szilánkok

Minden, ami a XV. kerülettel kapcsolatos, de nem tartozik a fentebb felsorolt kategóriákba

Re: szilánkok

HozzászólásSzerző: nico » 2011 okt. 13 13:53

Laci!

..."Irányitott "naci...?".

Ha elkezdted, illene befejezned!

..."A nyugdijas szervezetek pl csak akkor kaptak pályázati úton pénzt, ha határontúli magyar területre utaztak, vagy onnan fogadtak nyugdíjas delegációt."...

Jobb később, mint soha!
Tudod, a kettős állampolgársági népszavazás.
Gyalázatos, hazaáruló viselkedéseteket nehéz lemosni.
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2011 okt. 17 16:54

NEM HISZEM, HOGY ERŐSZAKKAL LEHET "HATÁRONTÚLI" POLITIKÁT KIERŐSZAKOLNI SIKERESEN !!!

ÉN JÁROM és jártam sokat a határon túl élő magyarok között. Kassán és környéki három faluban voltam a közelmultban.
Előtte Nagybányán, Mármarossziget, Szatmárnémeti. Nyáron a Mura menti településeken. Kolozsvárig Erdélyben. Nem kell
meggyőzni egymást, tudjuk miről van szó, de nem kell meglepődni, a határon túliak is tudják pl. kinek mi a hátsó gondolata!
Tudható én nem vagyok megsérthető pl. e kérdésben írt gondolattal sem, tisztában vagyok az emberi indulatokat motiváló
érdekekkel. Én nem politikai küldöncként járom a magyarságot - majdnem elfelejtettem - burgellandi pár napot, nos ezek
az emberek nem kiskorúak sokat megéltek, nem kérnek a magyar politika pecsenyesütögetőiből.....

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: nico » 2011 nov. 06 20:40

"Re: szilánkok

HozzászólásSzerző: nico » 2011 okt. 12 19:37

HPIM2702.JPG
Új parki berendezés.
Öt hete virít itt! Az ajtón lakat. Helyfoglalás rendezve?

"

HPIM3266.JPG
Alakul a dolog!
Tessék mondani, ki a park kezelője?
Segítek kocsira rakni, szóljanak!
Igaz darabokban könnyebb lesz, meg "büdös ez már most is"!

(Az a mogorva régi jegyző és a Dr. tanácsosa már biztosan szedné az engedély nélküli helyfoglalás díját kamatostól.)
nico

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2011 nov. 12 19:20

A VOLT JEGYZŐ NEM SZORUL VÉDELEMRE, de...

Beállitott képet ilyen destruktiv aláírással eléggé illetlenség közölni, köze nincs hozzá, ráadásúl
ez a mobil illemhelyet anno és most is az önkormányzat tette ki a saját közterületi dolgozói részére,
a munkavégzés feltétele a wc...

"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: nico » 2011 nov. 12 23:02

Hajdu LÁSZLÓ írta:A VOLT JEGYZŐ NEM SZORUL VÉDELEMRE, de...

Beállitott képet ilyen destruktiv aláírással eléggé illetlenség közölni, ...

A "Beállított képet" nem értem.
Mire gondolsz Laci?
nico

Re: képvisel? testületi ülések

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2011 dec. 12 13:37

Novak Agnes írta:Sajnos (vagy lehet hogy éppen ez a hosszú élet titka) nem nézzük az üléseket.
Nálunk ugyanis nincs kábeltTV.

Megtudhatnánk még a Városházi Naplóból is, hogy mi történik, de a VN csak a polgármester úr fotóját és az ülések témájának igen rövid kivonatát ismerteti.

Megtudhatnánk még az ülések jegyzökönyvéböl is, amit nyilvános helyre ki kell függeszteni, és annyit már a Fövárosi Közigazgatási Hivatal határozott fellépése eredményeképpen sikerült elérni, hogy ezek a jegyzökonyvek megtekinthetök legyenek.

