Kerékpár útvonal a kerületben

Sportolási lehetőségek, sportélet a kerületben

Ön szerint legyen kerékpárútvonal a kerületben?

Igen
22
96%
Nem
1
4%

Szavazatok száma : 23

Re: Kerékpár útvonal a kerületben

HozzászólásSzerző: banogabor » 2011 okt. 18 22:31

Nekem már minden mindegy - ez a filozófiám.

Erre a filozófiára nem lehet építeni! ;)

Jó éjszakát!

Bánó Gábor

U.i.: A Városüzemeltetési Osztálynak üzenem, hogy mai felvetéseire néhány bejegyzéssel korábban válaszoltam, s várom ismét a válaszukat! Tisztelettel: Bánó Gábor
banogabor

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2011 okt. 23 22:14

2012 A REAC NB II. FOCICSAPAT JUBILEUMI ÉVE:

100 éves lesz a REAC 2012-ben, egy évszázaddal előttünk alapitották anno sportszerető elődeink.
A honlap ezen topikjában írjunk dokumentált emlékekről, hagyományokról, a sportszeretetről, a
szurkolói lokálpatriotizmusról, és ötleteinkkel is szinesitsük a közelgő évfordúlót, javaslom szeressük
a kerület sportját, most ünneplés előtt álló REAC-ot is.

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: nico » 2011 okt. 24 11:08

Laci!
Tudsz olvasni?
Itt ebben a témában erről van szó:

Kerékpár útvonal a kerületben

Miért kevered a szezont a fazonnal?

Csak?

Figyelj már oda mit cselekszel!
Nem nagy dolog, de rend a lelke mindennek!

Olvasd el a fórumszabályzatot!
Ha nem találod, szólj, segítünk!
Admin is segít, ha kéred!
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: smudo » 2013 júl. 02 19:36

2 kerdes:

-a fo utcai kerekparuton a fak nagyon "lenottek". Kinek kellene azt rendben tartania?
-szinten a fo utca vegen a husboltal egyesek direkt kiszedtek az oszlopot a betonbol hogy fel tudjanak allni/parkolni a jardara. Tervezi az onkormanyzat hogy visszahelyzi az oszlopot?
smudo

HozzászólásSzerző: banogabor » 2013 júl. 03 12:40

smudo írta:-a fo utcai kerekparuton a fak nagyon "lenottek". Kinek kellene azt rendben tartania?

Szerintem önkormányzat => Répszolg

A második kérdésre nem tudnék az önkormányzat helyett válaszolni, annyit viszont javasolnék, hogy ilyen esetekben legalább egy fotót csatoljon a bejegyzéshez, hogy az illetékesek is lássák, pontosan miről is van szó.

Tisztelettel:

Bánó Gábor
banogabor

HozzászólásSzerző: banogabor » 2013 júl. 03 13:58

Kaptam az alkalmon és ismét visszaolvastam a teljes fórumtémát! Én úgy látom néhányan nem értik (a városházán sem) a kerékpáros közlekedés lényegét! Eszerint három csoportba oszthatóak a kerékpárosok:

1, Akik hobbi, szabadidős célból, napi testmozgásként kerékpároznak
2, Akik nem tudják vagy nem akarják megfizetni a közösségi közlekedés vagy autózás drága költségeit
3, Akiknek nincs autójuk, de a közösségi közlekedéshez képest gyorsabban és szabadabban szeretnének eljutni célállomásaikra és így időt spórolnak meg maguknak

Én azok közé tartozom, aki a kerékpározást valamennyi fent említett szempontból preferálom. Az óbudai munkahelyemre nagyjából 30 perc alatt érek be - esőben, szélben, napsütésben is -, bármikor. Ez viszont csak akkor lehetséges, ha a kerékpáros a közlekedésben nincs akadályoztatva. Vagyis nincs rákényszerülve arra, hogy minden utcasarkon megálljon, hogy áttolja a kerékpárt a másik oldalra, vagy óriási kerülőket tegyen.

