Budai II László Stadion villanyvilágítás

Sportolási lehetőségek, sportélet a kerületben

Budai II László Stadion villanyvilágítás

HozzászólásSzerző: Himalaya » 2008 jan. 03 00:54

Bár a beruházás befejezésének eredeti határideje 2007. dec. 31.-e volt, a munkálatok kezdetét csak most januárra ígérték (tekintettel a hosszadalmas engedélyeztetési procedúrára). Tudtommal a projekt régóta napirenden van. Vajon így a legutolsó határidő utáni utolsó pillanatokban sikerül-e hosszú évek huzavonája után megvalósítani a projektet, vagy veszélybe sodródik a REAC licence?!
Himalaya

HozzászólásSzerző: Himalaya » 2008 jan. 14 16:17

Idézet a Városházi Napló 2008. január. 14.-ei számából:
"FOLYTATJUK A MEGÚJÍTÁS PROGRAMJÁT
(...) Számos egyéb korszerűsítési munkát is elindítottunk, ezek között például megkezdődött (...) vagy például a Budai II László stadion világításának a kiépítése. (...)"

Ez hegyi beszéd Laci bácsi, mert a stadionban még egy kapavágás nem történt, de a dokumentációk biztos már hónapok óta füstölnek a sok adminisztrációtól...
Himalaya

HozzászólásSzerző: pozsony » 2008 jan. 23 14:36

A dolog a mai nappal rovidre zarult? Sopronba koltozik a REAC:
http://www.nemzetisport.hu/cikk.php?cikk=167130
pozsony

HozzászólásSzerző: Himalaya » 2008 jan. 23 14:47

Pontosan. De végül is egyenes ember komcsi Laci bácsi... Van neki gerince. Lenyilatkozta a Helyi Témában is, hogy a REAC-nak még csak ideiglenesen sem kell elköltöznie. Most pedig mondjuk ki: eladták a REAC-ot. Így tovább sportszerető vörösök!!!
Himalaya

HozzászólásSzerző: beke-n » 2008 jan. 24 09:15

Hímáláyát olvastam amit töröltek elég nagy tahóság volt, de mit írhatott a képviselő amit töröltek?
beke-n

HozzászólásSzerző: Novak Agnes » 2008 jan. 24 13:04

beke-n írta:Hímáláyát olvastam ... elég nagy tahóság volt,

Körülbelül ugyanezt, csak más szavakkal, és hogy a fórumszabályzatot kellene alkalmazni. Mivel törölték ezért az én megjegyzésem is "okafogyottá vált" legalábbis ezt írta admin, csak más szavakkal, nekem rendben van.
Novak Agnes

HozzászólásSzerző: Himalaya » 2008 jan. 24 15:54

Milyen jó, hogy fórumszabályzat van, de erkölcsi szabályzat nincs. Miért történhet meg, hogy az az ember, akiben leginkább meg kellene bízni a kerületben, hónapokon át, sőt még az utolsó percben is HAZUDIK, bele a médiába, bele a szemünkbe...!?
http://www.bpxv.hu/docok/testuleti/kt20070905.pdf
Ezt az érdekes jegyzőkönyvet ajánlom a 25. oldaltól minden kedves kételkedő figyelmébe!
Szerintem lehetne a stadion helyén egy új szemétégető, eddig is arról voltunk híresek, ne fordítsunk hátat önmagunknak!
Himalaya

HozzászólásSzerző: beke-n » 2008 jan. 25 08:57

Kedves Hímaláya!
Letöltöttem de abban sincs más, mint hogy sarazzák a fideszeseket (például a legkövérebb képviselő meg a másik a klipsztelefonos hogypéldául "aki nem akar díszkivilágítást azok gyűlölik a sportot", pedig ők is csak szotyolázni járnak arra a pályára egyszer volt alkalmam megnézni egy helyi meccsen a viselkedésüket). A polgármester szinte meg sem szólalt benne, a szemétégetőt a sportpályára mondást pedig úgy láttam ott is emlegette valaki, pont az akit az emeszpé nyomott be az encába, millyen egyformán jár az agyatok. :)
beke-n

