Menthetetlen a kiserdő?

Környezetvédelem, szobrok, műemlékek, kerületfejlesztés

Re: Menthetetlen a kiserdő?

HozzászólásSzerző: Topó » 2011 ápr. 25 19:46

"Agyonverték a hajléktalan nőt
| 2011.04.25. 16:58 - Független Hírügynökség

Holtan találtak egy hajléktalan nőt húsvét hétfőn a XV. kerületben, egy erdős, hajléktalanok által lakott részen. Az igazságügyi orvosszakértői vizsgálat és az összegyűjtött bizonyítékok szerint a reggel megtalált 57 éves nő halálát bántalmazás okozta - közölte délután a Budapesti Rendőr-főkapitányság. A rendőrök elfogtak, majd őrizetbe vettek az ügy kapcsán egy 58 éves székelyi férfit. Ellene halált okozó testi sértés miatt indult büntetőeljárás."
Lennék én szerény,
de nincs mire...
Topó

HozzászólásSzerző: Musuka » 2011 ápr. 26 16:49

Sajnálom szegényt...
Tulajdonképpen még sem volt váratlan. Itt a jó idő, de ugyan úgy isznak, mint a mínuszokban... Azután nap, mint nap veszekednek, verekednek, nem csak a kiserdőben...
A 173-as végállomásától felfelé a Kőrakásparkig szinte mindent elözönlenek...., már a park is átment kiserdőbe...
Parkőr, közterület felügyelő ? Ugyan. Itt a 15. kerületben ilyesmi nem létezik...

Topó írta:"Agyonverték a hajléktalan nőt
| 2011.04.25. 16:58 - Független Hírügynökség

Holtan találtak egy hajléktalan nőt húsvét hétfőn a XV. kerületben, egy erdős, hajléktalanok által lakott részen. Az igazságügyi orvosszakértői vizsgálat és az összegyűjtött bizonyítékok szerint a reggel megtalált 57 éves nő halálát bántalmazás okozta - közölte délután a Budapesti Rendőr-főkapitányság. A rendőrök elfogtak, majd őrizetbe vettek az ügy kapcsán egy 58 éves székelyi férfit. Ellene halált okozó testi sértés miatt indult büntetőeljárás."
Musuka

HozzászólásSzerző: Topó » 2011 ápr. 26 22:00

Lehet, hogy én egy lelketlen alak vagyok, de én nem sajnálom. Tőlem agyon verhetik egymást nyugodtan akár egy nap alatt is. Meguntam már, hogy minden jött-ment, szakadt, disznó csürhét, akikben még a szikrája sincs meg az akaratnak, hogy másképp éljenek, nekem kell tolerálnom. Persze, én vagyok a ***. Miért dolgozok napi 10-11 órát, iskoláztatom a gyereket, fizetek adót. Siralmas, hogy ezek a gerinctelen ingyenélő piócák többet érnek, mint a tisztességesen élő többség! Nem fogom szégyellni magam azért, mert megpróbálok tisztességesen élni, és nem fetrengek ezekkel a mocskokkal együtt a szennyben. Leszarom, miért kerültek oda. Eszük ágában sincs kikerülni belőle, hisz akkor ne adj' Isten, még dolgozni is kéne nekik!
Lennék én szerény,
de nincs mire...
Topó

HozzászólásSzerző: durci » 2011 ápr. 27 08:33

Topó írta:Lehet, hogy én egy lelketlen alak vagyok, de én nem sajnálom. Tőlem agyon verhetik egymást nyugodtan akár egy nap alatt is. Meguntam már, hogy minden jött-ment, szakadt, disznó csürhét, akikben még a szikrája sincs meg az akaratnak, hogy másképp éljenek, nekem kell tolerálnom. Persze, én vagyok a ***. Miért dolgozok napi 10-11 órát, iskoláztatom a gyereket, fizetek adót. Siralmas, hogy ezek a gerinctelen ingyenélő piócák többet érnek, mint a tisztességesen élő többség! Nem fogom szégyellni magam azért, mert megpróbálok tisztességesen élni, és nem fetrengek ezekkel a mocskokkal együtt a szennyben. Leszarom, miért kerültek oda. Eszük ágában sincs kikerülni belőle, hisz akkor ne adj' Isten, még dolgozni is kéne nekik!

Tisztelt Topó !

