Nyírpalota út éjszakai zajossága!

Minden, ami a XV. kerülettel kapcsolatos, de nem tartozik a fentebb felsorolt kategóriákba

Nyírpalota út éjszakai zajossága!

HozzászólásSzerző: észrevevő » 2009 máj. 20 14:02

Szeretnék hozzá szollásokat, tanácsokat, megoldásokat, javaslatokat stb. kapni a Nyírpalota úton élőktől arról, hogy hogyan viselik el az éjszakai kocsizajt (22 - 06 óra között). Szerintem, az utóbbi négy évtől kezdve kibírhatatlan az éjszakai kocsi zaj, és a meleg miatt ki kell nyitni az ablakot, mert véleményem szerint abból kell kiindulni, hogy ne nekem kelljen több százezer Forintos lékkondit venni amit jó drágán üzemeltessek. Az elköltözés sem megoldás, mert több generációm lakott itt és én is itt szeretnék élni. A beletörődés szintén nem elfogadható, amint a füldugós módszer sem ...
észrevevő

Re: Nyírpalota út éjszakai zajossága!

HozzászólásSzerző: észrevevő » 2009 júl. 03 20:22

Tisztelettel!

Nem hiszem el, hogy senkit nem érint, vagy érdekel ez a téma. A véleményem szerint kell ezzel foglalkozni, és biztos vagyok abban, hogy nem csak engem érint. Nem hiszem el, hogy ennyire érdektelenek lennénk akik a Nyírpalota úton lakunk (sőt más út vagy utcákban élők).
Tehát, felvetettem egy olyan témát amivel foglalkoznunk kell, ez pedig az éjszaki kocsizajosság. Az utóbbi időben megnőtt az éjszakai autóforgalom, és elviselhetetlen a zaj.[b] Ablakot nyitva hagyni ma már nem lehet [/b](pedig fülledt meleg van, anoxiás a levegő, tehát szellőztetni kell és az oxigénhez minden állampolgárbak jóga van, mint a csendességhez is. Szívesen megengedem bárkinek, hogy 1 hónapon keresztül aludjon a szobákban, megtapasztalni az elviselhetetlen zajt). Sajnos lelki és majd a későbbiekben testi betegségekhez, kialvatlansághoz, zaklatottsághoz stb. vezet. El kellene már végre érni az embereknél (főleg az agyban), hogy normális gondolkodás mellett az éjszaka alvásra való!!! Minek a fenének kell éjszaka a Nyírpalota úton áthaladnia egyszerre két konténer vasat szállító autónak 100km / sebességgel?
Valamilyen módon szabályozni kellene, én személy szerint kizárólag csak a mentő, rendőr tűzoltóautókat engednék meg éjszakai közlekedésre és ezt elérhetővé tenném mindenki számára, hogy ne kelljen saját járgányunkkal másokat zavarni. Végre tiszteljünk meg másokat azzal, hogy nem zajongunk mások füle előtt. Engem becsületes emberként neveltek fel, és tiszteletben tartóm mások véleményét, szándékát, és éjszaka nem zajongok mások tiszteletbe tartása miatt, de felemelem hangomat az engem is érintő elviselhetetlen zaj miatt . Ugyanúgy legyen megkövetelve (ha kell büntetve), hogy mások is tiszteljenek mindenkit.
Ne, jöjjünk azzal, hogy az autó éjszaka is nagyon fontos és kell, ez csak egyes emberek elméjében létezik, ha jobban elgondolkoznak és használják az eszüket akkor rá kell jönniük, hogy nincs is szükség és főleg nem éjszaka ami alvásra való.
Ha valaki nem ért velem egyet, megbeszélhetjük azt, hogy saját költségén beszerelteti a lékkondid a lakásunkba és utána fizeti az áramköltséget, vagy pedig megszüntetik a zajt. Az sem igaz, hogy zaj volt eddig is, zaj csak az utóbbi 2 évtől van amióta az eszükbe vették az emberek (ezek szerint jómódon élő emberek) azt, hogy mindent autóval kell elérni. És persze az sem elfogadható, hogy költözzünk el.
Legyünk már másra is tekintettel végre! Nem hiszem el, hogy ebben az országban bármi megtehető, pedig megtehető, és példákat tudok felmutatni több országba járva, hogy igen is az éjszaka csendes és másokat tisztelnek meg ezzel.

AZ ÉJSZAKA ALVÁSRA és NYUGODALOM MEGTEREMTÉSÉRE VALÓ!

( ezzel nagyon jót teszünk lelki, testi felfrissülésünknek)

2009.07.03.
észrevevő

HozzászólásSzerző: észrevevő » 2009 júl. 04 02:18

Tisztelettel!