HozzászólásSzerző: Himalaya » 2008 jan. 25 18:56

Kedves beke-n!
Engem az egészben az dühít a legjobban, hogy mindenki az utolsó pillanatig hazudott. A kerület illetékes osztálya nem adott építési engedélyt a világítás megépítésére. Persze biztos a REAC is szembeköpte a kerületet a Sopronos húzással.
Szerintem le is zárhatjuk a témát: pénz beszél, kutyaszar táncol, REAC pedig nincs többé.
Eszméletlenül kispolgári törzsproletár ultraszociális kerület ez a XV., itt mindenki nagyívben *** a sportra. Ide ami kell: szemétégető, idősek otthona (vagy 10), közpark, uniós játszótér és még 8 plaza (lehetőleg mind kínai vonatkozású).
Himalaya

HozzászólásSzerző: Novak Agnes » 2008 jan. 25 19:26

Himalaya írta: A kerület illetékes osztálya nem adott építési engedélyt a világítás megépítésére.

Csak a pontosság kedvéért:
A kerület illetékes osztálya nem adhatott építési engedélyt, mivel magának mint hatóság nem is adhat. Az eljárásjog szerint kellett kérnie egy eljáró hatóságot a Közép-magyarországi Közigazgatási Hivataltól, amely nyilván kijelölt egy másik kerületet, és annak lett kötelessége az építési engedély kiadása.
Legalábbis ha jogszerűen akartak eljárni, éspedig ebben a frekventált esetben más lehetőség nincs is.

Nem a szivem csücske a kerületi építési hatóság, de ebben speciel jól jártak el, kár ezért őket piszkálni.
A REAC és a hozzá csatolható Kft-k pedig gazdasági vállalkozások, amelyek úgy viselkednek mint a gazdasági vállalkozások.

A pályavilágatítás - ha elkészül - nyilván szolgálni fogja a kerületi lakosok sportolási lehetőségét, ahogyan azt részletesen kifejtették számunkra az éppen Ön által idézett testületi ülésen.
Ha pedig nem készül el, akkor annak a 157 millió forintnak ezer helye lesz.
Novak Agnes

HozzászólásSzerző: Himalaya » 2008 jan. 25 19:54

Kedves Novak Agnes!
Kifejteni pár szóban, hogy Ön mire alapozza azt a kijelentését, mely szerint (és innentől idézem) "Figyelembe kell venni, hogy a felépítmény 10 év alatt elavul."?!
Legyen szives sorolja fel azokat a hazai labdarúgó stadionokat, amelyek 10 évenként világítás "felépítmény" cserén esnek át!
Mit ért "felépítmény" alatt?
Válaszát előre is köszönöm!
Himalaya

HozzászólásSzerző: Novak Agnes » 2008 jan. 26 11:49

Himalaya írta:Kedves Novak Agnes!
Kifejteni pár szóban, hogy Ön mire alapozza azt a kijelentését, mely szerint (és innentől idézem) "Figyelembe kell venni, hogy a felépítmény 10 év alatt elavul."?!
Legyen szives sorolja fel azokat a hazai labdarúgó stadionokat, amelyek 10 évenként világítás "felépítmény" cserén esnek át!
Mit ért "felépítmény" alatt?
Válaszát előre is köszönöm!

Hogyne kifejteném ha ezt mondtam volna, de pár szóban amúgy sem lehetne, nyilván ez az oka annak is hogy a 3 perces hozzászólásomat 12 sorba "sűrítette" a jegyzőkönyv, ennek okán az nem szó szerinti. Ezt nyilván jól ismeri mindenki aki szembesül egy-egy adással és annak jegyzőkönyvbe rögzített tartalmával. Ennek ellenére kifejthetem majd azt, hogy a REAC Kft számára előírt külső pályavilágítás- és hangosítástechnikának mennyi az amortizációs ideje, ahogyan azt világítástechnikával is foglalkozó műszaki szakértő kollégám számomra is kifejtette amikor készültem a testületi ülésre.
Előtte azonban megkérem, fejtse ki mire alapozza azt a véleményét, hogy a kerületi illetékes osztálynak kellett volna építési engedélyt adnia az előírásokban is rögzített rendszerű pályavilágítást hordozó al- és felépítményekre?
Novak Agnes

