PÓLUS II. - MI ÉPÜL ITT ??

Környezetvédelem, szobrok, műemlékek, kerületfejlesztés

Re: PÓLUS II. - MI ÉPÜL ITT ??

HozzászólásSzerző: Musuka » 2013 máj. 22 12:35

A "Mentsük meg Újpalotát" ugyan ott ezt írja:

MEGVESZI KILÓRA A KERÜLET LAKOSSÁGÁT A KONTÉNER-PIAC?

Most, hogy a képviselő testületről és a polgármesterről lepattantak, közvetlenül a lakossághoz fordulnak szánalmas ígérgetéseikkel. Próbálják elhúzni a mézesmadzagot az orrunk előtt. Csak az a baj, hogy a madzag végén nem méz, hanem bűnözés, közlekedési káosz, kosz, piszok,selejtes minőségű csempészáruk, drog kereskedelem,minden egyes lakás milliós értékvesztése, és több ezer (pirosra festett) hajókonténer áll. Hivatkoznak mindenféle támogatóra, de érdemi támogatójuk csak Demján Sándor és az ő általa vezetett szervezetek és sajnos a Fővárosi Cigány Önkormányzat. Pénzéhségükben nem riadnak vissza attól se , hogy akár etnikai konfliktust robbantsanak ki.Csodálkozunk, hogy a budapesti cigányok elnöke ezt a veszélyt nem ismeri fel és belerángatja ebbe a kalandor politikába a cigányságot. Tiszteljük a cigányság jogait, de nem tűrjük, hogy szembeforduljanak a kerület lakosságával. Van bennünk annyi tartás és büszkeség, hogy elutasítsuk a konténer-piacnak még a gondolatát is!
A MAKK honlapja újra elérhető, ott mazsolázhattok a "csodás" ajánlatokból: http://makk.hu/ , illetve, a "beruházók" eljuttattak egy levelet Hajdu Lászlóhoz, aki pár helyen kiposztolta azt itt az oldalon.
Musuka

HozzászólásSzerző: fazekas » 2013 máj. 23 09:35

A piaccal kapcsolatba igérgetnek minden félét. Arrol azonban nincs semmi féle környezet tanulmány, hogy
miképpen oldják meg a piac megközelítését. Hány vásárlóra számítanak naponta, hová kötik be a csatorna hálózatot.
A polgárörség nem alkalmas ekkkora terület és népesség felügyeletáre, nem beszélve arrol, hogy nincs is
jogosítványa a beavatkozásra. A jövőbe jobban kell a Diszpolgárok kiválasztására figyelni. Egy Díszpolgár
ne menjen a közösség akarata ellenébe. :roll:
Legyen elég Újpalota további lezüllesztésével! :!:
Ha már annyira verjük a mellünket, hogy itt mekkora "Demokrácía" van, akkor igen is vegyék figyelembe
a kerület lakóinak kívánságát.
A kerület életébe ne avatkozzanak be ilyen, olyan társadalmi szervezetek. :oops:
Tudjuk jól, hogy minden társadalmi szerveződésnek ilyen, olyan párt kötődése van, bármennyire próbálják magukat
függetlennek kikiáltani. :oops:
A XV. kerület az itt élőké, ne akarjon az életünkbe beleszólni semmiféle kufárkodás. :roll:
A kerületben már van Kínai üzlet központ. Boldogitsanak más kerületeket is.
fazekas

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 máj. 31 00:32

MI LENNE, HA A KERÜLET AZ ÉPÍTÉS FELTÉTELEIT SOROLNÁ FEL, szóval mi kell az engedélyezéshez..
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: fazekas » 2013 jún. 17 10:38

Hallgatom a rádió adását,a József városi Polgármester kéri a
Kínai piac bezárását. A sok érv egyike. A megromlott közbiztonság, adózási fegyelem. stb..
Ezt akarják egyesek kerületünkbe meghonosítani. Álságosan a munkahely teremtés és
a iparűzési adó lebegtetésével :?:
Dőljetek csak be kedves Újpalotai polgártársaim. :oop
fazekas

HozzászólásSzerző: nico » 2013 jún. 17 10:54

https://www.facebook.com/ujpalota.mozga ... ion=stream

Újpalota nem akarja!
Újpalota nem DŐL!!!
Most!
2014?
...
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: Scheiring Ferenc » 2013 jún. 18 22:26

Udvozlok Mindenkit!

