ÁLLAMI ÜNNEPEINK.

Kerületünk kulturális életével kapcsolatos témákat várunk ebbe a fórumba

ÁLLAMI ÜNNEPEINK.

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 márc. 07 22:08

2011 MÁRCIUS 15.

Tisztelt Kerületi Polgárok!

A XV. kerületi Önkormányzat nevében tisztelettel meghívom Önöket, hogy kerületi rendezvényeinken együtt ünnepeljük az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kezdetének, valamint a modern parlamentáris Magyarország születésének napját.

Időpont: 2012. március 15. (csütörtök)

Program:

 PESTÚJHELY
9.00 óra – ’48-as Emlékmű (XV. ker. Pestújhelyi tér)
A Pestújhelyi Általános Iskola ünnepi műsora a Pestújhelyi Pátria Egyesület és Mező Együttes közreműködésével
Ünnepi beszédet mond: Vizér Klára, Budapest Főváros XV. kerületi Önkormányzat képviselője, alpolgármester

 RÁKOSPALOTA
10.30 óra – Kossuth-szobor (XV. ker. Fő út)
A Rákospalotai Szilas Néptáncegyüttes ünnepi műsora a Hubay Jenő Ifjúsági Fúvószenekarral, a KoMa Társulat és a Dózsa György Gimnázium és Táncművészeti Szakközépiskola közreműködésével.
Ünnepi beszédet mond: Dr. Pintér Gábor, Budapest Főváros XV. kerületi Önkormányzat képviselője

 ÚJPALOTA
17.00 óra – Újpalotai Boldog Salkaházi Sára templom udvara
(XV. ker. Pattogós u. 1.)
Ünnepi műsor a KoMa Társulat, a Rákospalotai Szilas Néptáncegyüttes és a Mező Együttes közreműködésével.
Ünnepi beszédet mond: László Tamás polgármester, országgyűlési képviselő

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

Re: ÁLLAMI ÜNNEPEINK.

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 márc. 15 17:15

MÁRCIUS 15 NEMZETI ÜNNEPÜNK.

RÁKOSPALOTA KOSSUTH SZOBORNÁL ÁLLVA HALLGATTAM A SZÓNOKOT. ÜRES, BÁR VISSZAFOGOTT BESZÉD VOLT, de a Kommunizmus, a Sztálinizmus, a Rákosizmus stb szavakat olvasta fel. Gondolkodtam mit kellett volna e szavak helyett mondani? Kossuth szobornál én a Kossuth gondolataiból ezt építettem volna be: A szabadság nem korlátoz, hanem fölemel és szárnyakat ad !

166 évvel ezelőtt, ott, a Múzeum kerti esőben és itt, a föllobogózott Kossuth szobor előtt talán jelképesen, legjobb eleink arra esküdtek és arra szövetkeztek, hogy jobbá teszik a világot. S bár a jobb világ akkor is, és azóta is mindenkinek mást jelentett, abban egyetértettek, hogy haza és haladás – demokrácia és szabadság nélkül nincsen élhetőbb világ.

Ám Rákospalota városközpontjában még a polgármester és országgyűlési képviselő sem jelent meg, noha kampány van, de ő csak este a
templomban fog nagyívű politikai beszédet mondani, a helyi polgárok gyerekeinek műsora nem érdekelte, vagy a halaszthatatlan távollétét
kellet volna jelezni, illetve őt illően kimenteni.

http://www.hajdu15.
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: nico » 2014 márc. 15 19:00

Hajdu LÁSZLÓ írta:MÁRCIUS 15 NEMZETI ÜNNEPÜNK.
Kossuth szobornál én a Kossuth gondolataiból ezt építettem volna be.

Minő szerencse, hogy már nem te vagy a polgármester!
Négy év alatt belenyugodhattál volna már a bukásodba. Itt aztán álmodozhatsz kedvedre!
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 márc. 15 19:34

RÁKOSPALOTA KOSSUTH SZOBORNÁL ÁLLVA HALLGATTAM A SZÓNOKOT. ÜRES, BÁR VISSZAFOGOTT BESZÉD VOLT, de a Kommunizmus, a Sztálinizmus, a Rákosizmus stb szavakat olvasta fel. Gondolkodtam mit kellett volna e szavak helyett mondani? Kossuth szobornál én a Kossuth gondolataiból ezt építettem volna be: A szabadság nem korlátoz, hanem fölemel és szárnyakat ad !

