szilárd útburkolat

Környezetvédelem, szobrok, műemlékek, kerületfejlesztés

Re: szilárd útburkolat

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 feb. 06 22:28

A FELADATOK TÖMEGÉBEN A SORRENDBEN VALÓSZÍNŰ NEM EZ VOLT AZ ELSŐ HELYEN.
http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: fazekas » 2014 feb. 07 09:09

Ilyen nagyképű választ rég hallottam.
Tizenhat év alatt nem kerülhetett rá sor. Na má. :oops:
fazekas

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 feb. 07 17:29

TANYASI VISZONYOKAT ÖRÖKÖLTÜNK A TANÁCSI RENDSZERTŐL !

Több mint 70 %-a a kerület utcáinak még 1994-ben föld út volt. Ezekben az utcákban nem volt
szennyvízcsatorna sem. Még ivóvíz-ellátási gondok voltak, több mint 200 db nyomós közkút üzemelt.
Az utcák nagyon jelentős részében hiányzott a gázvezeték. Kábeltelevízió vezeték egy méter sem volt.
A mobil telefon akkor még nem lévén a vezetékes telefon kiépítését követelték az emberek.
Ma 100 %-ban mindezt sok milliárd forintból kiépítettük. Én úgy adtam át a kerületet, hogy utódomnak
díszburkolat építés lett az alkotó tere. Két milliárdot pazarolt el a Zsókavár u és környéke díszburkolatának
építésére! És csak erre az egy körzetre! Ez az ő önkormányzati képviselői körzete, ide semmi pénz sem sok,
a többi fideszista választókörzetében ehhez képest sírfeliratok és emléktáblák tömegét építették ki a közparkok
szélére. Noha ide a temetőbe kellet volna ezeknek emléket állítani. Futotta volna e vitatott zúzott kővel burkolt
rész aszfaltozására is....! Ám könnyebb a Zsidó Hitközségre ráfogni....ellenálltak??,
Kedves Hozzászóló Társam!
NEM SÉRTETTÉL MEG !
Az amit írtál az egy stílus, és mint tudjuk......

"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: fazekas » 2014 feb. 07 18:10

Tisztázzuk.
Amit a Hitkösségről irtam nem az újjmból szoptam,
Amit megint leírtál azt már legalább negyvenszer különböző
helyeken leírtál.
Megsérteni soha senkit nem akarok így Téged se!
Sajnos amióta kiestél a pixisből nem találod Magad.Szereplési viszketébe szenvedsz ,
Valamennyi bejegyzésed különböző helyeken újra közlöd.
Ami a stílusomat illeti a Te rendszer barátaid zártak el
a kikupálódáss lehetőségétől, az élet már csak ilyen, egyesek
több diplomások, míg másoknak coki. :oops:
Tudod a mellőzést meglehet szokni, lassan Te is rá fogsz jönni.
Nincs se irigység, se harag bennem csak utálom a vagdalkozást
az elnem végzett munka ideologizálását.
(lám mennyi marhaságot irtam itt össze) :roll:
Írj sokat, hogy javuljon a stílusom, szívesen tanulok
nálam okossabnál.(nem az iskola számít)
-------------------------------
Fazekas László
fazekas

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 feb. 07 18:28

JÓ MESSZIRE JUTOTTUNK EL NÉHÁNY NÉGYZETMÉTER ASZFALTOZÁS ÜGYE VITÁBAN.

A sorsunk gondolom hasonló volt. Ma az érvényesülés többszörösen nehezebb. Akkor volt munka bőven. Anno, ha tanulni akartál
munka mellett tanulmányi költség nélkül megtehetted. Akkor egy szakmunkástanuló saját szorgalmából szakmunkás lett, majd az ő
szakijainak művezetője. Technikumi tanulmányai után építésvezető. Főiskolai tanulmányai után főépítésvezető, majd osztályvezető,
később főosztályvezető. Egyetemi tanulmányai befejezése után igazgató, vagy igazgató-helyettes. Ezt kellett mindössze végig csinálni.
Ezeket egy munkahelyen egy szakterületen egészen a nyugdíjba vonulásáig. Közben már a cégnél a család több tagja is ott dolgozott.
Ma ez a stabilitás megszűnt. Ma nincs céghűség és a cég sem foglalkozik az alkalmazott sorsával. Ma indoklás nélkül rúghatnak ki a munkahelyről.
Nekem ez jut eszembe arról amit a szememre vetettél.