HozzászólásSzerző: Himalaya » 2008 jan. 26 15:03

Lehet, hogy tévedtem, de hogy maga biztos, az szent. Miután nem válaszolt a kérdéseim nagy részére, ajánlást teszek Önnek; egy hangulatos teadélután közben igen tisztelt "világítástechnikával is foglalkozó műszaki szakértő" kollégájával próbálják meg összegyűjteni azokat a hazai labdarúgó célokra üzemeltetett stadionokat/pályákat, amelyek világítás "felépítményeit" 10 évente cserélik.
Nem tudom hány labdarúgó mérkőzést tekintett meg országszerte, de tippem szerint nem sok stadion lelátóira váltott jegyet. Persze a Budai II László aréna olyan korszerű és egyedülállóan európai szintű létesítmény, hogy a 10 év még sok is, 3-4 évente lecserélhetnénk a világítást, természetesen mindenestül.
Közérthető nyelven, csak hogy megértse: maguk a világító testek (a reflektorok) amortizálódnak, de a tartószerkezetük élettartama az Ön által említett 10 év többszöröse.
Ha megengedi, itt zárjuk le ezt a témát.
Köszönöm.
Himalaya

HozzászólásSzerző: Novak Agnes » 2008 jan. 27 10:50

Himalaya írta:Lehet, hogy tévedtem, de hogy maga biztos, az szent. Miután nem válaszolt a kérdéseim nagy részére, ajánlást teszek Önnek; egy hangulatos teadélután közben igen tisztelt "világítástechnikával is foglalkozó műszaki szakértő" kollégájával próbálják meg összegyűjteni azokat a hazai labdarúgó célokra üzemeltetett stadionokat/pályákat, amelyek világítás "felépítményeit" 10 évente cserélik.
Nem tudom hány labdarúgó mérkőzést tekintett meg országszerte, de tippem szerint nem sok stadion lelátóira váltott jegyet. Persze a Budai II László aréna olyan korszerű és egyedülállóan európai szintű létesítmény, hogy a 10 év még sok is, 3-4 évente lecserélhetnénk a világítást, természetesen mindenestül.
Közérthető nyelven, csak hogy megértse: maguk a világító testek (a reflektorok) amortizálódnak, de a tartószerkezetük élettartama az Ön által említett 10 év többszöröse.
Ha megengedi, itt zárjuk le ezt a témát.
Köszönöm.

