Hajléktalanok Újpalotán !

Környezetvédelem, szobrok, műemlékek, kerületfejlesztés

Re: Hajléktalanok Újpalotán !

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 márc. 07 14:13

A HAJLÉKTALANNAK SEMMI SEM JUT !

A nép által választottnak mindent????

Ennek a pofájára minden rá fér.S ez a manusz hülyít bennünket??!!!

http://www.hirhatar.hu/blogok/Vedekeznek_

http://hvg.hu/cegauto/20120913_Kover_benzinpenz

600 ezer benzinpénz jár Kövérnek, pedig két állami autót is használhat

Kövér László; választókerületi pótlék; állami autó;

Két állami autót is használhat, mégis havonta 626 130 forintos benzinpénzt kap Kövér László házelnök – aki fideszes országgyűlési képviselő is – egy tavaly év végén megváltoztatott törvény alapján – hangzott el az RTL Híradó szerda esti adásában.

Mint arról korábban beszámoltunk: egy tavaly év végén megváltoztatott törvény szerint jár idén januártól Kövér Lászlónak a duplájára emelt, 626 130 forint benzinpénz.

Annak ellenére jár ez a házelnöknek, hogy két állami autót is használhat, egyet a hivatalos útjaira, egyet magáncélokra – hangzott el az RTL Klub Híradójában. Az autókat a Készenléti Rendőrség biztosítja, a rendőrség nem árulta el aHíradónak, hogy mennyiért.

Kövér László havonta 1 739 250 forintot keres azzal, hogy házelnökként megtartotta a képviselői mandátumát is. Ebből az összegből számolják ki a választókerületi pótlékát, ami azért jár, hogy tudja tartani a kapcsolatot a Zala megyei választóival, akik segítségével megválasztották, ez havonta 626 130 forint.

Az RTL Híradó kiszámolta, hogy ebből a pénzből – egy átlagos fogyasztású autóval – a Zalaegerszeg-Budapest közötti 240 km-es útvonalat havonta 36-szort tehetné meg oda-vissza. "Persze, ha nem az állami autót használná, hanem saját maga tankolna" – teszik hozzá.

Kövér László házelnöki teendőire hivatkozva nem nyilatkozott a műsornak és a frakció sem válaszolt a kérdésekre. Az Országgyűlés Sajtószolgálatának tájékoztatása szerint 144 millió forintot fizettek ki választókerületi pótlékra csak augusztusban a 386 képviselőnek, akik közül van, aki autóval, motorral vagy biciklivel közlekedik.

A hajléktalan csinálók, majd a jog és a hatalom eszközeivel e szerencsétleneket üldözőknek mindent szabad?

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: banogabor » 2014 ápr. 02 20:42

Ma dél körül a Rákos út - Arany János utca sarkán szólított meg egy hajléktalan, akit Istvánnak hívnak (ha jól emlékszem, mivel nem volt nálam jegyzet...). 35 forintot két tőlem, mert szeretett volna bort inni, mivel fázik éjszaka az utcán.

Egy kicsit érdekesnek találtam a dolgot. Mivel az utóbbi néhány évben nem csak elmegyek mellettük, hanem, aki megszólít, azzal általában el is beszélgetek.

Megkérdeztem hát, hogy 35 forintból hol tud venni bármit is!?
Azt felelte, hogy ennyi hiányzik neki a kis pénzéhez, hogy tudjon venni magának bort.
Kérdeztem, hogy miért nem megy be hajléktalan szállóra? Úgy tudom, itt van Újpalotán egy ilyen intézmény.
Azt felelte, mert mindenét ellopták és csak az a ruhája maradt meg ami rajta van.
Kérdeztem, hogy ez mindenütt így megy? Minden hajléktalan szállón kirabolják?
Azt mondta nem, a Váci útiban nem rabolták ki.
Tehát az újpalotai sokkal rosszabb?
Azt felelte, igen.
Mondtam neki, hogy nem értek egyet ezzel a hajléktalan rendelettel, mivel nem szünteti meg a problémát, csupán a szőnyeg alá söpri. Újpalota áldozatául esett ennek a rendeletnek. Kérdeztem tőle, hogyan került utcára?

