Viselkedési kultúra.

Kerületünk kulturális életével kapcsolatos témákat várunk ebbe a fórumba

Viselkedési kultúra.

HozzászólásSzerző: nico » 2007 nov. 14 15:45

Kedves XV. Kerületiek!

Neveletlen voltam, vagyok, és valószínű leszek is a közeljövőben.
Hűtlen lettem a kedvelt "Fórumhoz".
Amit itt nem sikerült elérni, megpróbálom máshol is bemutatva "közkincsé tenni. Talán valaki súg valamit a megoldás mikéntjéről. Remélem!
Nem szép dolog saját "szennyesünket" kiteregetni, de úgy gondoltam jobb, ha azt megosztom másokkal is.

http://www.fntudosito.fn.hu/riport/380
http://www.fntudosito.fn.hu/riport/336
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: durci » 2007 nov. 14 15:55

De ez viszi a pálmát.. a Nyírpalota út 61-63.
http://www.fntudosito.fn.hu/riport/361
durci

HozzászólásSzerző: nico » 2007 nov. 26 11:50

Egy most, Szlovákiában lévő, felvidéki városka "Polgármesteri Hivatalában" másoltam le a következő sorokat. A bevezető rész hivatkozott az ISO 9001 jogosítványra és egymás mellett, magyarul szlovákul volt közzétéve, - minden irodában, közös teremben.

A 9001-et látom a "mi" önkormányzatunk levélpapírjain, de ez az idézet valahogy láthatatlan.

A véleményem szerint, szükséges, - a Fórum hozzászólásai is bizonyítják - hogy ügyfélfogadás előtt, valamint a válaszlevelek megírása előtt a T. Hivatal alkalmazottjai a főjegyzőig és a polgármesterig bezárólag, ezt a pár sort elolvassák.

""Az ügyfél a legfontosabb személyisége hivatalunknak, függetlenül attól, hogy személyesen van jelen, levelet ír, vagy telefonál.

Nem tőlünk függ - mi függünk tőle.

Nem zaklat bennünket a munkában, hanem Ő ad annak célt és értelmet. Nem mi teszünk szívességet neki azzal, hogy ügyével foglalkozunk és azt elintézzük, hanem Ő tesz nekünk szívességet annak a lehetőségnek megteremtésével, hogy ezt megtehetjük.

Nem kívülálló, hivatalidegen, hanem ügymenetünk élő eleme.

Nem akárki, akivel vitatkozni, vagy elmeállapotát mérlegelni lehet. Senki sincs, aki az ügyféllel folytatott vitában felülkerekedett volna.

Az ügyfél olyan valaki, aki a kívánságát, kérdését ismerteti.
Feleljünk meg neki.""
nico

HozzászólásSzerző: nico » 2008 jún. 08 09:20

A „TESTÜLET” kerületünk civilszervezeteinek munkáját tárgyalta.
Az ülésen „szót” kaptak a képviselők mellett a civilszervezetek vezetői is.
Nem volt éjszakába nyúló tanácskozás.
Érdekes volt.
Nem mindenkinek.
Volt aki elfáradt.
Lehet, hogy így szedte össze gondolatait.
Lehet, hogy fohászkodik?
Példamutató viselkedés egy igencsak közérdekű testületi ülésen.?
Ő egy tanult alpolgármester.
Lehet, hogy a Nikon rosszul látta.
Csatolmányok
DSCN5062.JPG
A mit is tevő alpolgármester?.
(49.42 KiB) 152 alkalommal.
nico

HozzászólásSzerző: brios » 2008 jún. 08 11:05

nico írta:A „TESTÜLET” kerületünk civilszervezeteinek munkáját tárgyalta.
Az ülésen „szót” kaptak a képviselők mellett a civilszervezetek vezetői is.
Nem volt éjszakába nyúló tanácskozás.
Érdekes volt.
Nem mindenkinek.
Volt aki elfáradt.
Lehet, hogy így szedte össze gondolatait.
Lehet, hogy fohászkodik?
Példamutató viselkedés egy igencsak közérdekű testületi ülésen.?
Ő egy tanult alpolgármester.
Lehet, hogy a Nikon rosszul látta.

Kedves nico!

Nem tisztem véleményt mondani az általad felvetett poénkodásról, de bármennyire is furcsa, bennem is felötlött egy-két gondolat.

