Menthetetlen a kiserdő?

Környezetvédelem, szobrok, műemlékek, kerületfejlesztés

Re: Menthetetlen a kiserdő?

HozzászólásSzerző: fazekas » 2011 jún. 24 17:55

Ejnye, ejnye, ez sincs aláirva. A szerzőnél én is a nevem használom, mégis névtellen írónak aposztrofál. :oops:
fazekas

HozzászólásSzerző: Topó » 2011 jún. 24 22:35

fazekas írta:Ejnye, ejnye, ez sincs aláirva. A szerzőnél én is a nevem használom, mégis névtellen írónak aposztrofál. :oops:

Szerintem nekem írta. Én már többször leírtam, hogy megtalálhatja a nevem, ha annyira érdekli, keresse. Sajnos, a felfogóképessége az olyan embereknek nulla, akik csak a begyakorolt, megtanult szöveget tudják szajkózni.
Lennék én szerény,
de nincs mire...
Topó

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2011 jún. 27 15:33

NE SZÉGYELJE A BECSES NEVÉT:

Ezek a hozzászólások a ráérő és felkért egyenruhások gyáva kinyilatkoztatásai, nem vállalnám el az ilyen szerepet.
Én miért reagálok? Talán egy Viktor Hugo idézettel tudnám leginkább megválaszolni:
"Az ostobaság csökkenését nevezzük haladásnak."
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: nico » 2011 okt. 05 11:24

Menthetetlen?

HPIM2761.JPG
Munka még akad bőven a következő.......is.

HPIM2762.JPG
Rengeteg munka van még hátra
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: nico » 2011 okt. 05 11:48

A mentés elkezdődött!

Séta a kiserdőben október 4-én.
Életvitelszerű kiserdőben lakás már nem volt tapasztalható.
Jó néhány fuvar odahordott hulladék elszállítása még folyamatban volt.
Az erdészet 4 fővel és egy kis teherautóval dolgozott.
Az ebbefogók lakossági bejelentésre a helyszínen voltak.
Az "Irinyi" tanya kutyái, kecskéi, kacsái, lova, romja velünk barátságosan viselkedett.
A távvezetékek "térsége" is a legmostohább környezet most a kiserdőben. A cserje és nyesedékaprító gépükre ott az igény óriási.
HPIM2803.JPG
Egy felszámolt "lakhely", csak a tűzifa maradt minden formában, szálfa, ölfa, fűrészelt hasított méretben.

HPIM2799.JPG
Az innen kiköltöztetettek nem tétlenkedtek a lomok ideszállításakor.

HPIM2797.JPG
Felszámolás alatt, elszállítás előtt.
nico

HozzászólásSzerző: fazekas » 2011 okt. 05 12:56

Kedves Topo!

Én nem Önnek írtam.

Üdvözlettel : Fazekas László
fazekas

HozzászólásSzerző: Topó » 2011 okt. 05 20:06

fazekas írta:Kedves Topo!

Én nem Önnek írtam.

Üdvözlettel : Fazekas László

Félre értettél :) ! Én úgy értettem, hogy a Hajdu László írta azt nekem, mármint hogy a névtelenségi hisztijét, amire Te reagáltál.
Lennék én szerény,
de nincs mire...
Topó

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2011 okt. 05 22:40

NEM A KISERDŐ VAN VESZÉLYBEN!!!

Vadonélő állatként egyre többen és többen kényszerülnek a kiserdő adta "egyetlen" védelme alatt élni, a magyar
társadalom egyre nagyobb lecsúszó tömege van veszélyben, ha még a kiserdőből is kiüzik a szerencsétleneket,
akkor hol van még hely?????
http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: fazekas » 2011 okt. 06 16:51

Mire ez a nagy nyavajgás. Amikor lehetősége volt rá, miért nem tett semmit a kiserdőben lakókért. Most amikor végre rendezni próbálják sorsukat, jön a negativ megnyilvánulás. Gyomorkavaró ez a hozzá állás. :oops:
Úgy látszi szereti a van sapkája, nincs sapkája játékot. Jó szórakozást hozzá. :roll:
fazekas

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2011 okt. 09 14:22

TÉNYEKEN NEM VITATKOZOM, A MÓDSZER AZ AMI ELFOGADHATATLAN !

Bp. XII. kerületének "védett" erdőiben kb. ugyanennyi fedélnélküli él. Ott is fideszista 2/3-ad uralkodik a hajléktalanok
felett is, de meg kell nézni a módszerük humanizáltabb. Anno naponta tartottuk a Családsegitő Szolgálatunk részéről a
kapcsolatot a kiserdő ideglenes lakóival, igaz a létszámuk 2010-ben még, a juniusi jelzést ismerem, a fele létszám volt.
Ha nincs csak a nyers erőszak ellenük, akkor erőforrás hiányában, TÜRNI KELL ! Az előző kormánynak és fővárosi vezetésnek
sem volt a kérdés kezelésére elegendő pénze, most, hogy duplázódott a probléma még annyi pénz sem jut erre, mint korábban.
A lakosság ez ügyben nem kis részben azért passziv, mert bármikor ő is erre a nem XXI. századi sorsra juthat. Már a kerületben
a 100-ik háztartás kilakoltatásához közelednek, mindenki tudja ezek potenciális fedélnélküliek lesznek, de ha még az erdőből is
kihajtják őket!!!
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Accantus » 2011 okt. 10 09:24

Hajdu LÁSZLÓ írta:TÉNYEKEN NEM VITATKOZOM, A MÓDSZER AZ AMI ELFOGADHATATLAN !

