STADIONÉPÍTÉS RÁKOSPALOTÁN IS ?

Sportolási lehetőségek, sportélet a kerületben

STADIONÉPÍTÉS RÁKOSPALOTÁN IS ?

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 márc. 14 12:51

MÁRCIUS 11-én RÁKOSPALOTÁN JÁRT ILLEGALITÁSBAN A MAGYAR MINISZTERELNÖK...

A miniszterelnök elmondta, hogy azért jött néhány percre a Városháza TV stúdióba, mert baj van a jelölt támogatottságával.
Mit tehetett? Négy év után eszébe jutott, hogy pénz nincs, de ettől még lehet ígérgetni. Szóval megígérte, hogy stadiont
építenek a XV. kerületben is. Igaz, hogy az igazán jó barátok között már a sok sok milliárd Ft-ot kiosztotta. Több mint 160
Milliárd Ft-ért épül stadion az országban. Meddig tart megígérni a Budai II. László Stadion átépítésére 2-3 Milliárd Ft-ot szán
a kormány!!
Most találgatjuk miből gondolta, hogy ennyi elég, vagy ennél több kell??
Tény a Felcsút Stadion a mértékadó minta. Nézzük meg a videót, ez a stadion itt a városképet javítaná e Rákospalotán?

https://mail.google.com/mail/u/0/?pli=1 ... rojector=1

A foci nélküli stadionépítés jó lesz az utókor számára idegenforgalmi látványosságnak, néző nem lévén mutogatni fogják...

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

Re: STADIONÉPÍTÉS RÁKOSPALOTÁN IS ?

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 júl. 12 10:39

A BUDAI II. LÁSZLÓ STADION ÉPÜLNI FOG !

Ezt egy nagy ember megmondta márciusban és ha ő azt megígérte akkor azt be is tartja.
Ez a nagy ember igazmondásáról híres, szóval ő nem hazudik. Ezért nyugodt a polgármester
is, hiszen az ígéret úgy jó, ha azt betartják.
Mi van, ha a XV. kerülettel mégis kivételt tesz és a Budai II. László Stadion megépítésére
tett ígéretét nem tartja be, szóval ha a nagy ember hazudott!!
Nem, még a gondolatot is felejtsük el....ő nem hazudik, megfog épülni az új stadion 3 milliárd Ft-ból.

"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 aug. 03 22:26

A BUDAI II LÁSZLÓ STADION IS ÍGY JÁR VAJON ?

Nem lesz MTK-stadion?!
A mai Magyar Közlönyben jelent meg, hogy valamennyi stadionfejlesztési döntés közül egyetlenegyet rendkívüli kormánydöntéssel visszavonnak. Egyetlen stadion nem épül meg az országban tervezett valamennyi közül: a Hungária krt.-i Hidegkuti Stadion!
Az MTK 125. évfordulójának ünnepségén Orbán Viktor Deutsch Tamással szerződött a stadionépítésre.
Valami nagyon súlyosnak kellett történnie. Sumákolva zajlik az egész.
Mindenesetre volt stadion, nincs stadion: a régit bezárták, új meg nem lesz? És MTK vajon lesz-e?
A főnök megígérte, ha a kerület jól szavaz akkor a Budai II László stadion kb. 3 milliárd Ft-ot kap......nos ki mit tud?

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 aug. 04 08:16

Sajnos elég sok lukat kell még mindig befoltozni, ami a baloldali kormányzástól ránk maradt áldásos és kreatív, de főleg (nekik) hasznos tevékenység során keletkezett! :cry: :(
Tudom, hogy mivel "civil" vagy, nem támadod csak a jelenlegi kormányt és városvezetést, ezért példaképed múltbéli hőstetteiből beposzotolok egyet ide:

