KÖTÖTPÁLYÁS GYORSVILLAMOS ÚJPALOTÁN

Környezetvédelem, szobrok, műemlékek, kerületfejlesztés

KÖTÖTPÁLYÁS GYORSVILLAMOS ÚJPALOTÁN

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2015 okt. 08 23:42

A 44 es VILLAMOS ÉPÜL MEG A SZILAS PATAK ÉS A KELETI PÁLYAUDVAR KÖZÖTT.
A villamos projektet már évek óta készítik elő, de most a főváros pályázata nyert és így a tervezés elkezdődhetett.
A kerületben ez a fejlesztés 100 %-os Európai Uniós finanszírozásban valósul meg. A nyomvonal közel 50
éve ismert, a kérdés az volt, hogy mély, vagy felszíni projektre lesz pénz. Jelenleg szép és korszerű kötötpályás gyors villamosra van pénz, metróra több évtized óta nem volt, a jövőben még inkább nem lehet reálisan ezzel számolni.
A kerületben élők szakmai véleményét szívesen olvasnám.
Sok tisztelettel.
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

Re: KÖTÖTPÁLYÁS GYORSVILLAMOS ÚJPALOTÁN

HozzászólásSzerző: banogabor » 2015 okt. 21 12:17

Kedves Laci!

Örülök, hogy újra itt. Nekünk tényleg annyira nem megy a metróépítés, hogy el kellene felejtenünk: a 4-es metró koncepciója gyakorlatilag velem egy idős, amiből mostanra még talán a felét (sem) sikerült megépíteni. Viszont ha lehet villamosunk, akkor javaslom, hogy a nyomvonal egyrészt ne álljon meg a Pólus center melletti területen, hanem ki kéne húzni egészen a Praktiker áruházig, ahol lehetőség van akár egy nagyobb méretű P + R parkoló kialakítására is. Egyben időszerű lenne a gyalogosoknak és kerékpárosoknak is elérhetővé tenni ezeket a külső objektumokat. S ezzel tehermentesíteni lehetne Budapest egy részét a beáramló kocsitömegtől!

A Nyírpalota úton viszonylag egyszerű lehet a villamos nyomvonalának telepítése. A Drégelyvár utcában szerintem a belváros felé haladva, bal oldalt a zöld területből kell elbontani plusz egy sávnak valót, ami így már a villamosnak is elegendő lesz. A Csömöri úti felüljárót és a Csömöri utat is 2x2 sávosra kellene bővíteni, és becsatlakoztatni a 44-es villamos nyomvonalába

Tisztelettel:
Bánó Gábor
"...egy demokratikus jogállamban a törvényeknek előre kiszámíthatóaknak kellene lennie..."

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

HozzászólásSzerző: podmaniczky elek » 2015 okt. 24 09:35

T.Bánó Ur!
Tessék megérteni,hogy a mi kerületünknek nincs érdemi hozzászólási,javaslatételi lehetősége!Ez Fővárosi és EU-s finanszirozásba készül,"ajándék" nekünk!
A tervek is már készen vannak,földmérések is megtörténtek!Én pl. trolibusz vonal kiépitését javasltam,de felesleges volt!
Üdv.
Podmaniczky Elek
pestujhelyi lakos
podmaniczky elek

HozzászólásSzerző: banogabor » 2015 okt. 24 11:54

Kedves lakótársam!

Szeretnék megmaradni abban a hitben, hogy azért még nincs minden részlet elrendezve az általunk választott "égiek" által. Vagyis, ha csak egy cseppnyi is, de talán mégis van némi beleszólásunk - vagy legalábbis javaslattételi lehetőségünk - a közéletbe, környezetünk alakításába. Ezzel együtt inkább azt kéne tudomásul venni, hogy nem minden kérés teljesíthető, mivel az egyéni és közösségi igények mellett vannak praktikussági, gazdaságossági, környezetvédelmi, kivitelezhetőségi stb...szempontok is. Így azt gondolom, hogy - bár nem tudom, hogy pontosan hová javasolt trolibuszt kiépíteni -, nem volt hiábavaló a javaslata!