(Természetes-e vagy sem , ezt csak úgy lehetett elérni, hogy az állampolgár állampolgári bejelentést tett a Fövárosi Közigazgatási Hivatalnál.
Állampolgárt azóta is zaklatja a Hivatal, ahol csak éri, nem tisztelve sem az Alkotmányt, sem az Államigazgatási Törvényt. Állampolgár az ombudsmanhoz is fordult, aki két menetben is a kerületi Hivatalt találta hibásnak az állampolgár állampolgári jogainak korlátozásában... Ez csak egy kis adalék, a demokráciához, és hogy mit szabad Jupiternek, de semmit sem kisökörnek...)

Igaz, hogy csak az ügyfélszolgálati irodában, és több hetes késéssel, betekintésre adják oda, de már ez is nagy dolog.

Persze mondani sem kell, hogy hasonlo érdektelen dolgok (mint a topicindító) nem szerepelnek benne.

Megtudhatnánk magából az ülésteremböl, ha munkaidöben havonta el tudnánk menni, és elötte a napirendet is megismerhetnénk. Pl ha az ülések idöpontja és napirendje rajta lenne a honlapon.
És ha az Önkormányzat nem tenné el az üléseket egy-egy héttel, ha a parlamenti érdekek úgy kívánják!

Sajnos viszont ennyi nehézséggel csak az igen állhatatos kerületi polgárok tudnak megküzdeni. Ülésenként 2-4 fö civil szokott lenni az ülésteremben.

A további kérdés megelözésére:
semmilyen frakciónak nem vagyok tagja.

HOGY NÉZ KI 2011-ben AZ A BIZONYOS
Az időközben alpolgármesterré avanzsált hozzászóló nagyon jól csokorba rakta a politikától sem mentes kritikáját anno,
vajon most mi a gyakorlat? Nem látom, hogy jelenleg az ellenzék hogy jelenik meg a hivatalban sajtótájékoztatókon, tarthatnak e?
Látom viszont, hogy mindenhol a polgármester fotója, beszéde olvasható/látható( dec. 5-szám Életképek most szerény, csak négy fotó) ?
Mi van a hozzászólása többi pontjaival, tudom nem válaszol, tudnának más hozzászólók segíteni??

Hajdu LÁSZLÓ

Re: képvisel? testületi ülések

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2011 dec. 12 13:41

Novak Agnes írta:Sajnos (vagy lehet hogy éppen ez a hosszú élet titka) nem nézzük az üléseket.
Nálunk ugyanis nincs kábeltTV.

Megtudhatnánk még a Városházi Naplóból is, hogy mi történik, de a VN csak a polgármester úr fotóját és az ülések témájának igen rövid kivonatát ismerteti.

Megtudhatnánk még az ülések jegyzökönyvéböl is, amit nyilvános helyre ki kell függeszteni, és annyit már a Fövárosi Közigazgatási Hivatal határozott fellépése eredményeképpen sikerült elérni, hogy ezek a jegyzökonyvek megtekinthetök legyenek.

(Természetes-e vagy sem , ezt csak úgy lehetett elérni, hogy az állampolgár állampolgári bejelentést tett a Fövárosi Közigazgatási Hivatalnál.
Állampolgárt azóta is zaklatja a Hivatal, ahol csak éri, nem tisztelve sem az Alkotmányt, sem az Államigazgatási Törvényt. Állampolgár az ombudsmanhoz is fordult, aki két menetben is a kerületi Hivatalt találta hibásnak az állampolgár állampolgári jogainak korlátozásában... Ez csak egy kis adalék, a demokráciához, és hogy mit szabad Jupiternek, de semmit sem kisökörnek...)

Igaz, hogy csak az ügyfélszolgálati irodában, és több hetes késéssel, betekintésre adják oda, de már ez is nagy dolog.

Persze mondani sem kell, hogy hasonlo érdektelen dolgok (mint a topicindító) nem szerepelnek benne.

Megtudhatnánk magából az ülésteremböl, ha munkaidöben havonta el tudnánk menni, és elötte a napirendet is megismerhetnénk. Pl ha az ülések idöpontja és napirendje rajta lenne a honlapon.
És ha az Önkormányzat nem tenné el az üléseket egy-egy héttel, ha a parlamenti érdekek úgy kívánják!

