Okmányirodai időpont foglalással kapcsolatos észrevételek

Az Okmányiroda 2013. január 1-től a Kerületi Hivatalhoz tartozik. Kérdéseit továbbiakban a kerületi hivatal telefonszámain teheti fel.
Az okmányirodai ügyintézéssel és időponfoglalással kapcsolatos kérdések, felvetések fóruma.

HozzászólásSzerző: Okmányiroda » 2007 márc. 23 13:11

Tisztelt blaupunkt!

Észrevételét köszönöm a választ elküldtem.

Tisztelettel:

Sütő Lászlóné
osztályvezető
Okmányiroda

HozzászólásSzerző: Editke71 » 2007 júl. 11 12:40

Tisztelt Okmányiroda!
Felháborodásomat fejezem ki azért, mert a július végén lejáró személyi igazolványomat nem tudom megcsináltatni. Nem értem, miért kell e "kötelező" okmányért hajnalban sorbaállnom, órákig várakoznom, a 18 hónapos gyermekemmel kissé kellemetlen az ügyintézés. Szeretném megtudni, mi az ok, amiért nincs időpont, illetve miért kellene augusztus 15-ig várnom? Talán hogy ne 1500 Ft-ot, hanem 3000 Ft-ot hagyjak Önöknél??? Ha ezeket tudom, vagy infóként a helyi lapokban egyébként meghírdethették volna, akkor januárban elkezdem a személyi gazolványom cseréjét...
Várom válaszukat és esetlegesen azt is, mit tehetek, hogy július 31-ig legyen új személyim:
Demel Edit, XV. kerületi lakos.
Editke71

HozzászólásSzerző: Admin » 2007 júl. 11 14:31

Tisztelt Demel Edit!

Engedje meg hogy elsőként én válaszoljak/segítsek Önnek.
Azt bizonyára Ön is megérti, hogy az okmányirodai ügyintézéshez lehetőséget kell biztosítani azok számára is, akik nem rendelkeznek internetkapcsolattal. Ez az egyik oka, annak hogy nem lehet egy-egy hét összes napjára interneten keresztül időpontot foglalni. Azt pedig a hivatal nem tudja befolyásolni, hogy egy adott időszakban mennyien szeretnének Önön kívül is időpontot foglalni pl. személyi igazolvány cseréje miatt.

A másik ok pedig, hogy az ország összes okmányirodája kapcsolódik az XR rendszerhez, ami a www.magyarorszag.hu oldalon keresztül elérhető okmányirodai időpontfoglalást teszi lehetővé. Ezen a rendszeren keresztül is kötelezően biztosítania kell az okmányirodának lefoglalható időpontokat, ami nem ütközhet a saját időpontfoglaló rendszerünkkel. Ehhez a rendszerhez még regisztrálnia sem kell magát és ha siet - az imént néztem meg én is - még van lehetősége időpontot foglalni júliusra is (jelen pillanatban a legközelebbi lefoglalható időpont 2007. 07. 23. Hétfő).

A következő linken egyből az XR rendszeren keresztül történő időpontfoglaláshoz jut:
http://www.magyarorszag.hu/okmanyiroda/ ... yiroda_ugy

Sok sikert!

Admin
Admin
Fórum Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: vargasari » 2007 júl. 12 10:26

Tisztelt Demel Edit!

Amennyiben az Admin által javasolt megoldás nem felelne meg Önnek, tájékoztatom, hogy amennyiben rendelkezik érvényes útlevéllel vagy kártyás vezetői engedéllyel és lakcímkártyával, az alkalmas a személyazonosság igazolására. Az időpontra való bejelentkezéssel kapcsolatban a bejelentkezők nagy száma miatt van a hosszas várakozási idő. Kollégáink mindent megtesznek a folyamatos és gyors ügyintézés érdekében.

Tisztelettel,
dr. Varga Sára
vargasari

HozzászólásSzerző: tit » 2007 aug. 02 19:45

Tisztelt Okmányiroda/Osztályvezető Asszony!

Időpontot foglaltam Önöknél útlevél ügyintézéshez e hét hétfői napjára, azonban a foglalási információkat nem mentettem el, így sajnos nem emlékeztem , hogy pontosan mikor is kellett volna megjelennem Irodájukban. Keddi kísérletem után (nem volt ügyfélfogadás) úgy rémlett számomra, hogy a mai napra szól a foglalásom. A recepción hamar kiderült, hogy tévedtem, de mivel nagyon kíváncsi voltam, hogy valójában tényleg mikor kellett volna megjelennem, így az Ügyfélkapu ablakanál ülő Úrhoz irányítottak. Az Úr gyorsan kiderítette, hogy 3 nappal ezelőttre "vártak". Rendkívül segítőkész módon azonban átszólt az ügyintéző Hölgynek, hogy tudna-e esetleg fogadni egy "eltévedt nagykorút". Zárás előtt 5 perccel még sikerült bepasszírozni, és még akkor sem néztek rám ferde szemmel, mikor kiderült, hogy 2 db útlevél kellene, mivel a barátnőm is velem volt. Sitty-sutty pillanatok alatt elintéztek mindent!

