Nyírpalota út 59-61.

Minden, ami a XV. kerülettel kapcsolatos, de nem tartozik a fentebb felsorolt kategóriákba

Re: Nyírpalota út 59-61.

HozzászólásSzerző: durci » 2010 aug. 25 06:22

Tisztelt Önkormányzat!
Hetek óta a Nyírpalota út 59-61 elött a város minden részéböl idesereglő fiatalok a késő éjszakai órákig ,ordibálnak,hangoskodnak, visitoznak,immár hetek óta ! Az 59 elött található két padot és környékét megszállják és éjszakába menő tivornya folyik. Ma éjjel 1 azaz egy óráig is e padon ordibáltak az itt lakók pihenését zavarva(alvás az lehetetlen !)Az itt lakók nem mernek már az utcára kimenni sötétedés után !!! Kérem az Önkormányzatot is e áldatlan helyzet felszámolására. SEGÍTSENEK AZ ITT LAKÓKON !!!! Már hívtam e héten rendör járört (ki is jöttek) és megszüntették az estére. (Jó pár fiatal egyböl menekült amint meglátta a rendöröket,vajon miért ? ) Kérem Önöket e két pad felszámolásában is !
Tisztelettel kérem Önöket segítsenek a rend helyreállításában.

Tisztelettel és köszönettel:durci és több száz lakó :
durci

HozzászólásSzerző: Musuka » 2010 aug. 25 21:59

Kedves Nila!

Itt senki nem tesz általánosítást. Ezek egyszerűen tények!!!
Ön járt már az említett területeken, a megjelölt időpontokban? Tudja Ön, hogy miért menekülnek, ha kihívásra megjelennek a rendőrök? Ön ismer dolgozó, becsületes romákat?
Én nem!

Nem értem, a hajléktalanokat miért mossa össze az etnikummal (az ember már nem tudja, hogy mi a helyes kifejezés: roma, cigány... anélkül, hogy sérteni akarna). A hajléktalanok este elvonulnak a vackaikra, vagy az erdőbe, este, éjszaka nem zavarnak senkit.

Hogy fellépni? Ezt maga sem gondolja komolyan...
Én 2x kértem meg őket... 1x leköcsögöztek (bár akár anyukájuk, vagy netán nagymamájuk is lehetnék), 1x pedig megfenyegettek, hogy megtalálnak és elintéznek. A házunkból a minap egy erőteljes fiatalember is megkérte őket, hogy "csendesebben vigadjanak". Kiröhögték...

Durcinál jobb embert nem lehetne találni. De erre Ő sem képes. Az önkormányzat még csak nem is reagál a bejegyzéseire.

Írása alapján, akár Ön is lehetne olyan személy , aki felvállalja ezt az egészet.
Ha meg nem, akkor kár írogatni hülyeségeket....

Nila írta:Kedves durci!

Egyetértek abban, hogy elviselhetetlen az éjszakai hangoskodás, ....! De azt hiszem, nem kéne faji dolgot csinálni belőle, általánosítani!!! Vannak dolgozó, becsületes romák, cigányok!!! Még ha kevesen is vannak, de vannak és nem hiszem, hogy Őket egy kalap alá kéne venni ..., viszont, ha cigányozunk, romázunk ezt tesszük!!!

Nem hiszem, hogy csak a kisebbséggel van gond, hiszen a hajléktalanok is okoznak nem kis fejtörést vagy az elkanászodott fiatalok és még sorolhatnám!

Szerintem mindennek lehet találni megoldást csak össze kéne fogni az embereknek és szigorúan fellépni és igenis az Önkormányzathoz addig járni, levelet írni, amíg lépnek ez ügyben!!! Sajnos nem egyszerű, de el kell érni, hiszen mindenkinek joga van nyugodt élethez. Elengedhetetlen ehhez egy olyan ember, aki képes véghez vinni ezt a nehéz ügyet és a szívén viselni a saját és a környezete sorsát. Remélem van ilyen személy és nemsokára nyugodt környezetben élhetünk!!!

További szép napot kívánok!
Musuka

HozzászólásSzerző: Nila » 2010 aug. 25 23:19

Kedves Musuka!

Igen ismerek becsületes, dolgozó romákat!

Nálunk a hajléktalanok nem szoktak esténként a vackaikba elmenni!!! Egész nap "randalíroznak", nem beszélve a kutyáikról a koszról, .....!!!

"Írása alapján, akár Ön is lehetne olyan személy , aki felvállalja ezt az egészet." erre a válaszom:
Igen, olyan személy vagyok és igen felléptem az itteni zavart okozó személyekkel szemben, de hozzáteszem nem egyedül!!!

