Repülőgépzaj Pestújhelyen

Környezetvédelem, szobrok, műemlékek, kerületfejlesztés

Repülőgépzaj Pestújhelyen

HozzászólásSzerző: monoszkóp » 2008 aug. 24 21:43

A napokban költöztem Pestújhelyre, megdöbbenve tapasztaltam, hogy egy légifolyosó alá. Szeretném tudni, hogy mire számíthatok, jobb-e a helyzet más évszakokban, amikor nem röpködnek annyian, mint nyáron, egyáltalán lehet-e pontosan tudni, hogy mikor hány gép húz el fölöttem?

Hogy-hogy nem lehet erről sehol sem hallani vagy olvasni? Újpalotán éltem 20 éve, de soha nem jutott el hozzám ilyen információ, amit ha tudok, akkor nem biztos, hogy itt veszek ingatlant. Ez mást nem zavar, csak engem, hogy még most, a neten rákeresve sem találtam róla szintem semmit? Ez mindenki más szerint normális és nem kell azért lobbizni hogy ne egy családi házas környék fölött vezessen egy légifolyosó, ahol a csend miatt sokkal zavaróbb?

Nagyon csalódott vagyok, mert a csend és a nyugalom reményében költöztem ide, erre repülőgépek zaját hallgathatom.
monoszkóp

HozzászólásSzerző: fazekas » 2008 aug. 25 13:50

A Budaiaknak nem tetszett a zaj, jó lesz a peremkerületnek. Megnyugodhat, télen is hallani. :oops:
fazekas

HozzászólásSzerző: Építésügyi Osztály » 2008 szept. 18 08:37

Tisztelt Monoszkóp!

Hivatkozva, a 2008. augusztus 24-én XV. kerület Rákospalota, Pestújhely, Újpalota fórumán, Hivatalomhoz szeptember 03-án beérkezett, feltett kérdésére tájékoztatom, hogy zajpanaszával a Közép-Duna-völgyi Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőséghez fordulhat. Cím:1072 Budapest, Nagydiófa u. 10-12.
A könnyebb ügyintézés érdekében és a zajpanasza pontosítása végett célszerű megadni elérhetőségeit.

Budapest, 2008. szeptember 17.

Szántóné Pásztor Judit
osztályvezető
Építésügyi Osztály

HozzászólásSzerző: Nagy Erika » 2008 okt. 05 17:37

Építésügyi Osztály írta:Tisztelt Monoszkóp!

Hivatkozva, a 2008. augusztus 24-én XV. kerület Rákospalota, Pestújhely, Újpalota fórumán, Hivatalomhoz szeptember 03-án beérkezett, feltett kérdésére tájékoztatom, hogy zajpanaszával a Közép-Duna-völgyi Környezetvédelmi, Természetvédelmi és Vízügyi Felügyelőséghez fordulhat. Cím:1072 Budapest, Nagydiófa u. 10-12.
A könnyebb ügyintézés érdekében és a zajpanasza pontosítása végett célszerű megadni elérhetőségeit.

Budapest, 2008. szeptember 17.

Szántóné Pásztor Judit
osztályvezető

Tisztelt Szántóné!
Megkérhetjük, hogy önök hivatalból forduljanak a fenti hivatalhoz? Úgy gondolom, hogy ez hivatalból is dolguk, hiszen a hivatal azért van, hogy a kerületi állampolgárok érdekét képviselje, ügyes bajos dolgaikat intézze, legfőképpen pedig ilyen esetekben járjon el. Gondolom a repülőtér ügyében a kerületnek is nyilatkozni kellett (volna?).
Talán jobb lenne az eredmény is, mintha egyes lakosok próbálkoznak, hiszen azt már láthattuk, hogy egyes lakosok semmit sem tudnak elérni, olyan szépen lerázzák őket, azután meg esetleg annak az ellenkezője történik, mint amit szerettek volna.
Köszönettel:
egy érintett lakos, akit szintén zavar a repülőgép zaj!
Nagy Erika

Re: Repülőgépzaj Pestújhelyen

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 szept. 13 22:38

SZÁNTÓNÉ MÁR NEM DOLGOZIK A POLGÁRMESTERI HIVATALBAN.