166 évvel ezelőtt, ott, a Múzeum kerti esőben és itt, a föllobogózott Kossuth szobor előtt talán jelképesen, legjobb eleink arra esküdtek és arra szövetkeztek, hogy jobbá teszik a világot. S bár a jobb világ akkor is, és azóta is mindenkinek mást jelentett, abban egyetértettek, hogy haza és haladás – demokrácia és szabadság nélkül nincsen élhetőbb világ.

Ám Rákospalota városközpontjában még a polgármester és országgyűlési képviselő sem jelent meg, noha kampány van, de ő csak este a
templomban fog nagyívű politikai beszédet mondani, a helyi polgárok gyerekeinek műsora nem érdekelte, vagy a halaszthatatlan távollétét

KEDVES FÓRUMTÁRSAM !

NAGY ÖRÖM VOLT AMIKOR MEGTUDTÁK, HOGY NEM ÉN INDULOK A KORMÁNYVÁLTÓK SZÍNEIBEN, EZT NAGYON KÖZELI BENNFENTES MONDTA
el nekem. Én csak teszem a dolgom mint egy polgár abból a közel tíz főből, aki még aktív ezen a fórum oldalon.
Tudom, hogy jobb lenne, ha fognám a pofámat, de ugyanaz a helyzet - szóval a lényeg én nem vagyok sértett ember.
Azt pedig Neked is el kell viselned, hogy a nemzeti ünnep és a jelenlévő kerületi polgárok elleni durva illetlenség, hogy a kerület vezetője,
a polgármester és országgyűlési képviselő nincs jelen a helyi ünnepségen, ám sumákolnak a kollégái, nem mondják be az elnézés kérést,
igaz mindenki tudta, hogy OV fontosabb volt neki...

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 márc. 21 12:35

Hajdu LÁSZLÓ írta:

KEDVES FÓRUMTÁRSAM !

NAGY ÖRÖM VOLT AMIKOR MEGTUDTÁK, HOGY NEM ÉN INDULOK A KORMÁNYVÁLTÓK SZÍNEIBEN, EZT NAGYON KÖZELI BENNFENTES MONDTA
el nekem. Én csak teszem a dolgom mint egy polgár abból a közel tíz főből, aki még aktív ezen a fórum oldalon.
Tudom, hogy jobb lenne, ha fognám a pofámat, de ugyanaz a helyzet - szóval a lényeg én nem vagyok sértett ember.
Azt pedig Neked is el kell viselned, hogy a nemzeti ünnep és a jelenlévő kerületi polgárok elleni durva illetlenség, hogy a kerület vezetője,
a polgármester és országgyűlési képviselő nincs jelen a helyi ünnepségen, ám sumákolnak a kollégái, nem mondják be az elnézés kérést,
igaz mindenki tudta, hogy OV fontosabb volt neki...

MEGHÍVÓ ÍGY SZÓLT !

Ünnepi rendezvények március 15-én a kerületben
Tisztelt Kerületi Polgárok! A XV. kerületi Önkormányzat nevében tisztelettel meghívom Önöket, hogy kerületi rendezvényeinken együtt ünnepeljük az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kezdetének, valamint a modern parlamentáris Magyarország születésének napját.
EGYÜTT ÜNNEPELJÜK ÍRTA A POLGÁRMESTER !
Ám ő a Pestújhelyi téren pár percre megjelent, nem fogott kezet a civil szervezetek és a pártok vezetőivel, de még
az esperes úrral, majd angolosan távozott. A pár perc alatt azt a látszatot keltette, hogy az általa aláírt meghívónak eleget tett, kipipálta a Pestújhelyi téri központi ünnepet és ment a barátaihoz.....

Időpont: 2014. március 15. (szombat)

Program:

PESTÚJHELY - 9.00 óra – Pestújhelyi Ereklyés Országzászló (XV. ker. Pestújhelyi tér)
A Pestújhelyi Általános Iskola ünnepi műsora a Pestújhelyi Pátria Közhasznú Egyesület és a Hubay Jenő Zeneiskola közreműködésével.
Ünnepi beszédet mond: Illés Ferenc, a Pestújhelyi Pátria Közhasznú egyesület elnöke.

