Kerékpár útvonal a kerületben

Sportolási lehetőségek, sportélet a kerületben

Ön szerint legyen kerékpárútvonal a kerületben?

Igen
22
96%
Nem
1
4%

Szavazatok száma : 23

Re: Kerékpár útvonal a kerületben

HozzászólásSzerző: nico » 2011 feb. 26 22:19

Kicsit komolykásabban!
Mindig csodáltam a Szentmihályi úton Szentmihályra és vissza kerekezőket, hogy van bátorságuk ott közlekedni két kerekükkel.

Mehettek volna a kiserdőben is, tisztább levegőben, kisebb veszélynek kitéve magukat.

Igen, így múlt időben!
A négy és több kerekeseknek jól jött az új bekötő az M0-ra a Rákospalotai határút kiváltásaként. Szép, jó út a huzavonás átadásával egyetemben.
De.
Most már lehetetlen az erdő útján Szentmihályt megközelíteni gyalogosan és kerékpárral. Többször előfordult, ha meguntam a buszra várást az ott lévő megállóban, gyalog sétáltam el a Szánkó dombig.
Most ez már lehetetlen. Csak a Szilas új hídja alatt kerülve tudnám megtenni, vagy a soha fel nem épülő lakópark, tűz égette, előre kiirtott mezején, hatalmas kerülővel.
Megint az íróasztal mellet született egy terv, amit teljesítettek.
Fővárosi beruházás volt, a kerület szólt a gyalogosok, kerékpárosok érdekében???
Az ő hangjuk az erősebb.
Meddig???
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: banogabor » 2011 feb. 27 13:56

Mondjuk, ha kerékpáros-barát Auchan-ba szeretnél menni, akkor a legjobb az Óbudai Auchan:
Át az északi-összekötőn, párszáz métert előre, majd balra át a vasút alatt, majd jobbra a gázgyár úton kb 1 km, s ott is vagy!
Ott van kerékpártároló is az áruház oldalába! Sok biciklis jár oda!
banogabor

HozzászólásSzerző: Magdi » 2011 márc. 28 13:11

Sziasztok, szeretném megosztani, hogy milyen jól elkerékpároztam a Lehel piacra! Szervizbe kellett vinnem a vasalómat, de mivel garanciális, egész Budapesten csak egy helyre vihettem, a XIII. Pannónia utcába, és mivel egyébként egyáltalán nem járok arrafelé, ha már ott mentem el, bementem a Lehel piacra, hogy az milyen jó! Csak példaként mondanám, hogy van kimérve jázmin rizs, kilója 600 Ft, én meg eddig ha nagy ritkán volt abc-ben, fél kilós doboz 580 Ft volt, vagy hegyes méregerős zöldpaprika 398 egy kiló, máshol meg darabja 100-120 Ft, három féle halból nyesedék 680Ft/kg.. Hogy hogy jön ide, hát úgy , hogy kerékpárút vezet odáig (meg tovább is), csak el kell menni a Kolozsvár út, Dorozsmai út végig, át a zebrán a Nagy Lajoson, és ott van egy jó kis kerékpárút át az M3-as fölötti hídon, aztán egy kis rázós kockakő át a vasúton, onnan megint bicikliút Dévényi, Vágány, Dózsa Györgyön a járdán, de jó széles, majd megint bicikli út Kassák, befordul Bulcsú, és már ott is vagyunk!
Magdi

HozzászólásSzerző: banogabor » 2011 márc. 28 15:19

Király, sőt! Ne felejtsük el azt a fedett kerékpár tárolót se, ami a piac sarkában várja a kerékpárosokat 8)
banogabor

HozzászólásSzerző: banogabor » 2011 okt. 16 00:12

2011 Október 12-én volt egy közmeghallgatás, melyen több dolgot is említettem a kerületi kerékpárutakkal kapcsolatban:

1, A kerékpár utak továbbra sem fejlődnek a kerületben! Maradt ugyanaz a 2x1 km semmiből a semmibe vezető kerékpár út, ami
nem sok mindenre jó

2, Jeleztem, hogy a Fő úti kerékpárúton egy 45 fokban belógó, vastag törzsű fa balesetveszéllyel (fejbeütéssel) fenyegeti az arra közlekedő bicikliseket, ezért azt el kellene távolítani. Ez a fa a Dózsa György gimnázium sarkánál található!

3, Fájó pont, hogy annak ellenére, hogy a szentmihályi út burkolati és járdafelújítás kapcsán a szegélyköveket ~30 cm-el kijjebb helyezték, mégsem lett felfestve kerékpár sáv.

A polgármester úr válaszában egyet értett azzal, hogy jelentős a lemaradás a kerékpár utak terén. Figyelmünkbe ajánlott egy átfogó kerületi közlekedési koncepciót, amely többek között a szilas patak mentére tervez kerékpár utat. Viszont azon túl, hogy a szentmihályi úti beruházásra nincs ráhatással az önkormányzat (fővárosi beruházás), egészségügyi szempontból nem tartja szerencsésnek a szentmihályi úti kerékpársáv kialakítását, s helyette párhuzamos mellékútvonalakat javasol.