"Őszödi ötlet volt a kormányzati negyed terve is.
- 2014. március 5., szerda
Már hat éve, hogy a Gyurcsány-kabinet lefújta a kormányzati negyed építésének tervét, de 2007-ben és 2008-ban így is több mint kilencmilliárd forint közpénzt költött a hamvába holt projektre. Az építkezésről 2006 végén, Balatonőszödön döntött a kabinet, majd a Nyugati pályaudvar mögötti, zavaros tulajdoni viszonyokkal terhelt területet választotta a célra. A Gyurcsány-kormány azzal érvelt, hogy évente 13 milliárd forintért működtetik a tizenhárom minisztériumot, s 8,5 milliárd forintot takaríthatnak meg az új komplexummal.

Azt tervezték, hogy a Miniszterelnöki Hivatal kivételével valamennyi minisztérium összeköltözik, a Buda és Pest kiemelt körzeteiben lévő épületeket értékesítik, és az így befolyó harmincmilliárdból fedezik majd a száznegyvenmilliárdosra becsült beruházás egy részét. Kiderült azonban, az ingatlanokat csak a reméltnél jóval olcsóbban lehet eladni.
A körülbelül héthektáros MÁV-területet 8,52 milliárd forintért vásárolták meg, az előkészítés részeként a vasúttársaság felszedte a vágányokat, és raktárakat bontott le. A Gyurcsány-kabinet további több mint ötszázmillió forintot költött pályázatokra, szakértői és ügyvédi díjakra, százat munkabérre, s 301 millió forintot a projekt lezárására.
A sosem volt kormányzati negyed csak a tervezés fázisáig jutott el, így is több mint kilencmilliárd forintjába került az országnak, miközben az akkori ellenzék, a Fidesz figyelmeztette a szereplőket: őrizzék jól meg a számlákat, mert elszámoltatják őket."

Csupán azért, hogy a többi "civil" is megértse: egy nyakig eladósodott országot kellett valahogy működőképessé tenni. De látom, hogy kedves "civil", nem politizáló barátomnak hol az fáj, hogy épülnek a stadionok, hol az, hogy nem. Ez olyan: ha van sapka rajta az a baj, ha nincs, akkor az... :roll:
Pedig emlékszem egy 600.000 milliós beruházásra is amit a REAC pályára költöttek anno... 8)
bakossandor

HozzászólásSzerző: Nagy Erika » 2014 aug. 05 12:22

bakossandor írta:Pedig emlékszem egy 600.000 milliós beruházásra is amit a REAC pályára költöttek anno... 8)

Akkor baj van az emlékezeteddel. Ilyen ugyanis nem volt.
Nagy Erika

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 aug. 05 15:52

Kedves Hozzászóló Társam Sándor!

