Sztárai tér rendezése

Környezetvédelem, szobrok, műemlékek, kerületfejlesztés

Sztárai tér rendezése

HozzászólásSzerző: fzks@axelero.hu » 2004 szept. 10 20:11

Tisztelt Polgármester Úr!

Mikorra várható a lakossági fórumon ismertetett rendezés a Sztárai téren. A Gelka átalakítása megtörtént, Kerités veszi körűl, az élő sövény helyett, parkoló egy száll se. Bádogos, Cukrász Lacikonyha a helyén. Mikorra várható a végleges kialakítás. Várom megtisztelő válaszát.
Tisztelettel Fazekas László
fzks@axelero.hu

Sztárai tér rendezése

HozzászólásSzerző: Főépítészi Iroda » 2004 szept. 14 10:41

A Sztárai tér kerületi szabályozási tervét
( KSZT )Önkormányzatunk Képviselő-testülete a
32/2003.(x.6.)ök.rendelettel fogadta el. Így a tér rendezésének szabályai elkészültek. Ennek alapján készül a volt Gelka szolgáltatóház ( NEPTUN CENTRUM ) teljeskörű átépítése, felújítása. A vállalkozás az építés idejére a hatósági engedélye alapján az építési területét körbekeríthette ( ez előírás is ).Természetesen használatbavételi eljárás lezárása után köteles azt elbontani és a telekhatárt jelképesen növényzettel beültetve hangsúlyozni a tárgyi KSZT szerint.
A Sztárai tér további rendezése több lépcsőben történik és ez folyamatban van - hiszen a volt piac ( amely mára már nem felelne meg a hatályos előírásoknak ) megszüntetése komplex-, sok mindenre kiterjedő feladat sorozat.
A KSZT végrehajtás általában nem időhöz kötött, viszont egyértelműen rendelkezik a tér átformálásának a mikéntjéről.
A tér rendezettségének létrehozásában Önkormányzatunk kiemelten érdekelt.
Kérem tájékoztatásom szives elfogadását.
Tisztelettel:
Balázs Zoltán Ádám - kerületi főépítész
Főépítészi Iroda

Sztárai Mihály tér

HozzászólásSzerző: nemkati » 2005 feb. 14 21:03

Mi lesz a térrel? Régóta nem hallani semmit róla. Még egy kihasználatlan terület, aminek nem ismerjük a jövőjét.
nemkati

Re: Sztárai tér rendezése

HozzászólásSzerző: nemkati » 2005 nov. 15 00:36

Főépítészi Iroda írta:A KSZT végrehajtás általában nem időhöz kötött, viszont egyértelműen rendelkezik a tér átformálásának a mikéntjéről.

Tisztelt főépítész úr!

Az elmúlt 1 évben szinte semmi nem történt a téren. Elfogadom, hogy semmit nem akarnak elkapkodni, de vajon még az én életemben láthatunk valamit abból a mikéntből? (Ha pechem van, élhetek még akár 30-40 évet is.)
nemkati

HozzászólásSzerző: Balázs Zoltán Ádám » 2005 nov. 17 21:46

:)

Tisztelt Asszonyom !

A Főépítészi Iroda szervezésében fejezödött be a Sztárai-térre vonatkozó szabályozási terv.
A volt Gelka-ház felujítási terveit megannyiszor véleményeztük, s lassan a befejezéshez közelít. Az ottani beruházó teljes mértékben magántulajdonos.
A tér másik fele, önkormányzati terület, is rendezés alatt áll, viszont tény hogy csupán a szabályozási terv egyik napról a másikra nem old meg problémákat, viszont az építési, felújítási, egyszóval mindennemű engedélyezési munkát igyekszik teljeskörűen, komplexen előírásokkal s azokat kiegészítő rajzanyaggal szabályozni, rendezni. Ez elkészült a megannyi fázisból az első lépés. Azóta további lépéseket is tett az Önkormányzat és a Hivatal társosztályai is. Amint a tér másik felére megszületik a lehető legjobb megoldás a lakosságot teljeskörüen tájékoztatni fogjuk. Természetesen mindannyiunknak célja Önökkel együtt, hogy egy rendezett tér alkulhasson ki, amely méltó Pestújhelyhez, méltó a kerülethez. Reméljük, hogy a rendezett tér késöbb a környezetét is a rendezettség irányába fogja segíteni !
Tisztelettel: főépítész
Balázs Zoltán Ádám