A polgármester úr válaszával kapcsolatban lenne egy kérdésem s egy észrevételem:

1, Hol lehet megtekinteni a kerületi közlekedési koncepciót?
2, A szentmihályi útról a kerékpáros útvonal pontosan az M3-as miatt nem (vagy csak részben) terelhető párhuzamos mellékútvonalakra.
Ha megnézzük a térképet, a két számba vehető párhuzamos út a Tompa Mihály utca, amely a Rákos úttól az M3-asig, illetve a Gábor Áron utcától (M3-astól) a Bánkút utcáig biztosítana alternatívát! Az M3-asnál az utca alsó és felső részének nincs összeköttetése, ezért vagy ismét a szentmihályi útra kikerekezve, vagy pedig az Arany János utcánál a felüljáróra feltolva lehetne megoldani a párhuzamos kerékpáros közlekedést. Én úgy gondolom, hogy a viszonylag nagy kerülők miatt egyik eset sem fogadható el, kivéve, ha a Tompa utca alsó és felső felét összekötik egy gyalogos-kerékpáros kombinált aluljáróval(!).
A másik párhuzam pedig a Cserba Elemér út lenne, amely még az M3-as előtt véget ér és nincs is folytatása! Én ezekből kiindulva nem gondolom, hogy a Szentmihályi út teljes egészében kiváltható lenne párhuzamos útvonalakkal! Sőt, sok kényelmetlenséggel, kerülővel is csak kis része! Viszont a kerékpáros közlekedés itt továbbra is olyan maradt amilyen volt: Nagyrészt (én is) a járdán kerékpározunk.

Innentől kezdve pedig adja magát a kérdés, mi az egészségesebb:

1, egy nagy forgalmú út kerékpársávján kerekezni hasonlóan az Andrássy úthoz
2, az úttesten száguldozó (teher)autók mellet biciklizni (70km/óra a megengedett sebesség!!!)
3, vagy a járdán gyalogosokat kerülgetni, gyök kettővel, mert erősen balesetveszélyes. Esetleg tolni a járdán!? De akkor meg minek a bicikli?

Nah, ezek a nagy kérdések!

Tisztelettel:

Bánó Gábor
banogabor

HozzászólásSzerző: banogabor » 2011 okt. 16 00:40

Ezt úgy másfél éve a Városüzemeltetési osztály írta:

A fővárosi útfelújításoknál a kerékpársávok kijelölése és kialakítása a főváros illetékessége és javaslattételen kívül más lehetőségünk nincs.

Hát akkor javasoljanak! Erősebben, határozottabban, mert így nem hallják meg az illetékesek! Ha kell, összefogva a kerékpáros klubbal! Lassan már országos szinten is sereghajtók leszünk e téren! Nem hiszem, hogy nem lehet sehol, semmit sem csinálni!

Tisztelettel:

Bánó Gábor
banogabor

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2011 okt. 17 16:19

ÁLLITÓLAG VAN TERV???

A Városházi Napló utóda/mutációja az ÉLETképek nagyívű tudósitásban erről a tervről hosszasan írt,
vissza kereshető, de a Théma cimü kampánylap is méltatta e forradalmi változást...

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Városüzemeltetési Osztály » 2011 okt. 18 15:19

Tisztelt Bánó Gábor Úr!

A közlekedésfejlesztési koncepció vitaanyaga megtekinthető az újpalotai Nyitott Ajtó Együttműködési irodában és a Polgármesteri Hivatalban, ahol kollégánk rendelkezésre áll, amennyiben kérdései merülnének fel. Kérem szíveskedjék időpontot egyeztetni a 305-3356-os telefonszámon.

A Fő úti kerékpársávra belógó fa ügyében kertész kollégáink rövidesen intézkednek.
A Szentmihályi út valóban fővárosi beruházásban újult meg, a munkakezdés előtt folytak egyeztetések egy esetleges kerékpársáv létesítéséről, melyet önkormányzatunk kifejezetten ellenzett, tekintettel arra, hogy a Szentmihályi út jelentős buszforgalmat bonyolít és célforgalomban tehergépjárművek részére is járható, így fokozottan balesetveszélyes helyzetet teremt egy kerékpársáv, amely kb 30-40 cm széles lehetett volna.
Az M3 autópálya alatti átkelés szempontjából valóban nem megkerülhető a Szentmihályi út, de létezik olyan megoldás, amely a kerékpárosok számára csak minimális többlet utat jelent, mégis sokkal kevésbé veszélyes, mint 1,5-2 kilométert kerékpározni a kerület legforgalmasabb közútján, a járművekhez képest lényegesen alacsonyabb sebességgel.
Az Andrássy úton rendelkezésre áll elegendő szélesség, a Szentmihályi úton sajnos nem. A járdán kerékpározást a KRESZ nem engedi, így mi sem támogatjuk.

Tisztelettel:

Városgazdálkodási Iroda
Városüzemeltetési Osztály

HozzászólásSzerző: banogabor » 2011 okt. 18 19:51

Tisztelt Városgazdálkodási Iroda!

