Viselkedési kultúra.

Kerületünk kulturális életével kapcsolatos témákat várunk ebbe a fórumba

Re: Viselkedési kultúra.

HozzászólásSzerző: Dr.Ódor József » 2011 aug. 19 10:32

Több. mint érdekes "vagy" Topo! Nem ismerhetnélek meg? Hátha alakítanánk egymás és mások véleményét és főleg vitakulturáját! Persze a vitatkozás, vélemény-nyílvánítás lényegében hatásos erejének fenntartása, sőt javítása mellett. Üdv. ÓJ.
Dr.Ódor József

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2011 aug. 20 16:40

ÉRTÉKREND A VISELKEDÉSI KULTÚRA....

Pl. " Amikor kivonulunk az ülésteremből, akkor az a hazugság elleni tiltakozás,
ha a többiek nincsennek bent, akkor lógnak a munkahelyükről."
Fideszisták szóvivője(Sz. P:) értékrendje így változott ugyanarról a kérdésről, hiszen
2006 és 2010 között minden héten nekik órákra joguk volt kivonulni, de csak nekik!!!
Pl. " Amikor mi kordont bontunk, akkor az népnemzeti ellenállás, ha ti nyitjátok meg a tüzcsapot,
szimpla dezertálás."
Idézet ugyanattól az embertől, nos itt a fórum rovaton is valami hasonló zajlik!!!
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Topó » 2011 aug. 20 17:19

Németh Péter Dr. írta:

De persze a téma ismeretének hiánya jó alkalom a komcsizásra, a fröcsögésre.

Dr. Németh Péter

Nem a téma ismerete, vagy nem ismerete határozza meg, hogy komcsi vagy-e, avagy nem. Egy hozzátok méltó elődöd mondta: "A tények makacs dolgok, Pelikán elvtárs!" :lol: :P :wink:
Lennék én szerény,
de nincs mire...
Topó

HozzászólásSzerző: Németh Péter Dr. » 2011 aug. 20 19:37

Ej Topó, Topó!

Előző írásában elismerte, hogy nem olvasta, nico vitát generáló bejegyzését. Ennek ellenére komcsizott, fröcsögött egy jót. Erről írtam. Ez a tény ! Értő olvasás Topó, értő olvasás!!

Egyébként meg nem emlékszem,hogy valaha is együtt cigiztünk volna valamelyik suli wc-jében, vagy bármikor is pertut ittunk volna.

Dr.O.J. írására nem nem reagált. Vajh' miért? Nem válaszoljon, költői a kérdés.

Dr. Németh Péter
A süketnél is rosszabb,aki nem akar hallani.
Németh Péter Dr.

HozzászólásSzerző: Topó » 2011 aug. 20 22:05

Németh Péter Dr. írta:Ej Topó, Topó!

Előző írásában elismerte, hogy nem olvasta, nico vitát generáló bejegyzését. Ennek ellenére komcsizott, fröcsögött egy jót. Erről írtam. Ez a tény ! Értő olvasás Topó, értő olvasás!!

Egyébként meg nem emlékszem,hogy valaha is együtt cigiztünk volna valamelyik suli wc-jében, vagy bármikor is pertut ittunk volna.

Dr. Németh Péter

Neked nem is válaszolok. Nem azért, mert iskolába is csak cigizni jártál, hanem mert egyszerűen nem vagy rá érdemes.
Lennék én szerény,
de nincs mire...
Topó

HozzászólásSzerző: Németh Péter Dr. » 2011 aug. 21 11:57

Topó írta:
Németh Péter Dr. írta:Ej Topó, Topó!

Dr. Németh Péter

Neked nem is válaszolok. Nem azért, mert iskolába is csak cigizni jártál, hanem mert egyszerűen nem vagy rá érdemes.

Nincs érv. Jön a sértegetés. Jellemző!

Dr. Németh Péter
Németh Péter Dr.

HozzászólásSzerző: Topó » 2011 aug. 21 14:49

Dr.Ódor József írta:Több. mint érdekes "vagy" Topo! Nem ismerhetnélek meg? Hátha alakítanánk egymás és mások véleményét és főleg vitakulturáját! Persze a vitatkozás, vélemény-nyílvánítás lényegében hatásos erejének fenntartása, sőt javítása mellett. Üdv. ÓJ.

Kedves Józsi bácsi!