Tisztelt alpolgármesterünk "Volt aki elfáradt." Igen, egyes kedves ellenzéki képviselő véget nem érő butasághalmazától!

Tisztelt alpolgármesterünk "Lehet, hogy így szedte össze gondolatait." Igen, hogy megfelelő választ tudjon adni a felvetésekre!

Tisztelt alpolgármesterünk "Lehet, hogy fohászkodik?" Igen, mert annyi butaságon már csak a fohász segít!

Tisztelt alpolgármesterünk "Példamutató viselkedés egy igencsak közérdekű testületi ülésen.?" Igen, mert ilyen odaadással kell reagálni a tisztelt ellenzék megnyilvánulásaira, nem csak hallani, érteni is kell!

Tisztelt alpolgármesterünk "Ő egy tanult alpolgármester." Igen, ebben nincs véleménykülönbség közöttünk!

De van amiben van! "Lehet, hogy a Nikon rosszul látta."

Volt a Nikonodnak engedélye a felvétel készítésére? A testületi űlés az ugyan nyilvános, de az önkormányzat épülete NEM közterület. Tudomásom szerint csak a jegyző hivatalos engedélyével lehet bármilyen felvételt készíteni a hivatal épületében!

Más! A képviselő közszereplő. fokozottan el kell tűrnie a nyilvánosságot! De a Nikonod által rögzített kép és az általad odatett komment már valószínűleg az ombucmaci szemét is csípné. Nem beszélve arról, hogy az érintettől sem kértél hozzájárulást a megjelenéshez!

Hát kedves Polgártársaim, így működik az a fránya demokrácia!

Jut eszembe: mi is a topikod címe?
Viselkedési kultúra!
Na ja...

Baráti üdvözlettel: brios
az élet szép... de néked magyarázzam?
brios

HozzászólásSzerző: Paul van Dick » 2008 jún. 09 20:53

brios írta:............
Volt a Nikonodnak engedélye a felvétel készítésére? A testületi űlés az ugyan nyilvános, de az önkormányzat épülete NEM közterület. Tudomásom szerint csak a jegyző hivatalos engedélyével lehet bármilyen felvételt készíteni a hivatal épületében!

Más! A képviselő közszereplő. fokozottan el kell tűrnie a nyilvánosságot! De a Nikonod által rögzített kép és az általad odatett komment már valószínűleg az ombucmaci szemét is csípné. Nem beszélve arról, hogy az érintettől sem kértél hozzájárulást a megjelenéshez!

Hát kedves Polgártársaim, így működik az a fránya demokrácia!

A legjobb védekezés a támadás, mintha maga az alpolgármester irta volna... Nem az alvás a lényeg, az megbocsátható, de a fényképezésért már "akasztás" jár... vicces szitu. Ilyen ez a fránya vörös demokrácia...
Paul van Dick

HozzászólásSzerző: brios » 2008 jún. 10 10:28

Paul van Dick írta:A legjobb védekezés a támadás, mintha maga az alpolgármester irta volna... Nem az alvás a lényeg, az megbocsátható, de a fényképezésért már "akasztás" jár... vicces szitu. Ilyen ez a fránya vörös demokrácia...

Te melyik demokráciában élsz? Szerinted létezik kétféle demokrácia? Ez csak nagy gondolkodótok ( ovi = oszd meg és uralkodj ) fejéből kipattant agyrém, máshol úgy hívják, hogy anarchia! Vagy te is alkalmazod azt az elvet, ha nekem jó, az demokrácia, ha nem, akkor a ti demokráciátok... Jellemző!

brios

HozzászólásSzerző: nico » 2008 jún. 10 11:59

Latin közmondások:

Innen:
http://hu.wikiquote.org/wiki/Latin_k%C3 ... d%C3%A1sok

Divide et impera!
Oszd meg és uralkodj!

Docendo discimus.
Tanítva tanulunk (igazán).

Nolite iudicare, ut non iudacemini.
Ne ítélj, hogy ne ítéltess!
nico

HozzászólásSzerző: brios » 2008 jún. 10 13:52

nico írta:Latin közmondások:

Innen:
http://hu.wikiquote.org/wiki/Latin_k%C3 ... d%C3%A1sok

Divide et impera!
Oszd meg és uralkodj! ...

