szilánkok

Minden, ami a XV. kerülettel kapcsolatos, de nem tartozik a fentebb felsorolt kategóriákba

HozzászólásSzerző: Báthory Erzsi » 2008 júl. 15 20:41

Elfelejtettem egy fontos dolgot: kérdezzék már meg briós uraimék Admin-t, mibe kerül kb. tól-ig fenntartani egy kb. 100 Mb-os honlapot (dizájn, frissítés, tárhely, domainnév...) évente, aztán lehet hümmögni...
Báthory Erzsi

HozzászólásSzerző: brios » 2008 júl. 15 23:03

Nem a megjegyzésem volt kisstílű, hanem az elnyert pályázati összeg. Na meg a hivatkozás, hogy miért nem működik a www.toronyhir.hu !
Senki sem kérdőjelezte meg az elszámolást, miért kell ezt idelökni? Manapság a csecsemő is azt állítja magáról, hogy Ő a pályázatírás nagymestere. Pedig nem szégyen hozzáértő szakembert megkérdezni, biztos van ilyen a környezetben. Lehet, hogy nem esett volna meg az elutasítás. Ami a kerületi támogatást illeti, ennyi tellett, több mint száz civil szervezet jegyeztette be magát, de tudjuk, hogy szűkös az eklézsia. A bankköltségekről csak annyit, hogy a cégem havi bankköltsége a többszöröse a Ti éves költségeteknek. A törvény kötelez, be kell tartanom.

Azt pedig nem tudom honnan olvastad ki, hogy sajnálom a támogatást. Azt írtam, hogy CSURRAN az Önkormányzattól is, nem azt hogy dől a lé! Meg azt, hogy REMÉLEM EGY DARABIG ELÉG LESZ! Nem azt, hogy legyen elég! Ugye milyen szép ez a magyar nyelv? Ennyit a cuppogásról.
az élet szép... de néked magyarázzam?
brios

HozzászólásSzerző: Báthory Erzsi » 2008 júl. 15 23:17

Nicsak, nicsak, briós uraimék sem alszanak még ilyenkor! Én spéci a Britannica Hungaricá-nak írok filmes szócikkeket, nagyon élvezem (ajánlom szíves figyelmükbe, online is megjelenik). Amit ezekért kapok, az is belefolyik a www.toronyhir.hu-ba, ami - remélem - hamarosan feltámad. Jólesett ez a kis lazítás, agytorna meg egyéb szurkapiszka. Amúgy jóéjt! (Ne felejtsék el briós uraimék megkérdezni Admin-t, biztosan szivesen válaszol és főleg precízen.)
Báthory Erzsi

HozzászólásSzerző: Dr. Novák Ágnes » 2008 júl. 16 12:17

brios írta: Nem a megjegyzésem volt kisstílű, hanem az elnyert pályázati összeg. Na meg a hivatkozás, hogy miért nem működik a www.toronyhir.hu !
Süti nevű személy szerint kisstílű, ha valakinek az adózott jövedelméből egyszer-egyszer nem futja egy honlap karbantartására. Hát még milyen kistílű Süti nevű személy szerint akkor az, ha valaki egyáltalán nem is tart fenn/szerkeszt/ír stb. stb. honlapot és hírlevelet. Süti nevű személy melyik honlapot tartja fel nem kis-stílűen? Vagy vállalja a mégkisebb-stílűséget? :)

brios írta: Senki sem kérdőjelezte meg az elszámolást, miért kell ezt idelökni? . Pedig nem szégyen hozzáértő szakembert megkérdezni, biztos van ilyen a környezetben. Lehet, hogy nem esett volna meg az elutasítás.
Úgy érti hogy van olyan pályázatíró aki tudja a tuttit? Úgy emlékszem egy Weiszenberg vagy hasonló nevű fiatal cuslág-fan ezért éppen előzetesben van.... Süti nevű személy pedig megírja, hogy lett volna tutti pályázat csak meg kellett volna keresni ezt a tutti kerületi kisokost? Csaktán nem a cusi-helyi erő párosnak is ő írta a kerületi nyertes pályázatot?

brios írta: A bankköltségekről csak annyit, hogy a cégem havi bankköltsége a többszöröse a Ti éves költségeteknek.