Sajnos viszont ennyi nehézséggel csak az igen állhatatos kerületi polgárok tudnak megküzdeni. Ülésenként 2-4 fö civil szokott lenni az ülésteremben.

A további kérdés megelözésére:
semmilyen frakciónak nem vagyok tagja.

HOGY NÉZ KI 2011-ben AZ A BIZONYOS
Az időközben alpolgármesterré avanzsált hozzászóló nagyon jól csokorba rakta a politikától sem mentes kritikáját anno,
vajon most mi a gyakorlat? Nem látom, hogy jelenleg az ellenzék hogy jelenik meg a hivatalban sajtótájékoztatókon, tarthatnak e?
Látom viszont, hogy mindenhol a polgármester fotója, beszéde olvasható/látható( dec. 5-szám Életképek most szerény, csak négy fotó) ?
Mi van a hozzászólása többi pontjaival, tudom nem válaszol, tudnának más hozzászólók segíteni??

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: fazekas » 2012 okt. 13 10:45

Ma-holnap vicc ujságá válik ez a Forum. Egyesek gondolataikat 4-5 helyen is megjelentetik, míg mások oldalakon magyarázzák tevékenységüket. :P Tudom a választ: nem kötelező elolvasni, én már nem is teszem. Olyan ez már mint aki mindent kétszer mond, kétszer mond. :roll:
fazekas

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 okt. 18 22:36

2010-ig TÖMEGESEN ÍRTAK KÖZÉRDEKŰNEK TARTOTT VÉLEMÉNYEKET !

A hatalomba bekerülve, már arra sem emlékeznek, hogy valaha is írogattak!
Érdekes, hogy amik akkor hiányosságként lettek az akkori vezetésnek felróva,
azok most bocsánatos hiányosságok....

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: fazekas » 2013 okt. 18 09:32

El jött a nap!! mégis vagyok valaki, számítok!!

Megcsörrent a telefon, felhívott a Nagyember igaz, hogy géphangon, dehát ez is valami
Szükség van a véleményemre.
Lehet, hogy csak álmodom, de a telefon rözitette a hívást.
Álmodozzak csak tovább? :shock:
Nyitott vagyok várom a szívet lelket melengető megkereséseket.
Néhány hónapig úgy érezhetem magam, hogy szükség van rám. :roll:
(Lehet, csak én gondolom így)
Álom, álom, édes álom. :oops: :oops:
fazekas

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 okt. 18 11:59

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: nico » 2015 júl. 07 21:04

nico

HozzászólásSzerző: nico » 2015 aug. 10 21:20

"A postás kétszer csenget."

A vízóra leolvasók kétszer jönnek. Ráérnek.

Vajon mi történne, ha egy időpontban - és nem két nap elteltével - ejtenék meg a leolvasást, ellenőrzést, a fényképes dokumentálást?

Szerintem ez a buzgóság már kimeríti a vízóra tulajdonosok ZAKLATÁSÁT!

E két hirdetményt és a szórólapot társasházunk mind a nyolc bejárati kapujára felnyálazták. Minden lépcsőházban 21. századi kulturált hirdetőtábla ad lehetőséget ezek elhelyezésére. Nem éltek vele. Ezek a ragaszok idővel mocsokká válnak amit illik eltakarítani.
Aki felragasztotta nem fogja megtenni. Sőt sugallja más "hirdetőknek", hogy ők is mocskolják mások tiszta ajtaját.

DSCF6520-crop.jpg

DSCF6519-crop.jpg

DSCF6521.jpg
A cég, akinek mások rendje nem számít.
nico

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2016 ápr. 02 22:46

KELLENE EGY KONKRÉT CÍM.
A társasház, vagy szövetkezeti ház - kezelőjét minősíti! - remélem nem a Palota Holding kezeli
ezt a házat.
Köszönöm a jelzést, visszajelzést kaphatok a kérdésemre?
Minden jót kívánok!
Hajdu LÁSZLÓ

Előző

Vissza: Egyéb témák