Kicsit nagyot markoltál. Ez lehet az oka, hogy eddig alig tapasztalt módon hiteltelen dolgokat állítasz, ez meglep nagyon engem!
1.
Az utánunk befoltozott lukak ügyét valószínűleg még értem. Arra gondolsz pl. az 1956-os forradalom és szabadságharc 50-ik évfordulójára
felállított emlékhelyet, amelyet a Fővárosi Galéria cég vezényelt le, ami mindennel együtt 23 millió forintba került az egy luk!
A FIDESZ - KDNP a kerület négy egyháza által megszentelt emlékhelyet, amelyet a POFOSZ és az 56-os Szövetség választott ki az
ártatlan áldozatok emlékhelyeként megépítendő műként - ez egy luk! - ezt az érintettek megkérdezése nélkül lerombolták és egy
kegyeletsértő randaságot építettek a helyére....cca. 70 millió forintért!!!??
2.
A kormányzati negyed ügyét nem ragoznám. Ami most a kormányzati negyed ügyében zajlik a Budai Vár, a Kossuth tér, a Várkert bazár,
a minisztériumok vidékre helyezése stb. tárgyában az embertelen közpénz pazarlás, ezt Te is tudod, nem is ragozom.
3.
Az ország eladósodottsága ügyében nem néztél utána a számoknak, úgy vagdalódzol, hogy nem tudod a tény számokat. Csak jelzem a
Bajnai kormány 165 Ft/euró állapotban adta át a kormányrudat, most 313 Ft/euró, nos ez a devizahitelesek tragédiája...Maga az
adósság pedig tetemesen nőtt a 4 évben!!
4.
Stadion építéseket lehet megvédeni, ám ez a 165 Mrd/Ft + népstadion, Puskás Ferenc Stadion ez 100 Mrd/Ft, ha ezt a kórházakra
költik akkor teljesen rendbe lehetett volna tenni az összes fekvőbeteg ellátó intézményt és akkor minden magyar polgár kapott
volna alapvető ellátáshoz egészsége arányában jelentős támogatást. Így csak a foci lobbi! És hol az a foci ami ezt a pénzt visszatermelné!!
5.
REAC....
Barátom Te tudod mekkora pénz 600 millió?
A stadion világítására - kb. 40 évig működő világításra költöttünk! - ez 98 millió forint volt, ezzel este 22 óráig tudtuk a pálya
kihasználtságát növelni. Az NB I. -be játszott a csapat négy évig. A bejutáskor szerződést kellett kötni az NB I licensz biztosítására.
E követelménynek tettünk eleget a világítás megépítésével. A másik a stadion biztonsága követelmény volt, lelátók, kodonok, öltöző,
fürdő, ezeket az MLSZ a rajtra követelte elkészíteni, egy bizottsággal jöttek ki átvenni, én is ott voltam, ettől függött, hogy a
bajnokságban elindulhatunk e? A minimum követelmény teljesítése 36 millió forint volt, ma is működik több mint tíz év után minden.
Megjegyzem, hogy a kerületi járóbeteg ellátásra, a normatíván felül - ezt önként vállaltuk - ebben a konkrét évben 240 millió forintot
fordítottunk plusz támogatásként, ez az összeg 2010-ben a költségvetésben már 300 millió forint támogatás volt a kerületi járóbeteg
ellátás jó karban tartására. az Újpalotai Rendelő a Zsókavár u EU-s pályázatát mi adtuk be és mi nyertük meg, én írtam alá a 456 millió
forint EU-s támogatást a kerület részéről. Stadion építés meg sem fordult a fejemben.

A tények gondolom nem zavarnak meg, ám azok makacs dolgok akkor is!

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 aug. 06 13:46

"Kedves Hozzászóló Társam Sándor!

Kicsit nagyot markoltál. Ez lehet az oka, hogy eddig alig tapasztalt módon hiteltelen dolgokat állítasz, ez meglep nagyon engem!"

Kedves Hozzászóló Társam, László!

Pont akkorát markoltam, amekkora volt amit megmarkoltam! 8)
A hiteltelen dolgok akkor is tények maradnak, ha az érintetteknek ez néha kínos!
És tudom, hogy Te tudod, hogy én tudom... :wink:
Emlékszel arra, hogy 1994-1998 közötti Horn kormány ideje alatt 4,3 milliárd (!) forintot különítettek el az Észak-Pesti Kórházra, ám az a pénz soha nem jutott el a rendeltetési helyére. Ez akkoriban hatalmas összeg volt. És még csak stadiont sem építettek belőle... :cry:
Vagy az utána következő időszakra is emlékezhetnél, amikor a fent említett ex-miniszterelnök unokahúga szintén sok-sok pénzt tüntetett el a párt kasszájába abból a keretből, mely szintén az ÉPK.-ra volt szánva. Persze, hogy emlékszel, hiszen Te magad mondtad 2010 augusztusában a Népszabadság riporterének, hogy a pártcélokra követelt kerületi pénzek rendszeresek voltak.
Na látod, abban az egyben igazat adok Neked:
"A tények gondolom nem zavarnak meg, ám azok makacs dolgok akkor is!"
bakossandor

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 aug. 07 23:41

A VOLT SZOVJET KATONAI KÓRHÁZ REKONSTRUKCIÓRA A HORN KORMÁNY 4,5 milliárd Ft-ot hagyott jóvá!

