A XV. kerületben, 15 ÉVE TÖRTÉNTEKRŐL,évfordúlója van.

Minden, ami a XV. kerülettel kapcsolatos, de nem tartozik a fentebb felsorolt kategóriákba

Re: A XV. kerületben, 15 ÉVE TÖRTÉNTEKRŐL,évfordúlója van.

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 jan. 04 00:12

AZ ÚJPALOTAI KÖNYVTÁR TÁRGYALÁSAI ÉS A MEGÉPÍTÉS DÖNTÉSE 15 éve született meg!

A Szabó Ervin könyvtár főigazgatójával és a fővárosi ügyosztály vezetőivel már 1977 óta tárgyaltunk egy komplex, a XX/XXI századi
igényeket kielégítő könyvtár megépítéséről, amelyhez az önkormányzati tulajdonú helységet mi a XV. kerület adja. Hosszú udvarlás
után 1988 december 8-án Dr. Fodor Péter főigazgatóval az én dolgozószobámban kb. két órás összefoglaló tárgyalás alapján az apró
szakmai részletekben is megegyeztünk.
A Fővárosi Önkormányzat költségvetésébe kellett ezt követően a magvalósítás forrásait be-lobbizni, még sok vita következett, de ettől
kezdve visszafordíthatatlanná vált az Újpalotai könyvtár megépítése közel 800 négyzetméteren.

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 jan. 04 00:25

GYERMEKÖNKORMÁNYZAT.

A nevelési, oktatási intézmények önálló gazdálkodóvá válása egy irányítási demokratizmust jelentett a szocializmus direkt utasításos
stílusához képest. Ezt követte a szakszervezetek valóságos és demokratikus jogokkal való felhatalmazása. Létrejött a kerületi érdek-
egyeztetés KIÉT. Majd az intézményvezetők érdekegyeztető fóruma is megalakult.
A demokratizmus nagy lépése volt a valóságos gyermek-önkormányzat létrehozása. Tizenöt éve született meg az átfogó gyermekönkormányzat választásának a forgatókönyve. Előkészítése és maga a több jelölt közül a helyi képviselők megválasztása és ezt
követően a gyermek polgármester, illetve alpolgármesterek választása. A gyermekönkormányzat vezetőivel rendszeresen egyeztettem minden ciklusban.

"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 jan. 04 01:16

AZ ÉVKEZDÉS A KERÜLETBEN TIZENÖT ÉVVEL EZELŐTT TRAGÉDIÁVAL KEZDŐDÖTT.

A Polgármesteri Hivatalban minden évben én az ünnep előtt, a két ünnep között és az új év első napján is bent dolgoztam,
a porta szolgálat és a polgármester volt folyamatosan szolgálatban. Ám mi nem engedtünk un. közigazgatási szünetet, ami
munkanap volt a két ünnep között, azokon a napokon minden osztályon érdemi ügyeletet követeltünk meg a vezetőktől.
Az események a szociálpolitikai osztályon kiemelten zajlottak az ünnepek között. De minden osztályon fontos volt az ügyelet.
A pénzügyi osztályon az év utolsó óráiban érkeztek a fontos átutalások, de a határidős követelések is, az iparűzési adót a
főváros Szilveszter napján utalta több százmilliós tételben, annak egy napi kamata is milliós kár, ha majd több nap múlva törjük
a fejünket, hogy hol helyezzük el átmenetileg. Az adó osztályon fordítva ugyanez volt a helyzet, az élet mindent december 31-hez köt.
Az akkori ügyfélbarát vezetői szemlélet sem tette lehetővé, hogy a hivatal elvonuljon közigazgatási szünetre. Én ezt ma az ügyfelek
érdekeinek semmibe vételeként értékelem, az hogy az év utolsó 10 napjában a magyar közigazgatásban megáll az élet, az a hatalom
gőgje...
A karácsony szenteste napján is bementem a hivatalba. Soká tudtam elszakadni. Haza jöttem az 1999 családi fenyőfát díszíteni, ez
évtizedek óta az én feladatom volt. Tíz óra körül végeztem, leraktuk az ajándékokat és készültem az éjjeli misére, amikor csöngött
a telefon. Én kértem a tűzoltókat, a rendőrséget, a polgárőröket(magam is az vagyok), hogy éjjel és nappal is azonnal hívjanak, ha
fontos esemény történt a kerületben. Jelezték, hogy lakás tűz van a Szent Korona u egyik panel lakásában, de annyira ég, hogy akár
több lakásra is átterjedhet. Azonnal a helyszínre siettem. Szent este a család át ment a szomszédba és köszöntötték egymást, csak egy
koccintóra, addig az ajándékokat is, az égve hagyott gyertya elégette, mi több mindenüket! Ott álltak a hóban és semmijük sem maradt.
Szent estén ki tudott volna segíteni? Az önkormányzat, és mi tettük a dolgunkat, panzióba került a család. Ha mi közigazgatási szünetet tartunk akkor kire lehet ebben a világban számítani..?

Új év - szintén 1999 január 4, a Kolozsvár u piacnál lévő üzletház előtt egy filmben is kínos családi tragédia történt.
Egy asszonyt a gyereke szeme láttára élettársa/volt élettársa a nyílt utcán megölte.
A mindenki szabadságon van módszerrel itt sem lett volna aki segítsen, de volt ügyelet.

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 jan. 04 01:29

VÁROSHÁZI NAPLÓ 1999 JANUÁR 1-től.

Az önkormányzat 20 éven át szolgáló lapja a Városházi Napló 15 éve jelent meg első alkalommal újság formátumban.
Január 1-től működik az éjjel nappal hívható zöld szám 06 - 80 - ...amelyet a polgárok ingyenesen hívhatnak, anno
azt is vállaltuk, hogy ezekre írásban is válaszol a címzett, de a legfontosabb vállalás az volt, hogy ezekre intézkedés
történik.
A KTV szintén 1999 januártól új műsorral jelentkezett pl. többször ismételte meg a képviselő-testületi ülés videó anyagát,
nem volt cenzúra, nem volt a film vágva.

Hajdu LÁSZLÓ

Előző

Vissza: Egyéb témák