A Kőrakás park megfullad!

Környezetvédelem, szobrok, műemlékek, kerületfejlesztés

A Kőrakás park megfullad!

HozzászólásSzerző: rokalaci » 2014 ápr. 20 21:13

hab2.jpg
hab2.jpg
...vagy kiég előbb-utóbb

Minden időszakban gusztustalan szokás a cigaretta csikkek kipöckölése az emeleti ablakokból, de a mostani időszakban kifejezetten tűzveszélyes is. Ez a nyárfahab ugyanis ég mint a benzin. Ma délután is oltottunk. Hasznos lenne ha a közös képviselők a tájékoztató táblákon hívnák fel a tisztelt lakótársak figyelmét a tűzveszélyre mielőtt kiég pár lakás vagy autó a Kőrakás parkban. ( az sem baj ha nem narancssárga 12-es Ariel karaktert használnak :wink: )

Arról álmodni sem merek, hogy lesz egyszer egy olyan képviselő testület aki a tök felesleges, kihasználatlan, zárt fizető parkolók építése vagy soha meg nem valósuló tervpályázatok helyett arra költi a közpénzt, hogy lecserélje az évtizedekkel ezelőtt egy rossz döntés miatt ideültetett allergén és tűzveszélyes nyárfákat, közösségi terekben elfogadható facsemetékre.
Csatolmányok
hab1.jpg
rokalaci

Re: A Kőrakás park megfullad!

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 ápr. 22 14:21

JAVASLOM JELÖLD MEG EZEKET A FÁKAT.

Új önkormányzat jön ősszel, ezt a problémát ennyi év után meg kell oldani.
Meg is lesz a kérés orvoslása.

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: rokalaci » 2014 ápr. 22 19:06

A mai zápor kicsit segített! A nyárfák évtizede keserítik az itt lakók életét. Valamilyen általam ismeretlen okból egész Újpalotán nem telepítették a társasházak közé ilyen mennyiségben ezt a fa fajtát, mint a Kőrakás parkba. Komolyan gondolom, hogy a zárt fizető parkolóra fordított közpénzből ezt a kérdést kellett volna orvosolni. Úgy látom a második zárt parkolót már át sem merik adni. Biztosan azt hiszik 1 db töküres lezárt parkoló senkinek sem tűnik fel, de kettő talán már feltűnne a sok panelprolinak. Lehet az önkormányzati választások előtt az elsőt is ki fogják nyitni és a férőhelyeket kisorsolják az őszi békemenetelők között. :)
rokalaci

HozzászólásSzerző: nico » 2014 ápr. 22 19:55

Laci!

Mi köze a Kádár korban telepített fáknak a most kialakított parkolókhoz.

Ne tetesd a butust!
Legalább három lakossági kezdeményezősről tudok a fák ügyében. Tudtommal a lakosok többsége nem kívánta a már nagy fák kivágását.
A kérdéses fák felének visszavágását is a lakosok egy része akadályozta meg.

Volt főnököd - Hajdu és alpolgármesterei - kiirtottak hét egyedet a kékablakos ház mögött, az 56-58 előtt.
Te nem tudtad elintézni, hogy a hozzátartozóid lakása előtt ugyanazt megtegyék? Hol voltál akkor? Hol voltak hozzátartozóid?

Hány levelet írtál a fáid ügyében az önkormányzatnak akár itt a fórumon is?

Miért ez az év a fontos?

Visszaköltöztél Pestújhelyről? Nem birod a rendet az ottani Országzászló körül?
A tavalyi itt felejtett avar eltakarítását hányszor kérted?
Az nem volt tűzveszélyes?
Csak nem nyugdíjba mentél, hogy most már mered a saját istállód háza-táját bírálni?
(még őrzöm "privát-leveled" amiben kértél valamire amit akkor te nem "tehettél meg")

Szerencsére a természet részben megoldotta a "hóesést. Az esőtől összecsomósodott vattafürtöket a legközelebbi szél remélem lesodorja majd, amit aztán lehet takarítani, komposztálni.

Két éve már nem kell évente négyszer takarítani a parkolót a házunk előtt, mert már hivatalból megteszik.

A piaci parkoló tábláján láthatod az átadás időpontját is.

Mit javasolsz a 40 éves 5-8 fa helyére ültetni?
Te szívod majd le azt a koszt és gázt amit ezek a fák most lekötöttek?