Nem gondolom, hogy az Ön szavával éljek, HÜLYESÉGEKET írogatok!!! A hozzászólásom nem volt sértő, bunkó, stb.!!! Csak nem szerettem volna, ha faji dolgokba és gyűlölködésekbe folyna ez a dolog!!! Én sem azt vettem figyelembe, hogy hajléktalanok, hanem azt, hogy olyan személyek, akik zavarják mások nyugalmát!!! Ennyi!
Nila

HozzászólásSzerző: Hatósági Iroda » 2010 aug. 26 10:59

durci írta:Tisztelt Önkormányzat!
Hetek óta a Nyírpalota út 59-61 elött a város minden részéböl idesereglő fiatalok a késő éjszakai órákig ,ordibálnak,hangoskodnak, visitoznak,immár hetek óta ! Az 59 elött található két padot és környékét megszállják és éjszakába menő tivornya folyik. Ma éjjel 1 azaz egy óráig is e padon ordibáltak az itt lakók pihenését zavarva(alvás az lehetetlen !)Az itt lakók nem mernek már az utcára kimenni sötétedés után !!! Kérem az Önkormányzatot is e áldatlan helyzet felszámolására. SEGÍTSENEK AZ ITT LAKÓKON !!!! Már hívtam e héten rendör járört (ki is jöttek) és megszüntették az estére. (Jó pár fiatal egyböl menekült amint meglátta a rendöröket,vajon miért ? ) Kérem Önöket e két pad felszámolásában is !
Tisztelettel kérem Önöket segítsenek a rend helyreállításában.

Tisztelettel és köszönettel:durci és több száz lakó :

Tisztelt durci!

Tájékoztatom, hogy a két pad ügyében a városüzemeltetési osztály munkatársa folytat vizsgálatot, ezért kérem a türelmét. A késő esti tivornyázás ügyében pedig megkerestem a rendőrséget a további intézkedés megtétele végett.

Tisztelettel:
Igazgatási Osztály Vezetője
Moór Árpád
Hatósági Iroda

HozzászólásSzerző: durci » 2010 aug. 26 15:20

Tisztelt Moór Árpád Úr !

Köszönöm szépen intézkedését ! Remélem ma este már tudunk aludni,nyított ablaknál !

Tisztelettel:durci
durci

HozzászólásSzerző: durci » 2010 aug. 27 05:56

Sajnos tegnap este sem lehetett ablakot nyítni !25-30 fiatal késő estig taró ordibálása miatt !
durci

HozzászólásSzerző: durci » 2010 aug. 29 18:05

Kellenek ezek a padok ide ? Szeméthegyet és egyre jobban gettosodó környéket csinálnak ! Kell e Újpalotából Miskolci Avas lakótelepet csinálni ? Vajon mi csábítja ide a "segélyesek" hadát ? Toronyház is kezd getto lenni !!! Aki csak teheti menekül Újpalota Nyírpalota út 51-65 és a Toronyházból ! ! Érdektelenségünk miatt getto lesz e házból !

Liftünket ma összefirkálták (frissiben még lejött ) ! Lakótársak ha nem akarják,hogy ingatlanjaik elértéktelenedjen akkor ki a homokból a fejeket !
Csatolmányok
Pad 001.jpg
Kell ez nekünk ?
durci

HozzászólásSzerző: Dr. Novák Ágnes » 2010 aug. 29 18:08

Tisztelt Durci!
Nem tudom, hogy a közterületen történő rendszeres nppali és éjszakai randalírozást miért nem lehet megszüntetni. Már régebben is azon gondolkodtam, hogy ha a zöldterületek egy része a házakhoz lenne csatolva - akár alacsony de zárható kerítéssel is ellátva - az segítene-e ezen a helyzeten. Azt hiszem ha sikerül majd a részönkormányzatokat létrehozni, akkor Újpalota ilyen szempontból önállóan tudna dönteni, és egyes területeket átadhatna a lakóközösségeknek, ha azok is egyetértenek vele. Erről mit gondol, segítene az ilyen helyzetekben?
Dr. Novák Ágnes

HozzászólásSzerző: durci » 2010 aug. 30 13:16

Tisztelt Dr. Novák Ágnes Képviselőasszony !
Kérdezi,hogy miért nem lehet A nappali és éjszakai randalirozást megszüntetni ? Ezt talán csak sejtem ( hatóságok is szerintem óvatosabban bánnak a "kisebbséggel",sokszor rajtuk csattan az ostor ha kellö eréllyel lépnek fel. Több rendör az országban már elveszítette az állást miattuk. ( hazug állításaik miatt !)

Amit Ön javasol már megtörtént több helyen (Körakáspark) lakók elkerítették minden oldalról házaikat. Érdemes megnézni milyen csodás kis kerteket alakitottak ki maguknak.
Ezt meglehet csinálni olyan házaknál ahol 6 lakó van lépcsőházanként,de ahol 66 ott nem ! Talán nem is a kivitelezéssel van a gond,hanem a lakók iszonyatosan nagy passzivításával ! Meglátásom szerint könnyebb le amortizálni mindent ami a közösségnek szép és jó ,mint állagát fenntartani. Majd ujat építünk ( az adóforintajainkból) és elkerültük a konfliktust !

