Program

Kerületünk kulturális életével kapcsolatos témákat várunk ebbe a fórumba

Program

HozzászólásSzerző: Balatoni Imre » 2005 nov. 10 14:50

Kedves Fórumozók!

A Csokonai Művelődési Ház szeretettel meghív minden kedves érdeklődőt az alábbi programjára:

Amit szívedbe rejtesz
Jordán Tamás József Attila előadóestje

(Szabad ötletek jegyzéke két ülésben)
2005. november 20-án vasárnap 19 óra

A József Attila emlékév alkalmából mutatjuk be újra Jordán Tamás színművész régóta nem játszott előadóestjét, melyet 1999-ben teltház előtt nagy sikerrel játszott művelődési házunkban. Egyaránt ajánljuk az előadást azoknak, akik régen már látták az előadást, és azoknak a fiataloknak, akik eddig nem láthatták.

Belépő: 700 Ft
Elővételben is megváltható a Csokonai Művelődési Házban 1153 Eötvös u. 64-66.
307-61-91
Az ANNO kulturális hét további programjáról információt kaphat honlapunkról: www.csokonaimk.hu, vagy telefonon
Üdvözlettel:
Balatoni Imre
Balatoni Imre

HozzászólásSzerző: Vargosz » 2005 nov. 11 12:30

Kedves Imre és Fórumozók!

Örömmel értesítelek titeket, hogy fölkerült a programok közé az Anno 2005 teljes programja letölthető füzettel, sőt a főoldalra is kapott egy gombot. :D :D :D
Várunk mindenkit sok szeretettel.
(Szerintem nagyon jó programok :wink: )

Tisztelettel,
Varga Gábor
Vargosz

HozzászólásSzerző: alba » 2005 nov. 15 12:56

50 éves a Csokonai Művelődési Ház
Az egész idei évet a XV. kerületi közművelődés és a helyi kultúra ünneplésének szenteljük. Születésnapi gálaműsorunkon művészbarátaink ajándékoznak meg előadásukkal. A programban bemutatkozik néhány a művelődési házunkban működő művészeti csoport is. Az est második részében vendégünk Cseh Tamás előadóművész.
Csokonai Művelődési Ház

Az egyik ismerősöm szerint erre a műsorra csak külön elküldött meghívóval lehet bemenni szombaton este. Hol lehet ilyen meghívót szerezni és mennyibe kerül?
alba

HozzászólásSzerző: Vargosz » 2005 nov. 16 00:01

Tisztelt alba!

Az Anno2005 rendezvényt a Csokonai Művelődési Központ szervezi. Ezért kérem őket hívja föl.

Csokonai Művelődési Ház
Cím: 1153 Budapest, Eötvös u. 64-66.
Telefon: (1) 307-6191, 1/307-7285 • Fax: (1) 271-0928
Web: www.csokonaimk.hu • e-mail: csokonai@csokonaimk.hu
Vezető: Tóth Lajos igazgató

Tisztelettel,
Varga Gábor
Vargosz

HozzászólásSzerző: Novak Agnes » 2006 jan. 04 18:26

Épülettervek a XX. század elején
XX. század eleji rákospalotai épülettervekből (Novák Ágnes gyűjteménye) és a Rákospalotai Múzeum épületfotóiból válogatott kiállítást láthatnak a kedves érdeklődők 2006. január 9-31-ig.
Megtekinthető:
hétköznap 9-21 óráig, hétvégén a programokhoz igazodva.

Megnyitó: január 9. hétfő 18 óra - Csokonai Művelődési Ház, Eötvös utca 64-66
http://www.csokonaimk.hu/csoki/index.html
Novak Agnes

HozzászólásSzerző: Novak Agnes » 2006 jan. 06 17:25

Az Újpalotai Közösségi Házban még január 10-ig látható az a poszter-kiállítás, amit a Magyar Iparművészeti Egyetem negyedéves építészhallgatói állítottak össze (vezető tanár: Novák Ágnes).
A téma: a Főtér-en alkalmazható tájépítészeti és kertészeti elemek. Az összeállítás a kérdőívre érkezett ötletek-javaslatok alapján történt.
A későbbiekben a kiállításnak további folytatása lesz.
Novak Agnes

HozzászólásSzerző: Novak Agnes » 2006 jan. 19 19:07

Épülettervek a XX. század elején
XX. század eleji rákospalotai épülettervekből (Novák Ágnes gyűjteménye) és a Rákospalotai Múzeum épületfotóiból válogatott kiállítást láthatnak a kedves érdeklődők 2006. január 9-31-ig.
Megtekinthető:
hétköznap 9-21 óráig, hétvégén a programokhoz igazodva.