Ez az 1997 év decemberi kormányhatározat, amely az 1998 évi költségvetésbe került be. Ám 1998-ban jött az első
Orbán kormány! Az Orbán kormány fővárost sújtó intézkedésekbe kezdett, ez a kerületet is nagyon érzékenyen
érintette. Az elsők között elvonták tőlünk a 4,5 milliárd forintot! Azonnal leállították a Rákospalotai Hulladékhasznosító
Mű rekonstrukció közbeszerzés eredmény kihirdetését, és 4 évig ezt a nagyon komoly szennyezést produkáló üzemet
hagyták rohadni, szívott Rákospalota Pestújhely Újpalota. Leállították az MO építését, amely már a 2/A és az M3 között
csak aszfaltozásra várt....a további építését 4 évre jegelték! Leállították a DRB Metró építését, ekkor még a terv Újpalota
végállomással volt tervezve, ez a leállítás 4 évig büntette a főváros és így a XV. kerület lakosságát. Büntetésből 4 évig a
kerület egyetlen pályázatát sem támogatták a Címzett és céltámogatások keretből, ez a Horn kormány esetében több mint
450 millió Ft volt a kerület javára, az Orbán kormány viszont egy fillért sem adott 4 évig. Már csak megjegyzem, hogy
e csomag része az Erzsébet téren épülő Nemzeti Színház építésének leállítása és a "nemzeti-gödör " így jött létre.
Nem sorolom, szégyen....

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 aug. 11 09:27

"Az ország eladósodottsága ügyében nem néztél utána a számoknak, úgy vagdalódzol, hogy nem tudod a tény számokat. Csak jelzem a
Bajnai kormány 165 Ft/euró állapotban adta át a kormányrudat, most 313 Ft/euró, nos ez a devizahitelesek tragédiája.."

László Barátom!

Utána néztem: 2010. március
2010.03.01.-03.16.
AUD 177 ,99
CAD 189 ,23
CHF 184 ,72
CZK 10 ,46
DKK 36 ,45
EUR 271 ,35
GBP 311 ,32
HRK 37 ,20
ISK 1 ,55
JPY 2 ,178
NOK 33 ,73
PLN 68 ,03
RUB 6 ,58
SEK 27 ,53
TRY 131 ,13
USD 197 ,39
2010.03.17.-03.31.
AUD 177 ,99
CAD 189 ,23
CHF 184 ,72
CZK 10 ,46
DKK 36 ,45
EUR 271 ,35
GBP 293 ,13
HRK 37 ,20
ISK 1 ,55
JPY 2 ,178
NOK 33 ,73
PLN 68 ,03
RUB 6 ,58
SEK 27 ,53
TRY 131 ,13

Tehát "némi csúsztatást" látok az általad írottakban.
És a REAC jelenlegi támogatása: "A képviselő-testület nemrég kiegészítő támogatást szavazott meg a kerületben működő több sportegyesület számára. A REAC NB III-as labdarúgócsapat kérte a kerület vezetését, hogy adjanak némi plusz támogatás nekik, és miután ezt megduplázták, Szilvágyi László LMP-s képviselő javaslatára több más kerületi sportegyesületnek is emelt támogatást szavaztak meg"

Tehát itt sem mondtál igazat. Igaz, az imádott pártod ezt nem is várja el tőled!
Igaz is: gratulálok a polgármester-jelölésedhez! Csak ahhoz nem, hogy mégsem civilként teszed azt, mint itt oly sokszor hangoztattad. Szóval az igazmondás jegyében kérem javítsd ki a tévesen leírt félretájékoztatást. :wink:
bakossandor

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 aug. 11 22:50

LESZ STADION REKONSTRUKCIÓ ?