Bp. XII. kerületének "védett" erdőiben kb. ugyanennyi fedélnélküli él. Ott is fideszista 2/3-ad uralkodik a hajléktalanok
felett is, de meg kell nézni a módszerük humanizáltabb. Anno naponta tartottuk a Családsegitő Szolgálatunk részéről a
kapcsolatot a kiserdő ideglenes lakóival, igaz a létszámuk 2010-ben még, a juniusi jelzést ismerem, a fele létszám volt.
Ha nincs csak a nyers erőszak ellenük, akkor erőforrás hiányában, TÜRNI KELL ! Az előző kormánynak és fővárosi vezetésnek
sem volt a kérdés kezelésére elegendő pénze, most, hogy duplázódott a probléma még annyi pénz sem jut erre, mint korábban.
A lakosság ez ügyben nem kis részben azért passziv, mert bármikor ő is erre a nem XXI. századi sorsra juthat. Már a kerületben
a 100-ik háztartás kilakoltatásához közelednek, mindenki tudja ezek potenciális fedélnélküliek lesznek, de ha még az erdőből is
kihajtják őket!!!

Tisztelt Hajdú Úr !

TÜRNI KELL ? Fogja öket kézen és vigye öket az Önök utcájába (ha már annyira oda van értük !)A lakók nagy örömére ! Duplázodott a probléma ? Csak nem az a baj,hogy valaki (k)végre rendet akarnak a káosz helyett ? Nem volt elég a rengeteg parazitából ? Az a szerencse,hogy az Önök idején minden "frankó" volt ! Talán csak nem ezért lett a 2/3-ad ?

100-ik kilakoltatásról annyit,hogy tudomásom van egy család kilakoltatásáról,milliós hátralékkal átköltöztetve egy kisebb lakásba.Teljes felújítása a lakásnak kb szintén másfél millió forint ! Lehet sajnálkozni !!!
Accantus

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2011 okt. 13 12:55

A FEDÉLNÉLKÜLI IS AMIG ÉL ITT KELL LEGYEN KÖZÖTTÜNK, AZ LEHET PERSZE KÉNYSZERTÁBOR, TANYÁRA KITELEPITÉS stb.

A HUNGARIKUM, kormány megbízottja van az ügynek, nagy karrier!! Kocsis Máté hajlétalanügyi országos politikusá nőtte ki magát...
Szegénységellenes kampányt lehet folytatni, mint a példa mutatja, elbukott helyi népszavazás után, most jutalomkét felfelé buktatták!
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: nico » 2011 okt. 13 13:56

Hajdu LÁSZLÓ írta:A FEDÉLNÉLKÜLI IS AMIG ÉL ITT KELL LEGYEN KÖZÖTTÜNK, AZ LEHET PERSZE KÉNYSZERTÁBOR, TANYÁRA KITELEPITÉS stb.

A HUNGARIKUM, kormány megbízottja van az ügynek, nagy karrier!! Kocsis Máté hajlétalanügyi országos politikusá nőtte ki magát...
Szegénységellenes kampányt lehet folytatni, mint a példa mutatja, elbukott helyi népszavazás után, most jutalomkét felfelé buktatták!

Laci!

Nem vagy te beteg?
Szólj!
Segítünk! Talán még nem késő.
nico

HozzászólásSzerző: Musuka » 2011 okt. 13 20:55

Hajdu LÁSZLÓ írta:A FEDÉLNÉLKÜLI IS AMIG ÉL ITT KELL LEGYEN KÖZÖTTÜNK, AZ LEHET PERSZE KÉNYSZERTÁBOR, TANYÁRA KITELEPITÉS stb.

A kilakoltatást, a szegénységet nem egészséges összemosni a hajléktalansággal. A kerületben kilakoltatottak egyike sem került még az utcára, mindenkinek igyekeznek emberséges megoldást találni.
Hogy Ön, Önök anno nem lakoltattak ki senkit sem? Ezzel az álhumanizmussal sokkal rosszabbat tettek velük. Ugyan is ezek az emberek nem szembesültek azzal, hogy igen is vannak kötelezettségek, melyek nem teljesítése komoly következményekkel járhat. Van aki hosszú évek alatt halmozott fel milliós tartozásokat, - következmények nélkül.
Ugyan ez volt a helyzet a kiserdővel. Ha ott vannak, akkor nincsenek szem előtt, vagy is akkor, mint probléma nem létezik.
Igen is ne éljenek az erdőben, ne aludjanak az utcán. Hosszú évek óta megoldhatatlan. Most megpróbálnak valamit tenni, ha olykor drasztikusnak is tűnnek ezek a próbálkozások, de legalább megpróbálják.
Musuka

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2011 okt. 14 13:25

nico írta:

Laci!

Nem vagy te beteg?
Szólj!
Segítünk! Talán még nem késő.

A TÁRSADALOM VALÓSZÍNÜLEG ARÁNYT TÉVESZTETT!!!
http://nol.hu/velemeny/20111011-mi_foly ... varosban__
Nem akarok bántanhttp://nol.hu/velemeny/20111011-mi_folyik_a_jozsefvarosban__i embereket, így a Te hozzászólásodat is felebaráti tisztelettel megbocsájtom, hiszen mi még fedél alatt élünk...

Ez a sajtó ídézet az ország talán e műfajban legképzettebb emberétől olvasható, gondolom szakmailag korekt és hiteles.
Hajdu LÁSZLÓ

ElőzőKövetkező

Vissza: Környezetünk