Maximálisan egyetértek veled ! Miért van az,hogy ebben az országban nincs kötelessége csak joga az ingyenélő, parazita embereknek ? Sajnálnom és segítenem kellene öket,miért is ? Sajnáljam,hogy a MiniAbc 350 forintos flakonos borát isszák köztereinken ? Hogy összevissza hug....zzák,sz..arják köztereinket ? Szelektiv hulladékgyüjtöket,szemeteskonténereket kiborogatják és szemétdombot csinálnak utcáinkból ? Játszóterink padjaira leülni nem lehet mert ott döglenek,zabálnak és usznak a padok szeméttöl, zsírtól ! E tekintetben semmiféle változást nem lehet látni,hiába is új Önkormányzat van ! Mozdonyszökék és csövesek továbbra is tabúnak számítanak. Öket kell segíteni adóforintjainkból,mert ök a jövő reménységei és az ország felemelkedésének hajtómotorjai,igaz két általánossal !. Én elhiszem csak valami csóválja a fejét !
durci

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2011 ápr. 30 01:16

MI MÉG HAJLÉKKAL RENDELKEZŐK:

Ady Endre így sírta el gondolatait a szeretet nélküli világról:
Idézet:
..Szeretném, hogyha szeretnének, s lennék valakié, lennék valakié.

Az előttem szólók kiméletlen - maguk látta módon - őszinteséggel mondták el egymást erősitő véleményüket.
Ha hozzászólásomban árnyalhatnám a hajléktalan sorsra ílyen/vagy olyan okok miatt jutott esélynélküliekről
kialakult sommás véleményt:
Ma amikor Kiképző tábor müködik hetek óta Gyöngyöspatán, amikor faji alapon különböztethetnek meg embereket
jogállamban,pl. a betyár sereg nevü...osztag, vagy véderő járőrözik a faluban hetek óta, és álcázott polgárőrök
igazoltatnak, amikor a magyar állampolgár felsőbb rendűnek érezheti magát a másik magyar állampolgárral szemben,
akkor illik végiggondolni, hová is vezethet a gyülölködés, az önbiráskodás/vagy annak csoportos formálya!
A fővárosban az új hivatalos városvezetési politika a belvárosból, tavaly november óta kiüldözi a szerencsétlen sorsú
embereket(nem a kútba, csak a kávájára...), ide a külvárosba száműzik, tudják ők, hogy ide jönnek!!
Mi pedig az önkormányzat honlapján "adunk nekik", de mi tehetünk e valamit/talán nem is értük, hanem önmagunkért?
Nos ezzel a kormány, a fővárosi és a kerületi vezetés is keveset foglalkozik/ez így müködik a rendszerváltás óta, halmozódik
a probléma folyamatosan. Most jönnek a kilakoltatások és újabb és újabb hajléktalanok, hova fog ez vezetni?
Tuduk e mint helyben lakók és az önkormányzat ez ügyben/akár önkéntes munkával cselekedni?
Én a kérdést sok sok nyilvános fórumon megvitatnám azokkal, akik bármit is, de többletet hozzá tudnánk tenni,
cselekvésre van szükség, ebben látom a lényeget.
Bocsánat, nem szerettem volna véleményemet elhallgatni.
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: durci » 2011 ápr. 30 10:08

Hajdu LÁSZLÓ írta:MI MÉG HAJLÉKKAL RENDELKEZŐK:

Idézet:

Az előttem szólók kiméletlen - maguk látta módon - őszinteséggel mondták el egymást erősitő véleményüket.
Ha hozzászólásomban árnyalhatnám a hajléktalan sorsra ílyen/vagy olyan okok miatt jutott esélynélküliekről
Ma amikor Kiképző tábor müködik hetek óta Gyöngyöspatán, amikor faji alapon különböztethetnek meg embereket
jogállamban,pl. a betyár sereg nevü...osztag, vagy véderő járőrözik a faluban hetek óta, és álcázott polgárőrök
igazoltatnak, amikor a magyar állampolgár felsőbb rendűnek érezheti magát a másik magyar állampolgárral szemben,
akkor illik végiggondolni, hová is vezethet a gyülölködés, az önbiráskodás/vagy annak csoportos formálya!
A fővárosban az új hivatalos városvezetési politika a belvárosból, tavaly november óta kiüldözi a szerencsétlen sorsú
embereket(nem a kútba, csak a kávájára...), ide a külvárosba száműzik, tudják ők, hogy ide jönnek!!
Mi pedig az önkormányzat honlapján "adunk nekik", de mi tehetünk e valamit/talán nem is értük, hanem önmagunkért?
Nos ezzel a kormány, a fővárosi és a kerületi vezetés is keveset foglalkozik/ez így müködik a rendszerváltás óta, halmozódik
a probléma folyamatosan. Most jönnek a kilakoltatások és újabb és újabb hajléktalanok, hova fog ez vezetni?
Tuduk e mint helyben lakók és az önkormányzat ez ügyben/akár önkéntes munkával cselekedni?
Én a kérdést sok sok nyilvános fórumon megvitatnám azokkal, akik bármit is, de többletet hozzá tudnánk tenni,