Állithatom,hogy aki itt rendet csinál ,az az októberi Önkormányzati választásokon szavazatokra számithat a jobb érzésű lakóktól !

Tisztelettel.durci
durci

HozzászólásSzerző: durci » 2010 szept. 13 08:08

Tv.2 Napló cimű müsorában tegnap bemutatták hová is vezet(het ) a nemtörödömség ,közömbösség,közöny.Kassán a LUNYIK 9. lakótelepet látva elborzad az ember,mivé is lett az egykor katonatiszteknek épitett PANEL HÁZAK.(Jogvédök lehet megnézni e riportot !!!) S ami még megdöbbentő volt e riportban,amikor egy szociólogus azt nyílatkozta,hogy a többségi társadalom szociális lakásokkal is probál jobb és kulturáltabb életmodót biztositani nekik. De a többségi társadalommal szembeni gyülöletük és bosszujuk miatt szándékosan tönkre teszik e lakásokat,ingatlanokat.A Nyírpalalota út 51-65 is lehet e szégyene Magyarországnak (idövel !) E házból is aki teheti(tehette) elköltözik. Maradnak a nyugdijasok és kemény munkát végző családok. Nem akarom az ördögöt a falra festeni,de jó uton haladunk ahhoz,hogy e parazita (és nagy tisztelet a kivételnek !) horda, le amortizája lépcsöházainkat,otthonainkat.!
Csak szerettem volna ismételten felhívni e társasház INTÉZŐBIZOTTSÁGÁNAK és LAKÓINAK figyelmét !
Csatolmányok
LUNYIK 9 002.jpg
Gyülekezőhely ! Nyírpalota út 59.
durci

HozzászólásSzerző: durci » 2010 szept. 13 08:26

Itt megtekinthető e ríport !
YouTube-Tv2 Napló extra Kassa/Lunyik 9
durci

HozzászólásSzerző: durci » 2010 szept. 17 05:57

nico írta:Ma 14 óra 30 körül riadt, elfojtott, segítséget kérő kiáltásnak tűnő női hangra figyelt fel a Kőrakás park néhány lakója.
A személyek csoportos megjelenése zavarta meg egy útonálló, rabló tevékenységét, aki visszaélt testi erejével.
Fiatal kora segítette abban, hogy a kisérlete helyszínéről elfuthasson a 96-os buszok végállomása felé.
A nálánál jóval korosabb nő füléből próbálta meg kitépni fülbevalóját. A segélykéréskor ruhás karjával próbálta meg befogni az áldozata száját.
Ma, ott, akkor, nem sikerült neki.
???

Továbbra megszállva e környék (Nyírpalota út 59 elötti pad a gyülekező hely !) Este is vagy 25-en csinálták a fesztivált !

Tomis Károly főtörzszászlós, zuglói körzeti megbízott a napokban saját ötlete alapján kiplakátolta arcával és szolgálati mobilszámával a körzetének lépcsőházait, ABC-it, iskoláit, de még a templomokat is. A cél, hogy mindenki tudja, hol érheti el, ha baj van. Az ötlet beválni látszik: a plakátok csak néhány napja jelentek meg, de már többen jelentkeztek a telefonszámon.

Ilyen rendör elkelne itt a környéken is !
durci

HozzászólásSzerző: nico » 2010 szept. 17 10:28

Az "Újpalotai rendőrség" jelenleg két tiltó táblából áll. Igaz, hozzátartozik még egy üres iroda, valamint 3-4 feleslegessé vált parkolóhely "bitorlása" az amúgy is parkolási gondokkal bíró Vásárcsarnok környékén.
Csatolmányok
HPIM7054.JPG
A "RENDŐRSÉGNEK" hült helye Újpalotán!
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: durci » 2010 okt. 12 17:37

Nyírpalota út 61. pincéjéböl rettenetesen büdös szag árad ki !Jön a büz ! Miért is ? Idegeneket láttam kijönni a pincéböl,csak nem hajléktalanok költöztek be ? Miért nincs zárva a pince ? Lakók passzivitása határtalan !!Igaz ki tudja ki mindenki lakik e házban !!
durci

HozzászólásSzerző: durci » 2010 okt. 19 13:43

Tisztelt Nyírpalota út 51-65 Intéző Bizottsága és Tisztelt Gondnok !

Emeletenként vannak a mozgásérzékelös vílágitó testek ,kérdezem kinek a feladata lenne ha kiégett az izzók pótlásáról gondoskodni ? Van olyan emelet a Nyírpalota 61-ben,ahol a négy izzóból csak kettő világít. Rendszeres ellenörzésükröl ki gondoskodik ? Szerintem senki !!!!
durci

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéb témák