Nekem is jutott egy-kettő:

Extra Hungariam non est vita, si est vita, non est ita.
Magyarországon kívül nincs élet, ha van élet, nem ilyen..

Homo sum, nihil humani a me alienum puto.
Ember vagyok, és úgy gondolom, hogy nem idegen tőlem semmi emberi.

Aquila non captat muscas.
A sas nem kapkod legyeket.

Sapienti sat..
A bölcsnek elég ennyi. (Kevés szóból ért az okos.)
brios

HozzászólásSzerző: nico » 2008 jún. 10 15:04

briosnak!
„Sohase lépj túl vékony jégre,
ha nem tudod, hogy ott vagyok,
időben szólj, ha más is kéne,
barátaim az angyalok,”

(Keresztes Ildikó)

A Nikon 2008, 04, 16, 18 óra 03 perckor figyelte meg a „meditáló” alpolgármestert.
Tekintettel arra, hogy ott dolgozol, lehetőséged talán megengedi, hogy az ülésről készült jegyzőkönyv és felvétel szerint megtudd mi zajlott le addig a teremben.
Az is lehet, hogy jelen voltál.
Az alvós kép elkészítése után percekkel, a hozzászólások alatt, a Nikon kiugrott a táskájából és ismét előrehúzott az alpolgármesterünk oldalán lévő széksorok első sorába, hogy rögzítse a feléledt, véleményének hangos szóval hangot adó, mindkét kezével hevesen gesztikuláló, magas tisztséget viselő – érdekes kultúrát megvalósító - politikust.
Igen ekkor kapott szót az ellenzéki politikus.
A Nikon nem tudta megörökíteni a színházias jelenetet, mert „halálosan” megfenyegették.
A szerkezet beállítása során, az ellenzéki patkó oldalán, az érdeklődők részére is rendszeresített első, vagy második padsorból, - nem törődve azzal, hogy nem akármilyen témájú ülés folyik, - a következők voltak halhatók: Ha nem hagyod abba, széttaposom a fényképezőgéped.

Tudod brios, a Nikon nem is az enyém.

Más:
„Dr. Pálinszki Antal: Kéri a jelenlévőket, tartózkodjanak a tetszésnyilvánítástól.”

J E G Y Z İ K Ö N Y V
készült a képviselı-testület 2008. február 27-én
14.00 órakor kezdődő nyilvános üléséről 23. oldal 5. bekezdés.

Olvasható a Honlap „Archívumában” is.

A jegyzőkönyv nem szószerint rögzítette az elhangzottakat.
Tudod, ott valami olyan hangzott el egy képviselő viszontválaszára spontán tetszésnyilvánításként halható taps után, hogy nem színházban vagyunk itt a hallgatóságnak nem lehet tapsolni és ha ez még egyszer előfordul, hát akkor zárt ülésként folytatják a demokrácia értelmezői a megkezdett nyilvános munkát.

Most már tudom, hogy az ülésterem nem színház, de szálloda, vagy futballpálya lehet.
Aludni és fényképezőgépet taposni, rugdosni, no az a demokrácia csúcsa.
Ott voltál brios? Mert még van tovább is.

„20. Előterjesztés a szélsőséges megnyilvánulások ellen (Ikt.sz: 5200-
127/2008. sz. anyag)
Előadó: Tóth Imre képviselő”
Ezeket is ott olvashatod ahol az előzőket. Az időpont április 30- május 1.

Az „anyag” vitája során egy képviselői hozzászólás után taps röppent fel a teremben.
Polgármesterünk, a spontán tapsot az elhangzottak igazolásaként értelmezte és azt szóvá is tette.
brios, szó sem volt színházról, zárt ülés kilátásba helyezéséről. A demokrácia nagy örömére.
brios, hány demokrácia van?

A Nikonos ülésről távozóban, átmenve az udvaron, már ismét az épületben történt még egy és más.
A demokráciához semmi köze nem volt. A kulturált viselkedéshez aztán végképp semmi.
nico

HozzászólásSzerző: brios » 2008 jún. 10 16:55

nico írta:A Nikon 2008, 04, 16, 18 óra 03 perckor figyelte meg a „meditáló” alpolgármestert.
Tekintettel arra, hogy ott dolgozol, lehetőséged talán megengedi, hogy az ülésről készült jegyzőkönyv és felvétel szerint megtudd mi zajlott le addig a teremben.
Az is lehet, hogy jelen voltál.

nico, miért próbálod axiómaként elfogadtatni, ami nem igaz? Jólesik butaságot beszélni? Mármint a munkahely és ottlét vonatkozásában.