Tisztelt hajdú László Úr!
Becsülendő és követésre méltó dolog a humanizmus (nem az álhumanizmus !) e szerencsétlen sorsú emberekkel szemben ! De tisztelettel kérdem én Önt,hogy azon emberekkel mit is kellene tenni akik (megélhetési bünözés ) mögé bujva,minden emberi értéket letarolnak ! Nem vagyok én semmiféle osztag,véderő vagy akár betyársereg híve,de valaminek kellett lennie,hogy ezek létre tudtak jönni. Azt hiszem mind a ketten tudjuk,hogy minek a következménye ! De abban az országban ahol a törvényeket minden ember úgy értelmezi ahogy akarja és semminek nincs következménye akkor semmin sem kell csodálkozni !

Tisztelt Hajdú Úr !
Aláírom,hogy vannak olyan családok akiket nem szabadna kiköltöztetni,de kérem aki soha a büdös életben nem fizet semmiért, egy szalmaszálat nem tesz arrébb,hogy magának és családjának jobb legyen. Lumpen családokkal mi legyen ?
Aki mégha tudna sem fog fizetni sehol ! Valamilyen retorziónak csak kell lennie ! Hosszú hosszú ideig lehetne sok oldalról megközeliteni e problémát. Olyan egyszerű pedig az egész csak a tizparancsolatot kellene betartania minden embernek ! Nem vagyok hívő ember de erre rájöttem !

Tisztelettel:durci
durci

HozzászólásSzerző: Musuka » 2011 ápr. 30 10:23

Gyöngyöspatát nem szerencsés összemosni azzal, ami itt történik a kerületben. Az egy teljesen más történet.

Kilakoltatások... Meg önhíbájukon kívül ide jutott emberek... Ugyan. Egyáltalán mit nevezünk "önhibáján kívülinek"? Ismerek pár családot, akik nem fizetnek közös költséget, rezsit, meg úgy egyáltalán semmit sem és sorban állnak az önkormányzatnál segélyért. Viszont minden nap jut cigarettára és alkoholra, - természetesen a gyerekek mellett...
Meg a hajléktalanok...

Ezeken az embereken egyszerűen nem lehet segíteni, nem tudják és főleg nem is akarják a saját sorsukat irányítani.
A hajléktalanok a Kőrakásparkban nap mint nap zaklatják az embereket, kéregetnek, stb. A többség életerős fiatalember!!!

Miért lenne nekem kötelességem eltartani őket, kannás borra és cigarettára pénzt adnom??? Volt, hogy ételt ajánlottam fel, - elküldtek melegebb éghajlatra.

Nincs itt gyűlölködés, - egyszerűen ezek az emberek élősködök. Önkéntes munka? Hogyan, miként?

Mindig a rendszerváltásra hivatkozik, hogy így működik azóta. Ugyan. Az Ön idejében is így működött, csak akkor nem járt a fórumra. Megörökölték a problémát, ami persze azóta csak halmozódik.

Hajdu LÁSZLÓ írta:MI MÉG HAJLÉKKAL RENDELKEZŐK:

Idézet:

Musuka

HozzászólásSzerző: Topó » 2011 ápr. 30 20:27

Hajdu LÁSZLÓ írta:Gyöngyöspatán, amikor faji alapon különböztethetnek meg embereket
jogállamban,

Ez a faji alapon való megkülönböztetés jól nyomon követhető volt a Te polgármesteri idődben. Faji alapon mehettek - és mehetnek most is - több kiló arannyal a nyakukon, kezükön, Mercivel, BMV-vel, és még ki tudja milyen gépekkel, nyíltan az épület előtt parkolva,( nem is titkolva, mivel érkeztek) szociális segélyért! RENDSZERESEN!!
Ugyan ekkor egy magyar nemzetiségű barátom ment egyszeri segélyt kérni, mert miután daganatát eltávolították, több heti táppénzre kényszerült. Ez nagyon is kevés egy családot eltartani, hisz nem a bank-szférában, hanem tisztességes szakmunkáskánt dolgozik. Megalázó volt, hogy mennyi igazolást, annak is az igazolását, meg egy másik igazolást követeltek Tőle, többször hangsúlyozva, hogy bármikor kimehetnek ellenőrizni, hogy jogos volt-e a kérés, és ha nem, akkor jaj neki, mert a hivatal egy igen kemény valami, velük nem lehet packázni! Ezek után adtak neki megalázó, nem egész 6000!!!!! Forintot!

