Újpalota - főtér

Környezetvédelem, szobrok, műemlékek, kerületfejlesztés

HozzászólásSzerző: brios » 2008 máj. 17 18:16

nico írta:
Ha kéred idézek az idevonatkozó szabályokból, de most nem érek rá előkeresni.

Tudod kizárólag jogszabályokkal nem lehet meggátolni az olyan jelenségeket, amit bemutattál!

Erre próbállak rávezetni, de Te csak azt hallod meg amit Te akarsz, holott biztosan tudod, miről beszélek!

A buggyanat cak egy szócsavar, ha zavar, elnézést.

Baráti üdvözlettel: brios
az élet szép... de néked magyarázzam?
brios

HozzászólásSzerző: nico » 2008 máj. 17 18:55

"Budapest XV. kerületi Önkormányzat 19/1999. (VI. 3.) rendelete
a helyi környezet védelméről, a közterületek és ingatlanok rendjéről, a település tisztaságáról
Budapest XV. Ker., Rákospalota, Pestújhely, Újpalota Önkormányzat Képviselő-testülete a helyi önkormányzatokról szóló többször módosított 1990. évi LXV. tv. 16. § (1) bekezdésében, valamint a környezet védelmének általános szabályairól szóló 1995. évi LIII. tv. 46. § (1) bek. c) pontjában kapott felhatalmazás alapján a XV. ker. tiszta, esztétikus képének, valamint a környezet rendjének és tisztaságának kialakítása, fenntartása és védelme érdekében, a helyi körülményeket figyelembe véve az alábbi rendeletet alkotja.

……."

Ha megalkotta, szerezzen érvényt paragrafusainak. Ha nem tud, vagy nem akar, el mehet, nem fog fájni.
Csatolmányok
DSCN5403.JPG
Sivárság a Fő téren, a Fő tér "éke"
lehetne, de ott a BocskaI utcában ez a színvonal.
(99.91 KiB) 88 alkalommal.
Tisztelettel: Fórumtársad.
nico

HozzászólásSzerző: nico » 2008 máj. 17 18:58

Meg ez. Az én szemem ezt látja.
Csatolmányok
DSCN5405.JPG
Újpalota Fő tere. Életkép.
(57.86 KiB) 90 alkalommal.
nico

HozzászólásSzerző: nico » 2008 máj. 17 19:02

Disznövény, arborétum, füves rét, faiskola? Nem, egy városrész Fő tere, mely tükrözi a kerület vezetésének igényességét, az itt élők "megbecsülését.
Csatolmányok
DSCN5404.JPG
A szökőkúttól 75 méterre.
(79.57 KiB) 103 alkalommal.
nico

HozzászólásSzerző: nico » 2008 júl. 05 10:12

Tisztel Újpalotaiak és Hivatalvezetők!

Eltelt három hónap, egy negyedév. A főtér füvesített részét kétszer kaszálták. A miskolci ajándékot körülvevő kertecskét és a virágágyásokat többször gondozták.
A Fő tér parkjában a szemetet számtalanszor, - de harmincszor biztos, - összeszedték. Volt fagondozás is. Az üzletsor szemetét hetente ( lehet, hogy többször) elszállítják.
Voltak „Újpalota napok”, egy hétig, vidámparkkal. Volt tűzijáték. Utána takarítás.
Felépült egy szökőkút, nem kis munkával, majd takarítással.
Volt Május 1, Pünkösd. Szökőkút átadás. Könyvtár átadás a közelben.
A főjegyző a közalkalmazottak ünnepén dicsérte a hivatal munkáját és ostorozta a parkokat hulladékkal terítő polgárokat.

2008 Ápr. 02 14:12. A következő kép „Fórumra” kerülésének időpontja.

http://www.bpxv.hu/phpbb2/download.php?id=778

Minek kell történnie, hogy a képeken látható mocskok eltűnjenek?

Már tudom, biztos a fővárosra tartozik. Itt jár a 73-as, a 46-os a 96-os, a 130-as és a palotás busz is, no meg a villamos.

