örökségnapok

Kerületünk kulturális életével kapcsolatos témákat várunk ebbe a fórumba

HozzászólásSzerző: Vargosz » 2005 szept. 28 06:51

Tisztelt Novák Ágnes!

Utoljára, érthetően!
1. Olvasa el ismét (akár többször is) előző bejegyzésemet. Valószínüleg értelmezés és nem látásmódbeli különbség van köztünk.
2. Ön írta: "Viszont szerintem sem kellene a tisztségviselők és alkalmazottak helyett válaszolni". Én erre védekeztem (lsd előző bejegyzésem).
3. Ön írta: "Nem tisztem Topot védeni...". Helyes. Topó remélem nem értette félre, de ha igen, majd tőle elnézést kérek.
4. A Bálint Andrásos képet meg szivesen.

Varga Gábor
Vargosz

HozzászólásSzerző: Mojzes Ildikó » 2005 szept. 28 12:41

Kedves Báthory Erzsébet!
Tisztelt Alba és többi Kedves Lokálpatrióta!

Mindenekelőtt elnézésüket kérem, hogy - mint a helytörténeti gyűjtemény vezetője, s így név nélkül is egyik címzettje levelüknek - késlekedtem a válasszal! A Nemzeti Kulturális Örökség Napok rendezvénysorozatán idén nem szerepelt XV. kerületi program, amit talán tényleg joggal hiányoltak, akik hiányolták. Annyit azért mi is produkáltunk, mint a példaként említett Újpest: a Ráksoaplotai Múzeum is nyitva volt, és tárlatvezetést is kapott a hozzánk látogató, mint nálunk ezt bármely más közönséges nyitvatartási időben is megkapja (jó néhány helytörténeti gyűjteménnyel ellentétben, ahol ezt tudtommal csak előzetes bejelentkezésre tudják biztosítani). Külön programot erre az országos rendezvényre általában nem szoktunk szervezni (bár 3 évvel ezelőtt a Leányjavítóban volt meghirdetett séta). A témában olvasható vélemények mindenképpen a program újragondolására indítanak. Köszönöm az észrevételeket, és természetesen az ötleteket örömmel fogadom és megfontolom.
A megélhetéssel és elherdálással kapcsolatos megjegyzéseket - amennyiben Báthory Erzsébet konkretizálja - akár ezen a fórumon, akár személyesen természetesen készséggel megválaszolom, addig viszont az általánosságban megfogalmazott sértéseivel és támadásaival nem tudok mit kezdeni (azon túl, hogy indokolatlanul "túlfűtöttnek" tartom).
Egyúttal megragadom az alkalmat, hogy ezúton is szeretettel ajánljam figyelmébe minden a kerület múltja iránt érdeklődő polgárnak állandó és időszaki kiállításainkat, illetve alkalmanként más rendezvényeinket.

Tisztelettel: Mojzes Ildikó, a Rákospalotai Múzeum vezetője
Mojzes Ildikó

HozzászólásSzerző: Topó » 2005 szept. 28 18:01

Ludasnak érzem magam eme vita elhúzódásában, ezért talán kicsit offolva is, de pár sort írok:

Először is Áginak: azért nem priviben írom meg, mert így tisztességesebbnek tartom. Köszönöm, hogy védtél! Azt nem tudhattad, hogy Vargosszal nagyon régtől ismerjük egymást. Pl. a ma 21 éves nagyobbik lányom általános iskolai osztályfőnöke Vargosz anyukája volt, de ekkor már ismerősök voltunk. :) Ezért, hidd el, nem értem félre, és igaz, ami igaz, valóban ritkán találkozunk rendezvények, tárlatok, kiállítások megnyitóján mostanság.

Tisztelt Mojzes Ildikó és Tóth Lajos!
Félreérthető voltam, ezért általánosságban már bocsánatot kértem, most megteszem személy szerint Önöktől is! Mindkettőjük munkája nélkülözhetetlen, és NEM MAGUKRA értettem, amikor azt írtam, amit! Az Önök által vezetett intézmények képviselik kerületünkben a múlt megőrzését és a kultúra terjesztését. Suta fogalmazásomban arra akartam célozni, hogy szerintem az önkormányzat áldozhatna több energiát, talán pénzt is arra, hogy egyfelől kerületen belül, másfelől kívül is felkeltsék a figyelmet a programokra, állandó kiállításokra. Itt gondolok a hírverésre, több olyan művész meghívásának finanszírozására, mint Bálint András, a helyi művészek, alkotók nagyobb publicitása, satöbbi. Persze, ezt Önök jobban látják, ezért csak remélem, hogy nem beszélek csupa hülyeséget….

Munkájukhoz sok energiát, sikert kívánva:
Szilvássi István
Topó

HozzászólásSzerző: omis osztály » 2005 okt. 26 16:28

Tisztelt Fórumhasználók!