Köszönöm a gyors választ, s az intézkedést - mármint ami a fa eltávolítását illeti!
A kerületi közlekedési koncepcióval kapcsolatban meg fogom keresni Önöket a javasolt irodában!
Áttekintése után válaszolok!

Az M3 autópálya alatti átkelés szempontjából valóban nem megkerülhető a Szentmihályi út, de létezik olyan megoldás, amely a kerékpárosok számára csak minimális többlet utat jelent, mégis sokkal kevésbé veszélyes, mint 1,5-2 kilométert kerékpározni a kerület legforgalmasabb közútján, a járművekhez képest lényegesen alacsonyabb sebességgel.

Ezt nem egészen értem! Kerülő utakat én is találok az Újpalotai szakaszon, ezzel egyet is értek, pláne, ha már ott is sikerül kijelölni, felfesteni kerékpársávot. Mondjuk ehhez néhány helyen a magas járdaszegélyeket le kell tompítani, de ez már a kisebbik gond!
De például, aki kerékpárral óhajt a XVI-ik kerületbe áttekerni, annak vajon milyen útvonal ajánlható Önök szerint?
Melyik a kevésbé forgalmas/veszélyes/teherautóval-busszal terhelt, stb...:

A Szentmihályi út vagy a Késmárk utca?

Egyébként úgy tudom, hogy a Késmárk utcát ugyanúgy fővárosi beruházásból újítják meg! Ott lenne elég hely, csak
a) valamivel szélesebbre kellene aszfaltozni az utat, vagy
b) elférne akár egy forgalomtól elkülönített kerékpárút is!

Az értetlenségem másik oka az, hogy nem világos, hogy konkrétan Önök milyen útvonalat ajánlanak itt a Palotai szakaszon a Szentmihályi út elkerülésére, csak azt írják, hogy létezik olyan megoldás!? Szerintem ezen az alsó szakaszon nincs!

De hogy egy gyakorlati kérdésem is legyen ezzel kapcsolatban:

Önök ma milyen útvonalat választanának, ha a városházától a Pólus Centerhez kerekeznének úgy, hogy minden Önök által említett kritériumnak, valamint a KRESZ hatályos szabályainak is megfeleljen?

Tisztelettel:

Bánó Gábor
banogabor

HozzászólásSzerző: Magdi » 2011 okt. 18 20:21

Szentmihályi úton, a Sárfű utcáig, ott a zebra mellett balra. Nem a járdán!
Magdi

HozzászólásSzerző: banogabor » 2011 okt. 18 20:39

Bizony Magdi! Jól mondja! Az egyetlen probléma ezzel az útvonallal, hogy nem felel meg a városvezetők által javasolt kritériumoknak:
A Szentmihályi út a nagy teherautó és autóbusz forgalom, illetve a magasabb engedélyezett sebességhatár (70 km/h) miatt ma ÉLETVESZÉLYES a kerékpárosokra nézve! A városvezetés szerint létezik olyan elkerülő út, ami sokkal biztonságosabb, s ajánlottabb a kerékpáros közlekedésre, emiatt KIFEJEZETTEN ELLENEZTÉK a Szentmihályi úton a kerékpársáv létesítését! Ezért aztán a felújítás során NEM is építették meg! Ez a lényeg, kedves Magdi! Azt mondják, hogy van ajánlott, elkerülő út, csak azt nem, hogy hol!?
banogabor

HozzászólásSzerző: Magdi » 2011 okt. 18 21:06

Ezerszer mentem már itt, tényleg volt már nagyon közel busz, kamion, úgy suhantak el centikre mellettem. Magamévá tettem Damjanich tábornok kivégzése előtti utolsó mondatát, úgyis keresztutca ott: - Legyőztem a halált, mert bármikor kész voltam elviselni azt!
Magdi

HozzászólásSzerző: banogabor » 2011 okt. 18 21:52

Nah, akkor most úgy őszintén, Magdi! Nem lett volna nekünk jobb akkor már, hogy a felújítással egy időben felfestettek volna kerékpár sávot is!?
Az mennyivel lett volna baleset-veszélyesebb, mint a mostani állapot? Ráadásul úgy hiszem, hogy az önkormányzatunknak ez nem fájt volna semmibe!

Egyébként tudom, hogy sokan kerékpároznak a Szentmihályi úton (emellett a járdán is), ezt nem vitatom, csak azt mondom, hogy sokat segített volna a kerékpársáv, de ez a hajó elúszott...
Kérdés, hogy megérte-e lebeszélni a fővárost erről a tervéről!? Neked pl, személy szerint nem lett volna jobb?
Kíváncsi vagyok, a Városgazdálkodási Osztály mit válaszol a felvetésemre!

Tisztelettel:

Bánó Gábor
banogabor

HozzászólásSzerző: Magdi » 2011 okt. 18 22:04

Egyetértek. Széles az a járda. Alig sétál ott valaki. lehetett volna keskenyebb, és nekünk bicikliseknek meg egy út. De már mindegy. Nekem már minden mindegy - ez a filozófiám.
Magdi

HozzászólásSzerző: Magdi » 2011 okt. 18 22:05

Minek 3 méteres járda? Nincs is fa.
Magdi

ElőzőKövetkező

Vissza: Sport