Nos, ezért mondom, hogy elmehetsz te is, meg a hozzád hasonlók is a búsba!! Minden párt és oldal-szimpátia nélkül!
Lennék én szerény,
de nincs mire...
Topó

HozzászólásSzerző: Musuka » 2011 máj. 01 12:55

Gyöngyöspata..., Újpalota... Nagyon sokan nem bánnák, ha itt is megjelenne a Véderő..., talán nyugalmuk lenne. Ugyan is a Nyírpalota 103-111 előtti téren sötétedéskor elözönlik a teret, újabban a Kőrakáspark efelé eső részét is. Magyarázza meg már valaki, hogy miért sajátosságuk a romáknak az üvőltözés, a dáridó, az éjszakai játszótér rombolás, az emberek fenyegetése, a lakóközösség semmibe vétele és hasonlók. Komoly pénzekben (honnan is van nekik?) kártyáznak, ennek olykor verekedés is a vége. Az itt élők sokszor kihívták a rendőrséget, akik "tehetetlenek", maximum igazoltatnak.
Most már egyszerűen félünk a hajléktalanoktól és a romáktól...

Sétáljon már el erre egyszer Hajdú úr!

Topó írta:
Hajdu LÁSZLÓ írta:Gyöngyöspatán, amikor faji alapon különböztethetnek meg embereket
jogállamban,

Ez a faji alapon való megkülönböztetés jól nyomon követhető volt a Te polgármesteri idődben. Faji alapon mehettek - és mehetnek most is - több kiló arannyal a nyakukon, kezükön, Mercivel, BMV-vel, és még ki tudja milyen gépekkel, nyíltan az épület előtt parkolva,( nem is titkolva, mivel érkeztek) szociális segélyért! RENDSZERESEN!!
Ugyan ekkor egy magyar nemzetiségű barátom ment egyszeri segélyt kérni, mert miután daganatát eltávolították, több heti táppénzre kényszerült. Ez nagyon is kevés egy családot eltartani, hisz nem a bank-szférában, hanem tisztességes szakmunkáskánt dolgozik. Megalázó volt, hogy mennyi igazolást, annak is az igazolását, meg egy másik igazolást követeltek Tőle, többször hangsúlyozva, hogy bármikor kimehetnek ellenőrizni, hogy jogos volt-e a kérés, és ha nem, akkor jaj neki, mert a hivatal egy igen kemény valami, velük nem lehet packázni! Ezek után adtak neki megalázó, nem egész 6000!!!!! Forintot!

Nos, ezért mondom, hogy elmehetsz te is, meg a hozzád hasonlók is a búsba!! Minden párt és oldal-szimpátia nélkül!
Musuka

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2011 máj. 08 00:43

MEGALÁZHATÓ A HONLAPON BÁRKI???
T.
A KERÜLETBEN 2010 augusztusi jelentés szerint nem volt kettő/százalék a regisztrált munkanélküliek száma, nincs
nyilvántartás az összetételről "faji alapon" vezetve, de becsült adatot a segélyezésből lehet viszonylagos pontossággal
következtetni, tehát kb.10% volt közülük a munkanélküli. Ez ellentétes az őn sugalt tendenciájával. A segélyezésnél nagyobb
a pontosság, no és ott minden jogosult család megjelenik, nem csak a regisztrált munkanélküli, de a roma segélyezettek
aránya még így is alatta van a 30% nak, tévedni teccik, amikor a fenti - lejáratónak tünő - állitással vádolja a kerületi
cigány lakosságot, mi több a hivatalt is, hiszen nem kevesebbet állit, mint a vagyonos romák segélyezését.....
A KERÜLETBEN 2011 májusára alig nyolc hónap alatt duplájára nőtt a munkanélküliség!
A SZEGÉNYSÉG az elmúlt egy évben látványosan nőtt, nőtt a hajléktalanság, még kritikusabb a családi fizetőképtelenség!!
Ezzel szemben a családok szociális támogatását, már 2010 ben csökkentették, ám 2011 ben iszonyatos bürökráciát vezettek be a segélyhez jutás
elbirálásába, éhező családoknak azt mondják nem jogosultak pénzbeni támogatásra, alapvetően csökkent az elesettséggel küzdő családok támogatása.
Ez szegénységfüggő helyzet és nem faji alapú, de az önkormányzattól a kormány jelentős forrásokat vont el, így ha meglenne a segiteni akarás
szándéka, akkor sem lenne a létminimum határán sem biztositani az őn által "KIKIÁLTOTT" réteg közpénzen való eltartását.
A valóság sokkal összetettebb, őn az esélyhátránnyal küzdőknek most durván neki rohant, de miért is??
Ma a "cigányozással" a hivatalos politika a rossz és súlyosan eredménytelen kormányzásról tereli el a figyelmet, mégpedig olyan hatékonyan, hogy őn
talán észre sem vette, de eszközként szolgált ezen antihumánus ügyben!!!
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Musuka » 2011 máj. 08 09:58

Tisztelt Hajdu László!