Én az eddigi felvetéseimet a kerékpár, mint közlekedési eszköz szempontjából közelítettem meg. A kerékpár egy olyan társ, melynek segítségével jóval rövidebb idő alatt bejárható a kerület, bármit is kelljen intézni. Legyen az bevásárlás, munkába járás stb...Én például a család görögdinnyéjét - ami cca. 13 kg - simán haza tudom hozni vele! De sok más dolgot is! Emellett környezetkímélő, helytakarékos és megoldja a napi minimális testmozgás problematikáját is egyidejűleg. Megfelelő KRESZ tudással, odafigyeléssel pedig biztonságosan lehet vele közlekedni.

Sajnos azonban úgy látom, hogy a kommunikációs deficit legsarkosabb pontja, hogy addig, amíg én a kerékpárt közlekedési eszközként fogom fel, sokan - köztük a városháza prominensei is - csupán valami hobbi melléktevékenységként tekintenek a kerékpárra.

Szóval innen üzenem, hogy van olyan aki napi közlekedésre használja a kerékpárját. Én ebből a szemszögből tekintek a kerületre.

Ha az újonnan felállt önkormányzati testület munkáját nézem ilyen téren, akkor van néhány értékelhető lépés. A frissen felújított Zsókavár utcai rendelő, valamint a Fő téri megálló környéke kapott végre kerékpár tárolót, ami jó. Viszont egy nem éppen frekventált helyről beszélünk, így azok várhatóan a jövőben is kihasználatlanul fognak állni.

A Pólus Center felújításánál is figyelembe vették a kerékpárosok véleményét, így a korábbinál több lehetőség van kerékpárral való parkolásra. Itt inkább a biztonsági szempontok, amik megkérdőjelezhetőek. A Pólus Center környékét ellepték a gyanús alakok, akik az áruház körül ólálkodnak, s egy-egy esetben megdézsmálják a kerékpár tárolókat. Valamit jó lenne lépni a kerékpártolvajlás ellen is!

Ugyanakkor továbbra sem értek egyet a polgármester "vannak ott ösvények" válaszával, mikor az újpalotai kerékpározás nehézségeiről beszéltem neki a tavalyi közmeghallgatáson.

Az ehhez a fórumhoz csatolt szavazás eredményén is látszik, hogy van igény kerékpárutakra a kerületben. A kerületi közlekedési koncepcióban is említett néhány kerékpárút közül sem valósult meg semmi. Bő egy év és itt a ciklus vége! Szomorú vagyok amiatt, hogy polgármester úr a könnyebben, gyorsabban, olcsóbban megvalósítható elképzelések helyett mindjárt a legnehezebbet és a legkétségesebben kivitelezhetőt próbálja erőltetni - jelesül a Szilas-patak menti kerékpárutat, amit úgy képzelt el, hogy több tíz telektulajdonossal egyeztetne, akik azokon a területeken tulajdonosok, ahol a kerékpárút is futna, hogy legyenek már olyan szívesek átengedni a kerékpárút építésének egy darabot a földjeikből. Gondoljon mindenki arra, amire akar, de szerintem kerékpáros közlekedési szempontból a Szilas-patak menti kerékpárút nem a legégetőbb kérdés.

Tisztelettel:

Bánó Gábor
banogabor

HozzászólásSzerző: smudo » 2013 júl. 04 18:11

Ime a fenykep.
Csatolmányok
out.jpg
itt hianyoznak az oszlopok
smudo

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 júl. 05 10:01

KEDVES GÁBOR !