Minden tiszteletem mellett azt kell mondanom, hogy sok értelme nem lenne a közelebbi ismeretségnek. Az egyik okát éppen Ön írta le, miszerint több mint érdekes vagyok. Több mint érdekes vagyok, mert sajnos még Ön sem tudja elképzelni, hogy van élet a pártokon, szerveződéseken, gitt-egyleteken túl. Nem érti, hogy lehet, hogy engem, és még sok másik embert is hidegen hagy ez a hatalomért való szánalmas küzdelem. Megvetésre méltó az az akarat, hogy az országot oldalakra, pártokra kell osztani minden áron, és aki nem az én oldalamon van, az mind hazudik, csal, mi meg vagyunk az ártatlan, egy és igaz csapat.

Nos, az ilyen felfogású embereket eddig sem voltam hajlandó velem egyszintűnek tartani, és ezek után sem fogom, akár hogy is küzd érte, lásd ezt a Némethet.

Még egyszer elnézést a nemleges válaszért!
Lennék én szerény,
de nincs mire...
Topó

HozzászólásSzerző: Németh Péter Dr. » 2011 aug. 21 17:02

Topó írta:
Dr.Ódor József írta:Több. mint érdekes "vagy" Topo! Nem ismerhetnélek meg? Hátha alakítanánk egymás és mások véleményét és főleg vitakulturáját! Persze a vitatkozás, vélemény-nyílvánítás lényegében hatásos erejének fenntartása, sőt javítása mellett. Üdv. ÓJ.

Kedves Józsi bácsi!

Minden tiszteletem mellett azt kell mondanom, hogy sok értelme nem lenne a közelebbi ismeretségnek. Az egyik okát éppen Ön írta le, miszerint több mint érdekes vagyok. Több mint érdekes vagyok, mert sajnos még Ön sem tudja elképzelni, hogy van élet a pártokon, szerveződéseken, gitt-egyleteken túl. Nem érti, hogy lehet, hogy engem, és még sok másik embert is hidegen hagy ez a hatalomért való szánalmas küzdelem. Megvetésre méltó az az akarat, hogy az országot oldalakra, pártokra kell osztani minden áron, és aki nem az én oldalamon van, az mind hazudik, csal, mi meg vagyunk az ártatlan, egy és igaz csapat.

Nos, az ilyen felfogású embereket eddig sem voltam hajlandó velem egyszintűnek tartani, és ezek után sem fogom, akár hogy is küzd érte, lásd ezt a Némethet.

Még egyszer elnézést a nemleges válaszért!

Ej,ej Topó!

Az általános iskola alsó tagozatán már követelmény volt az értő olvasás. Magához valahogy elnézőek voltak a tanárai.

A fészkes fene akar magával egyszintre kerülni. Én nem süllyedek, magának meg keszonbetegséget okozna az emelkedés, már ha sikerülne.

Dr. Németh Péter
Németh Péter Dr.

HozzászólásSzerző: nico » 2011 aug. 21 20:28

Dr.Ódor József írta:Ocsovai Úr! Ön nem ismer engem, én nem ismerem önt és mégis rágalmaz, becsületet sért, nagy nyilvánosság előtt az emberi tisztességemet mocskolja be. Úgy tapasztalom, hogy két évtizedes kerületiek érdekében végzett munkám alapján nem úgy ismernek, mint ahogy ön engem írásában bemutatott. Közlöm önnel, hogy ha ugyanezen a fórumon nem kér ezért egyértelműen bocsánatot, úgy bírósághoz fordulok mind büntetőjogi, mind polgári jogi védelemért, illetve kártalanításért. Egy hétig várja döntését Ódor József

Tisztelt Dr. Ódor József!

Tévedtem! Nem kellő alapossággal írtam meg hozzászólásomat és ezért fordult elő, hogy azzal megsértettem becsületében, emberi tisztességében. A hozzászólásban leírtak nem kapcsolódnak az ön személyéhez. Az abban leírtakat nem ön követte el.

Felelőtlen cselekedetemért elnézését - "egyértelmű bocsánatát" - kérem.
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: Németh Péter Dr. » 2011 aug. 21 20:38

nico írta:
Dr.Ódor József írta:Ocsovai Úr! Ön nem ismer engem, én nem ismerem önt és mégis rágalmaz, becsületet sért, nagy nyilvánosság előtt az emberi tisztességemet mocskolja be. Úgy tapasztalom, hogy két évtizedes kerületiek érdekében végzett munkám alapján nem úgy ismernek, mint ahogy ön engem írásában bemutatott. Közlöm önnel, hogy ha ugyanezen a fórumon nem kér ezért egyértelműen bocsánatot, úgy bírósághoz fordulok mind büntetőjogi, mind polgári jogi védelemért, illetve kártalanításért. Egy hétig várja döntését Ódor József

Tisztelt Dr. Ódor József!