HozzászólásSzerző: alba » 2005 nov. 18 11:00

Balázs Zoltán Ádám írta::)
.. elkészült a megannyi fázisból az első lépés. Azóta további lépéseket is tett az Önkormányzat és a Hivatal társosztályai is. Amint a tér másik felére megszületik a lehető legjobb megoldás a lakosságot teljeskörüen tájékoztatni fogjuk. Természetesen mindannyiunknak célja Önökkel együtt, hogy egy rendezett tér alkulhasson ki, amely méltó Pestújhelyhez, méltó a kerülethez. Reméljük, hogy a rendezett tér késöbb a környezetét is a rendezettség irányába fogja segíteni !
Tisztelettel: főépítész

T. Balázs Úr!
A tisztelt lakosságot még az ELŐTT kell tájékoztatni, mielőtt bárminémű lehető legjobb megoldást kitaláltak volna. Ugyanis a lakosságnak véleménye van arról hogy mit szeretne, és a megoldásokról is. Tehát mielőtt sokmillió forintot kifizetnek, legyen legalább valami nyilvános megbeszélés. Nemkati fórumtársunk már egy éve kérdez, mint láthattuk, Önök már szinte kész vannak a megoldással, de még most sem tudtak válaszolni, hogy mi felé fog a tér haladni? Azt nem értem miért ne lehetne itt egy kisebb csarnok vagy ilyesmi, a Kolozsvári útra úgysem fog odaférni minden amit terveztek.
Miért nem lehet válaszolni erre a kérdésre tényleg?
alba

HozzászólásSzerző: nemkati » 2005 nov. 18 23:12

Köszönöm a válaszát, főépítész úr, de mint alba, én is többet vártam. Erre a válaszra mondják, hogy neszesemmi fogdmegjól. Nem állunk olyan jól hasznosítható területekben, eltékozolható években, hogy Önök ilyen ráérősen kezeljék a tér ügyét. Tehát az egy évvel ezelőtti kérdésemre ma sincs válasz. Nem tudom, mióta hever romokban az egykori piac, én 30 éve láttam először. Ugyanilyen volt. Csak a zöldséges és a WC még működött. Azóta voltak olyan évek, hogy hajléktalanokat kerülgettünk nap mint nap, vagy néztük csak, hogy nyílik meg és megy tönkre az egyik kis vállalkozás a másik után (zöldséges, pék, csirke, virágbolt, stb.) . A kocsma szívós, talán még megvan, egy ideje nem járok arra, nem tudom. Nem tudom tehát, mit terveznek, de a kocsma ha nem lesz, nem fog hiányozni.

mindannyiunknak célja Önökkel együtt, hogy egy rendezett tér alkulhasson ki

Igen, és a cél felé vezető út végén fog csak találkozni a lakosság és a hivatal? Nem azért választottuk Önöket az önkormányzat tisztségeibe, hogy mindent helyettünk, de főleg nélkülünk oldjanak meg. A lakosság segítségét kérni nem szégyen. Kötelesség.
nemkati

HozzászólásSzerző: nemkati » 2005 nov. 18 23:26

Még eszembe jutott valami. Kinek a tulajdonában volt a tér, és a rajta álló épületek? Az önkormányzatéban? A volt GELKA épületét eladták annak a vállalkozónak, aki a textilraktárat üzemelteti? (vagy mi az ott?)
Ha az önkormányzat eladja a saját tulajdonát, akkor megszabhatja, hogy milyen célra nem használható, de javaslatot is tehet a hasznosításra, ha felméri az igényeket, amikre a környéken lakóknak szüksége van. Nem tudom, az átellenben levő volt vendéglő milyen tulajdonosoktól vándorolt a mostaniak kezébe, de az nagyon jó ötlet volt, hogy játszóház épüljön, hiszen már nagy szükség volt rá - főleg, hogy ugye kezd elöregedni a kerület. Ha bármilyen kis szerepe volt ebben az önkormányzatnak, akkor igazán őszintén gratulálok. Valami hasonlóra volna szükség a Sztárai tér ügyében is.

