Újpalota

Környezetvédelem, szobrok, műemlékek, kerületfejlesztés

Újpalota

HozzászólásSzerző: Enigma » 2005 nov. 23 18:55

Szeretném megosztani a véleményemet a fórumozókkal és az illetékesekkel egy érthetetlen útfelújítás kapcsán.
Az elmúlt hetekben a Zsókavár utcai szolgáltatóház belső parkoló és a CBA felőli sarkát leaszfaltozták, és parkolásgátló oszlopokat helyeztek el.
Az még érthető, hogy a folyamatos sár, piszok és por ellen valamit tenni kellett, de azt nem értem, hogy miért nem lehetett ott néhány parkolót kialakítani, vagy ha parkolót nem akartak építeni, miért nem lehetett inkább kultúrált, füves területet kialakítani úgy, ahogy régen volt.
Enigma

Újpalota

HozzászólásSzerző: Enigma » 2005 nov. 23 19:07

Szeretnék választ kapni a következő kérdésre. Azért itt teszem fel, mert az illetékesek nem válaszoltak érdemben egyszer sem, mindig csak ígérgettek.
A Zsókavár utca 12-14. és a zöld óvoda által határolt területen a játszótér bontását megkezdték ugyan, de még mindig sokan igénybe veszik. A baj az, hogy egyre többen gondolják úgy, hogy a játszótér füves területe parkolóként használható, és járműveikkel a fűre állnak. (Az óvoda kerítése és a füves terület kezdete között lehet behajtani a Zöld klubbhoz.) Nagyon sajnálatosnak tartom, hogy a viszonylag jó állapotban lévő füvet járművek kereke tapossa le. Nem egészséges a gyerekenek sem az, hogy beszennyezik a játszóteret, azzal, hogy indításkor rengeteg káros anyagot bocsátanak ki.
Többször kértük a képviselőt és az illetékes osztályt, hogy helyezzenek el parkolásgátló kerítést, ezzel az intézmenyekhez közlekedő forgalmat és a játszóteret el lehetne választani egymástól, és a tiltott parkolás is megakadályozható lenne. Miért nem történik semmi?
Enigma

Re: Újpalota

HozzászólásSzerző: bankii » 2005 nov. 25 15:58

Enigma írta:Szeretnék választ kapni a következő kérdésre. Azért itt teszem fel, mert az illetékesek nem válaszoltak érdemben egyszer sem, mindig csak ígérgettek.
A Zsókavár utca 12-14. és a zöld óvoda által határolt területen a játszótér bontását megkezdték ugyan, de még mindig sokan igénybe veszik. A baj az, hogy egyre többen gondolják úgy, hogy a játszótér füves területe parkolóként használható, és járműveikkel a fűre állnak. (Az óvoda kerítése és a füves terület kezdete között lehet behajtani a Zöld klubbhoz.) Nagyon sajnálatosnak tartom, hogy a viszonylag jó állapotban lévő füvet járművek kereke tapossa le. Nem egészséges a gyerekenek sem az, hogy beszennyezik a játszóteret, azzal, hogy indításkor rengeteg káros anyagot bocsátanak ki.
Többször kértük a képviselőt és az illetékes osztályt, hogy helyezzenek el parkolásgátló kerítést, ezzel az intézmenyekhez közlekedő forgalmat és a játszóteret el lehetne választani egymástól, és a tiltott parkolás is megakadályozható lenne. Miért nem történik semmi?

Ismét felhozom a topikot, mert a közrendvédelmi osztályvezető azt mondta, rendszeresen olvassa. Hátha most nem kerüli el a figyelmét. Ja igen: És a kék iskola gazdasági bejárata körül a sok parasztja szinténa füvön parkol.
István
bankii

Parkrongálás

HozzászólásSzerző: bankii » 2005 nov. 25 16:03

Jut eszembe kedves önkormányzat; Maguknál tényleg nincsen parkrongálás szabálysértése? Sürgősen pótolják, akkor talán a rendőrök és a közteresek is intézkedhetnének, mert az SZTV "Rongálással alkövetett tulajdon elleni szabálysértés" tényállását ők itt nem tudják alkalmazni. Rögtön össze szrom magam ettől a tehetetlenségtől.
István
bankii

HozzászólásSzerző: durci » 2005 nov. 29 11:38

Hartyán meletti parkokban a szemetet,falevelet amit kupacokba hordva
összeszednek,napokig ott hever...(szerencse ha nincs szél) mert a szél szét hordja ujra.! Pedig a gépek korrektul összeszedik...! A Hartyán iskola elött balesetveszélyesek a játékok(vandálkodás miatt) Van aki ellenőrzi a játszóterek biztonságát:??? :(
durci

HozzászólásSzerző: Városüzemeltetési Osztály » 2005 nov. 30 12:16

Tisztelt Durci!