Na ja, de Süti nevű személy a cégből nem civil szervezetet tart fenn - a bankszámlára utalt adózott befizetéseiből, forintjaiból - hanemhogy éppen ellenkezőleg, ő onnan kiveszi a pénzt.... és hát ahogy látom az adózott pénzéből - pedig nagymenő lehet annyit emlegette már a cégét - nem tart fenn honlapot. (Persze, lehet hogy elhitte a kormányzati rizsát, 200 millió egy honlap... :):) hogy is telhetne neki szegény sütinek erre, de milyen kisstílű ha valaki viszont fenntart ugyan honlapot, de az megvetendő és kicikezendő módon nem működik folyamatosan.)

brios írta: Azt pedig nem tudom honnan olvastad ki, hogy sajnálom a támogatást. )

Ez a tegeződős stílus különösen jellemző, emlékeztet a munkahelyem régi kisz-titkárára, aki azzal fogadott anno: tegeződjünk, hiszen kisz-korúak vagyunk. Válaszomban a kis-korúsággal szemben nagy-korúságomra hivatkoztam, és nem tegezem azóta sem ezeket a típusú személyeket. (Bár egy májusi bizottsági ülésen az egyik hasonló típusú bizottsági tag - úrnak nehezen nevezném - magából kikelve jelentette ki: én akkor is tegezlek te .... - és itt egy kedvezőtlen konnotációjú jelzős szerkezetbe foglalták személyemet.) Nos ilyen a nem kis-stílű kis(z)-korúak tegeződése még ma is úton útfélen. :( Birós nap mint nap bemutatja, hogy él még a régi virtus bennük, ha kis(z) is.
Dr. Novák Ágnes

HozzászólásSzerző: brios » 2008 júl. 17 17:22

Dr. Novák Ágnes írta:
brios írta: Nem a megjegyzésem volt kisstílű, hanem az elnyert pályázati összeg. Na meg a hivatkozás, hogy miért nem működik a www.toronyhir.hu !
Süti nevű személy szerint kisstílű, ha valakinek az adózott jövedelméből egyszer-egyszer nem futja egy honlap karbantartására. Hát még milyen kistílű Süti nevű személy szerint akkor az, ha valaki egyáltalán nem is tart fenn/szerkeszt/ír stb. stb. honlapot és hírlevelet. Süti nevű személy melyik honlapot tartja fel nem kis-stílűen? Vagy vállalja a mégkisebb-stílűséget? :)

Nem is tudtam, hogy a Toronyhír nevű elektronikusan megjelenő kiadvány magánszemély! És még van neki adózott jövedelme is! Valószínűleg ilyen minőségében pályázott és nyert támogatást pl. az Önkormányzat civil szervezetek támogatásátra kiírt pályázatán. Csak még azt nem tudtam eldönteni, hogy a személyi száma hanyassal kezdődik...
Kedves Ágika! Nem rólam volt szó ( eddíg ). Én ugyan üzemeltetek honlapot nem rövid ideje, igyekszem olvasóit nem zavarba hozni az üzemelés kiesésével - eddíg sikeresen - ennyivel tartozom a bizalomért!
Sikeresen tetszett felülni a lóra, mint olyan sokszor, megint fordítva. Bár a külső szemlélő honnan tudja, hogy a lovas merre akar menni...

brios írta: Senki sem kérdőjelezte meg az elszámolást, miért kell ezt idelökni? . Pedig nem szégyen hozzáértő szakembert megkérdezni, biztos van ilyen a környezetben. Lehet, hogy nem esett volna meg az elutasítás.
Úgy érti hogy van olyan pályázatíró aki tudja a tuttit? Úgy emlékszem egy Weiszenberg vagy hasonló nevű fiatal cuslág-fan ezért éppen előzetesben van.... Süti nevű személy pedig megírja, hogy lett volna tutti pályázat csak meg kellett volna keresni ezt a tutti kerületi kisokost? Csaktán nem a cusi-helyi erő párosnak is ő írta a kerületi nyertes pályázatot?

Kedves Ágika! Ön biztosan tud ilyen megoldásról, hisz példálózik vele. Ha sikerül egy rövid ideig a leírtakra koncentrálnia, akkor ilyen vagy ehhez hasonló kitételt én nem írtam le! Ilyentén megoldásokban valószínűleg Ön a profi...

brios írta: A bankköltségekről csak annyit, hogy a cégem havi bankköltsége a többszöröse a Ti éves költségeteknek.

Na ja, de Süti nevű személy a cégből nem civil szervezetet tart fenn - a bankszámlára utalt adózott befizetéseiből, forintjaiból - hanemhogy éppen ellenkezőleg, ő onnan kiveszi a pénzt.... és hát ahogy látom az adózott pénzéből - pedig nagymenő lehet annyit emlegette már a cégét - nem tart fenn honlapot. (Persze, lehet hogy elhitte a kormányzati rizsát, 200 millió egy honlap... :):) hogy is telhetne neki szegény sütinek erre, de milyen kisstílű ha valaki viszont fenntart ugyan honlapot, de az megvetendő és kicikezendő módon nem működik folyamatosan.)

