Kerékpár útvonal a kerületben

Sportolási lehetőségek, sportélet a kerületben

Ön szerint legyen kerékpárútvonal a kerületben?

Igen
22
96%
Nem
1
4%

Szavazatok száma : 23

Re: Kerékpár útvonal a kerületben

HozzászólásSzerző: brios » 2010 feb. 17 18:17

Saca írta:
Logikus.Először kerékpártárolókat tervezünk,aztán a kerékpár utakat.Ez a hozzáálás SZÁNALMAS!!!Miért nem fejlődik ez a kerület ,könyörgöm MIÉRT? 2010 -ben föld utakról beszélünk.Főváros ez vagy mi?

Kedves Saca!

Nem tudom, hol éltél eddíg, mert látom nem tudod, hogy mennyit fejlődött a kerület szilárd útburkolatú hálózata az utóbbi 30 évben. Nekünk, akik együtt éltünk az építkezésekkel, hatalmas a fejlődés! És nem csak az út, hanem a vezetékes vízhálózat, a csatorna, a gáz kiépítése jelentette az igazi "városiasodást" az itt élők számára. A 70-80-as években fordított volt az arány, alig 30 % vezetékes víz, 5 % csatorna és szilárd út, csak a közintézményekben és a lakótelepeken gáz. Ehhez képest kérd számon azt a pár % földutat, amit a fontossági sorrend szerint eddíg még nem sikerült elkészíteni. Lehet hatalmas igényekkel előállni, lehet előnyösebb helyzetből induló kerületekkel példálózni, de azt gondolom, hogy bennünket saját magunkhoz és magunkkal kell mérni. Ez esetben azt hiszem cseppet sem kell szégyellni megunkat.
Természetesen az élet és fejlődés szabta igényekkel lépést kell tartani, de a bukszánk lehetőségei szerint.

Úgy gondolom így teljes a kép, és az a SZÁNALMAS, aki nem a valóság ismeretébem kritizál.

Baráti üdvözlettel: brios:)
az élet szép... de néked magyarázzam?
brios

HozzászólásSzerző: Saca » 2010 feb. 17 19:31

Kedves Briós!
Az elért eredményekhez csak gratulálni tudok és drukkolok hogy ez a töretlen fejlődés továbra is megmaradjon.
Mivel viszont ebben a rovatban a kerékpár utakrol beszélünk, azt azért a vaknak is látnia kell hogy ezen a téren nem sok minden történik a kerületben.Az azért mégis nonszensz hogy miután a kiserdő ma már nem biztonságos,be kell pakolnom a kis családomat az autóba biciklistül és valamelyik szomszédos kerületbe elmegyünk biciklizni.Érti:autóval biciklizni!!!Erre értettem hogy SZÁNALMAS!!!
Saca

HozzászólásSzerző: banogabor » 2010 feb. 18 00:49

Tisztelt városüzemeltetési osztály!