De már az is elég lenne - ezt megtehették volna már évekkel ezelőtt is - hogyha legalább ideiglenesen is, egy kis parkot létesítettek volna ott. Mert ugye a zöldfelület is fogy a kerületben.
nemkati

Re: Sztárai tér rendezése

HozzászólásSzerző: alba » 2006 máj. 30 11:00

Főépítészi Iroda írta:A Sztárai tér kerületi szabályozási tervét
( KSZT )Önkormányzatunk Képviselő-testülete a
32/2003.(x.6.)ök.rendelettel fogadta el. Így a tér rendezésének szabályai elkészültek. Ennek alapján készül a volt Gelka szolgáltatóház ( NEPTUN CENTRUM ) teljeskörű átépítése, felújítása. A vállalkozás az építés idejére a hatósági engedélye alapján az építési területét körbekeríthette ( ez előírás is ).Természetesen használatbavételi eljárás lezárása után köteles azt elbontani és a telekhatárt jelképesen növényzettel beültetve hangsúlyozni a tárgyi KSZT szerint.
A Sztárai tér további rendezése több lépcsőben történik és ez folyamatban van - hiszen a volt piac ( amely mára már nem felelne meg a hatályos előírásoknak ) megszüntetése komplex-, sok mindenre kiterjedő feladat sorozat.
A KSZT végrehajtás általában nem időhöz kötött, viszont egyértelműen rendelkezik a tér átformálásának a mikéntjéről.
A tér rendezettségének létrehozásában Önkormányzatunk kiemelten érdekelt.
Kérem tájékoztatásom szives elfogadását.
Tisztelettel:
Balázs Zoltán Ádám - kerületi főépítész

Ez volt majdnem két évvel ezelőtt. Azóta - ha lehet - minden még sivárabb lett. Miért nem kötelezik a tulajdonosokat, hogy tegyék rendbe? Az önkormányzat pedig a térre is rászánhatna egy kis figyelmet. XXI. század, Európa, stb. Mégis mire várnak? Ez a tér 30 éve is jobb volt mint most.
alba

HozzászólásSzerző: rematrix » 2006 jún. 13 18:44

:D

Tisztelt ALBA polgártárs !

Hajrá ! Itt a lehetőség! A vissza nem térő alkalom! Jelöltesse magát képviselőnek! Mutassa meg hogy kell ezt csinálni! Hadd tanuljunk mindannyian belőle. Javaslatai hol tanulmányozhatók? A több témában vázolt "polihisztorsága" rendkivül felületes tájékozódásra utal.
Sose késő! Ha tehetném én Önt jelölném...hogy Önre szavaznék? Hát ahhoz sokkal meggyőzöbb és felkészültebb kell legyen... :wink:
Tisztelettel: rematrix
rematrix

HozzászólásSzerző: alba » 2006 jún. 14 14:25

rematrix írta::D

Tisztelt ALBA polgártárs !

Hajrá ! Itt a lehetőség! A vissza nem térő alkalom! Jelöltesse magát képviselőnek! Mutassa meg hogy kell ezt csinálni! Hadd tanuljunk mindannyian belőle. Javaslatai hol tanulmányozhatók? A több témában vázolt "polihisztorsága" rendkivül felületes tájékozódásra utal.
Sose késő! Ha tehetném én Önt jelölném...hogy Önre szavaznék? Hát ahhoz sokkal meggyőzöbb és felkészültebb kell legyen... :wink:
Tisztelettel: rematrix

Tisztelt rematrix ÚrAsszony!
Hajrá! Itt a lehetőség! A vissza nem térő alkalom! Mutassa meg hogy kell ezt csinálni! Hadd tanuljunk mindannyian belőle. Javaslatai hol tanulmányozhatók?