2 óra 15 perc (éjjel van). Este 22 órától figyelem az autók számának az áthaladását, tehát megfigyelésem 22 - 2 óra közötti tartományban figyelve (persze ezek az adatok éjszakánként váltóznak, eltérőek. Észrevételem alapján főleg a hétköznapi, illetve a vasárnapi éjszakák zajosabbak). Nem hiszem el azt, hogy egyetlen egy perc sem telt el autó áthaladás nélkül. Minden percben átlag 4-5 autó halad el, a többségében nagy sebességgel. A legtöbb autó NEM TAXI! 1x haladt el tűzoltóautó. 8x olyan hangosan működő autó, amely elhaladva még kilométerekről hallani a hangját. Kisteherautó 5, autóbusz 23 alkalommal. Több alkalommal fordult elő ( 37), hogy több autó követte egymást, gondolom ez az éjjel is működő közlekedési lámpa miatt van. Mindez azt tükrözi, hogy aludni ilyen zajban nem lehet, pedig azt kell tennem, és ráadásul nyitott ablak mellett kell mindezt végighallgatnom, mert fülledt meleg van a lakásban (panel, 9 emelete).

Ha valakinek van egyéb statisztikai adata (csak, amit saját maga készített), kérem ossza meg itt a fórumon.
észrevevő

HozzászólásSzerző: észrevevő » 2009 júl. 17 22:52

sikerült egy pár fotót készítenem, amelyeket rövidesen közlők. További képeket is készítek, de kár hogy az összes valódisságot nem tükrözi mint pl 22 óra 48 perces csíkorgo kerekekkel induló autót. Ideje lenne kezdeni a zajjal valamit! És főleg a városvezetőknek szól akik csendes utcában laknak, és mindent megtesznek hogy az is maradjon. Az éjszaka alvásra és felfrissülésre való!
észrevevő

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 aug. 27 11:21

HÁROM ÉVE NINCS PANASZ !!

Azt remélem, hogy a 2010 októberi önkormányzati választással ez is megoldódott.

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Musuka » 2012 aug. 27 13:27

Hajdu LÁSZLÓ írta:HÁROM ÉVE NINCS PANASZ !!

Azt remélem, hogy a 2010 októberi önkormányzati választással ez is megoldódott.

Hm... Nem olyan régen olvastam itt valamelyik topikban csikorgó villamosról.
Musuka

HozzászólásSzerző: fazekas » 2012 aug. 27 18:40

Csak nem a Polgármesternek kell a csapágyakat zsírozni? :?:
Túl soknak tartom az értelmetlen piszkálódást.
Ha nem tud a kerületnek segíteni -Pedig volt rá lehetősége- Legalább hadja azokat akik tenni is akarnak a kerületért. A stílus ugyan akkor
kifogásolható. :roll:
fazekas

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 szept. 07 20:39

ELŐTTEM HOZZÁSZÓLÓ NEM VETTE FIGYELEMBE, HOGY 2009 évben ezért még én voltam a hibás több hozzászólás szerint!!!
Ezek szerint új felelősségi rendszer lépett időközben hatályba, talán most az ott lakók a hibások, miért költöztek oda.....
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: bordapapa » 2012 szept. 17 11:41

Amíg a parasztok éjszaka a Szentmihályin gyorsulgatnak, addig sajnos élvezhetjük az ezzel járó zajt.
Gondolom a rendőrségnek nincs kapacitása egy járőrt állítani csak a Szentmihályi-Nyírpalota sarokra.
"Wenn ich Kultur höre ... entsichere ich meinen Browning!"
bordapapa

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 szept. 17 14:13

KÖZMEGHALLGATÁS LESZ:

Október 10-én szerdán 17 órakor a Polgármesteri Hivatalban
közmeghallgatás lesz, javaslom az érintett lakók képviselői,
szószólói vegyenek részt és ott a nyilvánosság előtt ezeket
adják elő, követeljenek megoldást, akár csak ideglenes technikával!

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Musuka » 2012 szept. 17 14:17

Hajdu LÁSZLÓ írta:KÖZMEGHALLGATÁS LESZ:

A gyorsulási versenyek kb. 10-15 éve tartanak. Azóta sem született rá megoldás.
Musuka

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 szept. 17 14:25

Musuka írta:
Hajdu LÁSZLÓ írta:KÖZMEGHALLGATÁS LESZ:

A gyorsulási versenyek kb. 10-15 éve tartanak. Azóta sem született rá megoldás.

ATTÓL MÉG ÚJRA ÉS ÚJRA FELVETHETIK:

A Nyírpalota út Vásárcsarnok - Szentmihályi út közötti hosszú zöld-sávra tervezett fizetős
parkírozóról is lehetne az Október 10-én 17 órakor tartandó közmeghallgatáson informálódni!