Kedves Ágika! Amit én kiveszek, azért megdolgoztam! És láss csodát, még adóztam is. A honlapról: lásd mint fent. A rizsahintésről meg ne nyisson vitát, mert bár ebben profi, csak rosszul jöhet ki belőle! Úgy látom, halvány fogalma sincs egy honlap üzemeltetési költségeiről, de azért az isteni kinyilatkoztatásait rendesen hinti! Így kell ezt csinálni fidesznyik módra. Már megszoktuk, már nem is tud vele senkit sem megbotránkoztatni. Mégis csak a mi kutyánk kölke, ezt kell szeretni.

brios írta: Azt pedig nem tudom honnan olvastad ki, hogy sajnálom a támogatást. )

Ez a tegeződős stílus különösen jellemző, emlékeztet a munkahelyem régi kisz-titkárára, aki azzal fogadott anno: tegeződjünk, hiszen kisz-korúak vagyunk. Válaszomban a kis-korúsággal szemben nagy-korúságomra hivatkoztam, és nem tegezem azóta sem ezeket a típusú személyeket. (Bár egy májusi bizottsági ülésen az egyik hasonló típusú bizottsági tag - úrnak nehezen nevezném - magából kikelve jelentette ki: én akkor is tegezlek te .... - és itt egy kedvezőtlen konnotációjú jelzős szerkezetbe foglalták személyemet.) Nos ilyen a nem kis-stílű kis(z)-korúak tegeződése még ma is úton útfélen. :( Birós nap mint nap bemutatja, hogy él még a régi virtus bennük, ha kis(z) is.

Tudja kedves Ágnes, ott az angolkisasszonyoknál még a macskáját is magázta mindenki! Valószínűleg Ön is innen meríti az értékrendjét, tegye, szíve joga. Ha a cserkészvezető bajtárs tegezte volna le, biztosan szívesen fogadta volna. Ami a bizottsági űlésen történt, valószínűleg Ön is adhatott okot a jelzős szerkezetre - bár mivel nem voltam ott, nem tudhatom mi történt is valójában - erre nem kívánok bővebben reagálni. De én úgy gondolom, hogy egy ilyen fórum állandó résztvevői talán másképp kommunikál(hat)nak, erre született az ötlet. Gondolom Ön is tudja, hogy tegezve is meg lehet adni a tiszteletet és megázva is el lehet küldeni valakit a párásba. Kinek mi dukál...
brios

HozzászólásSzerző: Dr. Novák Ágnes » 2008 júl. 17 18:12

brios írta: Gondolom Ön is tudja, hogy tegezve is meg lehet adni a tiszteletet és megázva is el lehet küldeni valakit a párásba. Kinek mi dukál...

Gondolom itt most biros mutatta be megázva, hogy tőle mi dukál. Hát kora délután így "elázni".... :) :)

(A bizottsági ülés jegyzőkönyvét tekintse meg, nyilvános, és meglátja hogy mi volt az előzmény, és lehetséges-e hogy egy középkorúnál idősebb férfi(?) így beszéljen egy szintén nem tinédzser korú - ez vagyok én - nővel. Esetleg lehetséges hogy "megázva" jött az ülésre tegeződni? Gondolja, hogy én direkte provokáltam hogy letegezzen egy ilyen típusú személy? Ennél csak az lenne az életszerűbb válasz, amit a főrendőr mondott a kilőtt szemű emberre, nem kell az utcán lenni akkor nem történik baj. Talán az a cél, hogy ne járjak bizottsági ülésre, akkor majd nem aláz meg a tisztelt(?) úr(?) ?

Az első ömlenyeire csak annyit, hogy a civil szervezeteket jellemzően magánszemélyek tartják fenn, adózott jövedelmükből. Kivétel volt a Cusi féle "szervezetkonglomerátum" amely természetesen a főnök lakásán túlmenően - hja,milyen érzelemdús levelet írt a polgármesternek, hogy egy hány szobás lakás tudná megoldani a lakásproblémáját a vidéki pályázónak...- így kapott a kerületi közpénzből is.
Hol található az ön adózott jövedeleméből fenntartott honlap, amely esetében annyira igaz lehet az ön által írt sor: igyekszem olvasóit nem zavarba hozni az üzemelés kiesésével - eddíg sikeresen - ennyivel tartozom a bizalomért Mit is mondjak, zavarban vagyok, mert nemhogy az üzemelés kiesésével hoz zavarba, hanem teljességgel láthatatlan számomra ez a híres olvasnivaló. Ez nagyon zavarba hoz, hiszen ön is tudja, hogy ennyivel tartozik a bizalomért. De ha nem tudom olvasni, milyen bizalmat vízionál? )
:)
Dr. Novák Ágnes