A kerület közterületein lévő 90 játszótér mintegy 500 játszóeszközének szabványossági ellenőrzését a 78/2003 (XI. 27.) GKM rendelet előírásainak megfelelően határidőre elkészíttettük. Az ellenőrző szervezet (TÜV Rheinland InterCert Kft.) 28201268086 sz. jegyzőkönyve szerint a Hartyán játszótér 14 játszóeszköze közül egy sem balesetveszélyes. A jegyzőkönyv megtekinthető a Városüzemeltetési Osztályon. A jogszabály évenkénti egy ellenőrzést ír elő. Természetesen ha ezen belül valamelyik játszóeszköz balesetveszélyessé válik, akkor azt haladéktalanul megjavíttatjuk. Vandalizmus elleni bombabiztos eszközöket nem tudunk telepíteni, a probléma megoldása meghaladja a lehetőségeinket.
A parkfenntartással foglalkozó RÉPSZOLG KHT. (1152 Bp., Hunyadi u. 3.) figyelmét felhívtuk az összegyűjtött avar, szemét gyorsabb elszállítására.
Jelzését, észrevételét köszönjük.
Tisztelettel
Városüzemeltetési Osztály

HozzászólásSzerző: Enigma » 2005 dec. 01 22:48

Tisztelt Hivatal!
A játszótéren történő parkolás miatt írt leveleimre és hozzászólásaimra miért nem reagál soha senki?
Enigma

HozzászólásSzerző: durci » 2005 dec. 02 12:12

Tiszetelt Városüzemeltetési Osztály.!
Van balesetveszélyes játék a Hartyán iskola elötti játszótéren..mégpedig egy körbenforgatható műanyagborítású játék..A műanyagborítást leszedték a játék nagyrészéröl..a csupasz fém ha valamelyik gyerek ráesik balesetet okoz.! Az,hogy mikor átadták megfelt a jegyzőkönyvnek egy dolog..de időközönként ellenörizni is kellene és ezt hiányolom..A RÉPSZOLG az ugy tünik a mindenkori hívatkozás az önök részéröl..nem csak itt olvasom e balhéelvivő társaság munkáját..Összességében ugy tünik a munkájuk szinte nulla. :(
durci

HozzászólásSzerző: Városüzemeltetési Osztály » 2005 dec. 05 17:25

Tisztelt Enigma !

Elnézését kérjük a megkésett válaszért. A parkolásgátlók elhelyezésére rendelkezésünkre bocsájtott keretösszeg már július hónapban elfogyott. A pótlólag kapott kiegészítés célzott, feladatra meghatározott volt, ennek megfelelően más területre nem volt felhasználható. Jövö évi költségvetésünkben szerepeltetni fogjuk a zöldterület elkerítését, megvalósításáig kérjük megértő türelmét.
Tisztelettel:

Hartyán közi játszótér

HozzászólásSzerző: Városüzemeltetési Osztály » 2005 dec. 05 17:45

Tisztelt Durci!

Az alábbiakban mellékelem a játék javításának megrendelését:

Ügyiratszám: 29565/2005 Tárgy: megrendelés

Ügyintéző: Budai Ilona szakfeladat sz.: 014034 főkönyvi szám: 552-1811
/balesetveszélyes játszószerek javítása/
Válaszában hivatkozzon az ügyiratszámunkra!
Rákospalotai Építő és Szolgáltató Kht.
1152 Budapest, Hunyadi u. 3.
Tisztelt Rákospalotai Építő és Szolgáltató Kht. !
Megrendelem Önöktől az alábbi munkát:

A Hartyán közi - 86. térképszám - játszótéren:

- Forgó kerék játék javíttatása

Határidő: 2005. november 15.

Elszámolás: tételes felmérés alapján

Budapest, 2005. október. 3.