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: fazekas » 2014 feb. 08 10:40

Sajnos ez így nem igaz, legalább is az én esetembe.
Nem vettek fel a középiskolába.
Voltam inas, kiváló minősitéssel végeztem,
A Technikumba furcsa módon kerültem. Ezzel
vége. Egyeemi felvételemhez a párttitkár elvtárs nem járult hozzá. :oops:
Egyénileg képeztem magam, a végén felmentést kaptam a
felsőfokú képzés alól ami, a munkakör és a fizetési besorolás miatt
volt szükséges. Miniszteri kiemelt fizetést kaptam. :P
Ezt az nem értheti akit az Angyallok a kötényükben hordtak.
Én nem itélkezek ismeretek nélkűl, számon kérem a szerintem nem jó, vagy
nem teljesített dolgokat. Ha tévedek, elnézést kérek. :roll:
Itt a vége. :x
fazekas

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 feb. 08 11:52

ÉN EGY NAGY MÉLYSÉGBŐL ÉRKEZVE EZT VÉGIG KÜZDÖTTEM.

A 21 év amit iskola padban töltöttem az kemény szolgálat volt az életemből, de én döntöttem és volt hozzá akaraterőm Istennek hála.
Engem nem ellenőrzött a párttitkár, főleg nem jött helyettem érettségi, vagy technikumi vizsgát tenni, de a szigorlatokat amiből volt
tömegesen és az államvizsgákat is nekem kellett megcsinálnom. A párttitkár akkor egy - amikor én felnőttként dolgoztam - a szakmában
egy megbecsült ember volt. Az igazgatót azt kinevezték, de a párttitkárt a szakik/elvtársak maguk közül választották. Én arra emlékszem
amikor a párttitkár embereket segített, vagy leszúrt, mert ez a funkció egy termelést szervező tevékenység volt, ahogy így visszagondolok.
Én egy szakmában szolgáltam 31 évig, azt a tapasztalatot tudom mondani, tudom a mesékből, hogy voltak akiket kényszerítettek a párttagságra......Én tudom, hogy ez nem így volt. A mi főosztályunk kb 400 fős volt, a főosztályvezető mérnök vallásos ember volt és
persze nem volt párttag, ám jó szakember volt és ezért érdemelte ki, hogy évtizedekig volt vezető, nyugdíja előtt a munkahelyen halt meg.
A gazdasági igazgató-helyettesünk a 3000 fő körüli vállalatnál nem volt párttag, de a műszaki - fejlesztési - beruházási igazgató-helyettes
sem. A vállalati életben én akkor nem éltem át - ma mesélt diktatórikus emberek - elnyomást. Talán ez nem lehet most nekem hátrány.

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Musuka » 2014 feb. 09 11:17

Hajdu LÁSZLÓ írta:ÉN EGY NAGY MÉLYSÉGBŐL ÉRKEZVE EZT VÉGIG KÜZDÖTTEM.
Engem nem ellenőrzött a párttitkár....
... de a párttitkárt a szakik/elvtársak maguk közül választották. Én arra emlékszem
amikor a párttitkár embereket segített...
... tudom a mesékből, hogy voltak akiket kényszerítettek a párttagságra......Én tudom, hogy ez nem így volt.
A gazdasági igazgató-helyettesünk a 3000 fő körüli vállalatnál nem volt párttag, de a műszaki - fejlesztési - beruházási igazgató-helyettes sem...

Ön nagyon szerencsés ember :wink:

Fazekas úrhoz hasonlóan édesapámnak sem engedélyezte a párttitkár a továbbtanulást. Anno ugyanis mindent véleményezett az un. üzemi négyszög, - továbbtanulást, útlevélkérelmet, stb., ami azután a Személyzeti Főosztályra került...