A kiállításnak szomorú aktualitást adott, hogy az Eötvös utca elején, rövid nyugalom után újra beindultak a rombolások.
A legújabb áldozat az Eötvös utca 10 szám alatti, fatornácos (még az önkormányzat által megbízott tervező szerint is a térképeken "építészeti értéket képviselő" jelöléssel ellátott) értékes épület az áldozat.
Az épület egy egyszerű - de érték és a motívumok gazdagságát megőrző - homlokzati felújítás után vetekedne a nemrég nagy sikerrel felújított budai Barabás villával.
A Tulajdonos elbeszélése szerint elviselhetetlen teherként hárul rájuk a telek végében (a Bocskai utca felől) épült társasház, ahonnan 18 erkély és 24 ablak figyelte kertjüket. (Mást nézni nincs is módjuk.) A kertjüket az építkezés ideje alatt nem tudták használni, a beköltözések után pedig már a lakásuk is lakhatatlan lett. És persze volt egy kis befektetői nyomás is, csak hogy ne legyen semmi kétségük a jövőt illetően.
Az Eötvös utca páratlan oldalán is folytatódik a rémálom, a Dobó utcáig már nincs megállás.
Hiába volt tehát a több ezer aláírás ez ellen a folyamat ellen, és a polgármesteri "becsületszó".
Rákospalota, béke poraidra, menekül ki merre tud. Persze az is lehet, hogy ez az alapvető szándék.
Novak Agnes

HozzászólásSzerző: nemkati » 2006 jan. 19 19:48

Én azt nem tudom, hogy lehet megállítani ezt a folyamatot, de nekem se tetszik. Mindenesetre nagy és még nagyobb lesz az értéke egy-egy fotónak, ha egyszer már egy épület megszűnik létezni.

Ami meg azt illeti, hogy nem elég, hogy a kultúrális értéket képviselő épületeket nem csak hogy kiszorítják a lakótömbök, de a megmaradók környezetét, az ott élők közérzetét is rontják, ez ugyanannyira szomorú.

De legalább vagy Te, és a hozzád hasonló harcos amazonok. Akkor még nincs minden veszve!
?

:)
nemkati

HozzászólásSzerző: Novak Agnes » 2006 jan. 25 13:46

Aludtam rá egyet (persze kettőt) és bíztatásnak vettem szavaidat. Az utolsó pillanatban még "utánalőttem" ennek a szörnynek, hétfőn postáztam a szükséges papírokat.
Kíváncsi vagyok sikerült-e célbatalálni. Amint van fejlemény, értesítelek és persze a honlap többi érdeklődőjét is.

Köszi az együttérzést!
Novak Agnes

MEGHÍVÓ

HozzászólásSzerző: Novak Agnes » 2006 feb. 15 16:55

M E G H Í V Ó
A LAKÓTELEP IS OTTHON!
című rendezvényre

Helye: Bp. XV. Zsókavár u. 15. Újpalotai Közösségi Ház
Ideje: 2006. február 18., szombat, 10:00 - 12:00 között
Csatolmányok
meghívó.txt
(1.17 KiB) 799 alkalommal.
Novak Agnes

Lakótelepi program

HozzászólásSzerző: Novak Agnes » 2006 feb. 24 20:40

A programról olvasható itt:

http://www.toronyhir.hu/toronyhir.php?r ... ikk_az=213
Novák Ágnes
Novak Agnes

HozzászólásSzerző: Balatoni Imre » 2006 márc. 17 18:04

Kedves Fórumozók!