Elmondta, hogy szobafestő-mázoló a szakmája. Akként is dolgozott egy maszeknál. Öt évvel ezelőtt azonban volt egy súlyos balesete: munka közben eldőlt vele egy épület tatarozása közben az állvány és mintegy 3 emelet magasságból esett a földre. Súlyosan megsérült. Eltörte több bordáját, lábát. Így nem tudott tovább dolgozni. A vállalkozó, akinél dolgozott, gyakorlatilag kisemmizte: búcsúzóul 1000 forintot adott neki, ami még a legalapvetőbb szükségleteit sem fedezte. Albérletét nem tudta tovább fizetni, így utcára került. Felépülése óta gyakorlatilag nem alkalmazzák sehol. Létrára már nem tud mászni. Munkalehetőség nem nagyon van, így jobb híján az utcán kéreget.

Iszonyatosan megrázott ez a történet. Persze tudom, hogy nem kérdeztem meg mindent, amit kellett volna. Pl. család vagy ilyesmi!? De azért az mindenképp lejött, hogy ilyen helyzetbe bárki kerülhet, ezért kutya kötelességünk valamilyen megoldást keresni azoknak, akik az élet perifériájára kerültek. Számukra hihetetlenül megalázó, hogy kéregetni kényszerülnek. Sok, munkával eltöltött év után, mások hajlékait tette rendbe és közben ő vált hajléktalanná.

Próbáltam lelkileg egy kicsit megerősíteni, adtam neki 200 forintot és hazaindultam...

Tisztelettel:

Bánó Gábor
"...egy demokratikus jogállamban a törvényeknek előre kiszámíthatóaknak kellene lennie..."

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 ápr. 04 10:39

CSATLAKOZOM !

A még élni önerőből képes emberek segítsége nélkül, a kormány ezt a kérdést nem tudja/nem is igazán akarja
kezelni. Én egy erre szakosodott egyesület aktív tagja vagyok, én heti két alkalommal összeszedem a pékárút
is forgalmazó boltokban, a már újra eladásra nem kerülő péksüteményeket és ezt egy elosztó helyre viszem.
Itt olyan emberek kapják akik még fedél alatt élnek, de már az életmódjuk a hajléktalan emberekével azonos.
A 30, 40 csomag amit itt ezekből az aktivisták összeállítanak, olyan2, 3-om kilós adagok. Kenyér, kifli, pogácsa,
kakaós csiga, perec, lekváros bukta, túrós táska, néha mákos stb. sütemény is van a kapott árú között.
Látom a szerda és vasárnaponként ott toporgó embereket, várják az érkezésemet, aki még ilyen sort nem látott,
aki ennyi megalázott, megtört és életunt emberrel nem találkozott az jobb, ha a szegénység ügyben nem szólal
meg.
A sorsukról még nem kérdeztem őket, de van akit személyesen ismerek, egykor mindannyian éltek kicsit jobban.
Én ezzel segítem hosszú ideje önkéntes munkában a kvázi hajléktalanokat.

"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: banogabor » 2014 ápr. 04 11:08

A sorsukról még nem kérdeztem őket

Szerintem érdemes, hiszen sokat megtudhatunk a hajléktalanná válás eredetéről, az egyén képzettségéről, gyakorlatáról ami adott esetben segítségünkre lehet munkahely keresés szempontjából. Vannak köztük diplomások is! Véleményem szerint az ételosztás csak a mai nap túlélését biztosítja, de ahhoz, hogy a holnapot is túlélje, másfajta, specifikus segítségre is szüksége van! Ugyanis lehet, hogy ma össze tudok szedni annyi ételt-italt, hogy ne haljon éhen, de például nem biztos, hogy a kvázi hajléktalan ki tudja fűteni annyira a lakását, hogy ne fagyjon meg! Ehhez pedig nem elég egy segélyszervezet munkája.