Ezúton szeretném megköszönni az ügyünkben intézkedő Hölgynek és Úrnak a máshol ritkán tapasztalható ügyfélbarát hozzáállásukat!!
tit

HozzászólásSzerző: Okmányiroda » 2007 aug. 03 08:59

Tisztelt "tit"

Köszönjük a dicsérő szavakat.

Tisztelettel:

Sütő Lászlóné
osztályvezető
Okmányiroda

Időpontfoglalás lehetetlen

HozzászólásSzerző: Csilla » 2007 szept. 06 10:32

Tisztelt Okmányiroda!

Lakcímváltozással kapcsolatosan szeretnék időpontot kérni. Sem telefonon, sem minterneten nem lehet jelenleg foglalni. A kapott tájékoztatás szerint majd október végén lesz időpont.
A 7:30-as sorszámosztás számomra nem elérhető, mert gyerekeimet ebben az időben kell iskolába vinnem, és mivel egyedül nevelem őket, nincs senki, akire ezt rábízhatnám. 7:45-kor már azt közölték velem, hogy nincs már több sorszám, másik napra pedig nem adhatnak.

Mint állampolgárnak, kötelességem 3 napon belül bejelentenem a lakcímváltozásunkat, de erre itt a XV. kerületben nincs lehetőség.
Ezeket az ügyeket mind a XIV, mind a X. kerületben fennakadás nélkül tudtam intézni. (Igaz, nem volt időpontfoglalás, de várakozás nélkül tudtam intézni.)
Szeretnék megoldást találni, kérem segítségüket.

Üdvözlettel:
Sándor Csilla
Csilla

HozzászólásSzerző: Okmányiroda » 2007 szept. 06 10:48

Tisztelt Sándor Csilla!

Kérem, hogy hívjon fel a 3053-106-os telefonszámon

Tisztelettel:

Sütő Lászlóné
osztályvezető
Okmányiroda

időpontfoglalási nehézségemet megoldották

HozzászólásSzerző: Csilla » 2007 szept. 10 10:55

Tisztelt Sütő Lászlóné és Okmányiroda!

Nagyon köszönöm segítségüket és rugalmasságukat, amelyet lakcímbejelentésemmel és annak időpontjával kapcsolatban tanúsítottak!

További munkájukhoz minden jót és sok sikert kívánok!

Üdvözlettel,
Sándor Csilla
Csilla

HozzászólásSzerző: m.aniko » 2007 okt. 09 09:06

Napok ota szeretnél idöpontot foglalni az interneten de nem sikerül ( forgalmiban név változás törzskönyben) kaptam egy levelet is hogy 8 napom van rá de ez egyszerüen lehetetlen.
m.aniko
m.aniko

HozzászólásSzerző: Okmányiroda » 2007 okt. 09 13:19

Tisztelt M. Anikó!

Kérem hívjon fel a 305-3129-es telefonszámon.

Tisztelettel:

Sütő Lászlóné
osztályvezető
Okmányiroda

Tisztelt Okmányiroda!

HozzászólásSzerző: bsamob » 2007 nov. 12 16:41

Elvben remek ötletnek tartom az Internetes bejentkezés lehetőségét. Gyakorlatban azonban használhatatlannak. A mai napon többször próbálkoztam időpontot foglalni lakcímváltozás bejelentésére. A rendszer gyakorlatilag heti 25 időpontot jelöl, de ezek mindegyike december végéig foglalt. Egyedül december 27-re lenne lehetőségem foglalni. Furcsa továbbá, hogy a jelentős látszólagos "túlterhelés" ellenére a rendszer csak délutáni időpontokat enged foglalni. Ilyen keretek között a rendszernek abszolút nem látom létjogosultságát, és nem hogy nem segít, de egyenesen bosszantó.

Tisztelettel
bsamob

HozzászólásSzerző: Okmányiroda » 2007 nov. 12 17:48

Tisztelt "bsamob"!

A honlapunkon az időpont foglalás igen népszerű így csak távoli időpontok vannak. Még próbálkozzon a www.magyarorszag.hu ott
november 15-ére találhat időpontot.
Délelőtt a nyitásra ide érkezők kapnak sorszámot.

Tisztelettel:

Sütő Lászlóné
osztályvezető
Okmányiroda

zöld szám

HozzászólásSzerző: judit » 2008 jan. 24 14:21

a honlapon feltüntetett zöld számon NEM lehet időpontot kérni, hanem egy nem túl kedves biztiboy közli az új NEM ingyenes számot, ahol adnak időpontot. ( 1 honap mulva) Akkor minek a zöld szám??????? Ingyenesen kiokatatás jár mellé.
judit

HozzászólásSzerző: KriszBi » 2008 jan. 30 16:35

Én nem krtizálni szeretnék, hanem dícsérni ...
Ma voltunk a családommal útlevelet és személyi cserét intézni. Minden rendben volt. Külön köszönet Bedő Anitának, aki nagyon kedves és türelmes volt a gyerekekkel.
KriszBi

ElőzőKövetkező

Vissza: Okmányiroda