Gondolom hozzászólását Topó írása váltotta ki.
Ő nem alázott meg itt senkit sem. Tényeket közölt, mint ahogyan előzőleg Durci vagy én.
Ön nem lakótelepen él, tehát igazából nem ismeri az itt élők problémáit. Itt lassan már nem lehet normális életet élni. Engem pl. tegnap egyszerűen csak úgy fejbe dobtak egy vastag bottal (véletlenül?), a hajléktalanokkal együtt iszogató munkanélküliek. A tarkómat találták el. De mi van, ha úgy halántékon találnak, hogy összeesek, vagy eltalálják a szemüvegemet, ami létfontosságú számomra? Egyszerűen semmi....
Vagy minden napos eset, hogy idős nők nyakából kitépik a nyakláncot, megtámadják őket bevásárlásból hazafelé jövet.
Az egyik szegény öli a másik szegényt....
Attól mert valaki munkanélküli, vagy hajléktalan még nem kellene, hogy minden emberi érzés kivesszen belőlük, - de valahogyan még is... Ha a parkban iszogatnak, abból nem lesz munka...
Igen is roma fiatalok minden gátlás nélkül uralják a környéket, megfélemlítik az embereket.
A roma kisebbségi önkormányzat még soha sem szólalt itt meg. Nem is tudom, hogy mit csinálnak egyáltalán. Vagy csinálnak-e valamit. Próbálják-e a fiatokat helyes irányba terelni? Úgy tűnik, nem...
De tényleg, mit csinálnak, mi a szerepük, miért van egyáltalán szükség rájuk ? :roll:

Próbáljon már elrugaszkodni a jelenlegi önkormányzat tevékenységétől, hiszen alapból egyik párt sem különbözik a másiktól, - választások előtt ígérgetnek, utána, meg annyi.... Egyik sem különb...

Hajdu LÁSZLÓ írta:MEGALÁZHATÓ A HONLAPON BÁRKI???
T.
A KERÜLETBEN 2010 augusztusi jelentés szerint nem volt kettő/százalék a regisztrált munkanélküliek száma, nincs
nyilvántartás az összetételről "faji alapon" vezetve, de becsült adatot a segélyezésből lehet viszonylagos pontossággal
következtetni, tehát kb.10% volt közülük a munkanélküli. Ez ellentétes az őn sugalt tendenciájával. A segélyezésnél nagyobb
a pontosság, no és ott minden jogosult család megjelenik, nem csak a regisztrált munkanélküli, de a roma segélyezettek
aránya még így is alatta van a 30% nak, tévedni teccik, amikor a fenti - lejáratónak tünő - állitással vádolja a kerületi
cigány lakosságot, mi több a hivatalt is, hiszen nem kevesebbet állit, mint a vagyonos romák segélyezését.....
A KERÜLETBEN 2011 májusára alig nyolc hónap alatt duplájára nőtt a munkanélküliség!
A SZEGÉNYSÉG az elmúlt egy évben látványosan nőtt, nőtt a hajléktalanság, még kritikusabb a családi fizetőképtelenség!!
Ezzel szemben a családok szociális támogatását, már 2010 ben csökkentették, ám 2011 ben iszonyatos bürökráciát vezettek be a segélyhez jutás
elbirálásába, éhező családoknak azt mondják nem jogosultak pénzbeni támogatásra, alapvetően csökkent az elesettséggel küzdő családok támogatása.
Ez szegénységfüggő helyzet és nem faji alapú, de az önkormányzattól a kormány jelentős forrásokat vont el, így ha meglenne a segiteni akarás
szándéka, akkor sem lenne a létminimum határán sem biztositani az őn által "KIKIÁLTOTT" réteg közpénzen való eltartását.
A valóság sokkal összetettebb, őn az esélyhátránnyal küzdőknek most durván neki rohant, de miért is??
Ma a "cigányozással" a hivatalos politika a rossz és súlyosan eredménytelen kormányzásról tereli el a figyelmet, mégpedig olyan hatékonyan, hogy őn
talán észre sem vette, de eszközként szolgált ezen antihumánus ügyben!!!
Musuka

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2011 máj. 08 14:08

NÉZZÜK MEG EGY TÉNYSZERŰ VITA KERETÉBEN MIT TEHETÜNK???

