Újpalotai templom

Környezetvédelem, szobrok, műemlékek, kerületfejlesztés

Újpalotai templom

HozzászólásSzerző: ákos72 » 2011 júl. 27 13:41

Tisztelt Fórumozók és Kerület Vezetés!

Remélem van valaki az olvasók között, aki meg tudja mondani, hogy az újpalotai lakótelepre épített Boldog Salkaházi Sára templom körüli parkrészt, de legalábbis a kerítést mikorra óhajtják rendbe rakni. Én a templom közelében lakom és nap mint nap látom, mennyire elhanyagolt és igénytelen a templom környezete. Az ide-oda dőlő drótkerítés, a hirtelen véget érő járda. Lassan 3 éve, hogy átadták, azóta nem sikerült rendezni a környezetét. Nem tudom, hogy mi szerepel az építési engedélyben, de valószínűleg nem ez volt tervezve.

Ha valaki tudja, kérem árulja el, mikorra lesz rendezve a terület!

Köszönettel, Ákos
ákos72

Re: Újpalotai templom

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2011 aug. 03 13:07

Boldog Salkaházi Sára katolikus templom:

Az önkormányzat anno 99 évre térités nélkül átengedte a közpark egy részét a katolikus egyház részére.
A tervezés és az engedélyezés évvekkel később tudott megkezdődni. Végül is nagy csoda, hogy az újpalotai
lakótelep épités 40-ik évfordúlójára a félmilliárdforintot meghalladó épitkezés befejeződött, amelyet a
hívő emberek nagyon vártak.
A gyülekezeti szent misén 2008 december 27-én szentelték fel Újpalotán, az önkormányzat által adományozott
telken épűlt kb. 600 férőhelyes templomot. A templom alsó szintjén sok funkciós termek vannak, így altemplom,
hittan-és közösségi termek stb.
Kiköltekezett az egyház, valószinü ez az oka, hogy az épitési engedélyben előírt környezeti feltételekben még a
kérdező által felvetett problémák megoldatlanok. Ám maga a tény, hogy 40-év után megvan az első temploma
Újpalotának kárpótol bennünket.
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: ákos72 » 2011 aug. 05 09:35

Köszönöm a választ.

Bár én nem vagyok vallásos, örülök, ha a hívök örülnek ennek a templomnak. Szerencsére szoktak lenni olyan rendezvények is, amelyek mindenki számára kellemesek lehetnek. Pl. Újpalotai Nyári Játékok. Én is ott voltam az egyik koncerten. Budapest Ragtime Band . Tetszett.

Más... "Kiköltekezett az egyház"...
Ha én vagy valamelyik állampolgár kiköltekezik és nem tudja befejezni az építkezését (szerencsés aki bele tud kezdeni), megbüntetik. Először felszólítgatnak, utána bírságolnak. 3 év után az biztos. Kettős mérce?

Remélem a lakótelep 80-ik évfordulójára a templom környezete esetleg a park is megszépül, megújul! A mellette lévő aszfaltos - korábban ráccsal körülvett - pályával egyetemben.
ákos72

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 márc. 13 14:15

KÖZÉLETI HÁZ LETT A Boldog Salkaházi Sára templom:

Ünnepi rendezvények március 15-én a kerületben
Tisztelt Kerületi Polgárok! A XV. kerületi Önkormányzat nevében tisztelettel meghívom Önöket, hogy kerületi rendezvényeinken együtt ünnepeljük az 1848/49-es forradalom és szabadságharc kezdetének, valamint a modern parlamentáris Magyarország születésének napját.

Időpont: 2014. március 15. (szombat)

Program:

PESTÚJHELY - 9.00 óra – Pestújhelyi Ereklyés Országzászló (XV. ker. Pestújhelyi tér)
A Pestújhelyi Általános Iskola ünnepi műsora a Pestújhelyi Pátria Közhasznú Egyesület és a Hubay Jenő Zeneiskola közreműködésével.
Ünnepi beszédet mond: Illés Ferenc, a Pestújhelyi Pátria Közhasznú egyesület elnöke.

RÁKOSPALOTA - 10.30 óra – Kossuth-szobor (XV. ker. Széchenyi tér)
A Rákospalotai Szilas Néptáncegyüttes ünnepi műsora.
Ünnepi beszédet mond: Dr. Pintér Gábor, Budapest Főváros XV. kerületi Önkormányzat képviselője.

ÚJPALOTA - 16.30 óra – Újpalotai Boldog Salkaházi Sára templom udvara (XV. ker. Pattogós u. 1.)
Ünnepi műsor a Dózsa György Gimnázium és Táncművészeti Szakközépiskola táncosainak közreműködésével.

A KAMPÁNYBESZÉDET MONDJA.....na ki??

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

Vissza: Környezetünk