Hajdú Laci polgármesterként a hatályos törvények szerint tagja a fővárosi közgyűlésnek. Ha ezt a javaslatomat ott megemlíti, akkor már érdemes volt. Habár egy kissé megkésve találtam rá a véleményünket kikérő üzenetére, s ezért lehet, hogy lemaradtam.

Az a tény pedig, amit ma is volt szerencsém megtapasztalni ( http://bpxv.hu/phpbb3/viewtopic.php?f=5&t=363&p=17483#p17456 ) rácáfol minden pesszimista hozzáállásra!

Tisztelettel:
Bánó Gábor
"...egy demokratikus jogállamban a törvényeknek előre kiszámíthatóaknak kellene lennie..."

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

HozzászólásSzerző: podmaniczky elek » 2015 okt. 25 07:55

T.Bánó Ur!

Az általam javasolt trolijárat a mostani 7-es busz vonalán haladhatna,nem kellene sineket lefektetni,környzetbarát is lenne,maradhatna a hid is stb.
De erre magkaptam azt a választ,hogy már eldöntött a villamos sorsa!Üdv.
Podmaniczky Elek
podmaniczky elek

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2015 nov. 08 15:24

FONTOS, IDŐSZERŰ ÉS MÉG NEM KÉSTÜNK EL VÉLEMÉNYEK KIFEJTÉSÉVEL.
A kerületi képviselő-testület is csak decemberben mond véleményt fontos részlet kérdésben. Ezt követően KÖZMEGHALLGATÁST tartunk, várhatóan január
végén. Ami eldől az az Európai Uniós finanszírozás, csak gyors villamosra kapunk 100 százalékos finanszírozást. A nyomvonal részletei még tervezési és
véleményezési szakaszban vannak. Az építésre a főváros adott be az EU-hoz pályázatot, ám nem jelenti azt, hogy konstruktív javaslatokat ne fogadnának be.
Jelenleg a végállomás a Szilas pataknál van tervezve, jelentős 500 - 1000 darab P+R parkírozó megépítése is itt valósulna meg, ám az állomás az M3-as felé
valószínű később, de tervbe van véve. Drégelyvár u Pestújhely felőli oldala vita tárgya. Úgy néz ki, hogy a szanálásban érintett lakók véleménye lesz a döntő,
jelenleg a személyes egyeztetések időszaka van. A főváros vezetőivel rendszeres az egyeztetés, személyesen a főpolgármester úrral és helyettesével több
előzetes tárgyalást folytatunk már eddig is. Mint mindennek ami új, illetve ami a meglévőhöz képest fejlődést jelent, van támogatója, van kétkedője és vannak
ellen drukkerei, így a gyors villamos projekt esete sem kivétel. Nyilván vannak jó szándékú és hátsó gondolatokból ellenzők. Itt azt a hibát is el lehet követni, hogy 46 év után megvalósuló tömegközlekedési befektetést, akár meg lehet semmisíteni! Én a kárörvendőket ebben a kérdésben nem tudom támogatni.
A politikai pecsenyesütögetők a legveszélyesebbek erre a megvalósítás közelébe került projektre. Ne hagyjuk kiénekelni a sajtot a szánkból.
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: nico » 2016 feb. 21 15:50