Köszönöm a kimerítő választ. Amennyiben egyeztettek a kerékpáros klubbal, akkor részemről rendben van. De azért egy-két dolgot nem árt figyelembe venni. Jó, abban igazuk van, hogy sok a túl keskeny út a kerületünkben és épp ezért nehéz és költséges megoldani egyes helyeken a kerékpárutak megvalósítását. Az én kritikám sokkal inkább arról szól, hogy a mostanra már felújított utak döntő többsége kimaradt a kerékpárutak létesítéséből, s ezzel kerületünk jelentősen lemaradt a többi kerülethez képest. Gondolok itt pl a Páskomliget utcára. Egy kicsivel okosabb tervezéssel belefért volna. Habár, jóllehet az talán fővárosi beruházás volt, s azok is csak mennek a fejül után :( . Viszont az már elég sok kényelmetlenséget okoz, hogy a Szentmihályi úton engedélyezve van a 60km/órás sebesség. Az út széle annyira rossz, hogy kerékpárral járhatatlan, s ilyen körülmények között az egyik legfontosabb útvonalon kénytelenek vagyunk a járdán kerékpározni, ami megint csak balesetveszélyes. De egy jó kerékpárút kapcsolatot ki lehetne alakítani a késmárk úton a XIV-XVI.-ik kerület felé egy jövőbeni felújítás keretében. Ott van hely bőven.
A Pázmány Péter úton pl. szvsz lehetett volna kerékpárutat kijelölni. Az elég széles, jó útvonal, s legalább megvédett volna minket a száguldozó autóktól. De meg kell említenem azt is, hogy korábban már írtam önöknek, hogy az újpalotai piacról eltüntették a kerékpár tárolót, s megtiltották a bejárást is vele. Ezt az eljárást nem is tudom minősíteni, főleg annak tükrében, hogy a Csapi 15 kft táblája virít a bejáraton, mint tiltó tábla. Ha minden ilyen-olyan kft mindenkinek megtilthat bármit, akkor holnaptól én is megtilthatom, hogy autóval bejöhessen bárki az utcánkba, ugye?
Szóval közterületen, közérdekű intézményben ne akarjon már egy akármilyen kft engem megregulázni...az maradjon hatósági jogkör!
De ha egy kicsit szélesebb látókörben nézzük a dolgot, akkor nem csak ilyen jellegű közlekedési problémával állunk szemben, hanem pl azzal is, hogy a felújított utak szinte vonzzák a parkoló autókat. A Rákos utat és a Pestújhelyi utat tudnám itt leginkább kiemelni, ahol pl már a BKV buszok is elég nehezen, sokszor csak váltott irányban tudják kerülgetni őket, ami jelentős kényelmetlenséget okoz minden közlekedőnek. Én bizony betiltanám az ilyen útvonalakon a négy kerékkel való parkolást a közlekedés veszélyeztetése és ellehetetlenítése miatt!
Emellett bírálom azt a gyakorlatot is, hogy az M3-as Szerencs utcai kereszteződésében reggelente és délutánonként rendőrök bírálják felül a közlekedési lámpát, azok kikapcsolása nélkül! Ez sok félreértésre ad okot. Na nem mintha nap közben nem a káosz uralná ezt a kereszteződés!. A javaslatom pedig az lenne, hogy úgy kellene átprogramozni a lámpát, hogy az M3-ason közlekedőknek kb 1.5x-re kéne megemelni a zöld jelzést a mostanihoz képest, majd a Szerencs utcából érkezőket pedig nem egyszerre, hanem elkülönített időben először a Bánkút utca felől majd a Rákos út felől érkezőket kellene a kereszteződésbe engedni, szintén összesen kb 1,5x hosszabb ideig. Így meg lehetne spórolni azt az időbeni veszteséget, amit az okoz, hogy a balra kanyarodók a szemből egyenesen haladók miatt fogják egymást, s mint egy bedugul a kereszteződés a zöld jelzés idejére! Szerintem biztonságosabb lenne így!

Tisztelettel

Bánó Gábor
banogabor

HozzászólásSzerző: banogabor » 2010 feb. 18 01:07

Tisztelt Városüzemeltetési osztály!

Visszaolvastam ezt a topicot. Éppen 3 éve nyitotta egyik lakótársunk. Akkor briós nevű fórumtag említette a kerületben lévő két párhuzamos kerékpárutat, s hogy hű de nagyon fejlődik a kerület. Azóta - legalább is én így tapasztaltam - egyetlen árva méterrel sem lett több kerékpárutunk. Már ne haragudjanak a kritikáért, de 3 év alatt nulla...ez azért már védhetetlen, nem?
A kerékpárút nem luxus, hanem fontos kiegészítője a közlekedésnek!

Tisztelettel

Bánó Gábor
banogabor

HozzászólásSzerző: Saca » 2010 feb. 18 05:36

Hát pontosan ez az.Ha valahol 3 évig nem épül egy centi kerékpár út sem,ott gyanus hogy ez nem pénz kérdés hanem egyszerűen nincs aki ezzel foglalkozzon.Sebaj még egy pár évig a lehívható uniós pénzekböl elkészülnek a hiányzó csatornák - utak és hátra dölve meditálhatunk hova is lettek innét a fiatalok.
Saca

HozzászólásSzerző: nico » 2010 feb. 22 10:04

Ajánló azoknak, akik "csak" biciklizni, kerékpározni és kerekezni szeretnének, aszfalton, gyér forgalom mellett, hétvégén, itt a kerületben.
Rákospalotai Körvasút sor, újpalotai része.
HPIM4417.JPG
Ketten a 15- 20 bringás közül.
Csatolmányok
HPIM4415.JPG
A "csak" kerekező!
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2011 feb. 22 20:43

Saca írta:Hát pontosan ez az.Ha valahol 3 évig nem épül egy centi kerékpár út sem,ott gyanus hogy ez nem pénz kérdés hanem egyszerűen nincs aki ezzel foglalkozzon.Sebaj még egy pár évig a lehívható uniós pénzekböl elkészülnek a hiányzó csatornák - utak és hátra dölve meditálhatunk hova is lettek innét a fiatalok.

