSzerző: fazekas » 2008 júl. 11 14:17

Már csak augusztus közepétől lehet időpontot kérni, jó ez így?

üdvözlettel: Fazekas László
fazekas

HozzászólásSzerző: Monchi » 2008 júl. 21 14:54

Azt gondolom, hogy legegyszerűbb, ha a levelezésemet írom le:

Üdvözölöm!

...Mónika vagyok, és a segítségüket szeretném kérni az alábbiakkal kacsolatban:

2008. 07. 21-én időpontot foglaltam 2983... ügyszámon, 2008.07.28/000... foglalási számon a Központi Okmányirodába, Jancsó Ildikó ablakánál. A következő ügyet szeretném intézni: elvesztettem a hátsó rendszám táblámat. Időpont foglaláskor a felsorolt ügyek között ez a lehetőség nem szerepelt, ezért más ügyet választottam, de szintén gépjárművekkel kapcsolatos ügyet. Kérdésem az volna, hogy érvényes-e az időpont foglalásom.
További kérdésem:
2008. 08. 04-én Olaszországba utaznék a gépkocsimmal. Mivel a hátsó rendszám tábla hiányzik, ez így nem lehetséges. Szeretném megtudni, miként megoldható, hogy országon kívül használhassam az autót?

Válaszukat előre is köszönöm, üdvözlettel:

.... Mónika

Érkezett a válasz:

Tisztelt ....Mónika!

Köszönjük, hogy kérdésével a Kormányzati Ügyféltájékoztató Központhoz fordult. Az alábbi információkkal tudunk szolgálni Önnek:

A Kormányzati Portál keresztül történt foglalásának érvényességét a 13. kerületi okmányirodától szíveskedjen megérdeklődni, nyilvántartással, az érvényes foglalásokkal kapcsolatban ott fognak tudni tájékoztatást adni.

Hátsó rendszámtáblával kapcsolatos kérdésében kérjük szíveskedjen felvenni a kapcsolatot a Nemzeti Közelekdési Hatósággal (NKH). Az NKH elérhetőségeit a következő linkre kattintva érheti el: http://www.nkh.hu/content/view/20/5010/

Amennyiben további kérdése van vagy információra lenne szüksége, forduljon továbbra is bizalommal hozzánk.

Tisztelettel:

Pintér András

Kormányzati Ügyféltájékoztató Központ

A történet folytatása:

Tisztelt Pintér András!

Köszönettel vettem visszajelzését kérdéseimmel kapcsolatban. Azonban, sajnos nem sikerült az Ön által javasoltak alapján megoldanom a problémámat.
Miután a megadott elérhetőségek alapján megkerestem a Nemzeti Közlekedési Hatóságot, azt az információt kaptam tőlük, hogy a rendszámtáblával kapcsolatos ügyintézés nem tartozik rájuk, "vissza a feladóhoz" vagyis az Okmányirodához - ugyanis ez csakis oda tartozó ügy. A 13. kerületi Központi Okmányirodát körülbelül 4 órája folyamatosan próbálom hívni, de nem elérhető, az összes (3) szám foglalt, vagy nem veszik fel. Megköszönöm az Ön segítségét, és tudom, hogy nem Ön tehet róla, de minősíthetetlennek tartom, hogy az ember minimum 2-3 hetes időpontot kaphat arra vonatkozólag hogy csak feltája személyesen mi is a problémája és eleindítsa az esetleges ügyet, ezt következően még hetek kérdése, mire egyáltalán hozzá jut az én esetemben pl. a rendszámához. Reggel 10 óra óta nem tudom elérni az irodát telefonon, most pedig valóban 4 órája folyamatosan visszahívó üzemmódban van a telefonom, mégsem sikerül érdemben senkivel beszélnem.

Ismételten köszönöm a segítését, de sajnos nem vezetett eredményre, mert a hivatalnak nem fontos, hogy az ügyfél el tudja-e intézni az általa kívánt ügyet. Nem érdekli, hogy egy előre befizetett útra, a bürokrácia miatt nem tud valaki elutazni, egy egyszerű rendszámtábla elvesztése miatt.

Üdvözlettel:
... Mónika

Én is ezt kérdezem, mint az előttem szóló: JÓÓÓ EZ ÍGY????
Monchi
Monchi

Re: Okmányirodai időpont foglalással kapcsolatos észrevételek

HozzászólásSzerző: fegu » 2009 márc. 04 14:30

Üdvözlöm Önöket!

Örömmel olvasom az internetes helyfoglalással kapcsolatos dícsérő hozzászolásokat, és valóban nem a kritika a célom!

Szeretném leadni a vállalkozói igazolványomat és mielőbb. A honlapról értesültem, hogy hétfőnként 17:30 ig van ügyfélfogadás. 17:00 óráig dolgozom, ha sikerül odaérek kb. 17:15 re, de sajnos az internetes helyfoglalásnál az utolsó időpont 16:45.
Mit lehet ez esetben tenni.

Nagyon nehezen tudtam elhelyezkedni, más fél évig tengődtem hol munkanélküliként, hol vállalkozóként, de mindvégig betegként. Nem rég megtörtént várvavárt műtétem, amellyel kapcsolatban a betegállományomat a munkakezdésemig fenn kellett tartanom, így sajnos a vállalkozói igazolványtól nem tudtam megszabadulni előbb.

Telefonon tájékoztattak arról, hogy csak személyesen lehet elintézni az igazolvány leadását. Sajnálatos módon a mai gazdasági helyzetben az ember egy új munkahelyen nem tud kérni szabadnapot, később jövök, előbb megyek engedményeket, így 17:15-nél előbb semmiképp nem tudok megjelenni az okmányirodában. Kérdésem a következő lenne: Van e lehetőség arra, hogy 2009. 03. 09-én a lefoglalt 16:45-ös időpont helyett a fent említett időpontban jelenhessek meg ügyintézés céljából?

Bízva megértésükben és abban, hogy nem kell örökre kényszervállakozónak maradnom várom megnyugtató válaszukat!

Köszönettel
fegu

HozzászólásSzerző: Okmányiroda » 2009 márc. 04 17:03

Tisztelt "fegu"!

A vállalkozói igazolványát levélben is elküldheti, nem kell személyes megjelenés.
Pár sorban írja le, hogy meg kívánja szüntetni a vállalkozását és mellékeli az igazolványát.
Remélem tudtam segíteni.

Tisztelettel:

Sütő Lászlóné
osztályvezető
Okmányiroda

HozzászólásSzerző: Hortobágyi » 2009 jún. 15 16:02

Tisztelt Okmányiroda!

Nagyon jó dolognak tartom az internetes időpont foglalást ezért tettem rá kisérletet a napokban. Azért hogy még véletlenül se rontsak el semmit előtte felhívtam az irodát, hogy megkérdezzem biztosan jó helyre adom-e le a foglalásomat.
Kézségesen rendelkezésemre álltak, de mint kiderült rossz információt kaptam.
Mikor az ablakhoz kerültem az előre lefoglalt időpontban azt az infót kaptam, hogy sajnos nem Ők foglalkoznak az Én ügyemmel hanem az ügyfélkapu. Oda kellett mennem a géphez sorszámot nyomni. Persze heten voltak előttem és sajnos nem tudtam megvárni míg végeznek így ugrott egy napom. Azért foglaltam ugyan időpontot, hogy hamar végezzek mert az idő drága de teljesen feleslegesen.
Jó lenne ha olyanok kezelnék a telefont akik megfelelő infót tudnak adni.
Hortobágyi

ElőzőKövetkező

Vissza: Okmányiroda