Futás a kerületben

Sportolási lehetőségek, sportélet a kerületben

Futás a kerületben

HozzászólásSzerző: Zserci » 2005 okt. 06 14:14

Az elmúlt években a környéken élők közül többen a Széchenyi téri sportpályára jártunk futni esténként. Azzal a feltétellel, hogy nem lépünk a fűre, bármikor le lehetett menni. Azonban, mióta a REAC bekerült az NB I-be, a pálya előttünk zárva. Kérdésem: van-e arra lehetőség, hogy a kerület lakói is igénybe vegyék a pályát, ami egyébként az idő nagy részében úgyis kihasználatlanul áll.
Zserci

Re: Futás a kerületben

HozzászólásSzerző: omis osztály » 2005 okt. 10 14:30

Tisztelt Zserci!

A Széchenyi téri sportpályán a salakos futópályát változatlanul lehet futásra használni 7 és 21 óra között. A Szántóföld utcai sporttelepen is lehet futni.
A kerületi sportolási lehetőségek minden év elején megjelennek a Városházi Naplóban.
Kellemes sportolást kívánok!

Üdvözlettel:
Osváthné Brett Ildikó
omis osztály

HozzászólásSzerző: Szucsmarek » 2005 okt. 10 14:48

Tisztelt Illetékes!

Érdeklődnék, hogy karatera vagy vmilyen küzdősportra holy van lehetőség egy 13 éves gyerek számára. Vasn -e valahol lehetőség az ilyenfajta sportra. A gyereket nagyon érdekelné. Az iskolában el is indult volna, de mivel az egész iskolából csak a gyerekem jelentkezett, így nem lesz mégsem ilyen szakkör.
Válaszát köszönöm
Szucsmarek

HozzászólásSzerző: omis osztály » 2005 okt. 10 15:01

Szucsmarek írta:Tisztelt Illetékes!
Érdeklődnék, hogy karatera vagy vmilyen küzdősportra holy van lehetőség egy 13 éves gyerek számára. Vasn -e valahol lehetőség az ilyenfajta sportra. A gyereket nagyon érdekelné. Az iskolában el is indult volna, de mivel az egész iskolából csak a gyerekem jelentkezett, így nem lesz mégsem ilyen szakkör.
Válaszát köszönöm

Tisztelt Szűcsmarek!

Küzdősport edzés a kerület több iskolájában is van. Ajánlom az Újpalota Sportegyesületet. Lovász Gábor tel.: 06-20-449-9381, vagy Erdélyi Ferenc 06-30-9865-539.

Üdvözlettel: Osváthné Brett Ildikó
omis osztály

HozzászólásSzerző: Zserci » 2005 okt. 13 14:05

Kedves Ildikó!
Köszönöm az információt, bár a válasz eléggé meglepett, ugyanis tényleg nem engedtek be a pályára. De akkor határozottabb leszek.

A kerületi sportolási lehetőségeket nem lehetne a weblapra is feltenni? Az év eleji V. Napló már rég nincs meg.

Köszönöm még egyszer!
Zserci

HozzászólásSzerző: Zserci » 2005 okt. 13 14:10

Szucsmarek írta:Tisztelt Illetékes!

Válaszát köszönöm

Úgy tudom, a Szőcs Áron u.-i (Széchenyi téri?) általános iskolában is van karate minden kedden, csütörtökön és pénteken. Hacsak nem ez az a suli, ahol mégsem indul... Szívesen előkeresem a mobilszámot, ha még aktuális a dolog.
Zserci

HozzászólásSzerző: Topó » 2005 okt. 13 16:45

Kedves Zserci!
Egy kis segítség:
http://www.bpxv.hu/index.php?page=naplo
Itt 2003. 19. számáig visszamenőlegesen megtalálod a VN. kiadásait!
Topó

HozzászólásSzerző: Magdi » 2009 ápr. 12 14:36

Tényleg átmásztam a kerítésen, nem is ezen akarok vitatkozni, csak megjegyzem, mennyire szomorú, hogy egy hájas, félmeztelen, rövidnadrágos fiú kiutasított a Bánkút utcai sportpályáról. Ma délben gondoltam futok egy kicsit, de nem szeretek az utcán, egyrészt a beszólások, másrészt a kutyák miatt, harmadrészt a repedések miatt az aszfalton, ahol már néhányszor kibicsaklott a bokám. Ide, a temetővel szemben már 75 óta lehetett jönni, a tömegsportra kijelölt hely volt, akkor még megvoltak a teniszpályák, a fal, és persze nem volt a kerítésen belül kerítés. Aztán körbekerítették a focipályát, de futni lehetett jönni, csak a fűre ne lépjünk, azt védték. Még két éve is, a kis házban két ősz hajú bácsi is volt aki megengedte, hogy jöjjünk futni. Most már ez sincs. Sajnálom. De tényleg.
Pedig már csak felveri a gaz. Nincs is salak. Valóban jobb üresen?
Magdi