A RÉPSZOLG KHT. a gyártótól árajánlatot kért, amelyre a válasz a A-150/2005. számon, 2005. november 2-i keltezéssel érkezett. A javítás összege: 968.400,-Ft + ÁFA.
Sajnos a vandalizmus utáni helyreállításra az idei költségvetésünk már nem biztosít fedezetet. Az állampolgárok morális megváltozása pedig meghaladja kompetenciánkat.
A javítási munkát 2006. évre tervezzük.
Tisztelettel:

Re: Parkrongálás

HozzászólásSzerző: Hatósági Iroda » 2005 dec. 06 13:41

bankii írta:Jut eszembe kedves önkormányzat; Maguknál tényleg nincsen parkrongálás szabálysértése? Sürgősen pótolják, akkor talán a rendőrök és a közteresek is intézkedhetnének, mert az SZTV "Rongálással alkövetett tulajdon elleni szabálysértés" tényállását ők itt nem tudják alkalmazni. Rögtön össze szrom magam ettől a tehetetlenségtől.

Tisztelt „bankii”!

Jelenleg Budapest Főváros XV. ker. Önkormányzat Képviselő-testületének a helyi környezet védelméről szóló 20/2002. (VII.2.) rendelete 4. § (10) bekezdése alapján adott a „parkrongálás” elleni fellépés lehetősége. A megjelölt jogszabályhely szövege a következő: „Gyepes, parkosított közterületre gépkocsival vagy más járművel behajtani, beállni tilos. Aki a fenti előírást megszegi az szabálysértést követ el és 30.000 Ft-ig terjedő pénzbírsággal sújtható.”

A közterület felügyelők ebben az évben, a feldolgozott adatok szerint, a szóban forgó tényállás alapján 257 esetben helyszíni bírságot szabtak ki, 101 esetben feljelentést tettek, és 42 esetben figyelmeztetést alkalmaztak.

A közterület felügyelőket utasítottam az Ön és „Enigma” által jelzett területek kiemelt ellenőrzésére.

Remélem, válaszom még időben érkezett!

Tisztelettel:
Moór Árpád
Igazgatási Osztály
osztályvezető
Hatósági Iroda

Parkrongálás

HozzászólásSzerző: bankii » 2005 dec. 07 18:20

Tisztelt Moór Árpád Úr!

Köszönöm szíves információját. A parkrongálásokkal nekem az a legnagyobb bajom, hogy feleslegessé tesz minden forintot, amelyet a Hivatal környezetünk szépítésére költ. Az oktatási és gyermekintézményekhez vezető szervizutakon régebben a "Behajtani tilos, kivétel áruszállítás" jelzőtábla volt elhelyezve, ahol a rendőrök és a közterület-felügyelők intézkedtek. Igaz, volt olyan "jópofa" szülő, aki azt mondta, hogy gyermeke az iskola árucikke, ezért neki joga van behajtani a tiltott szakaszra. Na egy szó, mint száz rövidesen megszűnt az, hogy a szülők, az este sprotolgatók egészen az iskola aulájáig, vagy a tornateremig hajtottak. Persze ott nincs erre megfelelő hely, így a parkosított területre, notabene a virágágyásba álltak. A kék iskola mögött fültanuja voltam, amint egy idősebb hölgy megkérte az Audi A6-ossal érkező "sport embert", hogy inkább az aszfaltra parkoljon. Na a válasz megalapozott egy becsületsértési feljelentést.
Még egy tiszteletteljes javaslat:
A parkrongálási szabálysértésekkel kapcsolatos THB-k összege ne legyen magasabb, mint 6000.- Ft., mert ekkor a "megtérülési arány" magasabb, mint 8 - 10 ezer forintnál. Ez az összeg viszont legyen rajta valamennyi szabálysértő gépkocsin.
Esetleg meg lehetne próbálkozni a kerékbilincseléssel is. A bilincselésnél, illetőleg a bilincs eltávolításánál senkit nem érdekel az SZTV 75.§. Amellett, hogy van olyan kerület, ahol a bilincselés díját 30/70 arányban kapja az önkormányzat és a Centrum.
NE PARKOLJON SENKI SEM A PARKOKBAN. :wink:
István
bankii

