ÜZEMEL A ZSÓKAVÁR u FELÚJITOTT RENDELŐ !

Minden, ami a XV. kerülettel kapcsolatos, de nem tartozik a fentebb felsorolt kategóriákba

Re: ÜZEMEL A ZSÓKAVÁR u FELÚJITOTT RENDELŐ !

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 okt. 31 14:31

A 2/3-ad BEFEJEZTE !

Az Európa Uniós pályázatot mi nyertük el, mi több én írtam alá a támogatási szerződést. Az akkori terv szerint a Hősök úti rendelő következett felújításra, nos mi van a második lépcsővel? A 2/3-ad közben már nem szereti egymást, feljelentgetésről, pártból való
kizárásról lehet olvasni, már egyik oldal utálja a másikat, ez kerül a kerületnek sok pénzébe? Erről nincs esetleg ilyen határozott
véleményed? Nem csodálkozom!

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Musuka » 2013 okt. 31 16:25

Hajdu LÁSZLÓ írta:A 2/3-ad BEFEJEZTE !

Az Európa Uniós pályázatot mi nyertük el, mi több én írtam alá a támogatási szerződést. Az akkori terv szerint a Hősök úti rendelő következett felújításra, nos mi van a második lépcsővel? A 2/3-ad közben már nem szereti egymást, feljelentgetésről, pártból való
kizárásról lehet olvasni, már egyik oldal utálja a másikat, ez kerül a kerületnek sok pénzébe? Erről nincs esetleg ilyen határozott
véleményed? Nem csodálkozom!

Nem mindegy, hogy ki kezdte el és kifejezte be :?: Nem, Önnek nem mindegy.
Abszolút hidegen hagy, hogy ki szereti egymást, vagy ki nem, kit jelentenek fel, kit nem. Ez leginkább Önt foglalkoztatja :roll:

Szeretném, ha üzenetváltásaink továbbra is magázódva történnének, - vagy is elvárom a kellő tiszteletet, ne tegezzen le :!:
Musuka

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 okt. 31 19:44

NÉVTELEN EMBERNEK JÁRÓ TISZTELETEMRE SZÁMÍTHAT.
Üdv.
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: fazekas » 2013 nov. 01 09:52

Az Internetnek ez a része ilyen, itt az emberek névtelenűl teszik a véleményüket.
Akinek ez nem tetszik, ne olvassa a bejegyzéseket.
Ennyi. :oops:
fazekas

HozzászólásSzerző: rokalaci » 2013 nov. 10 00:57

Hajdu L. úgy tűnik soha nem fog választ kapni arra, hogyan keletkezhetett a 350milliós többletköltség.
Néha érdemes megnézni a testületi ülések jegyzőkönyveit, abból sok minden kiderül. Behozok ide példának a szeptemberi testületiből két tanulságos hozzászólást, mert úgy gondolom a kerületi lakosoknak jobb dolga is akad, mint a jegyzőkönyvek olvasgatása :)

Dr. Balogh András képviselő:
Sok képviselőtestületi üléssel ezelőtt Szilvágy László képviselő úr mondta, hogy itt már 100 millió forintot is elköltöttek tervpályázatokra. Szerinte jelentősen alábecsülte ezt az összeget. Sok tervvel az égvilágon semmi nem történik. Tudja, hogy
polgármester úr szereti az építészeket, nagyon szereti a M-Teampannon Tervezőirodát, kiváló építészek dolgoznak az irodánál, a kamarai elnök is ott van, szeretne jó kapcsolatot ápolni vele, de szerinte nem az a megoldás, hogy olyan pályázatokat írnak ki, aminek semmi értelme, és szórják rá a pénzt. Ha összehasonlítják ezt a 20 millió forintos ötletpályázatnak az összegét a Városligetre kiírt múzeumi negyedre vonatkozó nemzetközi ötletpályázattal, ami 15 millió forint, ahol múzeum együttest kell ötletpályázat szintjén megcsinálni, akkor egy kis aránytalanságot érzékelhetnek. Borzolja a kedélyét. Véleménye szerint ez ahhoz hasonló, mint amikor kiírták a mentőállomást 9,6 millió forintra, és sajnos valaki 3,4 millió forintért elnyerte a tervezést. Diszkrepanciát lát a kettő között. Meglepetést okozott több helyen, hogy 3,4 millió forintért vitték el a tervezést. Egy laikus számára itt furcsa dolgok merülnek fel, amiről inkább nem is beszélne, de biztos mindenki sejti miről van szó

László Tamás plogármester:
A 10.160.000 forintos tervezés után dönthető el az, hogy a Hősök úti rendelő felújítására az 50 millió forint üzembiztosan nem elegendő és ezért javasolták azt is, hogy ezt az összeget az intézményfejlesztési alapba helyezzék be.

