Szemetes környezet

Környezetvédelem, szobrok, műemlékek, kerületfejlesztés

Re: Szemetes környezet

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 júl. 14 15:30

nico írta:Az alábbi képek ellenére elmondhatjuk, hogy:

"Újpalota parkjai soha nem volt még ennyire tiszta!!!" - idézet a HT egy régebbi számából.

Ez állítható ma is. Valószínűleg ez fájhatott, - vagy nem részesült megfelelő szülői, nagyszülői, iskolai neveltetésben, elitta vagy belőtte az eszét, - a Kőrakás park erőművészének.

DSCF5503.jpg&DSCF5504.jpg

DSCF5505.jpg&DSCF5506.jpg

DSCF5507.jpg

ANNO ÉN SOKAT KAPTAM A KERÜLET MAI VEZETÉSÉTŐL, EZ VOLT A LEGEGYSZERŰBB HIBAKERESÉSI PONT !

A kerület soha nem volt még ilyen tiszta....!
Ha ma elindulnánk, ahogy egykor a RÉPSZOLG igazgató tette rendszeres, vagy csak egy alkalmi szemlére, nos elfáradnánk a
jegyzetelésben!! A tisztaság nyilván a kerületben élők kultúráját is minősíti, vagy az itt átutazók közönyét, de azt is, hogy
mennyi pénz jut a mások utáni takarításra! Ez utóbbival úgy olvasom nem kevés gond van! Szóval a 3 évvel ezelőtti szint alatt
van a költségvetés erre fordítható forrása. A megnyugtató az lehet, hogy a városüzemeltetéshez értő embereket csak részben
rúgták ki az állásukból, a tapasztaltak, a helyismerettel rendelkezők megmaradtak, ez a fő indok a korrekt működtetésre.
Írok egy listát a nagyobb szennyeződésekről, ha ez nem éri el a 100 címet nem is küldöm el, akkor valóban soha nem volt ekkora
tisztaság a kerületben....Sajnos ez a bizonyos szemét lista jóval több lesz mint 100!!!

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: nico » 2013 júl. 15 12:11

Ne erőlködj, ne kínlódj Laci!

A te idődben minden sokkal koszosabb volt. Ezért kellett a "Répszolg" igazgatójának bejárásokat végezni.
A képek, amikre kínlódó reagálásod írtad, a vandalizmusról szól. Ilyenre nevelte az elmúlt szoclibkom világ a lakosság egy részét.
Nyugodj meg! A vandál okozta szemetelést másnapra felszámolták az azért fizetettek.

"Újpalota parkjai soha nem volt még ennyire tiszta!!!"

Nehéz megértened?
Megértem.
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 júl. 16 18:12

ÚJPALOTA MINDENKOR TISZTÁBB VOLT !

Az nem vigasztaló, hogy Újpalotára többet költenek, a lakosság alapvetően nem változott, így csak az lehetne az oka, hogy
Rákospalotára és Pestújhelyre arányosan kevesebbet fordítanak a közös pénzből! A címlistát ezek szerint csak Újpalotára
vonatkozóan készíthetem? A Vasút vonalon a XVI. kerületből indulva és a IV. kerületi (Csömöri pataknál befejezve ) már
megírtam, ez a vonal 80 címet már most meghaladja, alábecsültem mondhattam volna 200 is....nem gond, az a lényeg, hogy
Újpalotán jobb!! Most Újpalotát nézem meg. Egyébként nem én hízelegtem a kerület vezetőjének ezzel a dicsérgetéssel!

9
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: nico » 2013 júl. 16 20:21

Laci!

A címlistáddal késtél legalább három évet!

A 14 éved alatt, hány címlistát írtál, írattál?

Elböszmélkedted, elböszmékeltétek!
Pestújhely is tisztább, Rákospalota is.
Az egész ország is tisztább! Litkétől Elekig, Porcsalmától Vaskeresztesig.

DSCF5677.jpg
Laci! Nem csak tisztább, élhetőbb is.
nico

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 júl. 18 11:38

MINDEN HÓNAPBAN VOLT KERÜLETI KÖZTERÜLETI SZEMLE !

Gondolom évi 12 listát, jó részének másolatát elhoztam magammal, ebből következtetek,
hogy visszatérő, szinte törzshelyek voltak/többsége ma is ugyanott - mintegy 70 - 100 között
a RÉPSZOLG ezekből a listákból élt...

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: nico » 2013 júl. 18 13:42

Laci! Nem vagy képben!