Na most mint a keruletben lako allampolgar kokemenyen ellenzek barmilyen piac megvalositasat a polus es az azsia center koze. Plane ilyen kontener tragya halmot!!!
Az oldalukon levo latvanytervek eleg lehangolo gettovaros kepet mutatnanak (http://makk.hu/3d-galeria/ ) es kiindulva a 8. kerulet problemajabaol nem hinnem, hogy a keruletunknek kellene ezt a szemetet befogadni.
Megpaskolnam annak a fejet aki ezt kitalalta plane pl szinpadot koncerteknek lakotelep melle, hat gratulalok es egyben tamogatnam az otlet kitalaloja lakasa melle telepiteni ugyenezt!! Meglatom mennyire tetszene neki igy az otlet.....

Demjan Ur a 100 millajat kolthetne mas hasznosabb dologra mint seft piac tamogatasara... De ha mindenkepp ilyet akarnak akkor ujitsak fel a jozsefvarost ahol most is vannak... Mi nem kerunk belole!!!

Ha ezt hagyja a kerulet megvalositani akkor biztos koltozom ebbol a keruletbol.... Igy is van eleg forgalom a kornyeken nem kell meg nagyobb zsivaj, kavarodas, es mutyi piac. Ha kell akkor inkabb a kerulet vegye meg a teruletet es kezdjen vele valami hasznos dolgot, pl: park, vagy a beigert 1000 fa... stb.

Tisztelettel: Scheiring Ferenc
Scheiring Ferenc

HozzászólásSzerző: rokalaci » 2013 jún. 30 12:52

Tiszta szerencse, hogy az Ázsia Centerben csak kerületen kívüli lakosok dolgoznak és vásárolnak. Javaslom zárassuk be azt is! Az Újpalota Fő tér tervpályázat könnyfakasztó sikere és a gyönyörű díszburkolattal övezett Zsókavár utcai panelépületek mellé telepítsen a kerület parkolóautomatákat! Biztos bevétel az önkormányzat által megbízott hálás vállalkozónak plusz a büdös, környezet-szennyező autókat ( és tulajdonosaikat )végre kiszorítaná az 500Ft/órás parkolási díj a kerületből. Hajrá Magyarország, hajrá Újpalota!
rokalaci

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 júl. 02 23:53

MA A KORMÁNYFŐ STRASBOURGBAN AZT MONDTA, HOGY TÖMEGES A KÜLFÖLDI TŐKE BEÁRAMLÁSA MAGYARORSZÁGRA...!!!!

Vegyük példának Budapest Főváros és azon belül a XV. kerület Rákospalota Pestújhely Újpalota ingatlanjait, szóval ki tud olyan munkahelyteremtő új beruházóról a kerületünkben, aki 2010 október óta ide hozta a pénzét??
Csökkent az adóalanyok száma és a megfizetett adó bevétel is, noha a cégekre kivetett adó mértéke jelentős mértékben nőtt!
Riogatják egymást az itt élő kommunikációhoz értők. Az aki munkanélküli, nos olyan hozzászólást még nem olvastam, hogy munkanélküli vagyok, ám tiltakozom az ellen, hogy a kerületben új munkahelyek létesüljenek!!! Aki jól meg van az könnyen osztja a kritikáit....
A képviselő-testület június 27-i ülésén fogadott el egy Kerületi Szabályozási Terv munkarészt, amely szerint a volt bőrgyár területén 2000 négyzetméteres bevásárló központ létesülhet a Wysocki (volt, de leváltott 48-as szabadságharcos Dembinszky ) u. - Patyolat u. - MÁV vasúti sínek által határolt területre, a családi házak közé ...! Úgy tűnik itt a helyi fidesznyikek nem tartották alkalmatlannak a területet, itt nem értékcsökkentő a környezetre, itt nem növeli meg a gépjármű forgalmat, ide nem jönnek a Kínaiak, sem pedig a bűnözők! A lakosság is állítólag támogatja!! Ekkora különbség lenne a kerületen belül egyes befektető csoportok javára???