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Scheiring Ferenc » 2012 nov. 03 00:16

Udvozletem Mindenkinek!
1.
Nem tudom milyen zold savrol van szo de ha a Nyirpalota ut kozepen levo fas/fuves savrol akkor oda azert nem kellene parkolokat kialakitani!!
Nem kellene mindent beépiteni!!!
A Nyirpalota uttal szemben amugy mi fog epulni? ( szentmihalyi ut-nyirpalota ut keresztezodese ) Azsia 2? Inkabb a meglevot kellene tobbszor ellenorizni....
Az a sarok parlagon van ugyan de azert nem epuletet kellene oda is felhuzni hanem inkabb valami nagy parkot kialakitani. Vagy a penz szamit??

2.
Hol van pl a beigert 1000 fa??

Ahogy latom nem valtozott itt a keruletben semmi, mindegy milyen szinben pompazik a hivatal......

udv
Scheiring Ferenc

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 nov. 04 23:57

ÁLLÍTÓLAG KONTÉNER PIAC LESZ, SŐT AZ IS HÍRLIK, HOGY A JÓZSEFVÁROSI PIAC JÖN IDE !

Ez egy hivatalos értesítés, ezt a szórólapot a postaládákba dobálják, meg kell nézni, ha ez még nem késő?

Tisztelettel szeretném bejelenteni és tudatni Önnel, hogy a II. Ütem Ingatlanfejlesztő Kft. tulajdonában lévő, XV. kerület Szentmihályi út-Szilas lakópark-Szilas patak-Ázsia Center között elterülő magánterületen, amit jelen esetben cégünk a MAPÜ Kft. bérel, a következő munkálatok kezdődtek el.

- sitt, szemét, gyomnövény, kitermelése, elszállíttatása hulladék feldolgozóba.

- veszélyes hulladék (gumik, pala, stb.) kitermelése, elszállíttatása.

- betontömbök kitermelése, deponálása.

- terület eredeti állapotára való helyre állítása.

- sík területre való szintezése.

Hosszú évek óta felgyülemlett és ódahordott sittes, szemetes, terület megszüntetésén, valamint a hajléktalan tanyák felszámolásán munkálkodunk.

Közvetlen környezetében élő lakokkal, közös képviselőkkel a kapcsolatot felvettük, a munkálatokról tájékoztattuk őket. A tájékoztatást a bejárati ajtókra kiplakátoztuk. A magánterületet kitábláztuk a munkálatok véget, magán és munkaterület, a területen tartózkodni veszélyes és TILOS szöveget tartalmazó táblákkal. A lakok által felmerülő kérdések megválaszolására azonnali elérhetőséget, telefonszámot biztosítottunk.

Munkálatok befejezéséről szintén azonnal értesítjük.

Budapest, 2012-10-27

Kovács László
ÜZEMELTETÉSI IGAZGATÓ

+ 36 70 466 7700

kovacs.laszlo@makk.hu
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Musuka » 2012 nov. 05 13:44

Az elmúlt hetekben többen is érdeklődtetek oldalunkon a Szentmihályi út mentén, a Pólus Center és az Ázsia Center között folyó munkálatok felől. Nem véletlenül aggódtak a lakók, hiszen hallani lehetett konténer piac létesítéséről a területen, melyet valószínűleg egyetlen újpalotai sem szeretne. Persze ezeket a terveket az önkormányzat már korábban is cáfolta, jelezvén, hogy az üres területet - legalábbis egy részét - rekreációs célokra szeretné hasznosítani, az erdő és a Szilas patak menti kerékpárút kialakítása során.

Nos, a jelenlegi munkálatoknak egyikhez sincs köze, a kerületi önkormányzat is csupán a lakossági bejelentésekből értesült a földmunkákról. Az oldalunkhoz eljuttatott önkormányzati tájékoztatás szerint az építési hatóság helyszíni szemlét tartott a területen, melynek során megállapították, hogy a II. ütem Ingatlanfejlesztő Kft. tulajdonát képező területen végzett munka nem engedélyköteles tevékenység, így hatósági intézkedésre nincs szükség.

A tulajdonosi felhatalmazással bíró MAPÜ Kft. az önkormányzatnak azt a tájékoztatást adta, hogy a területen építési törmelék, szemét, gyomnövény, vadcserje, veszélyes hulladék (gumi, pala) mentesítése, elszállítása, a betontömbök kiszedése, a terület eredeti állapotára való helyreállítása, egyenletes sík területre való szintezése történik. Azt azonban az önkormányzat sem tudja, mit tervez a terület tulajdonosa a munkálatok befejezése után, azonban bármilyen hasznosításra csak a kerületei városrendezési és építésügyi szabályzat és a kerületi szabályozási terv előírásainak megfelelően kerülhet sor. Az önkormányzat tájékoztatásában azt ígérte, hogy a munkálatokat az építésügyi hatóság a továbbiakban is figyelemmel fogja kísérni.
FORRÁS: http://15.kerület.ittlakunk.hu
Musuka

Következő

Vissza: Egyéb témák