HozzászólásSzerző: Paul van Dick » 2008 júl. 17 18:57

Báthory Erzsi írta:Elfelejtettem egy fontos dolgot: kérdezzék már meg briós uraimék Admin-t, mibe kerül kb. tól-ig fenntartani egy kb. 100 Mb-os honlapot (dizájn, frissítés, tárhely, domainnév...) évente, aztán lehet hümmögni...

10+áfa a domain, 2g webtárhely egy évre, php és sql futtatási lehetőséggel. Manapság már nagyon olcsón hozzá lehet jutni. A szerkesztés meg annyi amennyit fizetnek a szerkesztőknek, a dizájn családban marad, nem nagy durranás.
Paul van Dick

HozzászólásSzerző: Paul van Dick » 2008 júl. 17 19:01

Az építőiparban mindenki tegeződik és nem csak a melósok hanem mindenki, ahogyan a mérnöktársadalomban is. Mind a ketten mérnökök vagyunk, de miért csak én tapasztaltam a tegeződést? :-)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Paul van Dick 2008 júl. 17 19:07-kor.
Paul van Dick

HozzászólásSzerző: brios » 2008 júl. 17 19:04

Gondolom itt most biros mutatta be megázva, hogy tőle mi dukál. Hát kora délután így "elázni"....

Természetesen melléütés volt a megázás=magázás. De meg kell vallanom, ügyes a reagálás. Mintha nem is Ön lenne... Csak nem segít valaki?

(A bizottsági ülés jegyzőkönyvét tekintse meg, nyilvános, és meglátja hogy mi volt az előzmény, és lehetséges-e hogy egy középkorúnál idősebb férfi(?) így beszéljen egy szintén nem tinédzser korú - ez vagyok én - nővel. Esetleg lehetséges hogy "megázva" jött az ülésre tegeződni? Gondolja, hogy én direkte provokáltam hogy letegezzen egy ilyen típusú személy? Ennél csak az lenne az életszerűbb válasz, amit a főrendőr mondott a kilőtt szemű emberre, nem kell az utcán lenni akkor nem történik baj. Talán az a cél, hogy ne járjak bizottsági ülésre, akkor majd nem aláz meg a tisztelt(?) úr(?) ?

Ha már ez Ön problémájával terheljük a tisztelt nagyérdeműt - eddíg majdnem csak erről szól a kiselőadás - igen kimondom, helytelenítem a felvázolt esetet. másképpen is el lehet valakit tántorítani a bizottsági űlések látogatásától. Mondjuk érvekkel bizonyítva az ott okvetetlenkedő kibic felszólalásának helytelenségét. Valószínű, legközelebb ez fog történni.

Természetesen az Ön véleménye honlapomról a mostani polémia alapján számomra indiferens. Nyugodtan maradjon csak továbbra is zavarban ezügyből kifolyólag. A látogatók véleménye elegendő az értékeléshez. Bár még az sem kizárt, hogy már Ön is nyilvánított véleményt nálunk, csak nem tud róla. Szerencsére én sem.
brios

HozzászólásSzerző: Dr. Novák Ágnes » 2008 júl. 18 08:40

brios írta:Bár még az sem kizárt, hogy már Ön is nyilvánított véleményt nálunk, csak nem tud róla. Szerencsére én sem.

Ha ott olvassa hogy "Novák Ágnes" vagy "Dr. Novák Ágnes" akkor már valóban nyilvánítottam az Ön által működtetett honlapon is véleményt. Ez nem túl bonyolult. :)
De miért titkolja a honlapját, szívesen megnézném, hogy nyilvánítottam-e már azon véleményt. Joggal feltétlezhető, hogy a nyilvánosság érdekében üzemeltet honlapot, a vélemény-nyilvánítás érdekében, (üzemkiesés nélkül a bizalomért) akkor miért titkolja, miért ódzkodik ennyire a nyilvánosságtól? Titkos honlap? :) Nem valami életszerű.... :) (Hacsak nem tiltott a honlap.)
Dr. Novák Ágnes