VAN BUDAPESTI KERÉKPÁR UTAK TÉRKÉP:
A xv. kerület is benne van, van összefüggő kerékpárut rendszer.
Most az új önkormányzat igéretét is érdemes figyelni!
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2011 feb. 22 20:45

nico írta:Ajánló azoknak, akik "csak" biciklizni, kerékpározni és kerekezni szeretnének, aszfalton, gyér forgalom mellett, hétvégén, itt a kerületben.
Rákospalotai Körvasút sor, újpalotai része.
HPIM4417.JPG

EZ SEGITŐ ÉS NAGYON JÓ ÖTLET !!
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: banogabor » 2011 feb. 25 14:13

Kedves Hajdú László!

Olyan kerékpáros térképet már én is láttam, amelyben benne volt a XV-ik kerület is!
Pl ez: http://www.mozgasvilag.hu/budapesti-kerekparut-terkep/
A probléma nem ez, hanem hogy a térkép nem nagyon tud emlegetni kerékpárutat a kerületben - javítson ki, ha tájékozatlan vagyok, de még mindig csak arról a kettőről tudok, ami a semmiből a semmibe vezet -, sokkal inkább ajánlott útvonalakat kínál! Az ajánlott útvonal pedig nem egyenlő kerékpár úttal!
Én abban látom a legnagyobb problémát, hogy nincs meg a megfelelő elismertsége és kultúrája a kerékpáros közlekedésnek a kerületben. Sőt! Egyenlőre az új önkormányzati testület sem siet ennek elismerésében, pedig azért már kezd égető lenni a kérdés.
Ugyanis a Szerencs utcában (ami ajánlott útvonal) az időnként behajtó nagyméretű teherautók miatt csaknem olyan veszélyes kerékpározni, mint a szentmihályi úton (ami nem megkerülhető). S ez utóbbi miatt is - s ha jól tudom idén esedékes a felújítása - el kellene gondolkodni azon, hogy érdemes-e megspórolnia a kerékpár-utat a kerületnek a Szentmihályi úton, mivel itt jelenleg mindenki a járdán kerékpározik a nagy számú teher és buszforgalom, valamint a közlekedés tempója miatt!
Számomra az lenne az elfogadható, ha a kerületben legalább egy haránt irányú (a IV és XVI kerület között átvezető) kijelölt kerékpárúton, külső fenyegetettség (teherautók, buszok kerülgetése) nélkül lehetne végigkerekezni, s ehhez legalább 2-3 sugárirányú út csatlakozna a belső kerületek felé!
Ezen kívül ha rátekint a térképre, akkor azt is láthatja, hogy nem csak a kerékpárutak tekintetében, hanem a tárolók terén is óriási a lemaradás!

Üdvözlettel

Bánó Gábor
banogabor

HozzászólásSzerző: Magdi » 2011 feb. 25 17:53

Tényleg elég keskenyek a sávok a Szentmihályi úton és a Szerencs utcában is, nekem bökte már meg visszapillantó tükör a könyökömet biciklizés közben, egyszer egy buszvezető meg egyenesen rám ordított meg szidott, egy ismerősömet meg egy kamion súrolta, de szerintem utópia azt hinni, hogy itt valaha is bicikliút lesz, se a járdán, se az úttesten nincs hely, a forgalom meg nagy, nem fognak egy sávot elvenni a Szentmihályi útból, a Szerencs utca meg egysávos, nincs is miből.
Viszont a Körvasút soron tényleg lehet nyugodtan futni, sőt tovább egészen a Csömöri úti felüljáróig meg vissza.
Magdi

HozzászólásSzerző: banogabor » 2011 feb. 25 22:45

A körvasút sor tényleg ideális hely kerékpározásra, de elég messze esik a kerület innenső végétől, ahol végső soron fontos lenne a kerékpár út kialakítása. Az ember ilyen cudar két évtized után már képes mindenre egy legyintéssel és beletörődéssel elintézni mindent. Én úgy gondolom viszont hogy pont ezt a mentalitást kéne felszámolni! Igenis minden kerületinek köze van ahhoz, hogy mit csinálnak, s hogy csinálnak a kerületben! S nem igaz az, hogy a dolgok maguktól is helyrerázódnak! Túlságosan passzív a Palotai lakosság! Pedig azért nem hiszem, hogy csak a kerékpárosokat zavarja ez a helyzet! Ha gyalogosként megy végig, s elszáguld maga mellett egy kerékpáros a járdán - talán ön sem veszi jó néven, de a kerékpáros sem szeretné kitenni magát olyan durva veszélyhelyzeteknek, mint ami az úttesten való kerékpározással járna, ergo kényszerhelyzetben van!