Különösen szomorú vagyok amiatt, hogy azért kell koldulnia borra (értsd: alkoholtartalmú italra), hogy ne fázzon éjszaka az utcán. Ez hosszú távon egyértelműen alkoholfüggőséghez és végleges lecsúszáshoz vezet. Ha nem elég jó a hajléktalanszállókon a biztonsági rendszer, akkor azt meg kell erősíteni

Tegnap is beszélgettem egy 50 éves hölggyel, aki arról számolt be, hogy azóta van utcán, amióta a Fidesz-kormány elvette a rokkant nyugdíját, viszont képzésre jár (azt nem kérdeztem, mit tanul)...politikai szempontból lehet gondolkodni rajta, hogy most akkor melyik a jobb...

Kimaradt az előző írásomból, hogy még arról is beszámolt, hogy a Váci úti hajléktalanszálló rendelkezik zárható szekrényekkel, míg Újpalotán nincs ilyen

Tisztelettel:

Bánó Gábor
"...egy demokratikus jogállamban a törvényeknek előre kiszámíthatóaknak kellene lennie..."

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 ápr. 05 18:42

A SZEGÉNYEKET MINT AZ ÁLLATOKAT A KAMPÁNYBAN FELHASZNÁLJÁK !

http://www.168ora.hu/itthon/gatlastalan ... 25380.html

Az éhségre játszani....szégyen!

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Topó » 2014 ápr. 05 19:58

Hajdu LÁSZLÓ írta:A SZEGÉNYEKET MINT AZ ÁLLATOKAT A KAMPÁNYBAN FELHASZNÁLJÁK !

Az éhségre játszani....szégyen!

Mint mindenki mást is, az összes párt.
Lennék én szerény,
de nincs mire...
Topó

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 ápr. 07 22:07

GONDOLOM NEM TARTOD EZT HELYES POLITIKAI TETTNEK !
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 ápr. 08 10:34

Hajdu LÁSZLÓ írta:A SZEGÉNYEKET MINT AZ ÁLLATOKAT A KAMPÁNYBAN FELHASZNÁLJÁK !

Az éhségre játszani....szégyen!"

Furcsa ezt olvasni azok után, hogy az éhségmenet kiötlői és élen haladói milliós pénzeket halmoztak külföldi számlákon... :evil:
A hitelesség némileg megkérdőjelezhető.
Viszont most, hogy "majdnem" véget ért a választás, jó lenne tudni ki Móricz Eszter??? :shock:
Nem a 2000 utáni időre vagyok kíváncsi, habár a Hagyó mellett töltött idő sem érdektelen. 8)
Légyszi-légyszi: írjátok már meg... :roll:
bakossandor

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 ápr. 08 14:11

MI JÓL ELBESZÉLGETÜNK EGYMÁSSAL.

Erre a választ gondolom nem tőlem várod.

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 ápr. 08 17:06

Kedves László!

Kinek nem inge - ne öltözködjék. 8)
A helyzet az, hogy én tudom a választ, (ahogy Te is) viszont szeretném, ha egyszer (legalább egyszer) valaki becsületesen kiállna és beszámolna arról, hogy kit szemeltek ki a kerület képviseletére az MSZP részéről, ha már a szóban forgó hölgy gyáva ehhez. (iskolai végzettség, otthoni-romániai 28 év, vallás, stb.)
Amit viszont nem értek, hogy Te, kedves barátom miért állsz mellé, azok után amit ellened tett? :shock:
Megéri....? :roll:
Sok egészséget és kitartást hozzá, ha úgy gondolod, hogy meg.
bakossandor

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 ápr. 10 21:46

A FÜGGÖNY FELGÖRDÜLT...

Még szombaton számolnak és utána lezárul a csendes harc. Nem érdemes a sebeket feltépni.

Hajdu LÁSZLÓ

Előző

Vissza: Környezetünk