T. Hozzászóló!
1. A hangulatos teadélután nagyon kedves ötlet, a szakértő azonban csak akkor hajlandó Önnel találkozni, ha megbízás keretében kötött szerződés értelmében szeretné az információkat megkapni. Ezért kérem, hogy készítsen elő egy szerződéstervezetet, amelyet továbbíthatok a szakértőnek, a szerződéstervezetben kalkuláljon az aktuális mérnök nap napidíjjal.
2. A közvetítésre azért vállalkozom, mert nem szeretném a szakértőt kitenni annak a "veretes" stílusnak, amit megismerhetünk itt már a Himalaya néven beíró fórumozótól, és amit innen (is) ki kellett már moderálni. Nekem nyugodtan megküldheti, elérhetőségemet ismeri, edzett vagyok a névtelen hozzászólókat tekintve.
3. Eltalálta, nagyon igaz, rendkívül kevés futball lelátóra vásároltam életemben jegyet, ezzel azt hiszem megfelelek az egyetemi oktató építésznők kulturális érdeklődéséből képezhető nagy átlagnak. Viszont szakmai tapasztalatom van, mivel elég sok sportépületet látogattam meg (Zalaegerszegtől Debrecenen át Glasgow-ig), és pályázati szakértőként több vidéki város sportcsarnokának és sportlétesítményeinek beruházásait vizsgáltam. (Az is igaz, hogy ezek főleg az adott település tömegsportját szolgálták, és nem egy gazdasági alapon működő kft által ingyen használt ámde kerületi tulajdonú létesítmény beruházásairól szóltak. Ez a megoldás ugyanis helyi sajátosság. Ráadásul erre a fejlesztésre már 2,5 éve felkészülhetett volna a két érdekelt Kft, és szerintem nagyfokú érzéketlenség elvárni azt, hogy a kerületi lakosok kontójára kölcsön vegyen fel erre az önkormányzat. Ha valahol nagyon hiányzik a közösségi sport létesítménye, akkor az Újpalota, ott él egy városnyi ember.)
Egyébként igen, így van, inkább egy jó könyv, egy érdekes szakmai munka átnézése, levelezés a barátokkal ha az időm megengedi. Ha pedig napi/heti sport: akkor sokkal inkább egy kiadós séta, nyáron Drávatúra évközben pedig kerékpár, és nem tekintem közpénzből támogatandó sporttevékenységnek a sör- szotyola- töltöttkáposzta fogyasztást a VIP páholyban.
Ezért lehet rosszallást kifejezni, de nem tudom kiről árul el többet.
4. Ha meglesz a pályavilágítás (és nem akarják az oszlopokat már más telkére elhelyezni, valamint ha a tervtanács elfogadja a 4 templommal szembeni világító oszlopok városképi megoldását), akkor azért fogok küzdeni, hogy a kerületi sportolni vágyó lakosok használhassák is a pályát, a világítás örömén akár este is, mivel jól emlékszem még arra, amikor a napi munka után hétköznap este is tudtam Bánkúton síelni a kivilágított pályákon azalatt a 6 év alatt amíg Miskolcon éltem. Igaz azok honvédségi pályák voltak, mégis mehetett oda bárki. Ez jelenleg a Budai II pályáról nem mondható el, hiszen a pályát nem használhatják a kerületi lakosok, csak az év egy-egy kiemelt napján, amikor sportrendezvényt tartanak. Ugye azt nem kell még tovább magyaráznom, hogy a sportrendezvény látványos és jó esetben van közösségformáló ereje is, de sportolásnak a rendszeres napi/heti aktivitás nevezhető.
Ha meg mégsem lesz meg a pályavilágítás (amire pedig Határozat született, így ha elmarad a munka akkor azt a Határozatot vissza kell vonni) akkor mint már korábban említettem a világításra el nem költött összegnek ezer helye lesz.

Novák Ágnes
(Kénytelen vagyok újra jelezni: a jegyzőkönyv nem szó szerint írja le a hozzászólásokat, sokszor sajnos pontatlannak/szakszerűtlennek is tűnhetnek az összefoglalók. Ez a rövidítés persze sok esetben előnnyel is jár, az egészséges gondolkodású jegyzőkönyvvezetők mentesítik az utókort több egészen minősíthetetlen megnyilvánulás olvasásától is.)
Várom a szakértői megbízás tervezetet és a releváns kérdésket, amelyre a szakértői választ igényli.
Novak Agnes

HozzászólásSzerző: Himalaya » 2008 jan. 27 16:48

Azt hiszem, nem a kellő figyelmességgel olvasta el a hozzászólásomat. Tehát mégegyszer, idézve önmagamat: "Miután nem válaszolt a kérdéseim nagy részére, ajánlást teszek Önnek; egy hangulatos teadélután közben igen tisztelt 'világítástechnikával is foglalkozó műszaki szakértő' kollégájával próbálják meg összegyűjteni azokat a hazai labdarúgó célokra üzemeltetett stadionokat/pályákat, amelyek világítás 'felépítményeit' 10 évente cserélik." Ez Önre vonatkozik. Eszem ágában sem lenne a kollégájával vitába bocsátkozni.
Arra, hogy a nickem nem valódi név annyit tudok mondani, hogy lehetne éppen Tóth Károly is, nem hiszem, hogy Önnek többet mondana. Egyébként természetesen felvállalom az írásaimat is és magamat is.
Hűen előző írásom befejezéséhez, én a magam részéről a témát lezártnak tekintem. Persze lennének még észrevételeim, de inkább megtartom magamnak. Megértem, hogy Önnek mást jelent ez a sport, mint nekem.
Minden jót!
Himalaya

Következő

Vissza: Sport