RÁKOSPALOTA - 10.30 óra – Kossuth-szobor (XV. ker. Széchenyi tér)
A Rákospalotai Szilas Néptáncegyüttes ünnepi műsora.
Ünnepi beszédet mond: Dr. Pintér Gábor, Budapest Főváros XV. kerületi Önkormányzat képviselője.
A POLGÁRMESTER NEM JELENT MEG. AZ ALPOLGÁRMESTEREKNEK NEM JUTOTT SZEREP. RÁKOSPALOTA ÍGY
MÉG NEM ÜNNEPELTE A NEMZETI ÜNNEPET. Ráadásul színpadot építettek, ahova a műsort előadó gyerekeket nem
lehetett a baleset egyértelmű veszélye miatt felengedni. Szóval nem tudni miért is lett felállítva a színpad. Nyilván
akkora már a vezetésen belül a fejetlenség, hogy nem tudják mit kell tenni, kérdezni, vagy ellenvéleményt mondani
az több mint életveszély......az ki van rúgva!!

ÚJPALOTA - 16.30 óra – Újpalotai Boldog Salkaházi Sára templom udvara (XV. ker. Pattogós u. 1.)
Ünnepi műsor a Dózsa György Gimnázium és Táncművészeti Szakközépiskola táncosainak közreműködésével.
Ünnepi beszédet mond: László Tamás polgármester, országgyűlési képviselő.
Az altemplomban elmondott kampány beszédet nem hagyta ki a polgármester. A Pestújhelyiek ünnepére bedugta ugyan
pár percre a kopasz fejét, ám ki is húzott a kerületből. A Rákospalota Kossuth szobornál tartott hagyományos ünnepen
meg sem jelent. A munkatársai egyik helyen sem merték a hangos bemondón őt mentegetni. Nélküle is tudott a kerület
Pestújhelyi és Rákospalotai lokálpatrióta közönsége ünnepelni.

A BOLDOG SALKAHÁZI SÁRA KATOLIKUS ÚJPALOTAI TEMPLOMBAN - mintegy pártházban és nem az Isten házában - mondta
a magáét a polgármester. Ez az egyházra, a hívőkre, a hallgatóság egy részére megalázó stílusú volt. Lelke rajta!
NEM SZÓLT A KERÜLETI SZEGÉNYSÉG NÉGY ÉV ALATTI DUPLÁZÓDÁSÁRÓL. NEM EMLÍTETTE A TÖMEGES KILAKOLTATÁST.
MEG SEM EMLÍTETTE, HOGY A HAJLÉKTALANOK ÜLDÖZÉSÉBEN, A SZEGÉNYEK MEGSZÉGYENÍTÉSÉBEN MEKKORA SIKEREKET ÉRT EL ! NEM HANGZOTT EL, HOGY KÖZEL NÉGYSZÁZ ÜRESEN ÁLLÓ ÖNKORMÁNYZATI BÉRLAKÁS VAN.

Isten házához méltatlan beszédében azt sem említette meg, hogy miért nincs négy év óta megemlékezés a BATTHYÁNY
ÖRÖKMÉCSESNÉL RÁKOSPALOTÁN a Magyarok Nagyasszonya Katolikus Főplébánia Széchenyi téri oldalánál. A nemzeti
ünnep a mártírhalált halt miniszterelnökről is szól, ám a több évtizedes hagyományt megtörve, a polgármester
uralkodása óta nem lehet/nem szabad itt a nemzeti ünnepen megemlékezést a hivatalosságoknak tartani.!!??

Ezt a súlyos mulasztást a civil szervezetek pótolják immár négy éve. Most is sok sok civil szervezet, mi több pártok is
illegalitásba kényszerítve bátorkodtak itt csendes megemlékezésüket kifejezve egy száll virágot elhelyezni a mártír
miniszterelnök emlékét jelképező örök mécses alatt. A polgármester a templomban sem jutott el odáig, hogy egy
gesztussal beismerje ez az emlékhely cenzúra hiba volt részéről. Ez az ember "papolt" a templomban .....

