Segítség kérés !!!!!

Minden, ami a XV. kerülettel kapcsolatos, de nem tartozik a fentebb felsorolt kategóriákba

Segítség kérés !!!!!

HozzászólásSzerző: pzsoka9 » 2011 jún. 01 16:28

Segítséget szeretnék kérni.
2011 jún.1-én a Szent Korona útján elhagytam a pénztárcámat benne az összes igazolványomat és a három gyermekem tajkártyáját...a pénz nem lényeges mert nem volt sok de a bank kártyát és a Taj kártyákat...illetve a személyi igazolványot lakcím kártyát ha lehetne juttassa vissza a megtaláló.Telefonszámom 06-20-598-1799 vagy a lakcímkártyán szereplő címre.
Köszönöm.
pzsoka9

Re: Segítség kérés !!!!!

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 feb. 25 01:15

Rakospalota Anno Kepei
16 órája
Rakospalota Anno Kepei

http://www.facebook.com/groups/15880123 ... p_activity
Rokkantak és egyéb védtelenek
csak úgy másolgatok "A Policy Agenda szerint a megtakarítás 19 mrd! A Pósfai nyilatkozata szerint a tavaly 13 ezer cég inkább befizette a rehab hozzájárulást 66 mrd(!) ft-ot mint alkalmazza a rokit.Ennek sokkal több a romboló hatása minthogy nyeresége lenne.Még ők sem tudják de nem is akarják mi a valóság.Annyi azért b...Bővebben
Megosztás
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: nico » 2013 dec. 03 20:31

LYU 070 frsz.

Suzuki SX1 EasiGo

Ezüst színben

2013. december 2-ről 3-ra virradó éjjel eltűnt az Újpalta, Kőrakás park 51 előtti parkoló helyéről.

Minden segítséget megköszönünk!
Itt és a rendőrségen.
nico

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 dec. 03 21:52

KÖZELEDIK A KARÁCSONY A SZERETET ÜNNEPE !

Milyen karácsony vár a családokra? Az egyedül élőkre? Lesz e fenyőfa állítás a háztartásokban?
A kérdéseket azért teszem fel mert sokan fordulnak hozzám, kérik segítsek, vagy adjak tanácsot....egy levelet példaként:
Szia Laci ne haragudj hogy levelemmel zavarlak.Tanácsot kérnék Tőled. Szerinted hová tudnák fordulni segítségért.Kétségbe vagyok esve és szégyenlem is a mostani helyzetem.Jönnek az ünnepek és nem hogy ennivalóra nem marad pénzem de ami a legjobban fáj a 3 unokámnak semmi ajándékot sem tudok venni.Munka lehetőség nincs teljes kilátástalanságba vagyok.Ezért kérdezlek mit tanácsolnál ebbe a helyzetbe.Még egyszer elnézésed kérem hogy a saját problémámmal zavartalak
Az önkormányzat vajon karácsonyra valami kis örömet szerez e az itt élő szegényeknek?

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Accantus » 2013 dec. 04 08:48

KÖZELEDIK A KARÁCSONY A SZERETET ÜNNEPE !

Milyen karácsony vár a családokra? Az egyedül élőkre? Lesz e fenyőfa állítás a háztartásokban?
A kérdéseket azért teszem fel mert sokan fordulnak hozzám, kérik segítsek, vagy adjak tanácsot....egy levelet példaként:
Szia Laci ne haragudj hogy levelemmel zavarlak.Tanácsot kérnék Tőled. Szerinted hová tudnák fordulni segítségért.Kétségbe vagyok esve és szégyenlem is a mostani helyzetem.Jönnek az ünnepek és nem hogy ennivalóra nem marad pénzem de ami a legjobban fáj a 3 unokámnak semmi ajándékot sem tudok venni.Munka lehetőség nincs teljes kilátástalanságba vagyok.Ezért kérdezlek mit tanácsolnál ebbe a helyzetbe.Még egyszer elnézésed kérem hogy a saját problémámmal zavartalak
Az önkormányzat vajon karácsonyra valami kis örömet szerez e az itt élő szegényeknek?