Új emberre tartozik a feladat 2010 óta. De ma ennek kinyomozása nem is olyan egyszerű.
Szántóné a XIII. kerületi Polgármesteri Hivatalban szolgál - a XV. kerületből kirúgták - ám
forduljon hozzá bizalommal segíteni fog.
A repülőgépek le és felszállása ügyében parlamenti vizsgálat, meghallgatások és érdemi
döntés is született. A téma gazdája a XVII és a XVIII. kerületi önkormányzat, ahol a
dokumentumokba és a hozott határozatokba be tekinthet bármelyik ügyfél. Egyébként a
XV. kerületben tudtommal e téma dokumentumai Németh Tibor főmérnök, főosztályvezetőnél
is megtekinthetők.....

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 szept. 14 09:58

"Építésügyi Osztály írta:
Tisztelt Monoszkóp!

Budapest, 2008. szeptember 17. "

Eszembe jutott a "L'art pour l'art" társulatból amikor Besenyő Pista bácsi állandóan azt kérdezi Margittól, hogy normális? :mrgreen:
Ember: 2008 augusztusában kelt kérdésre most akarsz nagy izgalmadban válaszolni úgy, hogy a mostani városvezetésre irányítod a figyelmet azzal, hogy akinek anno feltette a kérdését már nem dolgozik ott!? :shock:
Na, kíváncsi vagyok kinek fogsz még érdemben válaszolni 10 éve feltett kérdésekre... 8)
bakossandor

HozzászólásSzerző: nico » 2014 szept. 14 13:53

bakossandor írta:

Ember: 2008 augusztusában kelt kérdésre most akarsz nagy izgalmadban válaszolni úgy, hogy a mostani városvezetésre irányítod a figyelmet azzal, hogy akinek anno feltette a kérdését már nem dolgozik ott!? :shock:
Na, kíváncsi vagyok kinek fogsz még érdemben válaszolni 10 éve feltett kérdésekre... 8)

Kedves Sándor!

Hajdu Laci meccsen volt, be volt b....vategnap és utána fórumozott. Kérlek, nézd el neki ezt a marhaságát is!
Böszme. Punktum!
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 szept. 14 14:48

Gondoltam, hogy vagy a gyógyszer gurult el, vagy az agy ázott el... :mrgreen:
Sajnos ez is egy probléma: nem veszi tudomásul, hogy az évek múlnak és a szivacs-állomány is gyengül, nem kellene ugyanannyit áztatni mint anno, mert már nem tudja feldolgozni a szeszt annyira. :roll:
Igaz, a világ rózsaszínűbb és qva bátornak érzi az ember magát olyankor, de másnap jön a hideg zuhany... Mint Falus Ferenc videóján! :lol: :lol: :lol:
De a mentora (az Öszödi Böszme) is egyre gyakrabban piál mostanában. Úgy látszik ez követelmény a DK.-nál. 8)
Csak nehogy haza vigye Vadai Ágikát egy delíriumos pillanatában és beültesse valamilyen tanácsosi posztra a mi pénzünkön! :twisted:
bakossandor

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 szept. 15 16:21

EZEK SZERINT ÉN HIBÁZTAM, HISZEN KÖZBEN A KÉRDÉS MEGOLDÓDOTT...

Megértő elnézést kérek, lemaradtam a jó hírről...

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 szept. 15 18:53

Hozzászólás Szerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 szept. 15 15:21

EZEK SZERINT ÉN HIBÁZTAM, HISZEN KÖZBEN A KÉRDÉS MEGOLDÓDOTT...

Semmi gond, hiszen időközben feletted is eljárt az idő és a kérdés felett is... :wink:
De köszönjük, hogy legalább 6 év után igyekeztél megoldást találni... :mrgreen:
bakossandor

Vissza: Környezetünk