Szeretettel várunk minden ünnepelni vágyó érdeklődőt!

László Tamás
polgármester, országgyűlési képviselő

Letölthető anyagok:
- Meghívó

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: nico » 2014 ápr. 07 18:58

állami ünnep.jpg
nico

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 ápr. 08 14:13

KIS MAGYARÁZATOT GONDOLTAM MELLÉKELSZ HOZZÁ !
Nem fogtam fel, hogy mi a poén.
http://www.hajdu15.hu
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: nico » 2014 okt. 23 14:53

DSCF3441.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=nIat-_cm ... cmhR4#t=10

Előre budapesti srácok!

Előre budai srácok,
előre pesti srácok,
diákok, földművesek, munkások,
a nap nem kel fel többé keleten.

Száz éjszakát virrasztottunk át,
és hónapokon át álmodtunk
azokról az októberi napokról,
a magyar fiatalok hajnaláról.

Emlékszem, volt egy puskád,
lehoztad a térre, vártam rád,
a tankönyveim közé rejtve
én is hozok egy pisztolyt.

Hat dicsőséges nap és hat dicsőséges éjszaka
a győzelmünk idején,
de a hetedik nap megérkeztek
az oroszok a harckocsikkal.

A tankok összetörték a csontokat,
senki nem hozott segítséget,
a világ csak figyelt
az árok szélén ülve.

Leány, ne mondd el édesanyámnak,
ne mondd el neki, hogy ma este meghalok,
de mondd neki, hogy a hegyekben vagyok
és hogy tavasszal visszatérek.

A bajtársaimmal elítéltek vagyunk,
elveszett a forradalmunk,
nemsokára megkötöznek
és a kivégzőosztag elé állítanak minket.

A bajtársaim már az osztag előtt állnak,
elesik az első, a második,
véget ért a szabadságunk,
eltemetve a világ becsülete.

A bajtársak elrejtik a fegyvereket,
majd visszatérnek énekelve az indulókat,
azon a napon, amikor felsorakozunk,
és visszatérünk a hegyekből.

Előre budai srácok,
előre pesti srácok,
diákok, földművesek, munkások,
a nap nem kel fel többé keleten.
nico

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 okt. 24 09:52

2006-ban egy városvezető így jellemezte azokat az eseményeket, amelyekben kilőtték a szemét azoknak az 1956-ra megemlékező embereknek, akik az Asztoriánál voltak:

"Nem lehetett más 2006-ban sem, amikor Gyurcsány Ferenc regnált

az országban, rendőrei agybafőbe verték a forradalomra emlékezőket

Budapest szívében. És mégis volt olyan ember, aki 2006. október 24-én,

a Parlament szociális bizottságában arra a kérdésre, hogy adjon számot

a kormány, hogy mi is történt előző nap, miért vált csatatérré Budapest,

miért lőtték ki sokak szemét, okoztak maradandó sérüléseket: az volt a

válasz: “Miért mentek oda?” Kevés cinikusabb és aljasabb válasz létezik

1956-al kapcsolatosan.

Az illetőt Hajdu Lászlónak hívják. Ezzel a kérdésével sem számolt még

el. Csak elhallgatta."
sport-laci.jpg
bakossandor

HozzászólásSzerző: Musuka » 2014 okt. 24 17:21

Gondolatok a tegnapi ünnepségről:

