Szelektív hulladékgyűjtés

Környezetvédelem, szobrok, műemlékek, kerületfejlesztés

Re: Szelektív hulladékgyűjtés

HozzászólásSzerző: fazekas » 2011 szept. 26 15:08

Emlékszem, amikor a Pestújhelyi Iskola mellé helyezték a szelektív konténereket, akkor nem voltak ilyen érzékenyek. Több izben is irtam, míg végül elszállították a konténereket. :shock:
A felismerés jobb később, mint soha.
fazekas

HozzászólásSzerző: KriszBi » 2011 szept. 26 19:25

Hajdu LÁSZLÓ írta:ALKALMI, KAMPÁNY GYÜJTŐHELYKÉNT MEGFELEL AZ ISKOLA ÉS AZ ÓVODA!!!!!

Óvnék attól, hogy a gyerekek, a pedagógusok, illetve az iskola, az óvoda legyen a szelektiv gyüjtőhely, valamint a kukás személyzet.
A hulladék az ANTSZ által szigorúan felügyelt közoktatási intézményekben, még ideglenes akcióknál is kérdőjeles, a kommunális hulladék
nem iskolába és óvodába való, ott tanulni kell, az életre felkésziteni, nem pedig a fertőzés számos veszélyét hordozó kukázó munkát végezni.
Az iskola - óvoda dolgozói, a szülők és a tanulók nem válhatnak a hulladékgazdálkodás intézményesitett ingyenes munkásaivá.....
http://www.hajdu15.hu

Nem értem miért kukázna bárki is! Szerintem nem járt mostanában oktatási intézményben!
Ahol én láttam, elég kulturáltan gyűjtik ezeket a hulladékokat. Bizony kell a pénz, mert némelyik iskola, óvoda elég siralmas állapotban van, és ezeknek az akcióknak köszönhetően legalább egy kis csinosításra futja belőle. Persze az alapvető problémákon nem változtat. (Most valami nagyon hosszút és csúnyát is gondolok a leírtak mellé, de nem inkább nem vádaskodok.)
KriszBi

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2011 okt. 04 22:42

BOCSÁNAT ÉN MONDTAM A PRIVÁT VÉLEMÉNYEMET....
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Majer Zoltán » 2012 ápr. 27 22:03

A 13. kerületben megoldották a szelektív hulladékgyűjtők vs. hajléktalanok és egyéb népség problémát.
Csatolmányok
2012-04-05-257_resize.jpg
2012-04-05-256_resize.jpg
Majer Zoltán

HozzászólásSzerző: Musuka » 2012 ápr. 28 13:43

Majer Zoltán írta:A 13. kerületben megoldották a szelektív hulladékgyűjtők vs. hajléktalanok és egyéb népség problémát.

Nem csak ott... A XIV. kerületben is több helyen, - és számos más kerületben láttam. Állítólag nálunk is tervezik 1-2 helyen.
Musuka

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 ápr. 30 12:10

ANGYALFÖLDRE JÁRUNK ÁT MI IS ÖNKÉNTES MUNKÁT VÉGEZNI...

A Föld Napján is a civilek akcióját csak "szelektív civilek" részére engedték
a kerületi közparkokban, így már második éve a XIII. kerület egyik közparkjába
járunk át játszóteret és parkot karbantartani.
Láttuk, hogy ott a gyűjtő edényeket a kukások - kukázók ellen ezzel a szellemes
megoldással védik. De ők nem folytatnak helyi szabadságharcot...

"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Frenklin » 2012 máj. 01 11:03

Tisztelt Önkormányzat!

A Páskomliget utca mögötti szelektív hulladékgyűjtő sziget (Gazdálkodó útja) folyamatosan tele van szórva szeméttel. Nagyon rondán néz ki hogy mindenki oda viszi a normál szemetet ill. asztalokat műanyag székeket.
A másik igen nagy probléma, hogy a szelektív gyűjtőket folyamatosan a hajléktalanok felborítják a kora hajnali órákban. Ez nagyon zavaró és ilyen melegben mint ami most a héten van egyszerűen megzavarja az itt lakók pihenését. Nem lehetne olyan korlátot kirakni hogy ne lehessen felborítani ezeket a kukákat? Az hulladékgyűjtő autó úgyis kiemeli őket. Van olyan nap amikor 6 - 7 alkalommal is járnak a hajléktalanok megnézni van-e benne még valami amit beválthatnak.

