Közterület állapota

Minden, ami a XV. kerülettel kapcsolatos, de nem tartozik a fentebb felsorolt kategóriákba

Közterület állapota

HozzászólásSzerző: kistacsi@vipmail.hu » 2007 feb. 21 09:46

Tisztelt Vargosz!
A gyermekek érdekében kérek hathatós segítséget.
A Szentmihályi - Nyírpalota - Hartyán - Kőrakás park által határolt területen a játékok és homokozók állapota a kutyatartók és a hajléktalanok "jóvoltából" terítve van emberi-állati ürülékkel, hányadékkal, időnként szutykos ruhadarabokkal. A parkosított terület futkosásra, játékra alkalmatlan, ugyancsak a fent felsoroltak miatt. Javaslom és kérem elkerített kutyafuttató kialakítását, valamint közterületfelügyelők vagy rendőrök erre a területre történő átirányítását, erélyes fellépést mind a kutyatartókkal, mind a parkban italozó és különféle biológai szükségletet végzők ellen.
Tudom,mert látom, hogy az Önkormányzat rendszeresen tisztíttatja a területet, gyűjtik a szemetet, falevelet, nyesik a fákat, kihelyezték az állati ürülék-gyüjtőt, de mindez sajnos kevés. Az elszaporodott kóbor macskákat etetik, de az ürüléküket az állatbarátok már nagyvonalúan otthagyják! Aki szólni mer, megfenyegetik. A fertőzésveszély elkerülése érdekében ideje lenne, hogy a környezetükre kevésbé igényesek is kapjanak némi "dorgálást".
Kistacsi
kistacsi@vipmail.hu

HozzászólásSzerző: durci » 2007 feb. 21 11:30

Ez amit kistacsi leír szórol-szóra igaz !!! Ezért is teszem fel képekkel alátámasztva,hogy milyen állapotok is uralkodnak ezen a téren!! Bokrokat és környékét telepiszkitják a hajléktalanok,akik tanyát vernek napközben a téren.. Vandálok gyülekezőhelye sötétedés után a park.Legyenek szívesek a homokozokban homokcserét elvégezni,mielött a jobb idő beálltával a kisgyerekek a homokozoba mennének !!!!!! Rendörség és a Közterület felügyelet napi rendszereséggel ellenörizze e parkokat,hogy végre rend legyen e gyönyörű parkban,sokunk örömére.
durci

HozzászólásSzerző: durci » 2007 feb. 22 08:50

Természetesen ezt a panaszáradot nem Vargosz moderátornak szántuk,hanem a Városüzemeltetési Osztálynak !
durci

Újpalota, Zsókavár utca.

HozzászólásSzerző: nico » 2007 ápr. 23 17:37

Igentisztelt Mindenki, akire tartozik!

Ugye nem szükséges részletezni?

Az én arcom pirul most is.
Csatolmányok
Dscn2027.jpg
Ingergazdag környezet.
(102.7 KiB) 324 alkalommal.
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: Papdi Lászlóné » 2008 máj. 27 14:12

Nem tudom mit látsz, de azt biztosan nem, hogy folyamatosan takarítanák a területeket és sajnos azok az emberek akik oda WC-nek nem mindig hajléktalanok.
Papdi Lászlóné

HozzászólásSzerző: nico » 2008 jún. 01 16:57

Kedves Asszonyom!
"Nem tudom mit látsz, "......kezdi fenti hozzászólását.
Ha engem szólított meg, az egy évvel ezelőtti képen sok-sok mocskot láttam. Nem egynaposat, egyheteset, én többhónaposra tippelem. Láttam és látok faülőkéjét évekkel elhagyó, igazi újpalotás BETON ülőalkalmatosságot, az abból kiálló M 10-es csavarokat. Rozsdamarta csődarabot.
Két kisgyereket.
A mai képen nem látok hetesnél korábban eldobott cigi véget, naposnál korábbi szemetet, a betonból kiálló vascsavarokat, a csövet zöldre festették.
Nem volt ott a két emberpalánta sem.

Remélni tudom csak, hogy e helyszíntől 100 méterre, a CSIGAJÁRDÁN is hasonló változások történnek. Önkormányzatunk leggazdaságosabban dolgozó, nagy múltú, polgármesterünk által elismert, többször kitüntetett vezetéssel dolgozó Zrt-je megembereli magát, és rendbe teszi a kezelésére bízott épületrészt.

Kedves Asszonyom én így látom és remélem.
Csatolmányok
DSCN5770.JPG
A mai látvány:OTT.
(94.56 KiB) 98 alkalommal.
nico

HozzászólásSzerző: nico » 2008 jún. 01 17:21

Igen, és még ezt is látom, évek óta!

Útban egy gyógyszertárhoz, fodrászhoz, ruhaüzlethez, A PAJTÁSKÖNYVTÁRHOZ.
Alatta, CBA üzlet, zöldséges, fagyizó, fodrász, szolárium. És, ? , ha a melegben megszáradt galambpiszkot a szél a fagyira, az üzletekben vásárolt élelmiszerekre fújja az a kész egészség.

ANTSZ-ANTSZ, tudod, te a csontokat se találtad! Ezt se látod?
Csak nem?!!! Ugye ki tudod deríteni kinek a dolga a járda takarítása.

Ezt meg nem tudom elfelejteni:

"Budapest XV. kerületi Önkormányzat 19/1999. (VI. 3.) rendelete
a helyi környezet védelméről, a közterületek és ingatlanok rendjéről, a település tisztaságáról
Budapest XV. Ker., Rákospalota, Pestújhely, Újpalota Önkormányzat Képviselő-testülete a helyi önkormányzatokról szóló többször módosított 1990. évi LXV. tv. 16. § (1) bekezdésében, valamint a környezet védelmének általános szabályairól szóló 1995. évi LIII. tv. 46. § (1) bek. c) pontjában kapott felhatalmazás alapján a XV. ker. tiszta, esztétikus képének, valamint a környezet rendjének és tisztaságának kialakítása, fenntartása és védelme érdekében, a helyi körülményeket figyelembe véve az alábbi rendeletet alkotja.

