ARANY ALKONY IDŐSEK OTTHONA !

Minden, ami a XV. kerülettel kapcsolatos, de nem tartozik a fentebb felsorolt kategóriákba

ARANY ALKONY IDŐSEK OTTHONA !

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 aug. 25 18:04

A KERÜLETBEN 15 ÉVE MŰKÖDIK AZ ARANY ALKONY A BÁNKÚT utcában:

Az 550 fő közeli kapacitással működő alapítványi és magán vállalkozói, valamint döntően állami normatív finanszírozású
intézmény a maga nemében első ilyen szociális szolgáltatásként indult anno. Jól is működött. Finanszírozás is úgy tűnt,
hogy előnyös az államnak, a bent lakóknak és a vállalkozó működtetőknek. A szociális törvény folyamatosan szűkítette a
normatív forrásokat, amely már 2007/2008-tól az ellátásban alapvető szolgáltatási változásokat idézett elő! Mivel egy
telep csupán a Bánkút úti Arany Alkony, az egész intézmény rendszer több telephelyes ( négy fővárosi és egy törökbálinti )
azt a döntést hozta a működtető tulajdonos, hogy a budapesti otthonokat 2008-ban egyházi üzemeltetésbe, bérbe adja.
A Horvátországi Magyar Református Keresztyén Egyház Magyarországi Egyháztestét - az egyház törvény hatálybalépésével -
törölték az elismert egyházak köréből....? A misszió így elesett az egyházi kiegészítő ( magasabb elismertségű ) támogatás
jogszabályilag garantáltak köréből! Már nem tud bérleti díjat fizetni, sőt állami normatívára sem jogosult... ! Mi lesz az itt
élők sorsa? Ez annak ellenére probléma, hogy az Arany Alkony volt igazgatója éppen a kormányváltás eredményeként előre
lépett, ő az ügy, a teljes idős ellátás országos főnöke, azt várhatták az idős emberek, hogy a sorsuk újra biztos háttérrel
garantált lesz! De nem ez történt! Sőt a fővárosi kormányhivatal idén márciusban vissza vonta a budapesti Arany Alkony négy
telephelyének ( idősotthonok ) működési engedélyét. A döntés nyomán kb. 1300 idős ember ellátása vált bizonytalanná.
Fellebbezésre 2012 december 31-ig felfüggesztették a határozatot a Nemzeti Rehabilitációs és Szociális Hivatal részéről,,,,!
De mi lesz az 1300 idős emberekkel 2013 január 1 után??

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

Re: ARANY ALKONY IDŐSEK OTTHONA !

HozzászólásSzerző: nico » 2012 aug. 25 18:59

Az EMIH lehet az Arany Alkony idősotthonok új gazdája

2012. augusztus 10. 14:09

Egyházi működtetésbe kerülhet a kilenc nyugdíjasotthonból álló Arany Alkony-hálózat. Az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség rendezni szeretné a hányatott sorsú otthonok lakóinak jogi helyzetét.

Két jelentkező közül a Köves Slomó vezette Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség (EMIH) veheti át az Arany Alkony idősotthonok működtetését – írta a PestiSrácok.hu. A tényfeltáró blog szerint az ortodox zsidó egyház mellett egy ciprusi bejegyzésű offshore cég tett még ajánlatot a Medicatus-cégcsoportnak a kilenc otthon üzemeltetésére. Eddig a Kálvin János Református Presbiteri Misszió működtette az intézményeket, de a szervezet tavaly elvesztette egyházi státuszát, és így az állami kiegészítő normatívára való jogosultságát is.

„A szándék részünkről végig adott volt a vásárlásra. Mi azt a feltételt támasztottuk, hogy az idősektől érkezzen egy levél, hogy ők is szeretnék, hogy az EMIH vegye át az Aranyalkonyt. Ez végül mindegyik érdekképviseleti szerv kiadta. Miután találtunk két európai zsidó alapítványt, akik segítettek az Aranyalkony Idősotthonok megvásárlásában már csak a megállapodást kell tető alá hozni” – válaszolta a PestiSrácok.hu kérdésére Nógrádi Bálint, az EMIH vezetőségi tagja.

Az EMIH szeretné rendezni a nyugdíjasotthonok lakóinak egyelőre tisztázatlan jogi státuszát – korábbi sajtóhírek szerint kérdéses, mi lett a beköltözők jelentős, fejenként 6-7 millió forintos befizetéseinek sorsa.

Olvashatod itt:
http://mandiner.hu/cikk/20120810_az_emi ... uj_gazdaja
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 aug. 26 14:00

ERAVIS PÁSKOM HOTEL:

A mai átépített és megszépített ARANY ALKONY IDŐSEK OTTHONA, anno az ERAVIS cég
tulajdona volt, munkásszálló volt sokáig, majd a tartós hasznosításhoz kerestek befektetőket.
A fővárosnak ez nagyon megfelelt volna hajléktalanok centrumának, mire ezt megtudtuk már
a tárgyalások a tulajdonossal eléggé előre haladott állapotban voltak!
A tulajdonosnál személyesen jártam. Jeleztem, hogy nem adunk ki hasznosítási engedélyt, ha
erre a célra adja el, illetve nem kap az új tulajdonos működési engedélyt, mivel utólag fizették
volna csak ki őt, kockázatos pénzéhez való hozzáférés. Az ARANY ALKONY típusú idős ellátást
már ismertük és ezt el is fogadtuk, noha csak kicsit később döntött a befektető csoport, hogy
megvalósítását, az épület megvásárlását is vállalják. Így lett 15 évvel ezelőtt az Arany Alkony
Alapítvány apartman koncepció építése és gyors befejezése.