Én a nevemet vállalva szólok a témákhoz, igy teszek kényesnek tűnő kérdésekben is pl. a kerületi konkrét ügyekben.
A témákról részletesen olvashat a honlapomon, ott is névvel írt felelős komentjeimben ( http://www.hajdu15.hu ), a beszéljük
meg és adjunk a megoldáshoz javaslatokat nehéz személyiségüket nem vállaló hozzászólókkal. Noha megértem, ma nem
veszéjtelen kifejteni az őszinte véleményt, demokrácia van - papiron, mindenképpen - , de a gyakorlatban az illetékes
hatalmi szint nehezen türi a lakossági véleményeket, ha a neve ismert, akár utánna is nézhetnek..Gondolom ettől félnek
a név nélkül publikálók, talán már volt is rossz tapasztalatuk, vagy sejtik jobb - még demokráciában is - óvatosnak lenni..!
Én 1972 óta újpalotai lakos vagyok/ma is az Erdőkerülő uti lakásunkba visszajárunk, szinte naponta, hiszen a lakásban a
86 éves apósom egyedül él, őt segitjük. De a lakóteleptől kb. 200 méterre van a családi hazunk így minden szolgáltatást a
lakótelepen élőkkel egy helyen vásárolunk, szóval lepődjön meg olyan mintha ott élnék, tehát ismerem az életet 200 méterrel
arrébbi kerületi részen ugyanúgy mint őn!
Eltérés ott lehet közöttünk, hogy én szerencsés vagyok, nincsennek előitéleteim, tudnék persze legyártani indokot, mivel a
családiházakban éppen úgy vannak együttélési kultúra hiányára utaló szomszédi viták, nem jobb a közbiztonság sem, sőt az
utcánkban legalább annyi roma család lakik, mint a lakótelepi lépcsőházakban élők közötti arányban.
A Cigány Kissebbségi Önkormányzat elnöke Raffael János úr adatait az önkormányzati honlapon megtalálja, kérem jelezzen neki,
akár névtelenül is, annyit tudok sokat tesz a kerületi romák és nem romák közötti együttmüködésért. Tagja több kerületi civil szervezetnek
csak azért, hogy így is szoros érintkezési felületen találkozzon a kétségkivül meglévő problémákkal.
Javaslom a RÁTE (Rászorulókat Támogatók Egyesülete ) elnökével vegye fel a kapcsolatot, szerintem a munkába is érdemes
lenne bekapcsolódni, hiszen az állapotok megváltoztatásán csak érdemi tettekkel tudunk változtatni, ebben lépjük egy emberként.
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Dr.Ódor József » 2011 máj. 08 15:47

„Menthetetlen kiserdő”

Az utóbbi napokban (hetekben) Topó, durci, Musuka és Hajdu László írásai jelentek meg az önkormányzati honlap fórum rovatán a fenti cím alatt. Ezek részben elgondolkodtathatja, részben megdöbbentheti, de fel is háboríthatja az embert egyrészt az érzelemből, netán gyűlöletből fakadó kijelentések, másrészt a névtelenségbe burkolódzás miatt.

Nyílván országos gond a hajléktalanná válás. Talán emlékeznek sokan arra, amikor a rendszerváltoztatás után tüntettek a hajléktalanok, ahol Nagy Bandó András hívta fel a sorstalanság alakulásának veszélyeire a figyelmet. Azóta sem csökkent, hanem nőtt a hajléktalanok száma. Egyetlen kormányzat és önkormányzat sem volt képes a növekedést megállítani, pláne nem megoldani. Ennek „ezer” oka lehet. Ezekről alig olvasható elemző tanulmány. Megoldani pedig csak az okok feltárásával és feloldásával lehetne. Ma már szinte életformává vált az ilyen élet. Sajnos! Mindenki tudni vél néhány okot: munkahely hiánya, italozó életmód, elrontott családi élet, felelőtlenség vagy könnyelműség, stb. Ezért sokan csak a jelenséget ostorozzák, talán kell is, de ez önmagában nem hoz megoldást.

Az írásokat olvasva nem tarom valósnak a hajléktalanság „összemosását” a cigánysággal. Nyolc-tiz évvel ezelőtt szinte minden kerületünkben élő hajléktalant ismertem. Akkor még 25-30 élt nálunk, többségük tisztálkodni és étkezni járt a Családsegítő konyhájára. Egyetlen cigány származásúval sem találkoztam. Ma már – nem tudom – lehet, hogy van. Akkor kivétel nélkül nem kerületi lakósból hajléktalanná vált személyekkel lehetett találkozni. Ma már ennek többszöröse él itt, lehet, hogy most sincsen közöttük kerületi.