HozzászólásSzerző: pottom13 » 2009 máj. 27 19:05

Érdeklődni szeretnék, hol van lehetőség a kerületben futásra, de nem betonon, kutyák elől menekülve.
A Szántóföld úti pályával szemezgetek, de mivel messzebb lakom onnan, BKV-val közlekedem, kérdésem az lenne, hogy vajon van-e ott lehetőség átöltözésre?
Igazából a REAC pálya lenne a legeslegideálisabb, de ha jól sejtem, oda nem lehet csak úgy bemenni. :(
Minden lehetőség érdekel!!! :)
pottom13

HozzászólásSzerző: Magdi » 2009 jún. 24 10:48

pottom13 írta:Érdeklődni szeretnék, hol van lehetőség a kerületben futásra, de nem betonon, kutyák elől menekülve.
A Szántóföld úti pályával szemezgetek, de mivel messzebb lakom onnan, BKV-val közlekedem, kérdésem az lenne, hogy vajon van-e ott lehetőség átöltözésre?
Igazából a REAC pálya lenne a legeslegideálisabb, de ha jól sejtem, oda nem lehet csak úgy bemenni. :(
Minden lehetőség érdekel!!! :)

Szia! Megtudtál valamit? Lehet a REAC pályán?
Magdi

HozzászólásSzerző: pottom13 » 2009 jún. 29 20:21

Szia Magdi,

sajnos nem tudtam meg semmi újat. :(
Viszont megnyitották az újpesti vasúti összekötő hidat, és jobb híján elbuszozom Újpest városkapuig, és onnan átsétálok a hídon, le a Duna partra. Nem túl hosszú a szakasz, amin lehet futni, de legalább nem beton, és jó a levegő :D
Ha esetleg Te megtudnál vmit, szívesen venném :)
pottom13

HozzászólásSzerző: Magdi » 2009 jún. 29 20:34

pottom13 írta:Szia Magdi,

sajnos nem tudtam meg semmi újat. :(
Viszont megnyitották az újpesti vasúti összekötő hidat, és jobb híján elbuszozom Újpest városkapuig, és onnan átsétálok a hídon, le a Duna partra. Nem túl hosszú a szakasz, amin lehet futni, de legalább nem beton, és jó a levegő :D
Ha esetleg Te megtudnál vmit, szívesen venném :)

Köszi! Jó ötlet. De olyan messzire biciklivel szoktam menni. Ha végre nem esne egy nap, elfutok a REAC-ig, és megkérdezem. Mert én rádiót hallgatva, nyugodtan szeretek kocogni, de sajnos éppen ezt nem hagyják...
Magdi

HozzászólásSzerző: wien » 2009 aug. 13 21:21

sziasztok
én is szivesen futnék itt a bankut palyan,de amit irtok nem tull biztato
elég siralmas h egy több tizezres lakotelepen nincs kulturált hely kocogni
én polus mögötti patakhoz szoktam járni,de mostanság sokat utépitenek
arra és gyakori a kobor kutya meg a csöves,,,
megoldás?mindenki vegyen 300ezerért futogépet otthonra az adoforintjainkat
meg költsük a focistákra és a pályáikra :evil: .....
wien

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2011 feb. 22 21:16

KOCOGÓKNAK:
Én az önkormányzati sportpályák(Vasgolyó u., Szántóföld u., Széchenyi tér ) salak futópályáját ajánlom, már sokszor meg lett hirdeve, nem jönnek az emberek, emlékeim
szerint a pálya nyitvatartási idején belül bárki mehet futni: e-mail - sportkozpont@axelero.hu és a - mob.:06-30-9404759, ha az időpontok nem jók ajánlok futóhelyet,
én évk óta( télen is ) ide járok/és nem az önkormányzati pályára:
Szils patak part, beállok a PÓLUS Center parkolóba kb. 3 km hosszú, nagyon kényelmes, igazán jó levegő van.
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Magdi » 2011 máj. 03 20:02

Felfedeztem valamit. Bár nem a kerületben, de a szomszédban. A körvasút sor túloldalán, a Szuglói körvasútsoron, érdekes jeleket találtam a fákon, villanyoszlopokon, m betű, a közepe áthúzva. Kiderült, ez a Mária út, a Tornóc utcán követtem, és a Zoborhegyi úton eljutottam a Rákos patakig, ahol remek futó utat fedeztem fel! Bicikli út is van, és nem vagyok egyedül, rengetegen futnak a patak partján, füves út van, széles, meg a bicikli út, ahol görkoriznak, gyerekek, kutyások, vadkacsák, kiskacsák, el lehet futni több kilométert a partján, mindkét irányba, remek!
Magdi

Következő

Vissza: Sport