"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 aug. 26 14:10

A HONLAPRÓL VETT INFORMÁCIÓ LEHET IGEN ÉS MI VAN AZ IDŐS EMBEREKKEL, HA NEM ???

vvv.hajdu15.hu
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 aug. 27 11:16

AZ ÜGYET AZÉRT VETETTEM FEL MERT JÓ NÉHÁNY LAKÓ MEGKERESETT:

Sokat foglalkoztam anno az idős otthon ügyes bajos dolgaival, így ismernek engem ma is,
öt esetleg hatszáz méterre lakom az otthontól, jönnek és becsöngetnek, ez a napokban
is megtörtént. Több mint izgalom, félelemben élnek, hogy mi lesz velük??
És valóban nagyon kritikus a helyzetük!!!

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 jan. 11 21:37

ARANY ALKONY A XV. KERÜLET BÁNKÚT ÚT - 15 éves volt 2002-ben!

A sokkal jobb sorsra érdemes intézmény ma gondban van. Itt élők nem is gondoljuk, hogy a látszólag gondtalan intézmény néhány éve
sok gonddal küzd. Amit én tudok most próbálom megosztani a nyilvánossággal, az ott élőkért aggódók egyikeként. Zűrös ma az Arany
Alkony mint intézmény sorsa, amelyben a lakók sorsa a legfontosabb.
Ma vita van az üzemeltető és a leendő új tulajdonos további működtetési jogosítványairól! A Fővárosi Ítélőtábla kellett a hosszabb ideje zajló vita ügyének rendezéséhez, amely formai és eljárásjogi hibák miatt megsemmisítette ugyanis a Fővárosi Kormányhivatal azon határozatát, amely visszavonta az 1300 idős ember( más kerületi telephelyeket is érint) ellátó otthonok működési engedélyét.
Emiatt újra a Kálvin János Presbiteri Misszió az idős-otthonok üzemeltetője. Akivel az a gond, hogy kb. 18 hónapja nem tud bérleti díjat fizetni az eredeti tulajdonos Medikátus - cégcsoportnak. Magyarán jogcím nélkül működik az épületekben! Az épületeket építő és anno üzemeltető Medikátus - cégcsoport eladta az épületet. Az új tulajdonos pedig nem tud birtokon belül kerülni! A Brüsszelben székelő tulajdonos üzemeltetésre egy másik ( EMIH ) magyar céget bízott meg. A fenntartás átvétele csúszik, pedig tavaly decemberben a Fővárosi Közgyűlés elfogadott egy nyilatkozatot, amellyel támogatná az EMIH által alapított Olajág Otthonok engedélykérelmét. A főváros mindenképpen mentesülni akar ugyanis az 1300 idős ember ellátási kötelezettségétől!
Ma tehát az ott élők nyugtalanok joggal, packáznak velük a sorsuk ügyéért felelősök.....

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 jan. 25 16:01

AZ OTTHON ÉS A SZERETET:

Néhány sündisznó roppant fázik egy téli éjszakán. Összebújnak hát,

hogy egymást melegítve védekezzenek a hideg ellen. De mennél jobban

összebújnak, annál jobban érzik egymás tüskéit, annál jobban szúrnak.

Próbálnak hát távolodni. Csakhogy akkor ismét dideregnek. Valahogy így

van ez az emberrel is. Ha eltávolodik társaitól, minden kihűl körülötte,

rideg lesz az élete. Ha közelít hozzájuk, némely szúrást, esetleg akaratlan

tüskét el kell viselnie. De még mindig jobb szeretteink tüskés kedvét eltűrni,

mint belefagyni az egyedüllétbe. Elvégre nekünk is vannak tüskéink,

amelyeket a hozzánk ragaszkodók kénytelenek eltűrni. S ha él bennünk

megértés, szeretet, barátság e tüskepárbaj sosem okoz veszélyes sérüléseket.

Az idős ember is ember, vágyik a szeretetre, nem lehet üzletelés áldozata!!!!

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 márc. 23 22:57

KERÜLETI LAKOSOK AZ ARANY ALKONY XV. kerület BÁNKÚT u LAKÓI !!

A kerület polgármestere és országgyűlési képviselője tehetne érdemben az itt élő szép-korú lakókért,
de még jelei sem mutatkoznak. Kit érdekel mi lesz a sorsuk????

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 márc. 27 11:34

NEM CSAK A VATIKÁNBAN, HANEM AZ ARANY ALKONY SORSÁT ILLETŐEN felszállt a fehér füst!!!