Ugyancsak nem valósnak (sőt igaztalannak) tartom azt sugallni, hogy a kilakoltatottak, vagy ilyen jelöltek többsége cigány család. Tudom, hogy van közöttük ilyen család, de megítélésem szerint a szegények, a rezsi fizetését elmulasztók tábora - legalább is a kerületben – nem zsugorodik a cigány családokra. Sőt! Erről – a hamis vád feloldása érdekében – a Cigány Önkormányzat és a Hivatal tudna hiteles képet adni a nélkül, hogy bárkit is rasszizmussal vádolnának. Ezt csak érzelmi alapon megítélni hangulatkeltő és elfedi az elszegényedési tendenciát még a kerületünkben is.

Ugyanez a helyzet a segélyezési gyakorlatban is. A segélyezettek között valószínű jelentős a cigány család. De azt állítani bizonyíték nélkül, hogy mercedes és BMV tulajdonosok, továbbá nyakukban, kezükön ékszerezett cigányok kapják a segélyt, azért sem lehet igaz, mert akik a kérelmet elbírálják, azoknak módjuk van ezt ellenőrizni. Persze lehet kivételesen olyan kérelmező, aki nem rászorult és kap segélyt annak ellenére, hogy a kérelmek elbírálásának körültekintőnek és érzelem-mentesnek kell lenni. Az is igaz, hogy az elbírálók nyomozati cselekményt nem folytathatnak. Lehet (nem tudom), hogy ilyen okok is közrejátszottak abban, aminek következménye a költségvetési büntetti tényállás törvénybe iktatása a közeli napokban? Majd kiderül.
A társadalom döntő többségében élő családok megélhetésének fundamentuma a munka és az abból származó jövedelem. Tehát akkor járunk el helyesen, ha minden munkaképes embernek elsősorban munkahelyet és tisztes jövedelmet tudunk felajánlani, hogy megélhessen a család. Ha netán visszautasítja valaki, akkor állíthatjuk, hogy saját maga a hibás. Sajnos a munkanélküliség kegyetlen jelenség minden embernél. Akinek a családjában nem volt munkanélküli, az nem is tudhatja ennek az idegekre és az életszemléletre, valamint a családra ható eredményét érzékelni (értékelni).
Vagyis közügy, tehát állami feladat is a tisztességes megélhetéshez való lehetőség (jog) biztosítása, amire csak törekedni, az kevés. Természetesen, ez minden munkaképes embernek is kötelessége. De ha tömegeket érintően nincsen ahol e kötelességét teljesítse, akkor vajon mi a teendő? Tulajdonképpen azt szeretném sugallni, hogy minden ember ügyében tárgyilagosan, körültekintően és felelősséggel döntsenek minden szinten. Mi „hétköznapi emberek” pedig vitázzunk, ha lehet, javasoljunk, de ne ítélkezzünk tények megismerése nélkül, pláne ne névtelenül és felelősség vállalása nélkül.
Ódor József
Dr.Ódor József

HozzászólásSzerző: Topó » 2011 máj. 09 19:32

Már unalmas egy kicsit ez a demagóg agyhalott szöveg a névtelenségről. Többször leírtam a nevem, utána lehet nézni. Más. Én nem ítélkeztem eddig (ellentétben e két talajt vesztett pártharcossal), tényeket írtam le. Részemről ennyi, a továbbiakban nem vagyok hajlandó lealacsonyodni arra szintre, amit képviselnek.
Lennék én szerény,
de nincs mire...
Topó

HozzászólásSzerző: Musuka » 2011 máj. 10 10:18

Névtelenség
Uraim, az interneten fellelhető összes fórumon az esetek 99,9 %-ában un. nick névvel fórumoznak a hozzászólok. Mennyivel vagyok hitelesebb, ha pl. Kovács Klára néven fórumozok, - miközben nem is az igazi nevem? Vagy miért kellene Önökkel megosztanom a valós kilétemet, - én sem ismerem Önöket. Egyébként Topóhoz hasonlóan én is leírtam többször a nevemet. Másokhoz hasonlóan jogom van ahhoz, hogy véleményemet akár nick névem fejthessem ki.
Ha már interneteznek, javaslom olvassanak utána az internetezés-, fórumozás etikettjének, így talán elkerülhető, hogy másokat sértegessenek.