Az én vállalatomnál (10 ezer fő körüli) nem lehetett felsővezető az, aki nem volt párttag, - sőt ez többnyire vonatkozott az alsó- és középvezetői szintre is. A Személyzeti Főosztályon dolgoztam hosszú évekig, így nagyon jól emlékszem arra, hogy minek alapján ment a kiválasztás. A párttitkárt sem a szakik választották. Sőt a mi párttitkárunk arról volt híres, hogy feljelentgette a munka- és párttársait. Nekem is kötelező lett volna a párttagság, de végül megelégedtek a KISZ tagságommal, igaz így csak alsószintű vezető lehettem... Vállalatunknál a rendszerváltás meg olyan volt, amilyen... volt párt funkcionáriusok kerültek ismét vezetői pozicíóba, csak a beosztás megnevezése változott :wink:
Musuka

HozzászólásSzerző: nico » 2014 feb. 09 20:28

Ennek a hozzászólásnak a "szilárd útburkolat"-hoz semmi köze.

Volt képviselőnk és polgármesterünk már úgy is "szétírta" a fórumot, - az adminok elnézték, elnézik - ennek a fórumnak már mindegy.

Szerepel e topikban itt már három család sorsa, ezért úgy gondolom elfér itt egy negyedik is.

1958-ban nyolcadikos évfolyamtársaim sorra kapták az értesítést, hogy mikor kell nekik felvételizni az általuk kiválasztott középiskolába. Az én értesítésem nem akart megérkezni. P István iskolaigazgató még akkor is úgy tájékoztatott mikor már társaim felvételiztek az általam is megjelölt gépipari technikumban - fiam a te lapodat még nem küldték meg.
Édesapám felkereste a középiskolát ahol közölték vele, hogy a jelentkezési lapom oda nem érkezett meg.
P István igazgató dadogott, a falu, a járás, a megye oktatási hivatalai nem válaszoltak. A megye párttitkára - az egyetlen párté - tájékoztatta szüleimet, hogy a község "társadalmi bizottsága" úgy döntött, hogy továbbtanulásom középiskolában nem indokolt.
Kádár irodája pedig ezt válaszolta:

társadalmi bizottság.jpg
Az apa "barátkozott" a fiának meg hazudtak!
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 feb. 10 13:18

EZ A LEVÉL MA ARANYAT ÉR ÚGY GONDOLOM.

Csak gratulálni tudok ahhoz, hogy családi ereklyeként megőrzésre került.
Most ezt új káderlapként működhet.

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Accantus » 2014 feb. 10 13:46

Kedves András !
Legyél nagyon büszke Édesapádra..!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Accantus 2014 feb. 11 09:15-kor.
Accantus

HozzászólásSzerző: Musuka » 2014 feb. 10 14:55

Rájöttem miért "offolja" szét a topikokat Hajdu úr, - mert OFFOLNI JÓ :mrgreen:

Hajdu LÁSZLÓ írta:
Engem nem ellenőrzött a párttitkár...

Mert "rendben" voltak az ősök :lol:

Hajdu LÁSZLÓ írta:EZ A LEVÉL MA ARANYAT ÉR ÚGY GONDOLOM.

Csak gratulálni tudok ahhoz, hogy családi ereklyeként megőrzésre került.
Most ezt új káderlapként működhet.

Hozzászólása kíválóan jellemzi Önt :wink:

Igen, valóban értékes ez a levél, de nem úgy, ahogyan Ön gondolja - Andrásnak már nincs szüksége káderlapra...

(Azért mégis csak jó, hogy offolunk - abban az időben apró gyermekként én is éltem Rétságon, apukám éppen "tankos" volt ;-) )
Musuka

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 feb. 13 00:10

TI MÉG HARCOLTOK ELLENEM?
NAGYON MEGTISZTELŐ, HOGY SZÁMON TARTATOK!

Olyan elvont üzeneteket írtok, amely megértése meghaladja az én átélt élményeim
minden fantázia készletét. Nem vagyok képes érdemben ily magasságokban érvelni.
Megértő elnézéseteket kérem.
Tisztelettel:
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: nico » 2014 feb. 13 09:37

Laci!

Benned nem lehet csalódni!
Hozod a formád minden alkalommal.

Nem tehetsz róla.
A zsigerek működnek.
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 feb. 13 16:21

ARANYOS VAGY, ÉLVEZED A MÁSOK FIKÁZÁSÁT.
Hajdu LÁSZLÓ

Előző

Vissza: Környezetünk