Eddig mást sem csináltál csak magánembereknek próbáltál parancsolgatni: jelöltesse magát képviselőnek, ne nyilatkozzon kutya ügyben, nyilatkozzon más ügyen, dolgozzon a hivatalban, költözzön újpestre, stb. Talán ha jobban megfogalmaznád a köz-érdeklődésnek szánt véleményedet érdemes lenne elgondolkodni is, de így nem. Egy kis nyelvtan, helyes mondatfűzés a jól palástolt mondanivaló előnyére válna.
Bár azt látom, te csak szórakozol itt kipécézett emberekkel, így velem is. Engem nem zavar ha sértegetni próbálnak, ne erőlködj. Igazán megsérteni nem tudsz, mondták már nekem itt hogy bamba tekintetű idióta meg ilyenek. Van akinek ez a szórakozása, más pedig közérdeknek szánja sorait.
Nos ez van, remátrix írjál jó sokat, de ne várd hogy bárki is komolyan vesz.
alba

Albának

HozzászólásSzerző: nemkati » 2006 jún. 14 17:27

Hehe. :) Ezt jól megkaptad! És vajon ki mondta Neked, hogy
bamba tekintetű idióta
? Hogy látta a tekinteted az írásodból? :) Én azt gondolom Rólad, hogy ritka nyugodt természeted van, nehéz kihozni a sodrodból.
Megnéztem rematrix hozzászólásait. Értelmes mondatot még nem olvastam tőle. A helyesírási hibák tömkelegéről nem is beszélve. Illetve beszélve, mert én a helyében meg se mernék mukkanni, ha ennyire nem lennék képes magyarul helyesen írni.
A furcsa benne az, hogy míg másoknál hiányolja a pozitív hozzáállást a dolgokhoz, addig ő maga kizárólag a fórumtársakat bírálja, gúnyolja, személyeskedő megjegyzéseket tesz rájuk. Szerintem nem kell vele foglalkozni.

Most persze én is megkaphatnám a kritikát, hogy nem illik valakiről, aki jelen van, egyes szám harmadik személyben beszélni. Ez igaz, elismerem. Viszont szerencsére jogomban áll valakihez nem beszélni akihez nem akarok.
nemkati

HozzászólásSzerző: alba » 2006 jún. 19 12:39

Hát igen, aki túl sokat szól hozzá, azt könnyű kikezdeni. Biztos van olyan amit nem jól tudok, de mégis lehet véleményem. remátrix valamiért nagyon utál itt egy pár hozzászólót, de úgy láttam csak a gyengébbet bántja, nem valami nagy tett szerintem.
Hogy valami jót és szépet is mondjak: Végre itt a nyár! :)
alba

HozzászólásSzerző: nemkati » 2006 jún. 19 21:46

alba írta:Hogy valami jót és szépet is mondjak: Végre itt a nyár! :)

Igenigenigen!!! Végre! Már aszittem az idén elmarad a nyár.

És, hova megyünk nyaralni, kedves bamba tekintetű úr? :wink:

Mi Balatonfőkajárra, ami a nevével ellentétben sose látta a Balatont, viszont az unokabátyámék minden nyáron meghívnak egy kis nyaralófelújításra :lol: Merthogy a mi itthoni környezetünk, hogy a témánál maradjak, kizárólag házkörüli munkákkal várja az itthon-nyaralókat, és abból már elegünk van. :(
De azért jó lesz! :D
nemkati

HozzászólásSzerző: fazekas » 2006 nov. 15 11:57

A Kerületfejlesztési Programot olvasva nem találom a Sztárai tér rendbetételéről szóló passzust. Lehet, hogy felületesen olvasok, (nemcsak írok) vagy már nem szükséges hogy a református hívők kultúrált környezetben látogathassák Templomukat, esküvő kereszteló, ne adj Isten az Istentiszteleten való részvételükkor.
A volt Gelka épület körűl még a járdát is elfoglalja egy drótkerítés, rajta tábla: építési terület. Építésnek nyoma nincs Gépkocsik parkolnak zárt területen.

Az talán már említésre sem érdemes, hogy vele szembe a korház elötti járda szemetes elhanyagolt.
A ciklus végére talán valakiknek eszébe jut, hogy a tulajdonost azaz saját magát felszólítsa a rendrakásra.
:roll:
fazekas

Következő

Vissza: Környezetünk