A nagyfőnök milliárdokat ígért!!

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 aug. 12 07:03

"Szerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 aug. 11 21:50
LESZ STADION REKONSTRUKCIÓ ?

A nagyfőnök milliárdokat ígért!!"

Jó hírem van Barátom: meglesznek a milliárdok!!! :D
És nem stadionra, hanem az Észak-Pesti Kórház fejlesztésére!!! :wink:
Persze, amennyiben nem a DK polgármester jelöltje (azaz Te) nyer a kerületben, mert akkor jön a szokásos forgatókönyv: pénz lenyúlás, értelmetlen beruházások, konténerváros,stb.
És persze végre kilehet utalni az üresen álló önkormányzati lakásokat is "jóbarátoknak", akik aztán megvásárolják és utána továbbadják azokat.
Mert a nagy Vezéretek is megmondta: "
Hazudtunk éjjel, hazudtunk reggel, hazudtunk este". Persze " akinek nem tetszik, el lehet innen menni, tessék!" 8)
bakossandor

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 aug. 17 00:00

SZÉGYEN AZ AMIT SÁNDOR LEÍRTÁL.

A kerületben 20 évig folyamatosan a kerületi döntéshozó vezetés részese voltam, de ez a példátlan
feltételezésedet határozottan vissza kell utasítanom.

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 aug. 21 09:00

NEM SZÉGYEN AMIT LEÍRTAM!

De most tényleg: amit én írok az szégyen és amit Te az rendben van?????? :shock:
Állandóan csúsztatsz, hogy lejárasd a jelenlegi városvezetést. Miért nem írsz arról is, hogy az utóbbi 4 évben mi minden létesült, épült, újult meg a kerületünkben, ahol Te is élsz, így nyilván tudomásod van róla!?
Na látod: ez a szégyen! :evil:
Hogy az "öszödi böszme" imádata közben megfeledkezel a lakókörnyezetedről!
És akkor én szégyelljem magam, mert leírtam azt, amit Te újságban nyilatkoztál???? Hogy jöttek a párt-pénzekért? Hogy mi történt a berkekben? Hogy Zucshlag anyja lakást kapott itt, hogy aztán eladja? Hogy támogatod a konténer-város létrejöttét?
De most komolyan Laci: ezekért miért is kellene szégyenkeznem nekem? :roll:
bakossandor

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 aug. 28 23:22

AZ ÉLETKÉPEK CÍMŰ IRÁNYÍTOTT LAP TÖBBSZÖRÖSEN LEÍRJA AZT AMIT A HÁTTÉR ELVÁR TŐLÜK !

Én a pártújságot nem tudom felül írni, na pláne nem is tenném, azonban én már néhányszor felsoroltam
mi az ami Rákospalota Pestújhely Újpalota elleni vétek, amit a sok rossz döntéssel követtek el.

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 aug. 29 07:41

" Szerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 aug. 28 22:22

AZ ÉLETKÉPEK CÍMŰ IRÁNYÍTOTT LAP TÖBBSZÖRÖSEN LEÍRJA AZT AMIT A HÁTTÉR ELVÁR TŐLÜK !

Én a pártújságot nem tudom felül írni, na pláne nem is tenném, azonban én már néhányszor felsoroltam
mi az ami Rákospalota Pestújhely Újpalota elleni vétek, amit a sok rossz döntéssel követtek el."

Utána néztem a "független", irányítatlan egykori "Városházi Naplónak". Mindegyik azzal kezdődött, hogy Hajdú László polgármester Úr ezt csinálta-azt csinálta, itt járt, ott járt és természetesen a hozzá illő képekkel illusztrálva!
Miről is beszélünk????? :shock:
Azt viszont szívesen venném, ha felsorolnád a kerület elleni vétkeket 1994-től napjainkig... 8)
Előre is köszönöm! :wink:
bakossandor

Következő

Vissza: Sport