Hajdu LÁSZLÓ írta:FONTOS, IDŐSZERŰ ÉS MÉG NEM KÉSTÜNK EL VÉLEMÉNYEK KIFEJTÉSÉVEL.
A kerületi képviselő-testület is csak decemberben mond véleményt fontos részlet kérdésben. Ezt követően KÖZMEGHALLGATÁST tartunk, várhatóan január
végén. Ami eldől az az Európai Uniós finanszírozás, csak gyors villamosra kapunk 100 százalékos finanszírozást. A nyomvonal részletei még tervezési és
véleményezési szakaszban vannak. Az építésre a főváros adott be az EU-hoz pályázatot, ám nem jelenti azt, hogy konstruktív javaslatokat ne fogadnának be.
Jelenleg a végállomás a Szilas pataknál van tervezve, jelentős 500 - 1000 darab P+R parkírozó megépítése is itt valósulna meg, ám az állomás az M3-as felé
valószínű később, de tervbe van véve. Drégelyvár u Pestújhely felőli oldala vita tárgya. Úgy néz ki, hogy a szanálásban érintett lakók véleménye lesz a döntő,
jelenleg a személyes egyeztetések időszaka van. A főváros vezetőivel rendszeres az egyeztetés, személyesen a főpolgármester úrral és helyettesével több
előzetes tárgyalást folytatunk már eddig is. Mint mindennek ami új, illetve ami a meglévőhöz képest fejlődést jelent, van támogatója, van kétkedője és vannak
ellen drukkerei, így a gyors villamos projekt esete sem kivétel. Nyilván vannak jó szándékú és hátsó gondolatokból ellenzők. Itt azt a hibát is el lehet követni, hogy 46 év után megvalósuló tömegközlekedési befektetést, akár meg lehet semmisíteni! Én a kárörvendőket ebben a kérdésben nem tudom támogatni.
A politikai pecsenyesütögetők a legveszélyesebbek erre a megvalósítás közelébe került projektre. Ne hagyjuk kiénekelni a sajtot a szánkból.

Hát ez nem jött össze polgármester úr!?
http://xvmedia.hu/videogallery/59-adas/
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2016 márc. 14 13:34

KEDVES KÁRÖRVENDŐ BARÁTOM !
Valóban most lehet ünnepelni, ahogy írtad nem jött össze! Ez nem nekem vereség, sokkal inkább a XXI. században élő utazó közösségnek.
A buszra kell felmászni, a kipufogó gázt szívni és a Drégelyvár u (Molnár Viktor - Késmárk u között) lakói pedig újabb hosszú éveket kell,
hogy várjanak arra, hogy az autóbusz okozta statikus rezgést szinte percenként a nap 24 órájában elviseljék. Egy korszerű kötött pályás
gyors-villamos megépülésének előkészítése 2012 óta folyt. A pályázatot a főváros 2014 évi kampányra megnyerte, ezt kiírta közbeszerzésre
mármint a komplett tervezést. Ezt egy öt szereplős konzorcium megnyerte. A tervezés 2015 év elején el indult közel egy milliárd forintért,
ez a munka jelenleg is folyik, befogják fejezni 2016 évben. Lesz terv. Nincs pénz a kivitelezésre! Nincs mert a döntéshozóknak jól jött az un.
tiltakozás....Érdekes más ügyben tiltakozhat a nép, nem számít! Most ez lett a hivatkozás...ha nem kell a 26 milliárd forint akkor visszük más
fővárosi kötött-pályás építkezéshez ezt a forrást. Itt pedig a tiltakozók akaratának megfelelően marad minden úgy ahogy 45 éve van.
Tudom ez néhányaknak jó hír..!
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: nico » 2016 márc. 16 20:31

Hajdu LÁSZLÓ írta:KEDVES KÁRÖRVENDŐ BARÁTOM !

Nálam a tény nem káröröm!
Láttam én olyan metrós tervet, amelyen az újpesti metró jön át Palotára. Láttam aztán néhány évtizede, hogy a 4-es köti össze Palotát Dél-Budával.
Most meg ez nem kell a NÉPnek.

Én sajnálom!!!
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: banogabor » 2016 ápr. 03 17:08