HozzászólásSzerző: Dr. Novák Ágnes » 2008 júl. 18 08:47

Paul van Dick írta:Az építőiparban mindenki tegeződik és nem csak a melósok hanem mindenki, ahogyan a mérnöktársadalomban is. Mind a ketten mérnökök vagyunk, de miért csak én tapasztaltam a tegeződést? :-)

Lehet, hogy ezt tapasztalta, de azért azt javaslom, ha legközelebb a Fővárosi Tervtanácson ismerteti a munkáját, lehetőleg ne tegezze a Főépítész Asszonyt.
Dr. Novák Ágnes

HozzászólásSzerző: brios » 2008 júl. 18 15:33

Dr. Novák Ágnes írta:
Paul van Dick írta:Az építőiparban mindenki tegeződik és nem csak a melósok hanem mindenki, ahogyan a mérnöktársadalomban is. Mind a ketten mérnökök vagyunk, de miért csak én tapasztaltam a tegeződést? :-)

Lehet, hogy ezt tapasztalta, de azért azt javaslom, ha legközelebb a Fővárosi Tervtanácson ismerteti a munkáját, lehetőleg ne tegezze a Főépítész Asszonyt.

Kedves Ágnes!

Az tetszik a megközelítéseiben, hogy olyan életszerű! Igérem, hogy legközelebb, amint témaismertetőm lesz, nem fogom az elnököt nyilvánosan tegezni! Azt viszont Ön is beláthatja, hogy ez a fórum közelről sem ezt a filinget sugallja, ezért úgy gondolom, hogy nem kellene ebben a témában tovább gittet rágni.

Abban teljesen egyetértek Paul van Dick fórumtársammal, hogy a napi kapcsolatokban fajra, nemre, politikai hovatartozásra való tekintet nélkül a tegező hangnem jellemző. Ez főként a munkakapcsolatoknál nyomon követhető. Ez a fórum elég régóta működik, résztvevői elég hosszú ideje borzolják saját és egymás idegeit, kvázi egy elfuserált munkakapcsolatnak is tekinthető. Na ezt most jól kitekenyakartam.
brios

HozzászólásSzerző: brios » 2008 júl. 18 15:56

Dr. Novák Ágnes írta:
brios írta:Bár még az sem kizárt, hogy már Ön is nyilvánított véleményt nálunk, csak nem tud róla. Szerencsére én sem.

Ha ott olvassa hogy "Novák Ágnes" vagy "Dr. Novák Ágnes" akkor már valóban nyilvánítottam az Ön által működtetett honlapon is véleményt. Ez nem túl bonyolult. :)
De miért titkolja a honlapját, szívesen megnézném, hogy nyilvánítottam-e már azon véleményt. Joggal feltétlezhető, hogy a nyilvánosság érdekében üzemeltet honlapot, a vélemény-nyilvánítás érdekében, (üzemkiesés nélkül a bizalomért) akkor miért titkolja, miért ódzkodik ennyire a nyilvánosságtól? Titkos honlap? :) Nem valami életszerű.... :) (Hacsak nem tiltott a honlap.)

Beletrafált, kedves Ágnes! Én üzemeltetem az antikurucinfót! (hehe)
brios

Emlék tér

HozzászólásSzerző: fazekas » 2008 okt. 29 19:21

Olvasom a városházi Naplót " Az emlékezés a napja".
"A bombát előbb a temető melletti szántóföldre hurcoltá, majd onnan, nem tudni miért, visszaszállították a községháza udvarára. A tűzoltók itt álltak neki hatástalanítani az eszközt."
Ez valójában nem így történt, nem tudni ki találta ki az egészet?.
Mielött a szántóföldre szállították a bombát a hivatásos tűzszerészek hatástalanították a helyszínen, ez után kerűlt a szántóföldre.
Miután elszállították jutott valakinek az eszébe, hogy emlékművet kellene fabrikálni a szerencsés megmenekülés emlékére. Ha éles lett volna a bomba nincs olyan ember aki engedte volna, hogy két fiú (ha jól emlékszem Bánátinak hívták Öket) lovagoljon az éles bombán.
Ezt a történetet a szemben lévő Divat üzlet alkalmazottjátó hallottam. Csak a tűzöltók érdekében irtam le ezt a történetet.mert bánt, hogy méltatlanúl hibáztatják Öket.

Re: szilánkok

HozzászólásSzerző: fazekas » 2010 jan. 18 10:46

Megemlékezésűl:1945 január 18-án szállták meg a Szovjetcsapatok a most 100 éves Pestújhelyet.
fazekas

ElőzőKövetkező

Vissza: Egyéb témák