Az Arany Alkony Otthonokat 2008-tól üzemeltető Kálvin János Presbiteri Misszió ( KPJM ), aki csak bérelte az ingatlanokat
a Medicatus cégcsoporttól - a FIDESZ - KDNP egyházakról szóló törvénye alapján NEM MINŐSÜL EGYHÁZNAK ! Így nem kaphat
állami normatívát a szociális intézmény üzemeltetésére. Azóta az 1300 ember - szép korúak - sorsa napi bizonytalanságban van.
A 2011-es törvény óta nem tudott a működtető - volt egyház - számos dolgot fizetni! Tetemes adósság halmozódott fel, mi több
a felvett un. jogtalan normatívát is az állam visszakövetelte, amely milliárdos nagyságrend. A körültekintés nélkül megalkotott
vallásügyi törvény okozta zavart és súlyos anyagi és erkölcsi kárt a parlament a napokban erre való tekintettel soron kívül módosította.
Ezzel a tartozások visszafizetése az államnak már nem kötelezettsége az eddigi üzemeltetőnek!!
Másrészt új tulajdonos van, aki szakmai befektető, tehát a jövőben ő fogja üzemeltetni az Arany Alkony telepeit, ezzel 1300 ember
rettegése 2 éves pszichológiai megviseltetések után - félve a botránytól megoldódott - erről keveset szólt a kormányközeli média, a
kerületben sem tartották az idős emberek sorsát hírértékűnek.

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 márc. 27 12:15

OLAJÁG OTTHONOK MENTIK MEG AZ ARANY ALKONYT !

Véget érni látszik az Arany Alkony pl. XV. kerület Bánkút utcai Idősek Otthon súlyos fennmaradását veszélyeztető
két éves kálváriája. A 2/3-os parlament egyeztetés és hatásvizsgálat nélkül meghozott egyházügyi törvénye az otthonok
1300 lakóját majdnem hajléktalanná tette! Miután a működtető, addig egyház nem minősül a jövőben egyháznak!!!
Többször megvonták, majd ideglenesen engedték, majd újra megvonták a működési engedélyüket, közben milliárdos
adósságok halmozódtak fel! Most érkezett egy megmentő!
A fővárosi kormányhivatal április 1-vel(?) megadta a jogerős működési engedélyt az Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség
( EMIH ) által alapított Olajág Otthonoknak, ezzel hosszú évek után egy kézben egyesült az ingatlanok tulajdonjoga és az üzemeltetés.
Az Olajág az eddig szolgálatot teljesítő munkatársakat is átvenné.
Tehát itt a vége???

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 jún. 10 11:39

LEHETNE A SZERETETRŐL SZÓLÓ TANMESE IS.

Zsúfolt reggel volt a rendelőben, amikor 8:30 körül bejött egy bekötött ujjú idős úr. Rögtön szólt, hogy siet, mert 9 órakor van egy fontos találkozója. Kértem, hogy foglaljon helyet, tudván, hogy eltelik még legalább fél óra, míg az orvos megérkezik. Figyeltem, milyen türelmetlenül nézi percenként az óráját. Idő közben arra gondoltam, hogy nem lenne rossz, ha levenném a kötést és megnézném, miről van szó. A seb nem tűnt olyan súlyosnak… az orvosra várva, eldöntöttem, hogy fertőtlenítem a sebet, és egy kis beszédbe elegyedtem. Megkérdeztem, hogy mennyire fontos a találkozója, és hogy nem szeretné-e mégis megvárni az orvost. Azt válaszolta, hogy feltétlenül az idősek otthonában kell menjen, ahogyan évek óta teszi, hogy reggelizzen a feleségével. Udvariasan a felesége egészsége felől érdeklődtem. Kedvesen, az idős úr elmesélte, hogy az Alzheimer kóros felesége 7 éve él az idősek otthonában. Gondolva, hogy a feleség egy tiszta pillanatában esetleg felizgatja magát az ő késése miatt, siettem, hogy kezeljem a sebét, de az idős úr elmagyarázta, hogy 5 éve már nem ismeri fel… Akkor csodálkozva megkérdeztem: „És ön minden reggel elmegy, hogy együtt reggelizzenek?” Egy édes mosoly, és egy lágy kézsimogatás közben válaszolta: „Az igaz, hogy ő már nem tudja, ki vagyok, de én jól tudom, ki ő.”Szó nélkül maradtam, és kellemes borzongás futott végig rajtam, miközben néztem a sietős léptekkel távolodó öreget…
Lenyeltem a könnyeimet, miközben arra gondoltam:Szeretni azt jelenti, hogy elfogadjuk azt ami volt, ami van, és azt, ami még nem történt meg. Nem feltétlenül azok a boldog és kiteljesedett személyek, akiknek minden dologból a legjobb van, hanem azok, akik a legjobbat tudják kihozni mindabból, ami van… Az élet nem azt jelenti, hogy túléljünk egy vihart, hanem hogy tudjunk táncolni az esőben.
Hajdu LÁSZLÓ

Vissza: Egyéb témák