Tisztel fórumtársad a Kőrakás park 51-ből.
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: rokalaci » 2014 ápr. 22 22:19

Kedves Nico!
Több félreértés is van közöttünk, kezdem sorban:
1/ nekem soha nem volt Hajdú Laci a főnököm, és nem csak azért mert nem voltam önkormányzati dolgozó, hanem azért is mert a XV kerületi MSZP tagja sem voltam. Az általad feltételezett értelmezésben inkább Steiner Pált tekinthettem volna "főnökömnek" de szerencsére soha nem függött az egzisztenciám a politikától ezért is nem jártam úgy mint a helyi FIDESZ-es alpolgármesterek :) Steiner Pál és László Tamás urak vezetési stílusa és vezetői képességi meglepő hasonlóságot mutattak/mutatnak ezért amikor az önérzetemmel és etikai mércémmel össze egyeztethetetlenné vált a történet akkor búcsút mondtunk egymásnak. Mivel Rogán már 8. éve polgármester ezért ez értelemszerűen jó régen volt.
2/ az nem az én stílusom, hogy magam vagy a hozzátartozóim érdekében "intézzek" fakivágást, útburkolatot, szociális bérlakást, stb.
3/ egyetlen levelet nem írtam a "fáim" ügyében de mivel a helyzet évről évre *** és a hozzátartozóm is egyre idősebb és betegesebb, ingerlékenyebb stb ezért most megtettem. Nem az év a fontos, hanem az évek. (A hozzátartozóm és a kora - sajnos. )
4/nem költöztem vissza és nem mentem nyugdíjba.
5/ a piaci fizető parkolóval nekem semmi bajom (egyébként az nem bekerített), de ha bejössz a Zsókavár utca felől a Kőrakás parkba akkor láthatsz két bekerített parkolót ami jól jellemzi a jelenlegi kerületi vezetést. Ezek olyan parkolók amiket a "lakosságnak" építettek, hogy némi havi díjért itt parkoltassák az autóikat. Csak előtte elfelejtették megkérdezni, a "lakosságot" hogy anyagi áldozatot tud-e, akar-e vállalni ha építenek neki egy zárt, fizető parkolót. NEM KÉRÜNK ÉS NEM FOGADUNK EL TANÁCSOT SENKITŐL, MERT TÉVEDHETETLENEK VAGYUNK! Ezt akár ki is plakátolhatnák a Hivatal homlokzatára :(
6/jóval több mint 5-8 fa okozza a bajt, és ugyan nincsenek negyven évesek, de darabonként cca kétszázezer forintért éves lombkoronás fákat lehetne ültetni -idén ősszel, vagy jövőre! Vagy marad minden a régiben és a következő 20 évben is minden tavasszal szidhatjuk, szidhatjátok a koszt, az allergiát és a tűzveszélyt.

Üdvözöl
fórumtársad

ps: remélem a fentieket nem veszed kioktatásnak, mert nem annak szántam, csak próbálom helyére tenni a dolgokat. Igyekezem szándékosan senkit sem megbántani nicknév mögé bújva sem. Emlékeim szerint itt a fórumon is egyetlen emberrel keveredtem adok-kapokba évekkel ezelőtt panelfelújítás illetve őrjárat u-i rendelő témákban. Szigetelés vastagság témában - most már belátom - az alpolgármester asszonynak volt igaza, kórház ügyben pedig látom az elkötelezettségét, de változatlanul azt tartom, hogy a xv. kerületi lakosoknak nincs szüksége saját kórházra és nem is tudná az épületegyüttest a kerület fenntarthatóan üzemeltetni.
rokalaci

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 ápr. 25 22:26

ÁPRILIS 30-án KERÜLETI KÉPVISELŐ TESTÜLETI ÜLÉS LESZ.

Itt van a 2013-évről szóló beszámoló, a zárszámadás írásos előterjesztése, azt olvasom.
Városüzemeltetés-fejlesztés III. fejezetében olvasom, hogy kapott a Kőrakás park egy
25 gépjármű kapacitású új parkírozót. Az öndicségetés megírja, hogy mindenki közös
pénzéből ez 19 390 000 Ft-ot igényelt és így sokkal jobb az ott lakók komfort érzete.
Gratulálok, noha tudom ez csak a zöldterület csökkentése árán volt megépíthető.

"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: nico » 2014 okt. 14 20:31

A Kőrakás park parkja.

HPIM7633.jpg
nico

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 okt. 14 21:51

Na, ezt kár volt feltenned... Vagyis dehogy. Legalább lesz dokumentáció milyen volt anno, ha 5 év múlva összehasonlítjuk! :wink: Lehet itt is konténerek vagy büfés bódék lesznek. :(
bakossandor

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 okt. 14 22:32

Ez a fotó egy fontos dokumentum, de művészi teljesítmény, az őszi falevél hullást szépen ábrázolja.
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: nico » 2014 okt. 15 09:20

Hajdu LÁSZLÓ írta:Ez a fotó egy fontos dokumentum, de művészi teljesítmény, az őszi falevél hullást szépen ábrázolja.

DSCN1389.JPG
Emlékeztetőül az új, régi polgármesternek. Újpalota nem felejt!
nico

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 okt. 16 00:54

EZ ARANYOS,,,OLYAN MINT EGY FENYEGETÉS!!!

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: bakossandor » 2014 okt. 16 07:16

"HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 okt. 15 23:54
EZ ARANYOS,,,OLYAN MINT EGY FENYEGETÉS!!!"

Fenyegetés??? :shock: Ennyire félsz a székektől...? :roll:
De a polgármesteri az OK., nem? 8)
bakossandor

HozzászólásSzerző: nico » 2014 okt. 16 19:43

HPIM7653a.jpg
A Kőrakás park parkja "ingó" székek nélkül, ma.
nico

Vissza: Környezetünk