Épp ezért így vagy úgy, de MEG KELL OLDANI a Szentmihályi úton az önálló kerékpárút/sáv megépítését! S ne haragudjon Magdi, de én azt mondom, hogy ezért az ügyért még aláírásokat is hajlandó lennék gyűjteni, csak egyet kérek! Aki egyet ért velem abban, hogy meg kell építeni, az ne magyarázza meg azt, hogy miért nem lehet. Merthogy a döntéshozóknak ez plusz költség, de nem lehetetlen kivitelezés! Csupán az akarat hiányzott eddig is! Nem tartják fontosnak, mert nem szól senki semmit. Mondhatni, hallgatunk, mint a sír és csak bólogatunk!
Nézze! A Thököly úton is meg tudták oldani! Itt azért több a hely! A járda elég széles: egy kis tereprendezéssel szvsz meg lehetne oldani, hogy akár +1 kerékpársáv legyen vagy bringa+járda páros! Pl.: nem kell olyan csámpásan állnia a villanyoszlopoknak, stb... (most mondtam valami sarkosat)

A Szerencs utca szvsz alkalmatlan kerékpáros közlekedésre, épp ezért kellenek alternatívák. Pl.: Egy rövid kitérővel a Pázmány Péter - Dugonics utca - Wesselényi utca jól ki tudja váltani, csak arra meg annyira ratyi az úttest, hogy arra azért nem megyek szívesen! De maga a Pázmány Péter út egy nagyon jó sugár irányú kerékpár útvonal, amit "elő is kéne léptetni". Elvezet a Dembinszky utcába, a Széchenyi úti felüljáróhoz, vagy aki vállal egy kis földutazást, az a Taksony soron a Körvasútsorra, s úgy jött át a kerületen, hogy gyakorlatilag elkerülte a nagy forgalmat!

Üdvözlettel

Bánó Gábor
banogabor

HozzászólásSzerző: Magdi » 2011 feb. 25 23:12

Rendben, egyetértek.
Hátha egyszer eljutunk valahogy Újpestre, onnan indulnak jó kis kerékpárutak mindenfelé, és jó lenne a Szilas patak mentén a Naplás tóhoz is. Vagy az Auchanhoz, Dunakeszire, oda egyáltalán nem lehet eljutni biciklivel.
Magdi

HozzászólásSzerző: banogabor » 2011 feb. 26 15:06

És imé, lőn az első idei jól kerékpározható nap! :) Ha egyszer utak is lesznek hozzá...
Én bízok benne, hogy ez a szemlélet egyszer megváltozik. Csak ahhoz az kell, hogy többen, többször is szót emeljünk mellette!
banogabor

HozzászólásSzerző: nico » 2011 feb. 26 17:21

Magdi írta:Rendben, egyetértek.
Hátha egyszer eljutunk valahogy Újpestre, onnan indulnak jó kis kerékpárutak mindenfelé, és jó lenne a Szilas patak mentén a Naplás tóhoz is. Vagy az Auchanhoz, Dunakeszire, oda egyáltalán nem lehet eljutni biciklivel.

Ott mi van? Ott mit osztanak ingyen?
Az "Auchan"-ban Dunakeszin. A csömöri nem jó? Oda is nehéz eljutni kerékpárral.
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: Magdi » 2011 feb. 26 21:08

Nem tudtam, hogy van Csömörön. Arra emlékszem, hogy kb. 2 éve elindultam, Szerencs, Pázmány Péter, Sződliget utca, aztán át azon a rettenetes Pozsonyi úti aluljárón, Káposztásmegyer (megjegyzem, hogy itt láttam egy tízemeletes ház tetejéről elrepülni egy fekete gólyát, ez már megérte), aztán egyszercsak volt egy tábla, hogy biciklivel továbbmenni tilos, na, gondoltam van itt jobbra egy út, akkor megyek ezen, de erről sehol sem lehetett balra fordulni, és már Alagnál voltam, amikor befordultam és visszafelé akartam menni, de ott is volt egy tábla, úgyhogy hazamentem, és igen, kicsit nehezményezem, hogy nem tudtam odakerékpározni, ahol nem csak az említett üzlet van, de még sok másik is, sportbolt is, na mindegy.
Magdi

ElőzőKövetkező

Vissza: Sport