"Nyitott szívvel, kicsit emelkedett hangulatban indultam el kis koszorúnkkal a mai megemlékezésre.
László Tamás álma és a buszforgalom közé beszorult ünneplő közönség megilletődve, kicsit bátortalanul énekelte a Himnuszt, de gondoltam majd bemelegedünk a műsor magasztos mondanivalója, és az ünnepi beszéd emelkedett hangvétele segítségével.
A műsor kicsit zavarba hozott. Szövegét nem mindig tudtam követni.
Miről van szó '56-ról, Orbán kormányról, napjainkról, az elmúlt 8 évről vagy pontosan miről? A kérdés menjünk-e a Itthonról neki a világnak, vagy vissza kell térni a "széles csípejű Hazánk" kebelére?
Ezt azonban elintéztem azzal, hogy én már nem értem a mai kor szavát, "avitt" rigmusok szavait érzem magamhoz közel. Nem baj majd az ünnepi szónok számomra is érthető lesz.
Hát értettem.
Meglepetésemre a még néhány napig hivatalban levő Polgármestert szólították a mikrofonhoz. Igaz a Megválasztott - még ha nem is jogerős- el se jött. Nem baj gondoltam, a számomra ugyan kicsit dagályos stílusa ellenére, valami szép, talán maradandó beszéd hangzik el a Nemzet egyik legnagyobb ünnepén. (Bennem mindig dúl a harc, amikor hallom a legnagyobb ünnepünk kifejezést, nem tudok igazán rangsort felállítani kedves nekem mindegyik valamiért.)
Körülbelül a második mondat után vesztettem el a fonalat. 2006., DK, Gyurcsány, stb. hangzott el amikor én a nagy Nemzeti Ünnepről vártam megemlékezést, miért ezek a dolgok jönnek elő a szónoklatban? Aztán eljutottunk a Megválasztott személyéről szóló megemlékezésig, és akkor véglegesen nem értettem semmit.

A SZABADSÁGÉRT vívott harc évfordulóján miért nem arról beszélünk? Jó-jó ne felejtsük az elkövetett bűnöket. - Ígérem úgy lesz, senkijét nem fogom feledni.- De miért nem " életem egyetlen szép két hete" (idézte a nemrégiben elhunyt Szentmihályi Szabó Pétert a beszéd) eseményeire fordulnak gondolataink?
Miért a napi politika mocska fröccsen ránk ebben a pillanatban, aminek inkább magasztosnak kellene lenni?
Ide jutott az ország, a nemzet, hogy már semmi nem lehet tiszta és nemes.
Értelmes emberek erejüket nem az előrelépésre, hanem a köpködésre fordítják. Borzasztó, és borzasztó az is, hogy ezt megtapsolják. Borzasztó, hogy egy Nemzeti Ünnepen fütyülnek, és bekiabálnak, és az is borzasztó hogy igazuk van, ezt tényleg ki kell fütyülni. Azonban ez nem ünnep, ez választási gyűlés, ez politikai agitáció, mit keresnek ezek a dolgok az október 23.-i megemlékezésen?

Csalódottan, kicsit megtörten jöttem el a koszorúzásról. Nem csak az idő borult, de talán a kerület életében is borús, sőt viharos időszak következik.
Pedig ez az amire egészséges lelkületű embernek nincs szükségük. Kézfogás, együttműködés kicsit gyermekesen talán, de szívemből jövően béke és barátság kellene inkább.
Nem kell szeretni egymást, de ne legyen senki szívében gyűlölet, és főleg senki nem uszítson gyűlöletre. A nem azonosan gondolkodó, a "szebb jövőt" más úton megvalósítani kívánó emberek is lássák a közös célt és a közös feladatot.
És legvégül az ünnep legyen valami más mint a hétköznapok. Az ünnepre tűzzünk ki zászlót, öltsünk fel szép ruhát, szívünket tisztítsuk meg a minden napok gondjaitól, a szemetet hagyjuk otthon, és legalább az ünnep rövid idejére legyen más az élet mint a szürke hétköznapokban. Hiszen éppen ezért vannak ünnepnapok,
Nem hittem, hogy koszorúnk szalagján a felirat "... és a szabadságért a harc elkezdődött" ennyire aktuális lesz, csak a harc a hatalomért kezdődött ma el, illetve folytatódott."

/ARNOLD ÁKOS/
Musuka

HozzászólásSzerző: nico » 2014 okt. 24 19:50

Én OKTÓBER 23-án soha nem ünnepeltem! Nyolc éve biztos, hogy már nem is fogok.

Emlékezni viszont mindig. Szinte minden nap.

Erre:
HPIM3798a.JPG

Meg erre, ott is:
DSCF7294a.jpg

És itt is:
HPIM1101a.jpg

Nem tudom elfelejteni!

Ezt sem:
http://www.youtube.com/watch?v=e4DJz8_RqLs
nico

Vissza: Kultúra