(Kérem az ÉRINTETTEKET, tegyenek le a mocsok mellé egy gyűjtőt, hogy belélapátolhassam végre a tehetetlen önkormányzatunk eme ékességét, már-már helytörténeti nevezetességét. Fáradozásukat előre köszönöm.)
Csatolmányok
DSCN5956.JPG
A XV.kerületi Önkormányzat féltve őrzött műemlék mocska.
(69.17 KiB) 95 alkalommal.
nico

HozzászólásSzerző: nico » 2008 júl. 24 10:31

Remélve, hogy az érintettekhez is eljut ez a néhány sor, -közzéteszem.

„ A SZÖKŐKÚT ÉS KÖRNYEZETE KÖZÖS ÉRTÉK! ÓVJAD TE IS!”

Olvasható – amerikás beütéssel, rögtön háromszor, hogy a bugyuta el ne felejtse – a 2 sz. szökőkút kiskertjében.
Ezek szerint a még nem éves járda is közös érdek.
Közös érdek, hogy közös adópénzünkért elvárható „KÖZÖS ÉRTÉK”-et kapjunk.
Akiknek erre ügyelni, figyelni illik - a fentiek szerint - tőlük is elvárható a közpénz ÓVÁSA.
Elvárható, hogy ezért tegyenek.
Ne fogadjanak el nem kellően kivitelezett munkát.
Éljenek „garanciális” jogukkal.
Tegyék meg a szükséges intézkedéseiket a közös érték óvására a hiba kijavítására.

Ugye a képen látható vízi jelenség nem egy új szökőkút?

TE is ÓVJAD Újpalota értékeit!!!!
Csatolmányok
DSCN6385.JPG
Szerintem elvárható egy még nem egyéves járdától, hogy azon ne legyen víztócsa?
(60.23 KiB) 90 alkalommal.
nico

HozzászólásSzerző: nico » 2008 dec. 28 13:00

A Honlap-ot olvasva értesülhetsz róla:

"Folyik a munka egy újpalotai Fő téri megvalósíthatósági tanulmányterv készítése, amely alapján folytatódhat a munka."

Hova tovább Fő tér?
Sok víz le"folyik" még a Szilason amíg "folytatódik" .....
(Addig is álljanak az autók a megállóban.)
Csatolmányok
HPIM1414.jpg
A "világváros centrumából" ide érkezel, ha .......
(82.68 KiB) 33 alkalommal.
nico

Re: Újpalota - Fő tér

HozzászólásSzerző: nico » 2012 dec. 06 17:34

DSCF1755.jpg
Újpalota Fő tér.

DSCF1756.jpg
Újpalota Fő tér 2012.
nico

Re: Újpalota - főtér

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2012 dec. 08 16:43

RÁNÉZTEM A KERESZTRE, DE NEM AZ JUTOTT ESZEMBE, MINT AKIK AZT ALÁÍRTÁK !!!

Már nem először politikai eszközöket szolgál ezen a helyen a kereszt!
Advent második gyertyáját fogjuk holnap meggyújtani Isten házában,
a templomunkban és várakozunk a szeretet ünnepét várva, ám a tábla
nem ezt juttatja eszembe! Vajon akik ezt állították járnak e felebarátaikért
imádkozni, ismerik e a bűnbocsánatot, egyáltalán a szentírást szokták e
a kis kacsójukkal lapozgatni?

http://www.hajdu15.hu
"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: banogabor » 2013 jan. 08 19:10

Hajdu LÁSZLÓ írta:RÁNÉZTEM A KERESZTRE, DE NEM AZ JUTOTT ESZEMBE, MINT AKIK AZT ALÁÍRTÁK !!!

Már nem először politikai eszközöket szolgál ezen a helyen a kereszt!
Advent második gyertyáját fogjuk holnap meggyújtani Isten házában,
a templomunkban és várakozunk a szeretet ünnepét várva, ám a tábla
nem ezt juttatja eszembe! Vajon akik ezt állították járnak e felebarátaikért
imádkozni, ismerik e a bűnbocsánatot, egyáltalán a szentírást szokták e
a kis kacsójukkal lapozgatni?

Kedves László!