A XV. kerületi Önkormányzat közművelődési felelőseként feladatomnak érzem, hogy én is reagáljak -mind a polgármesteri hivatal, mind a magam nevében- a Kulturális Örökségvédelmi Hivatal (KÖH) által meghirdetett Kulturális Örökségnapokkal kapcsolatos hozzászólásokra.

Megnyugtató, hogy a kerület -magukat lokálpatriótának tituláló- polgárai ilyen megtisztelő figyelemmel kísérik az önkomrányzat munkáját, hagyomőrző tevékenységét. Ez esetben valószínüleg azt is tudják, hogy kerületünk vezetősége kiemelt célként kezeli a meglévő értékeink ápolását, erőn felüli vállalkozások kivitelezésével a köztéri műalkotások felújítását, szellemi kincseink megőrzését és ápolását. Eme erőfeszítés eredménye -hogy csak egy példát ragadjak ki- Kocsis András kerületi kötődésű szobrászművész Május szobrának restauráltatása és méltó környezetbe való visszahelyezése.

Az Örökségnapokon valóban nem vettünk részt abban a formában, ahogy a Tisztelt Fórumhasználó megjegyezte. Az igazsághoz azonban az is hozzátartozik, hogy -adminisztrációs vagy egyéb okokból- a programfelelősök immár második éve hagyják ki kerületünket a kiadványból, műsorfüzetekből. A sajnálatos tényt jeleztük az illetékeseknek.
Az Örökségnapok elnevezésű kezdeményezés alapvető célkitűzése a kultúra emberközelivé tétele, a művelődéshez való jog egyenlő(bb) érvényesülésének biztosítása, a XXI. század rohanó emberének megállítása egy röpke percre. A KÖH e feladat elvégzését alapvetően a helyi közművelődési szakemberekre bízta, bízza, maga azonban kizárólag az események propagálásban, az intézmények adatainak összesítésében vállalt kezdeményező szerepet.
Úgy vélem a helyi kulturális élet kiváló szervezői, a média munkatársai és a polgármesteri hivatal munkatársai közös cél érdekében fáradoznak, a lehető legtöbbet teszik azokban az időkben, mikor a kultúrafinanszírozás a költségvetés mostohagyermeke.
Éves rendezvényeink nagy száma, a lokálpatrióta művészek támogatása, az amatőr tehetségek felkarolása mind-mind azt bizonyítja, hogy ezt a feladatot nem munkaköri kötelezettségként éljük meg. Ez hivatás, hivatástudat, szakmai elkötelezettség.

Levelem megírását nem a mundérbecsület megvédése motiválta, hiszem, hogy a helyes értékítélet kialakításához előbb a teljes igazgságot kell megismerni.

Bízom benne, hogy a jövőben minél többször találkozhatunk a kedves Fórumhasználókkal kerületi programjainkon!

A Polgármesteri Hivatal és kollégáim nevében köszönöm észrevételeiket,
és köszönöm a Csokonai Művelődési Központ munkatársainak és a helyi sajtó kiváló képviselőinek a bátorító támogatást, szakmai együttműködést!

Üdvözlettel:

Ujfalusi Edina
közművelődési felelős
Bp. Xv. ker. Önkomrányzat
omis osztály

Kultúra

HozzászólásSzerző: Báthory Erzsi » 2005 okt. 26 20:00

"A megélhetéssel és elherdálással kapcsolatos megjegyzéseket - amennyiben Báthory Erzsébet konkretizálja - akár ezen a fórumon, akár személyesen természetesen készséggel megválaszolom, addig viszont az általánosságban megfogalmazott sértéseivel és támadásaival nem tudok mit kezdeni (azon túl, hogy indokolatlanul "túlfűtöttnek" tartom). " A fenti mondatokat nem veszem magamra, kérem Mojzes Ildikót, olvassa el még egyszer mindkét üzenetemet. Örülök, hogy ennyi hozzászólás érkezett kultúra témában, s tudom, hogy sokan sokat tesznek a helyi kultúráért. Nem rajtuk múlik, hogy nincs sok látszatja egyelőre. Talán tényleg ""túlfűtött" volt a hozzászólásom (vérmérséklet kérdése, kinek mi a túlfűtöttség), de az is szomorú, hogy szinte minden témában pattognak az indulatok, sisteregnek a sértődött emberek, CSAKNEM mindenki mindenkit ellenségnek vél. Vajh' miből táplálkozik ez a rengeteg sérelem, sértés, indulat, ellenségkép-gyártás stb?! (Bocs, költői kérdés volt!)
Üdv, BE
Báthory Erzsi

HozzászólásSzerző: Balatoni Imre » 2005 nov. 09 16:15

Kedves Fórumozók!

A Csokonai Művelődési Ház szeretettel meghív minden kedves érdeklődőt az alábbi programjára:

Amit szívedbe rejtesz
Jordán Tamás József Attila előadóestje

(Szabad ötletek jegyzéke két ülésben)
2005. november 20-án vasárnap 19 óra

A József Attila emlékév alkalmából mutatjuk be újra Jordán Tamás színművész régóta nem játszott előadóestjét, melyet 1999-ben teltház előtt nagy sikerrel játszott művelődési házunkban. Egyaránt ajánljuk az előadást azoknak, akik régen már látták az előadást, és azoknak a fiataloknak, akik eddig nem láthatták.