……."
Ha megalkotta, szerezzen érvényt paragrafusainak. Ha nem tud, vagy nem akar, el mehet, nem fog fájni.
Csatolmányok
DSCN5772.JPG
ANTSZ, Polgármester, Kérem tegyék a dolgukat!
(88.46 KiB) 109 alkalommal.
nico

Re:

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2011 nov. 22 22:09

nico írta:Igen, és még ezt is látom, évek óta!

Útban egy gyógyszertárhoz, fodrászhoz, ruhaüzlethez, A PAJTÁSKÖNYVTÁRHOZ.
Alatta, CBA üzlet, zöldséges, fagyizó, fodrász, szolárium. És, ? , ha a melegben megszáradt galambpiszkot a szél a fagyira, az üzletekben vásárolt élelmiszerekre fújja az a kész egészség.

ANTSZ-ANTSZ, tudod, te a csontokat se találtad! Ezt se látod?
Csak nem?!!! Ugye ki tudod deríteni kinek a dolga a járda takarítása.

Ezt meg nem tudom elfelejteni:

"Budapest XV. kerületi Önkormányzat 19/1999. (VI. 3.) rendelete
a helyi környezet védelméről, a közterületek és ingatlanok rendjéről, a település tisztaságáról
Budapest XV. Ker., Rákospalota, Pestújhely, Újpalota Önkormányzat Képviselő-testülete a helyi önkormányzatokról szóló többször módosított 1990. évi LXV. tv. 16. § (1) bekezdésében, valamint a környezet védelmének általános szabályairól szóló 1995. évi LIII. tv. 46. § (1) bek. c) pontjában kapott felhatalmazás alapján a XV. ker. tiszta, esztétikus képének, valamint a környezet rendjének és tisztaságának kialakítása, fenntartása és védelme érdekében, a helyi körülményeket figyelembe véve az alábbi rendeletet alkotja.

……."
Ha megalkotta, szerezzen érvényt paragrafusainak. Ha nem tud, vagy nem akar, el mehet, nem fog fájni.

MA ARRA JÁRTAM

HA MÉG FONTOS A KÉRDÉS ÖNNEK, MIT GONDOL MIT LÁTTAM ????

Mi az oka annak, hogy most nem olyan rendszerető???

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

Re: Közterület állapota

HozzászólásSzerző: nico » 2011 nov. 23 19:57

Laci!
2008, mikor volt?
Most esett le a tantusz?
Nekem nem fáj, hogy elmentetek!
A rendszeretetemet ebből következteted?
Ma sem csalódtam benned!
nico

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2011 dec. 04 22:19

NEKEM KÖNNYEBB MOST, NEKED NEHÉZ LENNE SZEMBE MENNI, MEGÉRTEM!!!

"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: nico » 2011 dec. 05 09:31

Tehetetlen böszmeségetekkel szembe mentem.
A véleményem leírom most is, de nem a te, és más kénye kedve szerint.
Kérlek, bízd rám a dolgot! Ne uszíts, mert úgy sem uszulok a szavadra!
Akkor illet volna cselekedned!
nico

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2011 dec. 12 12:20

TE IS TUDOD TÖBB KÖTETNYI - ha leírnánk - AZ A VÁLTOZÁS AMI E KERÜLETBEN TÖRTÉNT A RENDSZERVÁLTÁS ÓTA

Nem kérek még tényszerűséget sem, ami némi tárgyilagossággal járna, nem..... mindenki lelkiismerete szerint láttatja a dolgokat.
Én 1990-től 20 évet is eltöltve a közszereplés különböző fokain, tudom milyen súlyos volt az örökség amit a Tanács rendszer ránk
hagyott. Most húsz év után szinte minden pici változást is beleértve, tudom mit értünk el, tudom mit adtunk át, több mint ezer oldal
és nem részletező, vagyongyarapodásban, infrastruktúra kiépítésben, ügyfélszolgálat fejlesztésben és a gazdálkodás stabilitásában a
főváros 24 önkormányzata között az első három helyre jöttünk fel már 5-6-évvel ezelőtt, az örökség leküzdésében ennyit léptünk előbbre.
Ma ezekről nincs fórum korrekt értékelő vitát folytatni......

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: nico » 2013 okt. 13 19:37

Közterületnek közterület. Azt, hogy a felügyelete kihez, mihez tartozik nem tudom.

Sok gazda között elvész a ...rend!
Hogy hol?
A Nyírpalota út végén a 43-as 7E, 107, 107E buszok végállomásán.

Főváros, kerület? Ki a gazda?

DSCF6969.jpg
Eurokomfortos várópadok az erős emberek jóvoltából.
nico

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 jan. 31 20:26

A NYÍRPALOTA u ZÖLD SÁVOT PARKÍROZÓVÁ....FIZETŐS !

A január 29-én tartott képviselő-testületi ülésen derült ki, hogy ezt a szép zöld sávot a parkírozók építésére áldozzák fel.
Annak ellenére, hogy a fővárosi tervekben mos újították fel és véglegesítették azt a korábbi tervet, hogy a Keleti pályaudvar -
Thököly - Drégelyvár - Nyírpalota - Mogyoródi u nyomvonalon kötött pályás tömegközlekedés lesz kiépítve.

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: fazekas » 2014 jan. 31 21:29

Tévedtem ez a negyedik.
Csak így tovább. :oops:
fazekas

Következő

Vissza: Egyéb témák