Az egységes fővárosi kerékpár út koncepció tanulmányterv szinten elkészült még 2007 vagy 2008-ban. A koncepciót is a főváros
készítette el anno, amelyet a kerületeknek kiadtak véleményezésre. Ezt megtettük, több lakossági fórumot is tartottunk. Azért volt
sürgős mert az Európai Unió 2007 - 2013-ig tartó költségvetésében volt jelentős forrás kerékpár utak építésére. Tehát a fővárosi koncepcióhoz, aki igazodott az a város és a kerülettel is pályázhatott e forrásra. A Kerületi Szabályozási Terveket is érintő átfogó
koncepció igényelte a KSZT-k gyors módosítását, amelyet mi - emlékeim szerint - 14 KSZT módosítással elkezdtünk. A mai kerületi vezetés élén a polgármesterrel és a két hölgy alpolgármesterrel, akkor még " romboló " ellenzéki FIDESZ - KDNP harcosokként sorra járták a lakossági fórumokat, mi több a civil szervezeteket, a lakosságot és sikeresen szétverték a szabályozási terveket. Így nem tudtunk érvényes pályázók lenni egy több kerületes konzorciumban! Ám 2010 október óta már nem ellenzékben, hanem kétharmados helyi hatalomban, ezt a kérdést gyorsan lehetett volna visszakorrigálni. A 2013 - 2020 évi EU-s költségvetés még én előttem nem ismert, de nyilván csökkentett forrásokkal
lehetett volna már erre is rajtolni.....nem teszik! Pártonbelüli hatalmi harcal foglalkoznak....
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: smudo » 2013 júl. 11 08:37

a biciklisták örömére a húsbolt melletti trafikhoz a dohányt reggel úgy pakolják hogy egy furgon teljes szélességben feláll a járdára/bicikliútra ...
smudo

HozzászólásSzerző: banogabor » 2013 júl. 15 21:50

Pártonbelüli hatalmi harcal foglalkoznak....

Igen, ez egy óriási probléma: felemészti a köz javára hasznosítható erőforrásokat és egyben minősíti is az összeállt testületet. Én mindenesetre melegen szeretném tartani a kerület problémáit arra az esetre, ha sikerülne egy szerencsésebb összetételű testületnek felállnia 2014-ben.

Sajnos valóban, innen úgy látszik, hogy a 2007-2013-as kerékpárút építési lehetőség csúnyán el lett puskázva. Bár azt nem tudom, hogy a koncepció pontosan mit tartalmazott. Hogy ezért ki mennyiben felelős, azt nem tudom, de azt igen, hogy lassan úgy érzem, mintha valakik direkt akadályoznák a kerület fejlődését. A jelenlegi elit, amilyen nagy elánnal belecsapott a lecsóba, úgy le is engedett. Én azt tartom a legfőbb hibának, hogy csupa nagyívű terveket szőnek, s közben a kisebb, de legalább annyira fontos terveket pedig sutba dobják

A Fót felé vezető kerékpárútra pedig igazán kíváncsi volnék, mert a minap készítettem a kültéren egy fotót, amin jól látszik, hogy az Auchan-elágazást követően az utat biciklisták nem használhatják!

Smudo nevű fórumtársunk által leírt eset pedig azt bizonyítja, hogy a kerületben semmilyen szinten sincsenek tiszteletben tartva a kerékpárosok érdekei

Tisztelettel:

Bánó Gábor

IMG_20130711_111124-0.jpg
Fót felé kerékpárral (és traktorral, lovaskocsival) tilos a közlekedés
banogabor

HozzászólásSzerző: banogabor » 2013 júl. 15 21:55

Más: a mai hírek szerint kedd és csütörtök között ellenőrzik a kerékpárosokat és a motorosokat! Kerékpárosok semmiképp se induljanak el (működő) lámpa, kerékprizma, első-hátsó prizma nélkül! Sisak viselése ajánlott, de nem kötelező! Láthatósági mellény viselése lakott területen kívül viszont kötelező!