Az alvós kép elkészítése után percekkel, a hozzászólások alatt, a Nikon kiugrott a táskájából és ismét előrehúzott az alpolgármesterünk oldalán lévő széksorok első sorába, hogy rögzítse a feléledt, véleményének hangos szóval hangot adó, mindkét kezével hevesen gesztikuláló, magas tisztséget viselő – érdekes kultúrát megvalósító - politikust.
Igen ekkor kapott szót az ellenzéki politikus.
A Nikon nem tudta megörökíteni a színházias jelenetet, mert „halálosan” megfenyegették.
A szerkezet beállítása során, az ellenzéki patkó oldalán, az érdeklődők részére is rendszeresített első, vagy második padsorból, - nem törődve azzal, hogy nem akármilyen témájú ülés folyik, - a következők voltak halhatók: Ha nem hagyod abba, széttaposom a fényképezőgéped.

Lehet, hogy másnak ugyanúgy nem tetszett ténykedésed, de nem vagyunk egy vérmérsékletűek ( bár ez nem mentesíti a kirohanót, nem illendő! )

Tudod brios, a Nikon nem is az enyém.

Miért hozod "életveszélyes" helyzetbe? Ha már kölcsön kérted, miért nem vigyázol rá jó gazda módjára?

Más:
„Dr. Pálinszki Antal: Kéri a jelenlévőket, tartózkodjanak a tetszésnyilvánítástól.”

J E G Y Z İ K Ö N Y V
készült a képviselı-testület 2008. február 27-én
14.00 órakor kezdődő nyilvános üléséről 23. oldal 5. bekezdés.

Olvasható a Honlap „Archívumában” is.

A jegyzőkönyv nem szószerint rögzítette az elhangzottakat.
Tudod, ott valami olyan hangzott el egy képviselő viszontválaszára spontán tetszésnyilvánításként halható taps után, hogy nem színházban vagyunk itt a hallgatóságnak nem lehet tapsolni és ha ez még egyszer előfordul, hát akkor zárt ülésként folytatják a demokrácia értelmezői a megkezdett nyilvános munkát.

Hát tudod, a testületi űlés valőban nem színház, mint képzeli nagyon sok ellenzéki képviselő! Amikor ezt a levezető szóvá teszi, az az érvük, hogy más eszközük nincs a nyilvánossághoz szólni, mint ez. Ez elég szégyen, ha az adófizetők pénzét és idejét nem kímélve lózungokra fecsérlik a grága időt! Talán hatékonyan, gyorsan és gazdaságosan kellene a munkájukat elvégezni.

Most már tudom, hogy az ülésterem nem színház, de szálloda, vagy futballpálya lehet.
Aludni és fényképezőgépet taposni, rugdosni, no az a demokrácia csúcsa.

A demokráciáról tőled véleményt hallani öröm füleimnek! De most melyikről beszélsz? Az igazi létezőről, vagy a főnökötök osztottjáról?

Ott voltál brios? Mert még van tovább is.

Nem voltam ott, de gyónj csak tovább, hallgatlak gyermekem!

„20. Előterjesztés a szélsőséges megnyilvánulások ellen (Ikt.sz: 5200-
127/2008. sz. anyag)
Előadó: Tóth Imre képviselő”
Ezeket is ott olvashatod ahol az előzőket. Az időpont április 30- május 1.

Az „anyag” vitája során egy képviselői hozzászólás után taps röppent fel a teremben.
Polgármesterünk, a spontán tapsot az elhangzottak igazolásaként értelmezte és azt szóvá is tette.
brios, szó sem volt színházról, zárt ülés kilátásba helyezéséről. A demokrácia nagy örömére.
brios, hány demokrácia van?

Egy és oszthatatlan, de neked is!
Azon nem csodálkoznék a helyedben, ha ritkán a munkával foglalkozó képviselők is elengedik magukat, főleg az ellenzék részéről direkt elhúzott testületi űlés vége felé, hajnali 2 körül. Ha ott voltál, hallhattad a stratégiát kedves ellenzéki barátainktól: mi jót alszunk holnap, de ezek majd elalszanak a majálisukon. Ez az emberbaráti szeretet ellenzéki módra, kedves nico!