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: R. Péter » 2014 máj. 24 09:00

Tisztelt Hajdu Úr!
Erős ferdítés összemosni egy bevásárlóközpontot egy konténervárossal.
A XV. kerület nem kíván gettó lenni.
Azzal, hogy Ön támogatja ezt a tervet, nem csak a kerületnek igyekszik kárt okozni, de az MSZP-nek is, melyre nyilván sokkal kevesebben fognak szavazni az önkormányzati választásokon az Ön - és még ki tudja, kik - véleményének ismeretében.
Az összes kínai piacot be kellene tiltani, mert a korrupció és az adóelkerülés melegágya mind.
Üdvözlettel:
RP
R. Péter

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 máj. 25 15:50

Hajdu LÁSZLÓ írta:MA A KORMÁNYFŐ STRASBOURGBAN AZT MONDTA, HOGY TÖMEGES A KÜLFÖLDI TŐKE BEÁRAMLÁSA MAGYARORSZÁGRA...!!!!

Vegyük példának Budapest Főváros és azon belül a XV. kerület Rákospalota Pestújhely Újpalota ingatlanjait, szóval ki tud olyan munkahelyteremtő új beruházóról a kerületünkben, aki 2010 október óta ide hozta a pénzét??
Csökkent az adóalanyok száma és a megfizetett adó bevétel is, noha a cégekre kivetett adó mértéke jelentős mértékben nőtt!
Riogatják egymást az itt élő kommunikációhoz értők. Az aki munkanélküli, nos olyan hozzászólást még nem olvastam, hogy munkanélküli vagyok, ám tiltakozom az ellen, hogy a kerületben új munkahelyek létesüljenek!!! Aki jól meg van az könnyen osztja a kritikáit....
A képviselő-testület június 27-i ülésén fogadott el egy Kerületi Szabályozási Terv munkarészt, amely szerint a volt bőrgyár területén 2000 négyzetméteres bevásárló központ létesülhet a Wysocki (volt, de leváltott 48-as szabadságharcos Dembinszky ) u. - Patyolat u. - MÁV vasúti sínek által határolt területre, a családi házak közé ...! Úgy tűnik itt a helyi fidesznyikek nem tartották alkalmatlannak a területet, itt nem értékcsökkentő a környezetre, itt nem növeli meg a gépjármű forgalmat, ide nem jönnek a Kínaiak, sem pedig a bűnözők! A lakosság is állítólag támogatja!! Ekkora különbség lenne a kerületen belül egyes befektető csoportok javára???

CSAK A TÉNYEKRŐL SZIGORÚAN:

Azt mondja a FIDESZ - KDNP, hogy a nemzeti tőkét támogatja. Az eddigiek ismeretében ez magyar cég tulajdona, már mint az ingatlan.
Magyar cég a befektetője. Ezért nem nagyon értem, hogy az eddig kormánybarát Demján Sándor úr miért lett kegyvesztett.
Azt ígérték, hogy egymillió új munkahelyet teremtenek ! Itt az olvasatok szerint 1000 - 2000 fő feletti foglalkoztatás lett volna ??
Anno 2010-ben 2,1 %-os regisztrált munkanélküli volt a kerületben, ez mára 11 %....honnan fog új kerületi munkahely megteremtődni ??
Nyilván aki nem volt még munkanélküli, aki még kenyérhez tud jutni, az csak önmagára gondol, engem nem érdekel, hogy hol, de nem itt !!!
Akkor hol lesz új kerületi munkahely ? Ezt azért illik megmondani nem, de?? Nem ott tud ez megteremtődni ahova a tőke erre megtérülést lát ??

Én a szocikhoz Ön is tudja nem tartozom, sőt 2010 óta egyáltalán nem vagyok párttag. A megjegyzését úgy veszem, hogy ezt nem tudta.

A beruházásról így visszamenőleg nincs mit beszélni, hiszen a legjobb tudomásom szerint el lett zavarva. Talán kártérítésért pereskedik.
Úgyhogy nem tudom miért vette elő ezt a témát??
E területre úgy gondolom meg kell mondani, hogy Ön mit enged megvalósítani, ha ezt a pénzeszsák befektetők megismerik azonnal jönnek
és kockáztatják a pénzüket, szóval ezt el tudja képzelni??

Ma a befektető itt nem hozhat létre új munkahelyet, ám ennek ellenére fizetnie kell az ingatlan után nagyon jelentős telekadót...nem egy
etikus magatartás a helyhatóság részéről.

Erre az önkormányzati választások után térjünk vissza.