A kerékpáros közlekedéshez a kerékpáros klub összeállított egy kisokost, ami a következő linken elérhetnek:

http://kerekparosklub.hu/kisokos

Tisztelettel:

Bánó Gábor
banogabor

HozzászólásSzerző: Magdi » 2013 júl. 16 06:19

Gábor, Fót felé Káposztásmegyeren a Szilágyi út végén jobbra a kis alagúton át lehet menni.
Az Auchanhoz meg az Aquaworld után ha csökken a forgalom át az úton és onnan már simán.
Magdi

HozzászólásSzerző: banogabor » 2013 júl. 19 15:58

Magdi írta:Gábor, Fót felé Káposztásmegyeren a Szilágyi út végén jobbra a kis alagúton át lehet menni.
Az Auchanhoz meg az Aquaworld után ha csökken a forgalom át az úton és onnan már simán.

Köszönöm a tippet, kedves Magdi!

Én azért hoztam fel ezt a témát, mert a napokban szóba került, hogy kerületünk támogatna egy Fót felé irányuló kerékpárutat. Ha jól emlékszem ( most nem találom a forrásanyagot ) a Kosd utcán keresztül vezetnék tovább a Fő úti kerékpárutat egészen a Szántóföld úti napközis otthonig. De az nem világos, hogy onnan pontosan merre tovább, mert amint látható a Régi Fóti útról kifelé haladva szabályosan nem lehet Fótra biciklizni.

Az meg külön fájdalom, hogy ez nem volt mindig így, ugyanis, amíg az M0-ás körgyűrű innenső szakasza meg nem épüld, addig itt még híd sem volt, csak egy 2x1 sávos út, amin ha nem is volt ajánlott, de legalább lehetett kerékpározni. A híd építésekor és az út felújításakor azonban nem gondoltak a kerékpárosokra.

Tisztelettel:

Bánó Gábor
banogabor

HozzászólásSzerző: banogabor » 2013 szept. 03 16:47

Egy kis kitérő: a kerékpározás egyik árnyoldaláról is érdemes szót ejteni, jelesül a kerékpárlopásról. Amióta megalakult egy, a kerékpártolvajokra specializálódott alakulat ( tolvajkergetők - http://www.tolvajkergetok.hu ), azóta lehet némi fogalmunk arról, hogy a tolvajok pontosan milyen módszerrel dolgoznak, s hogy mennyit ér egy lakat!

A tolvajkergetők debreceni csapata nemrégiben tette közzé ezt a kis ízelítőt, érdemes komolyan venni:

http://www.youtube.com/watch?v=RYViKKfiQc0

Nyilván kerületünk is érintetett a kerékpárlopásokban. Magam is láttam, amikor néhány esetben rendőrök vették fel a jegyzőkönyvet ellopott kerékpárok tulajdonosaitól a kerület egyik bevásárló központjánál. Tőlem eddig két kerékpárt loptak el. Az egyiket - fateroméval együtt - még 1996-ban az udvarunkról tolták el, amíg nem voltam itthon. Hajnalra már csak a hűlt helyét találtam.

A másikat tavaly Augusztus elején egy III. kerületi áruház kerékpártárolójából, fényes nappal, kamerák elől. Mindkét esetben rövid időn belül ( két hét ) lezárták a nyomozást. "Természetesen" egyik kerékpár sem lett meg.

Sajnos ezek az esetek arra engednek következtetni, hogy mivel a hatóságok olyan szinten pitiáner ügynek tartják a kerékpárlopást, hogy szinte alig foglalkoznak vele, ezért szerintem ma ez lehet az egyik legbiztonságosabb és legjövedelmezőbb bűnelkövetési forma.

Tisztelettel:

Bánó Gábor
"...egy demokratikus jogállamban a törvényeknek előre kiszámíthatóaknak kellene lennie..."

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

HozzászólásSzerző: smudo » 2013 szept. 20 08:46

Na pont ezert kellene a cölöp, mert anélkül ez van.
Persze azóta se történt semmi.
out.jpg
ezert van a bicikliut
smudo

ElőzőKövetkező

Vissza: Sport