A Nikonos ülésről távozóban, átmenve az udvaron, már ismét az épületben történt még egy és más.
A demokráciához semmi köze nem volt. A kulturált viselkedéshez aztán végképp semmi.

Nem tudom miről beszélsz, de szerintem te sem! Ha talán valami konkrét dolgot lehetne megtudni. Tudod én nem oda járok szórakozni, nekem dolgozni is illik, sajna kötetlen munkaidőben.

brios

HozzászólásSzerző: nico » 2008 jún. 10 17:55

"A kérdésed további része nem a bátorságomról, hanem a lehetőségemről szól!"

Idézet brios-tól.

Bátornak bátor, de lehetetlen.

No ebből a "LEHETŐSÉGEM" szóból gondolom azt, hogy ott, esetleg onnan osztják neked a megélhetést, kialakítva VISELKEDÉSED KULTURÁJÁT.

Ha így van, megértelek. Ha nem, te is írhattál volna egy pár sort a durci gondjairól. Nem tetted, biztos az elveid miatt.

Tudod, nincs lehetetlen csak tehetetlen.

"Szójátékod" - "de gyónj csak tovább, hallgatlak gyermekem!" gusztustalan, tudod ez is a viselkedési kultúra rád vonatkozó megnyilvánulása.

MEGÉRTELEK brios! Fogd az egeret, munka van, várják válaszod a kenyéradók!
nico

HozzászólásSzerző: Báthory Erzsi » 2008 jún. 10 18:03

Drága Nico, PÉKSÜTEMÉNYEKKEL?!?!...
Báthory Erzsi

HozzászólásSzerző: brios » 2008 jún. 10 18:49

nico írta:"A kérdésed további része nem a bátorságomról, hanem a lehetőségemről szól!"

Idézet brios-tól.

Bátornak bátor, de lehetetlen.

No ebből a "LEHETŐSÉGEM" szóból gondolom azt, hogy ott, esetleg onnan osztják neked a megélhetést, kialakítva VISELKEDÉSED KULTURÁJÁT.

Ha odafigyeltél volna, abban a szókörnyezetben azt vázoltam, hogy a szándék kevés, nekem sincs lehetőségem változtatni azon a helyzeten. De ezt könnyű utólag félremagyarázni! Nem is te lennél, ha nem így tennél!

Ha így van, megértelek. Ha nem, te is írhattál volna egy pár sort a durci gondjairól. Nem tetted, biztos az elveid miatt.

Tudod, nincs lehetetlen csak tehetetlen.

Ismétlem magam, ha odafigyeltél volna, próbáltam a megoldás irányába mutató ötletet adni ( célfotó ), de durci jogos félelmét az esetleges retorzióktól el kell fogadnom. Én emlékszem arra, hogy mit mondtam, nem tudod félremagyarázni kiskomám!

"Szójátékod" - "de gyónj csak tovább, hallgatlak gyermekem!" gusztustalan, tudod ez is a viselkedési kultúra rád vonatkozó megnyilvánulása.

Neked ez a gusztustalan, nekem a lesipuskás fotózásod! Te nekem ne papolj a viselkedési kultúráról.

MEGÉRTELEK brios! Fogd az egeret, munka van, várják válaszod a kenyéradók!

Ki mint él, úgy ítél!
Cave canem!

baráti üdvözlettel: brios
brios

HozzászólásSzerző: nico » 2008 jún. 10 19:06

biros!
Megértem, tehetetlen, lehetetlenségedből táplálkozó VISELKEDÉSI KULTÚRÁDAT. Mosómasaságod, alkalmanként eleresztett már-már fegyegetést súroló "jótanácsod", valamikori, mára már elmúlt "hatalmad"
maradéka, jó iskolai alappal, de rossz lóra tett életviteleddel, itt a fórumon kivívod a fogadott prókátor szerepkörét.
Lelked rajta brios.

Kérlek, ha teheted, felejtsd el az üdvözlet elől a jelzőt.
Gusztustalan.
Tőled.
nico

Következő

Vissza: Kultúra