Az Adventi Kettős kereszt felállításával a Jobbik egyfajta ellensúlyt kíván állítani a karácsonyi rohambevásárlásokkal szemben! Sem az Ön vezetése idejében, sem a mostani vezetés idejében senki sem vette a fáradtságot, hogy felhívja a figyelmét polgártársainknak, hogy az adventi időszaknak és a karácsonynak nem a minél nagyobb arányú magáneladósodásról kellene szólnia!

Véleményem szerint nem azzal nyer valaki bűnbocsánatot, hogy minél drágább ajándékokat vásárol a fa alá, sok esetben évekre(!) eladósítva magát, hanem azzal, hogy törődik másokkal, érzékeny mások problémáira, meghallgat másokat és szolidaritást vállal! Ezekben - sajnos ki kell mondani - nem nagyon jeleskedtek az eddigi vezetőink!

A 2008-at megelőző időszak társadalmi, politikai üzenetei intenzíven építették a köztudatba (kulturálisan) azt a ma már szállóigévé vált Lázár János-féle mondást, hogy "...akinek nincs semmije, az annyit is ér..."! Azaz akkor vagy valaki, ha drága mobiltelefonnal, még drágább autókkal, fukszokkal mutatkozol és menőzöl!

Ezért mára az ország teljes vertikuma fuldoklik az értelmetlenül felhalmozott adósságokban, ami szintén értelmetlen betegségekhez, stresszhez, az egyének és azon keresztül nemzet halálhoz vezetnek! S közben megszűntünk szolidárisak lenni egymással! Véleményem szerint ennek valahogy véget kell vetni, mert ezek a megnyilvánulások nem a normális társadalmi viselkedés irányába tolják el a közösség gondolkodásmódját!

De ehhez először meg kéne békélnünk egymással, s kimondani, hogy az ember (egyén) nem attól érték mert valamije van vagy nincs, hanem attól, hogy mit tesz vagy nem tesz a közösség érdekében! S itt teljesen mindegy, hogy ezt valaki politikai pártként, szervezetként vagy magánszemélyként teszi!

Ki kell mondani, hogy mindenkinek helye van a közösségünkben, aki szándékai szerint építi azt, legyen az MSZP-s, Fideszes, Jobbikos vagy csak egyszerű állampolgár! Aki viszont a közösséget rombolja, deviáns viselkedésével megbotránkoztat, annak szerintem joggal kellene, hogy járjon a társadalom megvetése!

Tisztelettel:

Bánó Gábor
banogabor

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 jan. 11 20:25

KETTŐS KERESZT VALLÁSTÖRTÉNETÉT NEM ISMEREM !

A szüleim reformátusok voltak, így engem is e szerint kereszteltek, hitben élt a mamám mint fiatal
özvegyasszony, ő volt a takarítónő és harangozó a szülőfalum református gyülekezetében, mi gyerekei
ott nőttünk fel a lelkész gyerekeivel nagy- máig tartó - barátságban, együtt konfirmáltunk. Ma is tartok
kapcsolatot a falum református gyülekezetével. Az Újpalota Pestújhely Református gyülekezetben mai
napig igyekszem hasznos lenni, imádkozom naponta és a szociálisan is elesett embereket hívő emberhez
illően segítem.
A kettős kereszt történetét nem ismerem. Én Jézus Krisztus történetéről sokat olvastam, filmeket láttam,
istentiszteleteket évtizedek óta igyekszem aktívan - belülről - figyelemmel kísérni, de nem tudom, hogy
mi az oka, hogy sohasem mozgósítottak kettős kereszt szabadtéri felállítására....

Amit írtál - ebben a jó stílusban - egyetértek és elfogadom. Ám kell e párt keretei között a keresztet e
célokra felállítani?

"Az igazságot gyakran kell emlegetni, mert a hazugságot is állandóan ismételgetik" Goethe
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: banogabor » 2013 jan. 11 22:23

Amit írtál - ebben a jó stílusban - egyetértek és elfogadom. Ám kell e párt keretei között a keresztet e
célokra felállítani?