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: R. Péter » 2014 máj. 25 18:14

Azért vettem elő ezt a témát, mert feltűnt, hogy mennyi eladó lakás van a Szilas parkban, rákerestem a témára, így találtam meg ezt a fórumot.
Véleményem szerint a Szilas park lakásárait a mai napig lenyomja ez a terv. Nem vagyok benne teljesen biztos, hogy itt a vége a történetnek.
Egy konténervárosban eladónak lenni minimálbérre bejelentve vagy talán be sem jelentve nem munkahelyteremtés.
Sőt, az ilyen fekete vagy legalábbis szürke munkahelyek aláássák a tisztességesen adózó munkahelyeket, mert azok nem képesek felvenni a versenyt a becstelenekkel.
Azt gondolom, Demján úr a Skála és a Trigránit után óriási mélységekbe süllyedt a kínai piac tervével.
Már az Ázsia Center - China Mart páros is az adóhatóság kedvenc vadászterülete lehetne. (Talán az is.)
Nyilván sem én, sem az Önkormányzat nem mondhatja meg, hogy ki mit csináljon a saját földterületén, de hogy mit nem, azt megmondhatja az Önkormányzat ugyanúgy, ahogy egy magánszemély sem tehet meg bármit a telkén.
Azt én sem tartom korrektnek, hogy az üresen álló ingatlan után megfejik Demján úrékat. Talán az lenne a legjobb, ha eladná az ingatlant olyasvalakinek, aki a lakókörnyezettel összeegyeztethető tevékenységre hasznosítaná.
Nem ismerem az Önkormányzat anyagi helyzetét, de én például el tudnék képzelni egy uszodát a területen, hogy ne más kerületekbe kelljen mennie annak, aki úszni szeretne. Sőt ezt ki lehetne egészíteni egyéb sporttevékenységekkel is, például tenisz vagy egyéb, az egész család szórakoztatását szolgáló létesítményekkel, például családi játszópark vagy tudom is én. Akár üzleti alapon is. Nyilván nem lenne akkora aranybánya, mint csempészáruk árusítása konténerekben, de hasznosabb lenne.
Akár az állam is a zsebébe nyúlhatna, ha már ugyanaz a slepp.
Itt nőttem fel a lakótelepen és emlékszem, gyerekként mekkora élmény volt nekem a Kresz park. Meg lehet nézni, a rendszerváltás óta senki nem költött rá.
De maradjunk a szigorúan üzleti célú hasznosításnál!
Miért ne lehetne ott egy gyárat felépíteni ugyanúgy, ahogy az ország számos más pontján épültek gyárak? Nem csak környezetszennyező és zajos termelő egységek léteznek.
Idecsalogatni egy ilyen beruházót komoly adóbevételt jelentene és munkahelyeket is teremtene.
R. Péter

HozzászólásSzerző: R. Péter » 2014 máj. 25 19:10

Azt ismét hangsúlyoznám, hogy nem gumigyárra vagy ilyesmire gondoltam.
Csak azt szerettem volna ezzel érzékeltetni, hogy vannak hasznosabb dolgok is egy máshonnan kiutált kínai piacnál.
Amit a Kresz parkról írtam, azt helyesbíteném annyiban, hogy lett ugyan költve rá, de épp csak annyira, hogy ne írhassam azt, hogy senki nem költött rá. A lényege évtizedekkel ezelőtt elveszett.
R. Péter

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2014 máj. 30 16:35

A KERÜLETI ÖNKORMÁNYZAT KÉPVISELŐ-TESTÜLETE 2014 MÁJUS 28-án EMBERTELEN PÉNZEKRŐL DÖNTÖTT...

Kiosztottak 1 871 585 e/Ft (egymilliárd-nolcszáz-hevenegy-millió-ötszáznyolcvanötezet-forintot!), mindezt úgy tették meg,
hogy senki nem hiányolta az új munkahelyek teremtésére is fordítsunk a köz pénzéből, a köz javára??
A közmunka programra is csupán bagatell 20 millió Ft-ot költenek ebből az irdatlan összegből! Van 400 üres önkormányzati
lakásuk, ám a lakásvagyon állagmegőrzésére 55 millió Ft-ot költenek?? Ezek után, hogy a vállalkozói tőke se építsen ebben
a kerületben munkahelyteremtő beruházást az úgy gondolom nem kíván további minősítő értékelést.

Hajdu LÁSZLÓ

Előző

Vissza: Környezetünk