Parkvilágítás

HozzászólásSzerző: Báthory Erzsi » 2006 jan. 04 10:13

Tisztelt Városüzemeltetési Osztály! Tisztelt Osztályvezető Úr! A Legénybíró utca és a Páskom park között elterülő park (beleértve a játszóteret is) legsötétebb része az a gyalogos út, ami összeköti a Legénybíró utcát a Páskom parki épületekkel, vagyis ezen több száz - megkockáztatom, talán ezer is - ember közlekedik naponta. Egyetlen lámpa világítaná meg ezt a gyalogos utat sötétedéstől másnap reggelig, de ez már régen kiégett, az összes többi lámpa a park ligetes, játszóteres stb részét világítja (azok általában világítanak is!). Sokáig vártam, hátha valaki észrevételezi, hogy a latyakos, csúszós, vizes-sáros úton egyre veszélyesebb már délután 4-től a közlekedés, s most az út közepén szanaszét található kutyaürülékekről nem is beszélek. Az összegyűjtött avarhegyeket széthordta a szél, rájuk esett hó, eső, ezek is a közlekedés akadályaivá lettek. Ha a körzet képviselő asszonya gyalog járna, bizonyára már észrevételezte volna, de úgy látszik, sajnos, hogy már az édesanyja sem arra jár munkából hazafelé. Kérem az itt lakó, apatikus, igénytelenségbe süppedt lakók nevében is a gyalogos út mielőbbi normális kivilágítását épségünk megőrzése érdekében is. Meg egyébként is.
Tisztelettel Báthory Erzsi (Páskom park 13.)
Báthory Erzsi

HozzászólásSzerző: Németh Angéla » 2006 jan. 04 20:03

Tisztelt Báthory Erzsi!
A fórumon hozzászólását nem nekem címezte, de mint a "körzet képviselő asszonya" a következő a válaszom. Az észrevételeit továbbítottam a Városüzemeltetési Osztály vezetőjéhez, aki azonnali intézkedést ígért. A "szanaszét található kutyaürülék" ügyében elhiheti nekem, hogy nem én hordom oda a kutyámat a dolgát elvégezni, és azt javaslom, hogy közösen próbáljuk meg a kultúrált ebtartás szabályait betartani, betartatni.
Itt jelzem, hogy minden lépcsőházban elhelyeztem a fogadó óráim időpontjait, valamint a telefonszámomat, amelyen elérhető vagyok. Biztos vagyok benne, hogy ha személyesen nekem jelezte volna rögtön az észrevételeit, akkor már hamarabb történhetett volna intézkedés.
Édesanyámat pedig kár volt ide belekeverni.
Végezetül ide írom az e-mail címemet, amelyen szintén megteheti észrevételeit: nemethangela@altavizsla.hu

Németh Angéla képviselő
Németh Angéla

HozzászólásSzerző: Báthory Erzsi » 2006 jan. 05 10:00

Tisztelt Képviselő Asszony! Kedves Angéla!
Nem kevertem semmit sehova, s nem tételeztem fel - pláne Rólad! -, hogy a kutyaürüléket Te hordanád oda. Mindössze utalni akartam arra, hogy egy-egy lakókörzet közállapotaiért akár bizonyos fokig felelős lehet a körzet képviselője is, legalábbis jó lenne, ha folyamatosan szemmel tartaná jövés-menés közben. Én legalábbis így képzelem a képviselői munka sokszínűségét, koncepciózusságát. Nem hiszem, hogy sértő lettem volna, amire így fel kellett volna horkanni, mindenesetre visszavonulok, s különösen Édesanyádtól elnézést kérek, eszem ágában sem volt megbántani, de ha Neki megmutatod soraimat, kizártnak tartom, hogy sértőnek találná. Megsértődni persze lehet, folyton-folyvást, csak értelmetlen. Örülök, hogy a Városüzemeltetési Osztály így az enyémnél is hathatósabb bejelentést kapott, örülök, hogy megtudtam a képviselőnk e-mail címét (ezek szerint van és nyilvános, pedig mi vállvetve lobbiztunk néhányan a fórumban a honlapra való felkerülésükért). De azt azért hangsúlyoznám, hogy a helyi nyilvánosság (s e fórumot annak tekintjük néhányan) létezik, még ha kevesen is vannak tisztában a jelentőségével. A helyi nyilvánosságon keresztül tett bejelentések nevelő hatásúak is, ezért tartom fontosabbnak az ilyet itt megírni, mint telefonon vagy otthoni e-mail címen közölni. De e téren tiszteletben tartom mások eltérő felfogását is, természetesen. És további körültekintő, nyugodt, megfontolt, megértő és türelmes képviselői munkát kívánok, :wink: őszintén!
Báthory Erzsi

Következő

Vissza: Környezetünk