Ezt köszönöm szépen! Nagyon megtisztelő! Nézze, az igazság az, hogy én is valamikor kisgyermek koromban még a szüleim által keresztelkedtem. Pap is volt a családomban, akinek az áldást köszönhetem! Talán Ön is ismerte. Vigh Tivadar Esperes, ha jól emlékszem a Pestújhelyi Katolikus templomban szolgált, amíg élt! 1998-ban hunyt el.

Ezzel együtt meg kell, hogy mondjam, sajnos nem kaptam egyházi neveltetést. Nem imádkozok nap mint nap, de legbelül hiszek Istenben, mert a jelenlétét szinte minden pillanatban tapasztalom: megóvott engem és a családomat számtalan olyan dologtól, amibe ma már családok százai rokkannak bele! Itt legfőképp a gazdasági válság családokat nem kímélő hatásaira gondolok. A családom a mai zűrös időszakban közös erőfeszítéssel tudta elérni azt, hogy nem tartozik senkinek, nincsenek anyagi vitáink, s igyekszünk jól érezni magunkat a bőrünkben.

Hogy a kettős keresztet párt keretek között helyes-e felállítani vagy sem, azért nem tudom megítélni, mert szerintem elsősorban a cél a fontos. A Jobbik vette erre a fáradságot! Fontos a figyelem felhívása olyan problémákra, ami a nemzet egészének mérhetetlen károkat okozhat! Sajnos olyan hely lett Magyarország, ahol a pénz helyet cserélt Istennel! A józan észt pedig lila köd váltotta fel, ahol már a legnyilvánvalóbb dolgokat sem hiszik el, miközben azoknak a csúsztatásoknak tapsolnak, amit TV-ben, rádióban hallanak! Ezért sokan nem találják belső békéjüket. A családi (gazdasági eredetű) veszekedések minden naposak, s közben a megoldások helyett a problémákat tornyosítják! Nem jönnek rá, mert nem mondja el nekik senki, hogy egymáson és saját magukon tudnak a legtöbbet segíteni! Savanyú pofával, életuntan sietnek fel-alá az utcán. Szinte tudomást sem vesznek az őket körülvevő környezetről. Arról pedig végképp fogalmuk sincs, hogy ha ez az állapot így nem jó, akkor mi lenne jó helyette!? Mit kéne tenni, min kéne változtatni, hogy jobb legyen!?

Tudja, amikor első alkalommal állítottunk kettős keresztet, egy csodálatos üzenetet kaptunk vissza: valaki a szerelmesek jelét véste a kereszt talapzatába! Ez sokat elárul arról, hogy nem hiábavaló a törekvésünk. Persze, amikor a kereszt meggyalázásáról írtunk, tudjuk, hogy azt nekünk szánták és nem Istennek! Sajnos vannak olyanok, akik okkal-ok nélkül ellenségként tekintenek ránk! De bízunk benne, hogy egyszer megbékélnek!

Tisztelettel:

Bánó Gábor
banogabor

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 jan. 17 00:31

15 KERESZTÉNY GYÜLEKEZET A KERÜLETBEN ....
A Rákospalota Pestújhely Újpalota története különböző időszakokra vezethető vissza.
A gyülekezetek története is. De úgy tűnik nagyot mulasztottak azzal, hogy nem tették
meg....
Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: Hajdu LÁSZLÓ » 2013 ápr. 23 21:07

ÚJPALOTA FŐ TÉR ÉPÍTKEZÉS KEZDÉSI IDŐPONTJÁT VALAKI TUDJA ?

Az ötletpályázatra sok pályázó nagy komolysággal beadta az ötletét. Majd a Pólus Centerben közel 100 négyzetméteren
béreltek kiállító teret hosszú ideig ezt láthatta a nagyközönség. E számlát is kifizették közpénzből, amint az ötletgyártókat
is, húzós pénzek ezek, de mindenki azt gondolta, hogy ez komoly szándék! Ki tudja mikor is kezdődik az Újpalota Fő terének
a fideszista átépítése????

Hajdu LÁSZLÓ

HozzászólásSzerző: kisvirág70 » 2014 jan. 27 14:17

Tud valaki valamit a Főtér szétbarmolásáról? NEM AKAROM !!!
kisvirág70

ElőzőKövetkező

Vissza: Környezetünk