Szíves figyelmükbe ajánljuk a Csokonai Művelődési Ház alábbi programját:

ARANY - Bálint András estje

2006. április 1. 19 óra

"Soha nem találkoztam még költővel, aki a nyelvvel íly csodát művelt volna. Ő maga a magyar nyelv." (Kosztolányi Dezső)

Bálint András színművész irodalmi estje Arany János műveiből.

Versek, levelek, naplójegyzetek, balladák, szerkesztői üzenetek, papírszeletek...

Belépő: 700 Ft.

Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk!

Csokonai Művelődési Ház
1153, Budapest Eötvös u. 64-66.
307-61-91, 307-7285
Balatoni Imre

HozzászólásSzerző: Balatoni Imre » 2006 máj. 08 15:43

Kedves Fórumozók!

2006. május 14-én vasárnap 10.30 órakor a Nektár Gyermekszínház előadásában a Szépség és a Szörnyeteg címú zenés mesejátékot láthatják.

Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk!

Csokonai Művelődési Ház
1153, Eötvös u. 64-66.
307-6191, 307-7285
Balatoni Imre

HozzászólásSzerző: Novak Agnes » 2008 ápr. 14 21:24

Április 15.-én este 18 órakor nyílik a következő kiállítás az Újpalotai Közösségi Házban (Zsókavár u 15.):

Kiállítás címe:

MOBIL-MODUL építőművész hallgatók a környezetért

A Moholy Nagy Művészeti Egyetem 4. éves építészhallgatói környezetorientált design tevékenységének bemutatása, poszterkiállítás, csoportmunka.

Újrahasznosítás (ReDeSign),
Mindennapi teendők (Morning Routine Controll),
Fenntartható Játszótér (Sustainable Playground),
Doboz-otthon (Home Box) témacsoport
(Fordítás helyett ferdítéssel fogalmazva)
A Norvég Pályázati alap civil szervezetek, szemléletformálás támakörben benyújtott pályázathoz.

A kiállítást megnyitja: Matolcsiné Dr. Szimon Ildikó a Rákospalotáért Közhasznú Egyesület elnöke.
Zárszót mond: Novák Ágnes építész, a MOME Építész Tanszék oktatója

Kiállító diákok:
Ágoston Dóra, Bonta Gáspár, Csiszér András, Csorba Réka, Dömölky Dániel, Felcsuti Anna, Gulyás Erzsébet, Kozák Andrea, Márialigeti Anna, Nyitray Dorottya, Pusztai Veronika, Rutsch Hilda, Simonfalvi Bence, Szász István, Tóth Sarolta, Varga Lívia

Mindenkit szeretettel várunk!
Novak Agnes

HozzászólásSzerző: nico » 2008 dec. 08 11:24

M E G H Í V Ó

Kedves Barátaink! Tisztelt rákospalotai,
pestújhelyi, újpalotai Polgártársaink
!

A XV. kerület nyolc civil szervezete a Civis Honoratius Díj kitüntetettjeinek kiválasztására létrehozta a XV. kerületi „Százak Tanácsát”. Ez a társaság Rákospalotán, Pestújhelyen, Újpalotán élő, örök emberi értékeket tisztelő, hagyományos polgári gondolkodást valló, nemzeti haladást segítő, a XV. kerületet szerető, azért tevékenykedő személyiségekből áll. 2008. Október 11-i alakuló ülésükön megtörtént a kiválasztást szempontjainak meghatározása, a jelölés és a városrészenkénti és a poszthumusz díjazott titkos szavazással történő kiválasztása.
A Civis Honoratius Díj átadásával egyidőben az ötödik alkalommal megjelenő XV. kerületi Rákospalota- Pestújhely- Újpalota Kalendáriumának bemutatójára is sor kerül.

A 2009, évi XV. kerületi
CIVIS HONORATIUS DÍJ
átadásának ünnepe és a 2009. évi
Rákospalota- Pestújhely- Újpalota
Kalendárium bemutatója

2008, december 12-én, pénteken
du. 18:00 órakor lesz
a Csokonai Művelődési Házban
(1153 Budapest, Eötvös u. 64-66.)

A Művelődési Ház elérhető: 25-ös, 124-es, 125-ös autóbuszokkal

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!
XV. ker. Százak Tanácsa