Na és mit segített,2 kiló száraz tészta és mi vagyunk a nagy megváltók !Csak a szavazatokért csinálja..ennyit az önzetlen segíteni akarásról ! Jaaa meg tapsikoltunk gyurcsány elvtársnak a határon tuli magyarok állampolgársági jogának megszüntetéséhez és szavazati jogának eltörléséhez ! Láttuk 2013.12.03. MTV 1. 19.30 Híradó ! Ha nem jut be dk a parlamentbe akkor melyik pártba folytassa ? Melyikben nem volt még ? :D
Accantus

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 dec. 04 15:05

KEDVES HOZZÁSZÓLÓ FÓRUMOZÓ TÁRSAM !

Kevés szegény emberen segítettél eddig a soraidból ezt olvasom ki.
Kéj örömmel ostorozod aki az éhezőknek bármit is visz. Nem dicsekednék
ezzel a karácsony előtti érzelemnélküliséggel...Isten figyeli a munkánkat, a
gondolatainkat, én állok eléje! Indulatból javaslom ne szóld le a szegény embert.

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Musuka » 2014 jún. 03 17:20

Segítséget szeretnék kérni, talán vannak ötletek, hogy kihez lehet fordulni.

Van a házunkban egy idős házaspár, melynek a hölgy tagja súlyos alzheimer kórban és egyéb más betegségben szenved. A férje "gondozza". Ugye egy ilyen beteghez mérhetetlen türelem kell, de a férjnek az sosem volt, főleg meg most sincs. Nagyon sokszor bántalmazza. Legutóbb 2 napja verte meg, - a külsérelmi nyomok alapján nagyon súlyosan. Azt mondta lehet, beviszi a kórházba. De nem vitte, nyilvánvaló, fél a következményektől. Az utóbbi időben a férjnek is vannak bizonyos kényszer képzetei, - most azért verte meg a nénit, mert szerinte megcsalta.

Nyilvánvaló, a rendőrség nem megoldás, kijönnek és annyi, utána ugyan úgy bántamazná. A fiát is megkerestük, de Ő nem foglalkozik a dologgal, illetve alapból velük sem, azt mondta, hogy máskor is volt már ilyen.

Olyan megoldást szeretnénk találni, hogy valaki folyamatosan figyelemmel kísérje, ellenőrízze az életüket, a néni állapotát, hiszen ha így folytatódik, akkor előbb-utóbb tragédia történik. Háziorvos régen látta (a férj nem is hajlandó megmondani, kihez tartoznak), valószínűleg nem érez késztetést arra, hogy megnézze a betegét - mindig csak a férj megy gyógyszert iratni.

Hova lehetne fordulni? Van valami olyan szervezet, akik ilyen emberekkel foglalkoznak? Kihez lehetne fordulni, akik segítséget nyújtanak az életükhöz?

Előre is köszönöm.
Musuka

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 jún. 03 19:16

A LEÍRTAK ALAPJÁN GONDNOKSÁG ALÁ HELYEZÉSÜK JELENTHETNE MEGOLDÁST.

A fiú kérésére az önkormányzat gyámügyi eljárás keretében ezt már bejáratott gyakorlattal meglépi.
A gondnokság alá helyezett személy felkészített gondnokot kap. Ő dönthet az intézetbe való elhelyezésük
kezdeményezése tárgyában is! A gondnok kezeli a nyugdíjukat, az fizeti a rezsit és e pénzből minden
költségüket. A kirendelt gondnok a kérésre a fiúk is lehetne, ezért pénzt is kapna, ám az olvasottak
alapján jobb egy független személy.

Én így a leírtak alapján ezt tudom tanácsolni. Ezzel az intézeti elhelyezésük hatósági útra terelődve felgyorsulna.

Hajdu LÁSZLÓ

Vissza: Egyéb témák