Múzeumok Éjszakája a XV. kerületben

Kerületünk kulturális életével kapcsolatos témákat várunk ebbe a fórumba

Múzeumok Éjszakája a XV. kerületben

HozzászólásSzerző: SZMAL » 2011 jún. 21 12:20

Szeretettel hívunk minden érdeklődőt a Múzeumok Éjszakája programsorozat részeként kerületünkben első alkalommal megrendezendő kulturális estre!

Kezdje a Múzeumok Éjszakáját nálunk!

18 órától László Tamás polgármester, építészmérnök tart előadást a MÁV-telepről
18.30-tól Csillagosok, katonák - a 17. századi Erdély katonai viseletének, fegyverzetének és szokásainak bemutatója
19 órától Dinnyés József ÚTI ÁLDÁS címmel zsoltárokat és hitvalló magyar költők megzenésített verseit játssza és énekli
20 órától a Jó Sáfár kórus előadása
21 órától csillagvizsgálás
Egész este megtekinthető a "100 éves a MÁV-telep és a "75 éves a Magyar Sáfárság Temploma" kiállítás.

Szervezője: Szabó Miklós Alapítvány

Időpontja: 2011. június 24., 18-24 óra között

Helye: 1153 Bp., Széchenyi út 18., a Bp. Rákospalota-Újvárosi Református Egyházközség MÁV-TELEP Ősrákosi temploma

Jegyvásárlásra nálunk is van lehetőség: a mi alkalmunkra nem kell belépőt fizetni, de ha a Múzeumok Éjszakája többi rendezvényére szívesen elmenne, vegye meg jegyét nálunk! A minden múzeumba érvényes karszalagok 1400 (felnőtt) és 600 (6-18 éves kor között) forintba kerülnek. Csak egyszer kell megvenni, és egész éjszaka minden intézménybe és a BKV különleges járataira is érvényesek!
SZMAL

Re: Múzeumok Éjszakája a XV. kerületben

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2011 okt. 09 15:00

A KÖNYVTÁRAK SZOKÁSOS HETE VOLT!!!

A Szabó Ervin Könyvtár Eötvös ut 8. sz. alatti könyvtárában vagyok évtizedek óta tag, a héten végig
2011 október 3-7 között mindennap kiemelkedő programok zajlottak a KÖNYVTÁRI HÉT alkalmából.
Ez hagyomános könyvszeretetet népszerüsitő program, amely az irodalom, a képzőművészet helyi
jelentőségü, egy héten át tartó rendezvénysorozata. Én a 4 én és a 6 án délutáni programot néztem meg.
Kortárs irodalom, festészet, érem kiállitás, új könyv bemutató volt, nagyon szinvonalasan előadva,
Köszönöm a vendég költőnek és érme készitőnek, illetve Rehorovics Anita festő-restaurátor müvésznek az
önálló kiállitást, ő ugyanis született kerületi fiatal, valamint Hámori András irónak az új könyvének bemutatását,
szintén itt él a kerületben elmondása szerint 36 éve. Szégyenkezni azért kellett mert, nem jött el a helyi sajtó,
a KTV sem, noha évek óta erről a kiemelkedő kulturális hétről minden évben tudósitottak.....
http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

Vissza: Kultúra