Miheztartás végett összefoglalom.Elfogadott a testület a Hősök úti rendelő felújítására 50millió forintot, és a tervezés a megszavazott ráfordítás több mint 20%-a. Szerény ismereteim szerint építési projektnél a beruházás 5-10%-a a piaci ár a tervezésre. A Zsókavár u-i rendelőre én magam is több tervet láttam. Az különösen elegáns ahogy Vízért ekézi, mert be mert kérdezni, hogy ezmosthogyvan.

László Tamás polgármester:
Jelzi a Hősök úti rendelőben dolgozók és az oda járó betegek számára, hogy a tervezést sem tudják elkezdeni, ami Vizér Klára képviselőnek köszönhető, és aki az egészségügyért felelős alpolgármester.

A Hősök úti rendelőben dolgozók remélhetően beszélnek néha a Zsókavár u-i kollégákkal esetleg a Rákos úti kollégákat is megkérdezik, mennyire együttműködő az új főigazgató. Nem kellene elfelejteni, hogy már nem Neszt vagy Szunyoghy moderálja majd a bérleti díj egyeztetéseket.

ps: mazochisták kikereshetik a testületi ülés jegyzőkönyvéből a Rákospalotai Múzeum tervpályázatával kapcsolatos vitát is.
rokalaci

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 dec. 03 22:46

A KERÜLET VEZETŐJE CSAK REMÉLEM, HOGY NEM JUTALÉKÉRT DOLGOZIK ?

Csatlakozom korábbi hozzászólásom alapján az előttem szóló fórumozó társamhoz. Botrányos az az egyoldalú pénzpazarlás ami a
polgármester önkormányzati képviselői választókörzetében történik. Ami pedig az asztalfióknak történő tömeges terveztetést illeti
azért el kell számolnia. A leghelyesebb az lenne, ha a három év alatt elköltött tervezések és kifizetésekről egy átfogó beszámolót
terjesztene a képviselő-testület elé. Ez még menthetné őt a közpénz hűtlen kezelése vád alól, ha azonban ezt 2014 után az őt váltó új vezetés teszi meg az elszámoltatást....az nem jó előjel lesz számára!

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: fazekas » 2013 dec. 04 08:50

Amikor én irtam, hogy a régi vezetőséget el kellene számoltatni, akkor Ön ezt
fenyegetésnek nevezte.
Ez most mi? :?:
A másik oldalról mindent másképpen lát az ember. :roll:
fazekas

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 dec. 04 14:55

NEM TAGADOM...

Az amit 2010 október óta a kerületben látok nem akarom elhinni!
Az ötletpályázat eszközével pénz költeni a közösből a barátok un. ötleteinek a megfizetésére több mint pimaszság.
Az ötleteket - ja 14 millió Ft egyszeri kiosztásban - a Pólus Centerben bérelt 100 négyzetméteres kiállításon mutogatták,
euróban kell fizetni a bérleti díjat! Majd könyvet adtak ki a barátok megvalósíthatatlan álmaiból. Vagy a Pestújhelyi volt
kórház ingatlan az Őrjárat utcában. Hozott a képviselő-testület 2010 óta 48 határozatot az ingatlanra, ám a polgármester az igazán
lényegeseket nem hajtotta végre! Ezt meg merte tenni? Ennyire semmi számára a helyi lakosság által választott testület?
A feladat el nem látás, lehet hanyagság, lehet szakmai alkalmatlanság, de mindenképpen súlyos fegyelemsértő mulasztás, ez
jár nagyon káros következménnyel. Nézzük. Ha a testület döntése alapján eljárt volna a fővárosnál, aki az 50 %-os társtulajdonos
azzal a felhatalmazással, hogy megvásároljuk e tulajdon hányadot, akkor ma ez nem szált volna vissza az államra! Ez az egy
mulasztása több száz millió forintos kár! Újabb un. következmény kár, hogy az állam diktálni fog a közös hasznosításban, vagy
államosítja és elveszi tőlünk.
Szóval én ezt nem mertem volna megtenni! Nyilván ezért úgy tűnik, hogy a másik oldalról kritikusan látom. Ám engem éppen ez
az ember jelentett fel, nem ekkora ügyért, hanem mosolyogni való politikai intrikáért, meghurcoltak noha semmi nem történt.
Szóval ő nem elszámoltatni akart, hanem lejáratni engemet. Nekem ezt nem kell megtennem, ő magát a porig alázta már...

Hajdu LÁSZLÓ

Előző

Vissza: Egyéb témák