Segélyezés
Sokan azzal érvelnek, hogy ezek az emberek kihasználják a lehetőségeket, várják, hogy az állam mások pénzéből valamilyen segély formájában kifizesse a számláikat . Ezt nem tudom eldönteni, de ismerek olyant, aki hétköznapokon napi fél pohár tejet és két zsemlét eszik, de minden számlája pontosan ki van fizetve. De ismerek olyanokat is, akik nem a nélkülözést választják, hanem a rezsiszámlák be nem fizetésével és segéllyel teremtenek több anyagi forrást a megélhetéshez.

Az önkormányzatok szociális osztályain segélyért sorban állókról a közvélemény többféle képet alkot. Van, aki szerint ezek szerencsétlen emberek, és szégyellje magát a társadalom, a politikai vezetés, hogy ilyen helyzetbe taszít családokat. Mások azt gondolják, hogy ezek az igazán ügyesek, mert ki tudják használni a lehetőségeiket. Azok, akik ezen a véleményen vannak, többnyire irigylik a sorban állókat leleményességükért, és szívük szerint ők is beállnának a sorba, ha nem szégyellnék. Vannak, akik elítélik a segélyezettek népes csoportját, mert többen ismerőst fedeznek fel a sorokban, és megdöbbennek, hogy ott áll, hiszen egy házban laknak vele, és köztudomású, hogy milyen jól megy neki. A „gyakorlott” sorban állók tudják, hogy ilyenkor kell levenni az arany ékszereket, és nem ildomos a legdivatosabban felöltözni. X bácsi pl. – tényleg nagyon szegény férfi - ha segélyért ment, felvette az általa „szociális öltözéknek” nevezett igen kopott, valaha öltönyként funkcionáló ruhadarabot, melynek állítása szerint „szegénység szaga” volt. Persze nem szabad megfeledkezni azon sorban állókról, akiknek nincs gyűrű az ujjukon, és nyakukban sem fityeg semmi leszedhető. Van olyan eset is, amikor az illető azért nem változtat helyzetén, mert ha elmenne dolgozni, keresetével az összjövedelme meghaladná a segélyezési küszöböt, így elesne a segélyektől. Viszont a munkával nem, vagy csak alig kereshet többet, mint amit a segélyekkel megkaphat. Tehát ha változtatni próbál helyzetén és munkába áll, lehet, hogy rosszabbul jár.

Munkanélküliség

2005-ben magam is voltam munkanélküli, - 45 napig. Azért „csak” 45 napig, mert miután bejelentkeztem a munkaügyi központba, első naptól kezdve ezerrel kerestem, minden nap jártam munka után. Nem vártam arra, hogy a munkaügyi központ majd talál nekem. Nem talál! És a többség itt követi el a hibát, - kivár… !
Ha valaki elveszíti állását és tartósan nem tud elhelyezkedni, akkor egész élete átalakul, megváltoznak a mindennapjai és e változás kihat egész családjára is. A munka nélkül maradó személy az első időben arra gondol most egy kicsit pihen, hiszen ráfér a feltöltődés, azután újult erővel nekivág a munkakeresésnek. A pihenés nem szokott felhőtlen lenni, hiszen ott bujkál benne a félelem, hogy nem talál állást. Végül eljön a nagy nap, amikor már úgy gondolja, el kell indulnia és meg kell szereznie a legjobb állást. Vesz egy újságot, és bőszen bekarikázza a hirdetések felét, lehet, hogy marad egy-két cím, amelyet felkereshet. A többség nagy sóhajjal tér haza. E sóhajtás nagysága és keserve napról napra erősödik. Végül jön a fásultság, a feladás, a közöny. Már nem vesz újságot, legfeljebb hébe-hóba fellelkesedik, és egy-két napig újra próbálkozik. Eljön az a pillanat, amikor már, ha lenne is lehetősége, nehezére esne újra kezdeni. A munkanélküliség rátelepedik a tudatra, sőt a testre is. Az anyagi nehézségek miatt elmarad a havi rezsik fizetésével, adósságokat halmoz fel, és élete belecsúszik egy gödörbe…

Hajléktalanok - roma fiatalok
Itt senkit nem vezérel gyűlölet, csupán mindenki próbálja elmondani a véleményét! Hogy érzelem vezérli? Persze, hiszen ezekről a kérdésekről nem lehet érzelem mentesen beszélni!
A hajléktalanokat és roma fiatalokat senki nem mosta össze. Mindkettő külön létező probléma! Utóbbiról akár személyesen is meggyőződhetnek, ha mondjuk egyszer 17 óra környékén elsétálnak a Nyírpalota utca 105-111 előtti térre.

Üdvözlettel:
Musuka
Musuka

ElőzőKövetkező

Vissza: Környezetünk