Hajdu LÁSZLÓ írta:KEDVES KÁRÖRVENDŐ BARÁTOM !
Valóban most lehet ünnepelni, ahogy írtad nem jött össze! Ez nem nekem vereség, sokkal inkább a XXI. században élő utazó közösségnek.
A buszra kell felmászni, a kipufogó gázt szívni és a Drégelyvár u (Molnár Viktor - Késmárk u között) lakói pedig újabb hosszú éveket kell,
hogy várjanak arra, hogy az autóbusz okozta statikus rezgést szinte percenként a nap 24 órájában elviseljék. Egy korszerű kötött pályás
gyors-villamos megépülésének előkészítése 2012 óta folyt. A pályázatot a főváros 2014 évi kampányra megnyerte, ezt kiírta közbeszerzésre
mármint a komplett tervezést. Ezt egy öt szereplős konzorcium megnyerte. A tervezés 2015 év elején el indult közel egy milliárd forintért,
ez a munka jelenleg is folyik, befogják fejezni 2016 évben. Lesz terv. Nincs pénz a kivitelezésre! Nincs mert a döntéshozóknak jól jött az un.
tiltakozás....Érdekes más ügyben tiltakozhat a nép, nem számít! Most ez lett a hivatkozás...ha nem kell a 26 milliárd forint akkor visszük más
fővárosi kötött-pályás építkezéshez ezt a forrást. Itt pedig a tiltakozók akaratának megfelelően marad minden úgy ahogy 45 éve van.
Tudom ez néhányaknak jó hír..!

Laci! Ezt most olvasom! Nem érzed úgy, hogy kicsit fordítva ültök ( mármint veled együtt a döntéshozók) a lovon: először előkészítetek, aztán tervezgettek, aztán pályázgattok éveken keresztül, végül benyögitek, hogy akkor most már megkérdezitek a lakosságot is: ez utobbiért kár volt. Mostanában ezt a kormányt nem nagyon érdekli senkinek a véleménye. Akaratát tüzön-vizen keresztülviszi. Tudom, Te nem ilyen vagy, próbálsz ebben a banánköztársaságban megmenteni valamit a megmaradt demokráciacsökevényből. De ez is balul sült el...

Ugyanis jobb helyeken nem ennyire kifordítottan gondolkodnak. Hanem először kigondolnak, összeülnek a lakossággal, ötletelnek, megbeszélik, hogy jó vagy nem jó...esetleg jobb ötlet, javaslat van-e!?

Ha van, akkor minden lehetséges opcióra megvalósítási tanulmány, költség-előirányzat. A tanulmány ismeretének fényében megint csak lakossági véleményezés a mindenki számára leginkább elfogadható, egyetlen opció kiválasztása...majd ezután előkészítés, pályázatok, kivitelezés...nemde? Nem így kellene, hogy működjön? Én gondolom rosszul?

Ma ott tartunk, hogy ha a kormány valamelyik 'sosemhallottamanevét' tagja le akarja nyomni a torkunkon a WC kefét, akkor ma azt kitalálja, holnap beterjeszti, holnapután megszavazzák, s mi legfeljebb csak bégethetünk hozzá, ha a gyerek-család-túlóra hegyek mellett még marad erőnk hozzá.!

Na ezért nem működik itt semmi normálisan. Eddig a politikusok nem voltak kiváncsiak az érintettek véleményére, ma pedig nagyjából senki sem kíváncsi senkire és semmire - kivéve persze, ha olcsó hasznot szimatol rajta...persze tisztelet a kevés kivételnek. Úgyhogy jelenleg ott tartok, hogy 2018-ban nemhogy szavazatszámláló bizottsági tisztséget nem vállalok, de életemben először még szavazni sem fogok elmenni. És hidd el, nem esik jól, hogy ezt mondom, de politikai téren már senkiben nem tudok annyira megbízni, hogy a nevemet adjam hozzá!

Tisztelettel:
Bánó Gábor

Polgár Tamás, Tomcat
banogabor

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2016 ápr. 30 20:42

A KORMÁNY DÖNTÖTT A VÁLASZTÁSI KAMPÁNY ELŐTT A VILLAMOS PROJEKT MEGVALÓSÍTÁSÁRÓL.
Részben jól jöttek a gyér tiltakozások nekik, meg jól jött a 26 milliárd más célon, így 2016 évben,
nem régen döntött a pénz más célú átcsoportosításáról. Kár, hogy feladtuk ezt a magas lasztit, így
a hivatkozási alapjuk megvan.
Hajdu LÁSZLÓ

Vissza: Környezetünk