Kérem tegyenek valamit

Előre is köszönjük
Frenklin

HozzászólásSzerző: Frenklin » 2012 máj. 24 09:31

Köszönjük szépen a megtett intézkedést. Remélem ez már elriasztja a hajléktalanokat a folyamatos kukaburogatástól :)

Üdvözlettel
Frenklin

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 jún. 02 22:43

SZELEKTÍV HULLADÉKGYŰJTÉS NEM HAJLÉKTALAN KÉRDÉS !!

Tudom a látszat más, de sokan ennek fogságában élnek, azt kell vizsgálni,
mi az oka, hogy embertársaink fedél-nélkül kénytelenek élni. Mi a helyi bírálók
tudunk e tenni értük! A szemetelés egyébként nem a 100 fő hajléktalan miatt
van!!
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: nico » 2012 jún. 05 19:26

Ma láttam, hogyan szelektálnak a szelektív hulladékot begyűjtő gépkocsi kezelői.
Fehér üveget szállítottak. A daru felemelte a gyűjtőt, csörömpölés, felemelte a nyitott teherautó fölé, újra csörömpölés, majd vissza a gyűjtőt a cserepekre. Nem sikerült az eredeti helyre, kissé mellé csúszott. Az üvegcserepeken.
Egy arra járó megkérdezte, a törmeléket miért nem viszi el.
Mert a főnöke megtiltotta! - jött a válasz.

Szerintem meg életveszélyes így a gyűjtőhely.

A tiltó főnök gyereke nagy valószínűséggel nem a Hartyánba jár suliba.

Azt sem tudom hogyan szól a szerződés. Kinek a dolga az ürítés után rendet rakni?
Azt sem értem miért nem lehet a cserepeket az ép üvegek közé felrakni.
Azt sem tudom szabad.e a járdán üvegcserepeket tárolni.

Azt látom, hogy a gyűjtősziget helyének kiválasztásánál a körültekintés hiányzó volt.
Azt is látom, hogy a gyűjtőkocsi már egy mély árkot alkotott a járda mellé.
Azt is láttam, hogy a mostani ürítésnél a vezető úr már nem a gödörbe állt, hanem a gyepre.
Azt csak gondolom, hogy ott hamarosan kipusztul a fű és a mostani gödör nagyobb lesz.
Azon csak gondolkodom, hogy hoz-e az ezen a módon gyűjtött hulladék annyi hasznot amibe a park rendbehozatala kerül.
Abban biztos vagyok, hogy baleset esetén orvosi kezelésre már nem futna a haszonból.
Azt, hogy akire a dolog megoldása tartozik mit szól hozzá, no azt szeretném hallani, olvasni, látni.

Üvegcserepek.jpg
Az üvegcserepes, életveszélyes szelektív-gyűjtő sziget helye.

DSCF0383.jpg
Akivel láttuk, azt kérdezte mi történne, ha beleesne egy kisgyerek.
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: fules » 2012 jún. 10 14:20

Tisztelt Önkormányzat!

Frenklin 2012. május 1-én 11:03-kor jelzett problémájára való gyors megoldásukat én is köszönettel fogadom, hasonló probléma azonban sajnos a többi hulladékgyűjtő szigeten is fennáll. A Páskomliget utca 49. CBA üzlet mellett található szelektív hulladékgyűjtő konténereket a hajléktalanok naponta többször is fosztogatják, jelentős zajt és koszt (üvegcserepek, stb.) okozva. Kérem, ha van rá lehetőség, kerítsék körbe ezt a szigetet is!
Valamint az imént említett Gazdálkodó utcai (Frenklin hozzászólásában Páskomliget utca mögöttiként hivatkozott) hulladékgyűjtő szigetet feltehetőleg a kertvárosból rengetegen illegális hulladéklerakónak tekintik, és a kommunális szeméttől a kerti zöldhulladékon keresztül autógumikig mindent oda hordanak, mert az ingyen van, a szemétszállításért pedig fizetni kéne, ezáltal - hiába hordják el sokszor ezeket a szemeteket is - gyakorlatilag állandóan áldatlan állapotok uralkodnak körülötte. Az üvegcserepek pedig ellepték a Gazdálkodó utcát, csoda, ha még senki nem kapott defektet azon a szakaszon... Ezt nem lehetne valahogy kiküszöbölni? Egy térfigyelő kamera felszerelése és az azonnali bírságolás gyorsan behozná az árát.