Tévedtem! Nem kellő alapossággal írtam meg hozzászólásomat és ezért fordult elő, hogy azzal megsértettem becsületében, emberi tisztességében. A hozzászólásban leírtak nem kapcsolódnak az ön személyéhez. Az abban leírtakat nem ön követte el.

Felelőtlen cselekedetemért elnézését - "egyértelmű bocsánatát" - kérem.

Szerintem korrekt!

Dr. Németh Péter
Németh Péter Dr.

HozzászólásSzerző: Topó » 2011 aug. 21 21:18

Németh Péter Dr. írta:Ej,ej Topó!

Az általános iskola alsó tagozatán már követelmény volt az értő olvasás. Magához valahogy elnézőek voltak a tanárai.

A fészkes fene akar magával egyszintre kerülni. Én nem süllyedek, magának meg keszonbetegséget okozna az emelkedés, már ha sikerülne.

Dr. Németh Péter

"Nincs érv. Jön a sértegetés. Jellemző!

Dr. Németh Péter"

Te kis jós! :lol: Bár saját magad tetteit megjósolni nem nagy kunszt.. :wink:

Azért idáig érezni az izzadságod bűzét, mire ezt is sikerült megkreálnod! :mrgreen: Sose fogod észrevenni magad, hogy milyen egyszerű vagy, igaz? :lol: :P
Lennék én szerény,
de nincs mire...
Topó

HozzászólásSzerző: Németh Angéla » 2011 aug. 21 22:55

Látszik, hogy itt a nyári uborkaszezon. :(
Ha nincs téma, akkor egymást sértegetik a fórumozók.
Ocsovai Úr beismerte, hogy nem volt kellően alapos, és úgy írt valakiről, hogy nem is ismerte személyesen. Én is köszönöm a korrekt bocsánatkérést.

És végül engedjenek meg egy magán megjegyzést.
Apu! A Topóval való vitádról csak egy Woody Allen idézet jut eszembe:
"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."

Szép estét Mindenkinek!

Németh Angéla
Németh Angéla

HozzászólásSzerző: Topó » 2011 aug. 22 06:43

Németh Angéla írta:És végül engedjenek meg egy magán megjegyzést.
Apu! A Topóval való vitádról csak egy Woody Allen idézet jut eszembe:
"Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal."

Szép estét Mindenkinek!

Németh Angéla

Értem én a kritikát, sőt, jogosnak is tartom! Érzem, hogy egy idő óta méltatlan szintre ment a kettőnk "vitája", amiben nekem is nagy szerepem van. Az a gyerekes iparkodás, hogy művi úton, egymást túllicitálva deklaráljuk le egymás szellemi képességét, méltatlan mindkettőnkre nézve. Elmúltunk már kisiskolások -sajnos, már többször is-, ezért ennek a hülyeségnek részemről itt vége.

Ez nem azt jelenti természetesen, hogy mostantól mindenben egyet fogunk érteni, de a véleményemet komcsizás, "fröcsögés", miegymás nélkül fogom megfogalmazni.

(Azért zárójelben el kell mondanom, hogy az a keszonbetegséges megjegyzés nagyon tettszett, még ha rajtam is csattant. Az asszonykának vagy tíz percig fülig ért a szája! :) )

Üdvözlettel:

Szilvássi István
Lennék én szerény,
de nincs mire...
Topó

HozzászólásSzerző: Dr.Ódor József » 2011 aug. 22 10:33

Tisztelt Ocsovai András Úr!
Őszintének, tartalmában is elfogadhatónak ítélem válaszát, melyben bocsánatot kér rágalmazó állításáért. Gondolom, hogy ez egy életre szóló tanulságul szolgál.
Minden bizonnyal egyetlen ésszerű döntéséhez mások véleménye is hozzájárult. Nekik is elismerésem.
Ezzel - ígéretemhez hűen - a rágalmazási ügyet a magam részéről lezártnak tekintem.
Üdvözlettel Ódor József
Dr.Ódor József

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2011 aug. 22 13:58

ÚRIEMBER ÍGY VÁLASOL:

Kdves Józsi Bácsi!

Nemes gesztus, noha én az "ocsovai" szöveget tudom küldeni, hiszen volt öt órám a kiollózására,
de az úri ember ajánlatodra, nyilván nem lesz elutasitó válasz, pernyertes lennél, ám nagylelküséged
illik a személyiségedhez.
Gratulálok, elég a gyülöletből!

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

ElőzőKövetkező

Vissza: Kultúra