Kampány.jpg
A kép innen származik:

http://index.hu/nagykep/2013/06/19/horn_gyula/

nico

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 júl. 27 13:05

HÁT EZ VAN...
Kampány takarítást nem szerveztem, ez a fotó nem is itt a XV. kerületben készült.
Írom a listát, van amit kihúzok mert másnapra eltakarították, de már 100 fölött vagyok.
Üdv.
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Accantus » 2013 szept. 07 15:03

Nyírpalota út 63. elötti sarok újra szemétlarakóvá válik..ez még csak a kezdet ! Két hete csak növekedik e szemétkupac ! lAz itt lakókat nem zavarja ?
Csatolmányok
DSC00616.JPG
Lassan két hete igy néz ki !
DSC00615.JPG
DSC00614.JPG
Accantus

HozzászólásSzerző: Alexa » 2013 szept. 09 10:07

Accantus írta:Nyírpalota út 63. elötti sarok újra szemétlarakóvá válik..ez még csak a kezdet ! Két hete csak növekedik e szemétkupac ! lAz itt lakókat nem zavarja ?

De zavarja őket. Minden normális embert zavar. És mit csináljanak vele? Vigyék haza?
Alexa

HozzászólásSzerző: Accantus » 2013 szept. 09 10:52

"De zavarja őket. Minden normális embert zavar. És mit csináljanak vele? Vigyék haza?"

Jobb hijján ! D ha nem tennék az utcára az még jobb lenne !
Accantus

HozzászólásSzerző: Alexa » 2013 szept. 09 11:47

Akit zavar, és igényes a környezetére, az nem hordja a szemetét a parkba, erdőbe stb.

A normális ember mit tehet? Panaszkodik itt a fórumon, azon kívül?
Alexa

HozzászólásSzerző: Németh Péter Dr. » 2013 szept. 10 08:13

Tisztelt Alexa!

valamit tehetünk. Pl. ezt itt: https://www.facebook.com/events/1377927732440647/

A Te szedd! kerületi akció felhívása olvasható:

"Az LMP 15. kerületi szervezete is regisztrált az országos „TESZEDD-2013” önkéntes akcióra, amelyen részvételünkkel szeretnénk felhívni a lakosság figyelmét a környezetvédelem fontosságára.

Helyszín: Budapest 15. kerület Erdőkerülő utca-Zsókavár utca találkozása mögötti zöld terület.

Az akció időpontja: 2013. szeptember 14. szombat találkozás 9 órakor az Erdőkerülő -Zsókavár utca találkozásánál

Úgy véljük, ez az akció lehetőséget ad arra, hogy minél többen láthassák, hogyan bánik az ember környezetével s mit tesznek mások azért, hogy a természet és benne az ember, környezettudatosabban és egészségesebben éljen. Mindannyiunk közös érdeke, hogy gyermekeink is szabadon lélegezhessék be a levegőt, tiszta és szeméttől mentés erdőkben sétálhassanak."

Üdvözlettel!

Dr.N.P.
A süketnél is rosszabb,aki nem akar hallani.
Németh Péter Dr.

HozzászólásSzerző: Alexa » 2013 szept. 10 11:17

Más javaslat azon kívül, hogy ordenáré lakótársaim helyett a szabadidőmben magam szedjem össze és (Accantus javaslata szerint) vigyem haza a szemetet?

Nem a kerületnek kellene az illegálisan lerakott szemét elszállítását megoldani, az érintett területeket felügyelni, a szabálytalankodókat megbüntetni??
Alexa

HozzászólásSzerző: Accantus » 2013 szept. 11 08:12

Más javaslat azon kívül, hogy ordenáré lakótársaim helyett a szabadidőmben magam szedjem össze és (Accantus javaslata szerint) vigyem haza a szemetet?

Tisztelt Alexa !

Hol írtam,hogy Ön szabadidejében szedje össze a mások eldobott szemetét és vigye haza ? Rosszul értelemezte amikor az ittlakókra (Nyírpalota út 51-63) írtam,hogy nem törödnek a környzetükkel. Ha itt lakik akkor Önnek is szól !
Accantus

HozzászólásSzerző: Alexa » 2013 szept. 11 10:24

Nyugdíjas szüleim abban a házban laknak. Törődnek a környezetükkel, virágos kiskertet művelnek az ablakuk alatt. Nem kéne általánosítani.

Nem az ő felelősségük, hogy van olyan lakótársuk, aki szanaszét szórja a szemetét. És nem is az ő dolguk összeszedni. De azért zavarja őket.

Nagyszerű dolog, hogy vannak szerveződések arra, hogy a jóérzésű emberek szabadidejükben takarítsák ki a parkokat, de nem gondolnám, hogy emiatt bármelyik szemetelő elszégyellné magát és jó útra térne.
Alexa

ElőzőKövetkező

Vissza: Környezetünk