Továbbá, ha már szelektív hulladékgyűjtés, nem lenne sokkal egyszerűbb a kommunális szemét mintájára a szelektív hulladékot is közvetlenül a házaktól elszállítani? Ezzel talán több embert is rá lehetne venni a gyűjtésre, ezáltal több eladható hulladék keletkezne, a szállítási költség kismértékű növekedése ebből, valamint a hulladékgyűjtő szigetek fenntartásának (kényszertakarítás, konténerek cseréje, stb.) megszűnő költségéből nagyjából kigazdálkodható lenne.
fules

HozzászólásSzerző: Musuka » 2012 jún. 11 13:44

Az 5-én Nico által lefotózott szelektív gyűjtő még mindig így néz ki. Hétvégén rengeteg kisgyerek bicajozott a környéken. Miért kell megvárni, hogy baleset történjen? Ki lesz a felelős, - a gyerek, a szülő? És vajon pont egy iskola és játszótér közelében miért nem lehet körbe keríteni?
Musuka

HozzászólásSzerző: Alexa » 2012 aug. 23 09:47

A Páskom parkban már több napja nem lehet aludni, mert a szelektív üveges gyűjtőt borogatják fel éjjelente, többször is.

Érdeklődnék, mikorra várható a felborításgátlós gyűjtők kihelyezése, vagy ha ez nincsen tervben, nem lenne-e jobb ezt az állandó zajjal, szeméttel járó disznóólat megszüntetni, amit csak a lakosság igen kis része képes rendeltetésszerűen használni?
Alexa

HozzászólásSzerző: Majer Zoltán » 2012 szept. 02 22:52

Úgy látom a képviselővé lett korábbi fórumozók nem mernek feljönni, mert félnek a számukra kínos kérdésektől...
Majer Zoltán

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 szept. 07 21:28

fules írta:Tisztelt Önkormányzat!

Frenklin 2012. május 1-én 11:03-kor jelzett problémájára való gyors megoldásukat én is köszönettel fogadom, hasonló probléma azonban sajnos a többi hulladékgyűjtő szigeten is fennáll. A Páskomliget utca 49. CBA üzlet mellett található szelektív hulladékgyűjtő konténereket a hajléktalanok naponta többször is fosztogatják, jelentős zajt és koszt (üvegcserepek, stb.) okozva. Kérem, ha van rá lehetőség, kerítsék körbe ezt a szigetet is!
Valamint az imént említett Gazdálkodó utcai (Frenklin hozzászólásában Páskomliget utca mögöttiként hivatkozott) hulladékgyűjtő szigetet feltehetőleg a kertvárosból rengetegen illegális hulladéklerakónak tekintik, és a kommunális szeméttől a kerti zöldhulladékon keresztül autógumikig mindent oda hordanak, mert az ingyen van, a szemétszállításért pedig fizetni kéne, ezáltal - hiába hordják el sokszor ezeket a szemeteket is - gyakorlatilag állandóan áldatlan állapotok uralkodnak körülötte. Az üvegcserepek pedig ellepték a Gazdálkodó utcát, csoda, ha még senki nem kapott defektet azon a szakaszon... Ezt nem lehetne valahogy kiküszöbölni? Egy térfigyelő kamera felszerelése és az azonnali bírságolás gyorsan behozná az árát.

Továbbá, ha már szelektív hulladékgyűjtés, nem lenne sokkal egyszerűbb a kommunális szemét mintájára a szelektív hulladékot is közvetlenül a házaktól elszállítani? Ezzel talán több embert is rá lehetne venni a gyűjtésre, ezáltal több eladható hulladék keletkezne, a szállítási költség kismértékű növekedése ebből, valamint a hulladékgyűjtő szigetek fenntartásának (kényszertakarítás, konténerek cseréje, stb.) megszűnő költségéből nagyjából kigazdálkodható lenne.

SVÁJC AZ AZ ORSZÁG AHOL A SZELEKTÍV GYŰJTÉS LAKÁSONKÉNT VAN !

Ez első bevezetési években nagyon sok forrást igényel, de később előnyösebb.
A pénz az oka elsősorban, hogy az EU több országban is csak ezt támogatta ami itt van nálunk is....
Hajdu LÁSZLÓ

ElőzőKövetkező

Vissza: Környezetünk