Belépő: 700 Ft
Elővételben is megváltható a Csokonai Művelődési Házban 1153 Eötvös u. 64-66.
307-61-91
Üdvözlettel:
Balatoni Imre
Balatoni Imre

Árpád "ÖRÖKSÉG" napok.

HozzászólásSzerző: nico » 2007 júl. 04 18:13

Kedves Újpalotaiak!
Tisztelt XV. kerületiek!

Árpád "örökségnapok" Újpalotán?

Nem tudok róla.

Hogyan tudnánk megemlékezni honfoglaló vezérünkről újpalotaiasan?

Nem tudom.

Egy szintén ázsiai nép elhozta ide kultúrája darabját. E kultúra székházának információs asszonya nem tudott választ adni a sárkányos oszlopokon szárnyukat felemelő madarak jelképvilágáról.
Gyermekkoromban a szobaablakon kitekintve nyolc éven át láttam egy háborús hősi emlékmű oszlopán hasonlóan faragott TURUL madarat.

Nekem ez az újpalotai két madár ezért, TURUL.

Kérem Önöket, hogy a következő kép megtekintésével emlékezzenek meg az Árpád ház névadó ősapjáról, nemzetünk honfoglaló hős vezéréről.
Csatolmányok
Dscn2334.jpg
A Turulpár egyike.
(49.68 KiB) 305 alkalommal.
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: Topó » 2007 júl. 04 18:31

Ha kell egy igazi MAGYAR Turul :wink: :)
Csatolmányok
Turul.jpg
Turul
(124.96 KiB) 291 alkalommal.
Topó

HozzászólásSzerző: nico » 2007 júl. 04 19:27

Köszi, de ez nem Újpalota Turulja.

2007,07,07 Árpád napi programok:
http://www.preshaz.eu/
nico

HozzászólásSzerző: Topó » 2007 júl. 04 20:38

Bocs, nem tudtam, hogy Újpalotán nem Magyarok élnek...
Topó

HozzászólásSzerző: nico » 2007 júl. 04 21:27

Topó! A lényeg Árpádon van. Hogy kik élnek Újpalotán? Látod ŐK nem írnak. Ez a Turul álcázva engedéllyel épült? Lehet. Nem tudom. Ha sokáig témázuk, még lebontják? Irredente madara, sőt, egyből kettő! Van itt Fehér Ló is. Sajnos a fiaiból kevés.
nico

HozzászólásSzerző: Topó » 2007 júl. 04 22:01

Rendben, értem én :) . De látod, ebben az országban idegeneknek iskolát nyitni (míg a mieinket "összevonni"), a földet eladni, a népet jöttmentek kezére játszani dicsőség, viszont ápolni a hagyományokat, megvédeni ami a miénk, szeretni, becsülni elődeinket az nacionalista, rasszista, elitélendő bűn!
Topó

Rákospalota, Országzászló.

HozzászólásSzerző: nico » 2007 júl. 14 17:04

Mi a sorsa? Máshol építették fel? (A XV. kerületben.) Tervei fellelhetők?
Újra építhető?
?????
Csatolmányok
Rákospalota országzászló.jpg3.jpg
Képeslaprészlet
(48.09 KiB) 263 alkalommal.
nico

HozzászólásSzerző: nico » 2007 júl. 20 07:46

Istvánnak!

Topó írta:Rendben, értem én :) . De látod, ebben az országban idegeneknek iskolát nyitni (míg a mieinket "összevonni"), a földet eladni, a népet jöttmentek kezére játszani dicsőség, viszont ápolni a hagyományokat, megvédeni ami a miénk, szeretni, becsülni elődeinket az nacionalista, rasszista, elitélendő bűn!

"Vedd el a történelmét és megnyerted földjét" - nem tudom egyszerűbben megfogalmazni.
Junius 30.-án részt vettem egy kárpát medencei rokoni találkozón ahol az elhangzottak ezt a sort sajnos érvényessé teszik.
nico

HozzászólásSzerző: Topó » 2007 júl. 20 10:55

nico írta:
"Vedd el a történelmét és megnyerted földjét" - nem tudom egyszerűbben megfogalmazni.
Junius 30.-án részt vettem egy kárpát medencei rokoni találkozón ahol az elhangzottak ezt a sort sajnos érvényessé teszik.

Ezt nem is kell egyszerűbben megfogalmazni, hisz aki ezt sem érti, azon semmi sem segít. Mi Dinnyésen voltunk 7.-én Árpád napi ünnepségen. Ugyan ez nem állami ünnep - miért lenne, hisz ez csak a magyarok történelme, nincs benne holokauszt-felhozatal, miegymás -, azért több helyen is megünnepelték.
Topó

ElőzőKövetkező

Vissza: Kultúra